strzyżenie / golenie koni

Maszynka Eider 7720-000 coś komuś mówi? Wylicytowałam za grosze na Allegro i czekam aż przylezie. Dość mam zabawy z Camry czy pożyczania maszynek a na Heinigera mi szkoda kasy (mam 1 konia do golenia 3x w roku). Miał ktoś tego Eidera w łapce? Ciekawa jestem czy wywaliłam kasę, czy coś to warte będzie...
Niestety nigdzie nie mogę znaleźć noży , mam nadzieję że dopasuję coś innego producenta.
Spróbowałam dziś ten trik z przeleceniem ostrzy w spirytusie chirurgicznym aby je ochłodzić. No byłam pod wrażeniem tej magii!  👍
Mam pytanie. Heiniger Saphire czy Delta jako podstawowa maszynka (bezprzewodowa/kabel nie ma znaczenia).
Tylko Heiniger Saphir.
Na ile goleń starcza Wam ostrze w Camry? Jak często oliwicie ostrze?
Gaga- jak wrażenia?
Ja 3 lata temu  też kupiłam Eigera za groszę i po 3 dniach sprzedałam. Ten mój ważył sporo, był nieporęczny i strasznie głośny.  Miałam też problem z nagrzewaniem. Przyzwyczaiłam się do małych, lekkich i cichutkich i nie byłam w stanie na nim pracować.
Jak ten Twój?
Karla🙂, mój nie jest nieporęczny i głośny. Porównywalny hałasem i ciężarem do tych największych Heinigerów, czyli pewnie trochę nieporęczny i głośny, ale znośnie 😉  Czekam na ostrza, bo używane są tępe 🙁 Wygląda na to, że Waldhausen będzie pasować. Na porządną maszynkę szkoda mi kasy - dla 1 konia i 3 goleń w roku. W ostateczności kolejne golenia ogarnę Camry, bo pierwsze ciężko tym maluszkiem 😉
[quote author=D+A link=topic=36.msg2953567#msg2953567 date=1606034989]
Na ile goleń starcza Wam ostrze w Camry? Jak często oliwicie ostrze?
[/quote]

Około 4 golenia, z głową i nogami. Czyszczę i oliwie po każdym użyciu.
Ogoliłam dzisiaj konia Saphirem i jestem zachwycona. Szersze ostrza suuuuper dają radę, idzie szybko, a małe idealne na nogi czy głowę. Camry chyba odejdzie w odstawkę 😀 Jak dla mnie Camry umiera na nogach, ciężko szybko ogolić taki sztywne włosy. Ale no, dzisiaj sobie nią pomagałam.
xxagaxx, A ile ci zajęło?
Perlica, nie wiem xD nie patrzyłam na zegarek 😀 zwlaszcza że dużo się działo w stajni...
Na pewno z Camry docelowo zrezygnuje, bo serio tnie duuuuzo wolniej nawet nogi. Plus ze mozna bez kabla. Do Saphira sobie dokupię zapasowe ostrza i chyba mam ulubiona maszynkę 🙂
A ja myślę o zakupie Andisa https://groomershop.pl/pl-p-andis-agc-2-super-brushless-cicha-2c-profesjonalna-maszynka-z-silnikiem-bezszczotkowym-2c-ostrzem-1-2c5mm-i-zestawem-nasadek-5126 i teraz zastanawiam się czy jak dokupię szerokie ostrze 2,4mm to w połączeniu z tym 1,5mm do dokładniejszych robótek nie będzie widać różnicy? Czy drugie mniejsze też kupić koło 2mm (2,4 nie znalazłam)?

Ma ktoś w ogóle tego Andisa i może się wypowiedzieć, jak się sprawdza?

W weekend goliłam dość mocno zarośniętego konia - plus sporo brudu pod sierściuszką - maszynką Kerbl Akku Farm Clipper na zmianę z Camry... Camry sobie momentami lepiej radziła od tego Kerbla, bo akumulator szybko zaczął wysiadać  😜. Efekt w miarę, ale było ciężko...  😵
xxagaxx, a jakie masz ostrze, w sensie to szersze?
Edit: i ile cm ono jest szeresze od Camry?
Perlica, na oko prawie 2x szersza od Camry.  Mam też zwykłe od kompletu ktore moze jest 2cm szersze od Camry albo mniej.
xxagaxx, to sporo, więc ma to sens rzeczywiście.
Możesz wstawić link, które to ostrze "nie od kompletu"?
Perlica, nie ma go juz na stronie. Nazywało się Groom professional wide pro-X snap on.

Napisalam do sklepu groomershop, skąd brałam Saphira i mi je dobrali. Tu w wątku ktos juz polecal szersze ostrza innej firmy, ale jak ja kupowałam to ich nie bylo...

Edit, moze to zdjęcie ci pomoże

xxagaxx, dzięki bardzo za informację. Jeśli się zdecyduje to też na pewno z tego sklepu to mi na pewno dobiorą.
A golą na krótko czy jak?
Cieszyłabym się mając odpowiednik Camry, bo w tym roku ogoliła mi wyjątkowo jakoś krótko , prawie do gołej skóry, co dla mnie super, bo wtedy mój koń się nie rozbiera ;-)
Perlica, gola na 1.5 🙂 takze Camry ustawione na 2mm goli jak sie można domyśleć krócej  🏇 😂
[quote author=karolina_ link=topic=36.msg2953598#msg2953598 date=1606056376]
[quote author=D+A link=topic=36.msg2953567#msg2953567 date=1606034989]
Na ile goleń starcza Wam ostrze w Camry? Jak często oliwicie ostrze?
[/quote]

Około 4 golenia, z głową i nogami. Czyszczę i oliwie po każdym użyciu.
[/quote]
Wow. Mi niektóre ostrza wystarczają na 2,5 golenia. Niektóre na jedno nie wystarczają. Oliwię i czyszczę i schładzam w trakcie każdego golenia.
Gaga, bo koń koniowi nie równy, ja Camry gole pierwszy raz dość wcześnie, najpóźniej w połowie października, zanim zarosną jak mutanty i potem co ok miesiąc dogalam (mój startujacy w weekend zaliczył golenie nr 2 w tym sezonie). Jakbym chciała teraz odpalić np 2.5 latka do roboty i jego ogolić to też pewnie ostrze by na niego poszło bo jemu to można na brzuchu warkoczyki zaplatac  🤣
Tylko Heiniger Saphir.
a Opal, jakieś opinie?

Ma ktoś w ogóle tego Andisa i może się wypowiedzieć, jak się sprawdza?



Goliłam nim lata temu i było bardzo dobrze. Ale golone tylko konie sportowe, także nie żadne sierściuchy, a więc jak radzi sobie z długą, grubą sierścią to nie wiem. Jednak ostrza Andisa są akurat dobre, lepsze od Heinigera więc nie powinno być problemu.
Co do andisa- tak jak pisałam gdzieś wcześniej. Słyszałam, że jakość maszynek mocno poleciała. Jakieś trefne części teraz mają i maszynki się psują. Stare andisy są super, a nowe ciągle naprawiane. Informacje od groomera.
a.kaminska

Mam tego andisa, ja ogólnie lubię maszynki tej firmy. Pracując jako luzak na Florydzie wszystkie nasze sportowe szkapy goliłam tą i jeszcze taką podobną 2 speed chyba.
Ja osobiście tej akurat używam teraz sobie do głowy i nóg bardzo zarośniętego konia bo na ciało mam większy kaliber ale spisuje się super, ostrza nie są drogie, działa bez zarzutu.
Mam Andisa AGC 2 Super kupowanego w 2018 i sama maszynka nie wymagała jeszcze (tfu tfu) żadnych napraw. Nie golę koni za kasę, głównie swojego 3-4 razy na sezon ale po całości z nogami i głową. Przyznam szczerze że jakoś jej specjalnie nie oszczędzam i prócz nagrzewania się samego ostrza nic się nie dzieje. Bardzo niedobrze jeżeli jest tak jak mówicie ze nowe się psują 🙁 Bardzo lubię tę maszynkę i myślałam że następna (jeżeli będę kupować) też będzie taka.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 listopada 2020 08:10
Na jaką najdłuższą wysokość można ustawiać maszynki do golenia?
zembria nie spotkałam się z maszynką regulowaną, zazwyczaj długość cięcia wyznacza ostrze. Ja do swojej mam nakładki ale golenie z nimi to katorga.
Rudzielec, może za jakiś czas coś się zmieni na plus jeśli chodzi o andisy. Byłam na kursie groomerskim we wrześniu i tam właśnie mi mówili, że ich stare andisy spisują się super. Kupili nowego i ciągle w naprawie. Jak zaczęli się dopytywać w środowisku to okazało się, że nie tylko w tamtym salonie mają problem z nowymi andisami. Generalnie jakość mocno poleciała i nowe części do andisów są mało trwałe.
tarisa pozostaje mieć nadzieję że ten co mam nie będzie wymagał wymiany części. Zawiodłam się natomiast na nowym ostrzu. Kupiłam niecały rok temu szersze ostrze, od początku coś czułam że jest nie tak. W końcu przestało golić. Pan w serwisie próbował mi wmawiać ze to przez to że tępe, że golę konia itd ale zaczep z jakiegoś powodu wymienili...
Planuję ogolić swoje konie, ale mam lekkie obiekcje. Młody pracuje kilka razy w tygodniu - max 3. 4-latek pracuje 5 do 6x (zalecenie weterynarza) nie są to jakoś super wymagające treningi, ale koń poci się strasznie, po 20 minutach koń płynie, a nawet galopu nie zaczeliśmy. Druga sprawa taka, że starszy mimo codziennie sprzątanego do zera boksu "wykopuje" dziurę w słomie, nasika i sie w tym położy, raz że smierdzi jak przy klatkach w zoo a dwa czyszczenie tego to jakiś kosmos - litry absorbiny na niego idą :/ na wątku o ogonie dziewczyny poleciły mi maszynkę Camry i tutaj widzę, że cały czas o niej mówicie. Nigdy nie goliłam koni i trochę się obawiam. Co prawda nie będę golić całego tylko szyja połowa brzucha i połowa uda. Jak wtedy derkowac? Jaka gramatura przy obecnej pogodzie (+5st)? Derek mam dużo, a już drugi sezon sobie leżą w szafie i ladnie wyglądają. Dodam, że dopiero od stycznia/lutego konie przeniosę do stajni gdzie jest hala. Teraz jeździmy tylko na zewnątrz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się