jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

No to dokładnie to samo mam na oku  🙂 Szkoda, że nie rozwiązało to kwestii z językiem, może u nas jednak pomoże? On na swojej prostej sztandze też się ładnie opiera, ale nie wpiera czy coś. Naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Ale paszcza jest wiecznie niedomknięta z boku a język wyciśnięty  🤔
Mój jak jęzor wywalał w grubszym wędzidle, to dostał bodajże 12mm  pojedynczo łamane (halo, ToZ???) i problem zniknął. Zwykłego Winderena ma teraz, niestety grube to to, ale koń po nim się wypiął na metalowe ścięgierze :P Aczkolwiek nie jest tak najgorzej ułożone w pysku.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 listopada 2020 20:11
W tym  wędzidle co podlinkowała Perlica sznurek idzie pod szczękę. Z tego co pamiętam było ono (albo bardzo podobne) pokazane w wykazie FEI, że wolno na nim jeździć tylko na dwóch wodzach.

kasska to budzisz we mnie nadzieję, że na mojej kobyłce się sprawdzi, tylko ja zamówiłam konnexa.
budyń, sprawdziłam, mój też miał 12 mm  🤬 😂 Tylko oliwka podwójnie łamana :P

A ja zgłupiałam, czym się ten Beris wklejony przez kasske różni od konnexa (też berisa)?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
09 listopada 2020 20:46
Meise to taka trochę spłaszczona wersja, gllosia mi podpowiedziała i w katalogu doczytałam
To mi się też ten Konnex widzi, dobrze, że powiedziałaś, bo bym była przekonana, że zamawiam to samo, cena identyczna, itd.  🙂
Constantia, dzięki. Czyli to jest ta cyganka curbgag?
Edit. Literówka.
Już sobie znalazłam 😉

Ponawiam pytanie, jeździł ktoś w takim wędzidle ? Na koniu silnym w paszczy, który niezbyt poważa rękę i spada na przód jak widzi, że może ?
tylko z jakiegos powodu tego Konnexa nie robia w rozm 12mm :/
Kurde, faktycznie Konnex tylko 13mm...

To chyba wezmę to miękkie językowe... http://wedzidla.pl/pl/p/Wedzidlo-zwykle-jezykowe-Beris-miekkie-/300

Słuchajcie, mam ogłowie anatomiczne z Kawala. Jak zapinać pasek żuchwowy przy obecnych śliniankach? Na nich (nie wygląda to estetycznie, komfortowo i często się on zsuwa) czy pod nimi (nie wiem, czy to jakoś nie naciąga i nie destabilizuje wędzidła..).
Znowu ja Ci odpowiem, bo znowu ja rowniez mam Kawala  🤣 zapinam pod slinianka normalnie 🙂
Haha, dzięki  :kwiatek:
Ale jesteś pewna, że tak ma być? Nic tam konia nie obciera?

Ty masz to miękkie językowe 12 mm tak? Jak Ci się sprawdza?
Meise, z całym szacunkiem, ale jakie paski zapina sie na wędzidło a nie pod? Bo jak żyje to nie widziałam jeszcze....
Ja też pierwsze słyszę  👀
Mówię o śliniankach.
W przypadku ogłowi nieanatomicznych nie ma tego problemu.
Meise,
dokładnie tak jak xxagaxx pisze- nigdy pasków nie zapina się NA śliniankę, bez względu na rodzaj nachrapnika. Wędzidło jest super
Ok, dzięki, wypożyczę zatem i przetestuję, bo sztangę też już muszę zwrócić właścicielce  🙂

Ale ogólnie sama sztanga była niesamowicie pozytywnie przyjęta przez konia, byłam miło zaskoczona.
Mówię o śliniankach.
W przypadku ogłowi nieanatomicznych nie ma tego problemu.


Slinianki to część wędzidła, toc bywają nawet takie wbudowane. A czemu przy nie anatomicznych nie ma problemu? Hanower? Skośnik? Zasady zapinania się nie zmieniają.
No w sumie racja, ja nigdy nie używałam skośnika na moim  😉

No i dobrze, będę już wiedziała, dzięki!
A ktoś widział albo może zmierzyć jakiej grubości ten beris? 👀
Ja pisałam z naszą forumową Constantią na IG, mówiła że konnex nie jest taki gruby jakby mogło się wydawać po zdjęciach.

Ja też się chętnie podłączę do pytania, jakby ktoś mógł zmierzyć dokładnie  :kwiatek:
Mam konnexa w stajni, może w środę mogłabym zrobić zdj. bo zmierzyć nie za bardzo mam czym.. Ale fakt, nie jest jakiś gruby.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 listopada 2020 07:12
budyń, mogę dzisiaj spróbować zmierzyć, bo mój w nim chodzi teraz. Szukałam tez jakiegoś rozwiązania na mojego i właśnie beris okazał się strzałem w 10. 😎
Hermes, to poproszę 🙂 Mogę na instagramie się przypomnieć, ino o której 🤣
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 listopada 2020 08:04
budyń, do 19 pewnie będę w stajni od 15 jakoś 😀
A będzie się nadawał ten konnex dla młodego konia w trakcie zajeżdżania? Koń na ‚dzień dobry’ dostał zwykłą oliwkę ale przekładał mi wiecznie język i otwierał momentami pysk. Zmieniłam na trochę cieńszą oliwkę bo nic innego aktualnie nie mam i się uspokoił ale zastanawiam się czy mogę mu jeszcze jakoś dogodzić.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 listopada 2020 08:27
Zapomniałam zmierzyć, ale na stronie piszą, że grubość to 18 mm. Jak dla mnie to porównywalnie do zwykłego wędzidła, może ciut grubsze jest, ale Fleet ma małą paszczę, a mega mu przypasowało 🙂
Wstawiam zdjęcia [s]Beris Konnex:[/s] Beris Butterfly
przód:
tył:
od góry:

edit: sorry, pomyliło mi się 😡 Konnex to ten z portem, a to co wstawiłam to Butterfly. Ale Konnex ma podobną budowę do butterfly tylko ma port na język i nie jest tak płaski z jednej strony..
Czym różni się D-ring od oliwki? Działaniem? Czy tylko wyglądem?  ❓
FerventAxis łączeniem ścięgierza z kółkiem
No a mi przyszło wędzidło Berisa językowe miękkie i mierząc na sztywno od ślinianki do ślinianki ma 11 cm.... A zamówiłam 12. Jak to jest mierzone? Po wędzidle/po porcie?
Myślałam, że od ślinianki do ślinianki....

Jak ktoś ma 12 cm to proszę, niech mi zmierzy ile ma jego od ślinianki do śliniaki...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się