Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

efeemeryda   no fate but what we make.
11 listopada 2020 13:16
Na mojej uczelni w socjalnym jest Nivona, robi codziennie kilkanaście do kilkudziesięciu różnych kaw. Ten system od mleka jest czyszczony codziennie na koniec dnia. Jest już jakieś 2-3 lata i fakt był raz w serwisie ale poza tym działa bez zarzutu.
Dziewczyny a philips LatteGo?


Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 listopada 2020 06:22
Super higieniczne spienianie ale bardzo głośny. Pamiętaj tylko, ze to całkiem inna liga w porównaniu go nivony czy jury.

W tym zakresie cenowym naprawdę mocno bym sie zastanowiła nad Dinamica albo lepiej ta z plus. Potem nivona a potem Jura. Jeszcze jedna ważna rzecz, to czy chcesz ekspres z wyciągana grupa zaparzająca? Pamiętaj, ze ja musisz bardzo regularnie myć, najlepiej płukać codziennie wieczorem. Weź to pod uwagę.

Niestety wielu ludzi tego nie robi i tych ekspresach wyglada w środku niezbyt apetycznie.
D+A, jakoś kojarzy mi się z tą rureczką poboerajacą mleko wybudowaną w ściankę pojemnika. Mało higieniczne mi się to wydawało i trudne do mycia, ale może pomyliłam modele :kwiatek:
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 listopada 2020 06:39
One maja całkiem inny system, wlasnie bardzo łatwy do mycia.

[img]https://images.philips.com/is/image/PhilipsConsumer/EP3246_79-IMS-de_CH?wid=876&hei=530&$jpglarge$[/img]
galopada, właśnie ten model jest łatwy do mycia i Philips się tym chwali.

Gienia-Pigwa, dzięki. Kompletnie nie znam się na ekspresach, ale faktycznie warto zwrócić na to uwagę, żeby czyszczenie było jak najprostsze.

Jak w swoim rankingu umieściłabyś ten ekspres, o którym pisałam Melitta Passione OT F53/1-102? Skoro Philips to inna liga to odpuszczam.
D+A  my właśnie kupiliśmy ten ekspres:
https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/philips-ep3243-50.bhtml?fbclid=IwAR2jqzb6MB_D62Gjm8JT0wzJ1i5Kjau6UY3tn_9L6sv268d2mRH6BcX0ly0

I jesteśmy z niego turbo zadowoleni. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu i prosty w obsłudze 🙂
W ekspresach ważna jest przede wszystkim moc, reszta to dodatki i bajery: czy spienia mleko, czy taki pojemnik itp 😉
Pijemy dwie, trzy kawy dziennie.
Ja bardzo ostrożnie podchodzę do zakupu ekspresu, bo kiedyś się nasłuchałam, że ich czyszczenie jest upierdliwe, często się psują a serwis jest drogi...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 listopada 2020 09:22
z melitta wlasciwie zawsze dobrze wyjdziesz, to sa naprawde porzadne ekspresy. A ogladalas
Melitta CI Touch?? On jest chyba najwiekszym hitem melitty i czesto bardzo polecanym.
Nie, patrzyłam na Passione, bo akurat wyświetliła mi się jakaś promocja. Wiem już mniej więcej czego szukać
Myślę, że trochę los zadecyduje, bo może wśród tych polecanych ekspresów któryś będzie akurat w promocyjnej cenie.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 listopada 2020 10:41
Daj sobie czas! Mysmy rok zbierali sie do kupna 😉  Poczytaj na ten temat, poogladaj filmy, podpatrz jak sie myje i dba o nie. No i ile kosztuja np. filtry i inne potrzebne rzeczy. nie podejmuj za szybko decyzji, bo to rzecz droga i na lata.

czyscic musisz codziennie wieczorem, nie ma bata. po kazdej mlecznej (serii ) plukac system spieniania mleka czy przeplukac rurke. Ekspres cisnieniowy wymaga naprawde opieki, ale to jest pare minut.

A najwiecej i tak zalezy potem od samej kawy 🙂
Bardzo dziękuję za rady :kwiatek:
Dziewczyny, możecie polecić samosprzątający odkurzacz jeżdżący w stylu Roomba, ale do 1000 zł?
Widziałam takie na alliexpress i sama się zastanawiałam, czy fajne. My mamy xiaomi roborock s5. Mogę polecić,  ale przekracza budżet🙁
fin, Xiaomi można w granicy 1000 zł znaleźć [url=https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-vacuum-odkurzacz-robot-sprzatajacy-9521286723?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=AGD+drobne,+do+zabudowy+i+wolnostoj%C4%85ce&gclid=CjwKCAiA17P9BRB2EiwAMvwNyEMStYpsBiWr8IhpofGfgw01IeAsXdnz7YT8sWdXBfnyCfC-j6IzyxoCwiQQAvD_BwE]tutaj na przykład [/url]
Dziękuje za opinie! Generalnie z tego co się naczytałam to Xiomi ma dobre opinie, więc padło na niego :kwiatek:
fin, który konkretnie model kupiłaś?
Kupiłam ten: "Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential" w przeliczeniu za niecałe 800 zł.

Chwilę temu ogłosił, że jedzie do docking station się naładować, jest uroczy 😍 Jest cichy, naprawdę ładnie sprząta i wyciera, bateria nie wystarczyła na całe mieszkanie (60m), ale też mam dość skomplikowany układ pokoi i mebli, więc robot miał sporo objeżdżania. Przez czas sprzątania dwa razy wyczyściłam mu pojemnik na kurz i dolałam wody do zbiorniczka. Wahałam się, czy wziąć tylko odkurzacz czy wersję z mopem, ale w całym mieszkaniu mam tylko jeden dywan, więc tak naprawdę najwięcej jest wycierania podłóg (ciemnych, więc bardzo na nich widać wszystko). Pracuje systematycznie i jeżeli nie popsuje się szybko, to za tę cenę spełnia wszystkie moje oczekiwania. Oboje z psem całe przedpołudnie go obserwowaliśmy przy pracy - ja z zachwytem, pies z oczami jak pięciozłotówki 😂
Korzysta ktoś z wyciskarki wolnoobrotowej? Wyczytałam, że do twardych warzyw potrzebne jest przynajmniej 200W, ale takie są za 400 zł i za 2000. Czy da się kupić coś w miarę porządnego do 800 zł? Wszystkie opisy produktów brzmią tak samo.
mitery0322, już chyba kilka razy w tym wątku o tym pisałam, więc żeby tylko nie zostało to uznane za reklamę 😁 ja mam wyciskarkę z Lidla, poza owocami wyciskałam marchewki, buraki, seler naciowy (który podobno lubi zatykać nawet sporo droższe sprzęty). Że tak powiem-bierze wszystko 😁 Ja mam starszy model, kupowałam ze 2-3 lata temu, ale to coś takiego 🙂
A ja zaczynam rozglądać się za oczyszczaczem powietrza i za nawilżaczem powietrza.

Jeśli chodzi o nawilżacze to widziałam dużo fajnych, dizajnerskich  😁 ale nie wiem czy za wyglądem idzie jakość  👀 później podrzucę link do bialo-zlotego nawilżacza ananasa  😍
maiiaF, dzięki za podpowiedź! Bardzo atrakcyjna cena, a funkcje podobne jak w tych za 1000+. Na pewno wezmę pod uwagę :kwiatek:
Znów wracam z tematem ekspresu 😡 Ze wzgledu na to, że piję tylko kawy mleczne to mimo wszystko zdecydowałam się na szukanie ekspresów robiących ten rodzaj kaw za dotlnięcie jednego guzika.

Ze względu na cenę bardzo kusi mnie Melitta Passione.

Melitta

Czy mógłby ktoś napisać mi jego minusy? Wyczytałam w necie, że mały zbiornik na wodę, ale inni pisali, że na codzień to może być zaleta, bo robi się kawę ze świeżej a nie takiej wystanej.

Patrzyłam na ekspresy Jura, ale jednak nie ten budżet. Używanych jest dużo, ale chyba trochę się boję trafić na złoma. Może niepotrzebnie?

Kolejny który wzięłam pod uwagę to polecany przez Was Delonghi Dinamica Plus

Delonghi

Tylko to już prawie tysiak drożej w stosunku do Melitty, ale może warto dołożyć? Czy w tej cenie lepiej np. Melitta Barista?
Barista

W podobnych pieniądzach jest też Nivona Caferomantica (są różne numery i jeszcze nie rozeznałam czym się róznią)
Nivona

Podsumowując:

1) Melitta Passione- jakie ma wady? Fajny jest i brać, bo dobra cena w promocji czy odpuścić i brać droższy?
2) Jeśli droższy to który? Delonghi Dinamica Plus,Melitta Barista,Nivona Caferomantica?

Ja bym brala Mellita.
Pojemnosc zbiornika z woda to dla mnie wogole nie problem. Wyjecie i wlanie wody to 1-2minuty, wiec zaden klopot.
Dobre czyszczenie systemu mleka, w pelni automatyczne to na pewno plus jesli ekspres ma byc glownie do kaw mlecznych.

Uzywanego ekspresu, a zwlaszcza jury bym nie brala. Nie wiesz jak ktos go uzywal, a odpowiednie traktowanie tych maszyn jest bardzo wazne. Mozesz trafic na taki, ktory nie byl regularnie czyszczony, a naprawiac starszej jury sie nie oplaca.
Dla pewności- Mówisz o tym tańszym modelu Passione?
Saeco Exprelia ma osobny pojemnik na mleko. Używamy już jakieś 7-8 lat. Przydarzyły się 2 awarie ale do bezproblemowej naprawy, a ekspres ma przebieg ponad 15tyś kaw

Teraz mam półroczną Jurę, mleko spienia o wiele lepiej, ale z wężykiem nie z pojemnikiem no i jest o wiele zgrabniejsza. Chociaż wymaga większej pielęgnacji niż Saeco
Tak, o mellita passione.

Barista ma pare dodatkowych funkcji, jak zalezy ci by zaprogramowac sobie wlasna kawe, czy ustawic temperature wody (w sumie znedna w mojej opinii opcja 😉
Ma tez chyba barfziej automatyczne czyszczenie ogolne i odkamienianie, no ale tego tez nie robisz codziennie.

Jak chcesz dobra kawe, a nie potrzebujesz zadnych bajerow, to passione moim zdaniem bedzie dobry
Znawcą kawy nie jestem 🙂 Chcę, żeby ekspres zrobił podstawowe rodzaje kaw, był prosty w obsłudze i czyszczeniu oraz żeby nie psuł się co chwilę🙂

Edit: mam jeszcze jedno pytanie. Widzę,  że Melitta ma pojemnik z mlekiem dostawiany z boku i jest połączony z ekspresem rurką. Czy tą rurkę da się włożyć bezpośrednio do kartonu z mlekiem? Zastanawiam się, czy lepsze jesr takie rozwiązanie czy takie jak w Delonghi, gdzie w ekspresie jest miejsce ba wstawienie pojemnika.
Z doswiadczen wlasnych 😉
Rurke jak najbardziej mozna wlozyc do kartonu z mlekiem. Ale trzeba przytrzymac zeby dosiegala mleka. Dziala dobrze tak gdzies do polowy kartonu. Potem gimnastyka.
Ja w jurze, z lenistwa, uzywam do mleka zwyklego kubka. Nalewam, wsadzam rurke i dziala.
Ten pojemnik mozesz z reszta mleka wsadzic do lodowki i uzyc nastepnego dnia.
Kombinacji jest wiele, zalezy jak komu pasuje.
D+A, ja cenie sobie pojemniki delonghi. Wlewam mleko i trzymam zamiast w kartonie to w tym pojemniku. Wyjmuje z lodówki, wpinam, klikam kawę i gotowe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się