Konie zimnokrwiste i pogrubiane

Hej ,

ktokolwiek moze ma jakiś namiar :chcę kupic  150-  160    pogrubianego    konia , chetnie mieszanka fiord/hucuł /konik ...  szukami i  nic ...
Wątek obumiera cosik... Ale my witamy się po raz kolejny :-) tym razem z 6 miesięczną maluchą :-)
Tula zakumplowała się już z młodym i powoli odnajduje się w nowym miejscu ;-)




Pozdrawiamy i czekamy na wieści, co tam u innych wątkowych grubasów :kwiatek:
Dla zainteresowanych podsyłam filmy z aukcji ogierów zimnokrwistych z Kętrzyna 🙂 https://www.youtube.com/playlist?list=PLyKGdTxjdgzhBCvwJ5Ok3koqcyiLQVcIW zawsze to jakaś wiedza o nowych ogierach do hodowli.
To ja się wrzucę i męża. Jaram się strasznie, że mąż zaczął jeździć. Właściwie 10-ty raz na koniu i w tereny daje radę jeździć. Jeździmy tylko stęp, bo mąż nie lubi szybszego tempa  🙄  Ale i tak super, że po 8 latach związku skusił się.
No i nasza babcia 18+ ruszy się choć troszkę, bo spasiona fest, wet zalecał dietę, ale konie na samym sianie więc ograniczyć nie ma co, jedynie włączyć ruch 🙂
Oby mi się tylko nie zraził, bo mam dość samotnych wyjazdów.

Tak wiemy, że siodło źle leży i czaprak wylata. 🙂
Dlatego stanęliśmy konia przesiodłać. Mój błąd, że nie sprawdziłam przed wyjazdem ze stajni.  😡 😡
nokia6002, super, nie ma to jak wypad do lasu 🙂
My tylko do lasu i tylko na stępa. Z endomodo wynika, że średnie tempo mamy ok 4km/h. Ale mojemu mężowi odpowiada takie tempo 🙂 ogólnie twierdzi, że on w wyższych chodach nie będzie jeździł, bo mu nie wygodnie, wiec pewnie nie mam na co liczyć :P
MajaK   Tina 2000-2013
13 grudnia 2020 21:29
nokia6002 ja zabrałam pierwszy raz w teren syna, też tylko stępowaliśmy, ale fajnie było  😉
Synowi się podobało. Pogoda jeszcze jesienna była, nawet zdjęcia się dorobiłam  🙂


I udało mi się spełnić marzenie o fajnej ujeżdżeniówce na mastodonta. Taki prezent na 40 urodziny  😅
A my się nieśmiało witamy i pozdrawiamy z sesji mikołajkowej  😍

Bajka to miks kartofelka z koniem szlachetnym - mam ją od lipca, startowaliśmy jako koń, który tylko przyjął jeźdźca i nie miał w ogóle obycia, ale ćwiczymy i jest coraz lepiej.
Walczymy z dopasowaniem siodła w sumie od sierpnia i ciągle coś nie tak  🤔wirek: zaczynaliśmy z łękiem 29 cm bo mięśni było zero, dopiero co wymieniłam jej na 32 cm i okazuje się że już muszę myśleć o szerszym bo plecy ciągle rosną
MajaK   Tina 2000-2013
14 grudnia 2020 18:55

Bajka to miks kartofelka z koniem szlachetnym - mam ją od lipca, startowaliśmy jako koń, który tylko przyjął jeźdźca i nie miał w ogóle obycia, ale ćwiczymy i jest coraz lepiej.
Walczymy z dopasowaniem siodła w sumie od sierpnia i ciągle coś nie tak  🤔wirek: zaczynaliśmy z łękiem 29 cm bo mięśni było zero, dopiero co wymieniłam jej na 32 cm i okazuje się że już muszę myśleć o szerszym bo plecy ciągle rosną

Rozrośnie się, rozrośnie  😁
Startowałam od łęku 34 a w chwili obecnej mam 42  🤔

Ładna klaczka, takie gładkie nóżki  :kwiatek:
BUCK   buttermilk buckskin
15 grudnia 2020 14:28
MajaK  :kwiatek:  jakiż to genialny producent ma w ofercie 42 ?  😀
MajaK   Tina 2000-2013
15 grudnia 2020 16:39
MajaK   :kwiatek:  jakiż to genialny producent ma w ofercie 42 ?   😀

Signum Sattelservice szyjące Omegi.
To my znowu spróbujemy ruszyć trochę wątek 😉
Dostałam super fotkę mojej najstarszej sarenki od pumcass, więc się pochwalę, a co! 😉

Reszta ferajny  też cieszy się ze śniegu:




Pozdrawiamy ciepło z mroźnych Kaszub! 😀 :kwiatek:
Wklejam link do nowego kanału WZHK w Warszawie 🙂 udostępniam filmy z Kwalifikacji ogierów PKZ w która się odbyła w nowym ośrodku Becker.

Post został usunięty przez moderatora
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
22 grudnia 2021 16:16
Lysa, bez urazy, do mnie ta historia nie przemawia, poza tym mamy inny wątek dla potrzebujących pomocy.
Dziewczyny podpowiedzcie jakie siodła macie dla swoich zimnioków? Zastanawiam się nad zakupem konia, który jest mega szeroki i bez kłębu ale przeraża mnie dopasowywanie siodła. Co możecie polecić z niższej/średniej półki cenowej?
Ja mam 3 w sumie:
-Wintec 250, w naszym przypadku wystarcza łęk czerwony, ale oni robią też siodła dedykowane koniok szerszym. Ja osobiście Winteca bardzo lubię, krzywdy mojemu konisku nie robi
-Equi Grand ujeżdżeniowe, ale firmy nie polecam samej w sobie
-bezterlicówka, też fajnie leży na ziemniaczkach, tylko trochę jeździ 🤣
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 lutego 2022 11:33
Thorowgood cob. Używka wersja syntetyczna do kupienia od 1700, skórzana 2500. Używałam na dzierżawionej zimnioczce.
Teraz mam wyglądającego na zimnokrwistego fryzo-ślązaka. Bardzo szerokie płaskie plecy. Właśnie czekam aż przyjdzie zamówiony dla niego thorowgood cob.
Obecnie chodzi w siodle marki trekker - bardzo stabilna bezterlicówka. Łęk regulowany. Panele są dopinane na rzepy, można świetnie dopasować szerokość kanału itd. Wyrwałam za 600 ojro w fajnym stanie.
IMG_20210819_002733.jpg IMG_20210819_002733.jpg
BUCK   buttermilk buckskin
19 lutego 2022 14:27
i ja się właśnie miotam z szukaniem nowego..... plecy mają 24 lata, kłąb wyszedł na wierzch i siodła niezbyt chcą pasować..... pytanie o te syntetyczne - jak je czyścicie ??? miałam na teście syntetycznego FairPlay'a i oczyszczenie tego z "siwego" futerka to masakra i robienie tego codziennie mnie przeraża, a żeby nie oszaleć to jednak skóra lub skóropodobne, ale łęk szerokości 33/34 (wg.wintec) to niszowa historia....
BUCK, mam kasztana, w sumie nie zbiera mi się sierść. Szczerze aktualnego Winteca czyściłam chyba raz, poprzedniego przed sprzedażą. Tylko woda i mydło - gąbką. Co do sierści nie wiem, nie mam tego problemu :/
Może rolka?
BUCK   buttermilk buckskin
19 lutego 2022 15:06
Kucek1331 czyściłam i rolką i pęsetą, bo chciałam oddać po teście siodło jak spod igły 🙂

Na_biegunach a skąd ten trekker co na zdjęciu, bo fajnie wygląda 🙂 e-bay ?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
19 lutego 2022 23:07
Ebay. Byle nie z UK - cło teraz dowalają >< Najlepiej szukać Niemcy/Włochy.
Moje to pro arte. Luxus ma żelowe wkładki w skrzydełkach. Mega fajna sprawa, ale nie na konie szerokie na szpagat 😝
https://pferdeladen-online.de/de/Trekker-Sattel-baumlos/Trekker-Luxus-Pro-Endurance.html
BUCK, wintec wide są na takie szerokie konie. Używałam z najszerszym łękiem dla mojego siwego, który miał plecy jak szafa i naprawdę bardzo dobrze leżało. Ale też swego czasu suzył dla nas na miarę pan Ryszard Andersz. Może w tę stronę?
Teraz na belga też mam wintec wide, ale z węższym łękiem. Ogólnie wg mnie super siodło, łatwe w czyszczeniu i wygodne.
BUCK   buttermilk buckskin
21 lutego 2022 22:02
harja dziękuję 🙂 biorę pod uwagę Wintec Wide albo Thorowgood Cob 🙂 co ciekawe też pewnie skończy się na łęku węższym niż biały, bo mierzyłam łęk 34 i jednak był za szeroki i siodło było zbyt płaskie, zaledwie na 2 palce nad kłębem
BUCK, a może ktoś z Twoich znajomych ma miarkę Winteca? Ewentualnie jakiś saddlefitter. Jak wcześniej pisałam, ja mam ziemniaka (jak na moje ma szerokie plecki) a mamy czerwony łęk, czyli rozmiar mniejszy od białego. Wcześniej miałam biały i nieświadomie odparzyłam jej plecki, także nie ma co od razu się nastawiać ma najszerszy rozmiar 🙈
BUCK, wide mają bodaj 4 łęki w odcieniach fioletu 🙂
Rzeczywiście miarka winteca mogłaby się przydać
BUCK   buttermilk buckskin
21 lutego 2022 22:33
na razie powoli testuję i testuję 😉 FP z łękiem 32 było za wąskie, tamto 34 zbyt płaskie, ujeżdżeniówka DawMaga łęk 33 świetny, na piękne 4 palce nad kłębem, niestety niezbyt pasujące do grzbietu poduchy i w dodatku siedzisko mnie uciskało 🙁 nikogo to nie zdziwi, ze trzeba się naszukać, saddlefitter ma być w marcu, także pomoc będzie 🙂
BUCK, fair play z łękiem 32 też przymierzałam na moją grubą, ale nijak nie chciało leżeć na grzbiecie. Nie ma co porównywać tych dwóch firm, mają zupełnie inną budowę. Łęki są inaczej "profilowane"
Ale fakt faktem, że natestowałam (nie kłamiąc) z 20 siodeł i ostatecznie saddlefitterka zaproponowała mi kupno Wintecka, co by całe życie w bezterlicówce nie jeździć 😆
mi się wintec nie sprawdził - szeroki twist w połączeniu z bardzo szerokim koniem powodowały u mnie ból kolan :/ ale co do łęków to z tego co pamiętam mój na metce miał zapisane, że można było wkładać od czerwonego włącznie (nie wiem czy każdy tak ma - kojarzę, że robiłam komuś zdjęcie tej metki bo nie było to takie oczywiste)

ja na swojego grubasa mam upolowaną przypadkiem hiszpankę 😉 ale nie jestem w stanie określić dokładnie co to za firma/model/rozmiar 🙈 poza tym mam jeszcze ujeżdżeniówkę pfiff'a vision (może nie jest to jakaś wybitna jakość, ale też nie stawiała bym tego na równi z popularnymi niegdyś beauty)
BUCK   buttermilk buckskin
22 lutego 2022 15:26
any myśl mi podsunęłaś która nigdy mi do głowy nie przyszła - szerokość konia+siodła a ból kolan. zawsze zwalałam to na zbyt krótkie strzemiona bo też faktycznie kolana nie bolą jak jeżdżę z nieomal prostymi nogami, praktycznie na styku z wypadaniem nóg ze strzemion. oczywiście nie musi być to, ale mam kolejny temat do analizy 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się