Warszawskie voltopiry :)

Cześć, szukam restauracji w Warszawie gdzie mogłabym zorganizować obiad dla 20-25 osób. Polecicie coś sprawdzonego?
Ja mam takie nietypowe pytanie i dosyć ogólne.
Bardzo, bardzo powoli przymierzam się do wyprowadzki pod Warszawę i do kupna domu. No i tu zagwozdka. Ja całe życie w Warszawie, mój partner też i nie do końca wiemy, w które rejony uderzać. Zależy nam na odległości do 40 km od Warszawy, możliwym dojeździe kolejką do Warszawy. Fajnie, gdyby w okolicy było jakieś 'większe' miasteczko (wiecie, typu Serock, Otwock), żeby o każdą pierdołę nie trzeba było gnać do Warszawy. I do tego... mają być lasy i dużo, dużo natury, cisza i spokój  😉 Najlepiej, żeby było to od "praskiej" strony Warszawy, chociaż to nie jest wymóg. Natomiast na pewno odpadają kierunki na Raszyn, Błonie, Łomianki itd.
Może mieszkacie w jakimś rejonie i polecacie/odradzacie? Może cokolwiek Wam świta?  :kwiatek:
infantil jeśli o chodzi o dobry dojazd kolejką to zerknij sobie na trasę pociągu dojeżdżającego do Dworca Wileńskiego. Ząbki - Wołomin - Tłuszcz - Małkinia. Oprócz kolejki  masz dobry dojazd do Warszawy trasą S8. Z mojego rodzinnego domu (między Wołominem a Tłuszczem) w dobry dzień jadę do pracy na pradze w mniej niż 30 minut 🙂
I okolica też niczego sobie, ale mogę być nieobiektywna  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 listopada 2020 16:15
Z prawej strony Wisły moim zdaniem ładne są też okolice Mińska Mazowieckiego - może nie sam Mińsk, ale choćby Izabelin, Łaziska.. tylko to są totalnie malutkie wioski, czy pojedyncze domy w środku niczego/lasów - wydaje mi się, że dużo natury, cisza i spokój a bliskość kolejki do Warszawy to dwa przeciwstawne pojęcia  😉 Chyba, że w grę wchodzi dojazd do pociągu autem/rowerem, a potem pociągiem do Warszawy  🙂
Martita   Martita & Orestes Company
28 listopada 2020 20:30
infantil Moja mama mieszka w Świdrze przy Otwocku od 6 lat i jest zachwycona. W Otwocku załatwia większość spraw, do lasu wystarczy wyjść z domu, cisza i spokój a do mnie na dolny mokotów jedzie max 30 min samochodoem. SKM na śródmieście a tam już wszędzie. Sprawdź sobie może Józefów, Świder.

Jeżdżę do Teściów też do Sulejówka i jak samo miasteczko spoko tak trasa na Mińsk to dla mnie zawsze dramat.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Ja mieszkam aktualnie w Międzylesiu, więc z automatu kierunek Świder/Otwock do mnie przemawia. To przykład idealnego połączenia dostęp do kolejki i obecność natury.
Sulejówek natomiast totalnie nie, kompletnie mi się tam nie podoba.

Generalnie nastawiamy się na dojazdy samochodami, ale wiadomo, to tylko rzecz i się psuje 😉 Fajnie by było nie być sparaliżowanym w takiej sytuacji, dlatego jakiś dojazd do Warszawy to must have.
Infantil ja w maju uciekłam z Ursynowa do Bobrowca i jestem zachwycona. Do Piaseczna 5 minut, dokoła pola, trochę lasu, kupa stajni (mój koń stoi 300m od domu), kapitalny dojazd do s7 (pracuję kilka dni w okolicach Radomia, kilka w Wawie na Opaczewskiej i co jakiś czas jadę pod Kalisz), rzadko trafiam na korki. W okolicy sporo fajnych inwestycji, jakieś Lidle, Biedronki, Rossmany itp. itd.
Powiem szczerze, że w moim przypadku lokalizacja okazała się strzałem w 10.
Byłam ostatnio z Podkowie Lesniej w lato i się trochę zakochałam - pięknie tam jest, zielono i jakoś tak spokojnie  😍
Nie wiem jak się tam mieszka, może ktoś coś wie.
emptyline   Big Milk Straciatella
28 listopada 2020 22:15
Arimona, w Podkowie (i Milanówku zresztą też) mieszka się dobrze. No i Podkowa jest rzeczywiście piękna.
Dziewczyny, czy Wasi panowie polecają jakiegoś godnego Barbera?  :kwiatek:
Arimona Milanówek też fajny, może nie przy Królewskiej, ale od Królewskiej w stronę autostrady jest zielono, ślicznie, spokojnie. Niestety nie tanio...

infantil Mieszkałam na Grochowie i dla mnie Międzylesie to było jak wieś, cicho i spokojnie. Teraz pewnie się zabudowało? Mieszkam koło Leszna i jak jadę do Warszawy to tempo zabudowy mnie przeraża w tych wioseczkach po drodze, ale to samo jest wszędzie, koło Milanówka, Pruszkowa, Ożarowa, Czosnowa. Każdy chce na wieś, a potem ma dookoła osiedle jak w mieście.
infantil, całe życie mieszkalam w Międzylesiu 😀 4 lata temu się wyprowadziłam do Centrum, więc odwrotnie niż większość, ale Międzylesie jest nadal moja miłością i pracuje niedaleko 🙂 . Gdybym miała kasę na działkę tam to nawet bym się nie zastanawiała 😀 Anin, Międzylesie, Radość to moje ulubione rejony. Napisz mi na prv gdzie mieszkasz 😀
Też bym Ci polecała rozejrzec się wzdłuż linii Otwockiej, wtedy nawet z Józefowa pociągiem do centrum jest szybciej niż np jechać z Kabat autobusem. I jak będzie obwodnica Południowa to też fajnie się połączy.

Small Bridge, zabudowalo się, ale nienachalnie. W końcu powstał długo wyczekiwany przejazd pod torami, małe centrum handlowe, wyremontowali dużo ulic, powstaje trochę budynków mieszkalnych w niskiej zabudowie, fajnie się rozwija to miejsce.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
30 listopada 2020 20:56
Cricetidae nie strasz tą obwodnicą  🙁 ja z kolei zawsze mam "szczęście" mieszkać w takich miejscach, że z zadupia ktoś postanawia zrobić autostradę  😵 aż mi smutno, że nie będzie rolkostrada w Wesołej, że skończy się cisza i spokój zsdupiastej dzielnicy.. Ale może dzięki temu ceny mieszkań pójdą w górę i będzie można sprzedać i kupić coś na "prawdziwszym" zadupiu.
smarcik, ja akurat od planowanej obwodnicy mieszkałam kilka km, więc jej powstanie jakoś mocno nie zaburzy uroku i spokoju okolicy, a komunikacja się poprawi. Przy samej obwodnicy też bym mieszkać nie chciała.
Na szczęście jeszcze za Otwockiem, Karczewem, Wiązowną jest sporo "dzikich" miejsc i trochę działek do sprzedania 😉
A Ty nie mieszkasz w Rembertowie? W Wesołej jakaś trasę planują większą? Przyznam że od dłuższego czasu nie jestem w temacie tamtych okolic 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 grudnia 2020 04:01
Cricetidae tak, mieszkam w Rembertowie - tędy też ma przebiegać. Podobno nawet ma być jakiś węzeł tutaj, ale nie wiem czy to już jest ostateczny, zatwierdzony wariant  🤔 może przynajmniej zmniejszy się korek na przejeździe kolejowym jak będzie obwodnica, jeśli wroci ruch samochodowy z przed pandemii  🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
20 lutego 2021 14:54
Dziewczyny szukam sprawdzonej poczty kwiatowej lub czegoś w tym stylu która w dniu jutrzejszy może dostarczyć kwiaty dla mojej mamy. Chętnie coś nietuzinkowego, te klasyczne kwiaty z dostawą chyba sama znalazłam. :kwiatek:
Nie wiem oczywiście czy coś innego istnieje, ale no zawsze warto zapytać.
Bischa   TAFC Polska :)
16 kwietnia 2021 14:43
Kociarze Warszawa!!!

Znacie hoteliki w Warszawie, w miarę tanie za miesiąc? Polecone! Gdzie kot będzie zaopiekowany, nie będzie wychodzący, nie będzie karmiony syfem pt whiskas czy Kite Kat, RC? Kot przyjacielski, towarzyski, lubiący towarzystwo innych kotów, a także psów, królików, bezkonfliktowy.

Wyjezdzam na 3 miesiące do Holandii i szukam fajnego hoteliku, a może prywatnej osoby, która by zajęła się moim kotem przez ten czas i nie zapłacę majątku. Ktoś? Coś?

Warszawa, najchętniej Wlochy, Ochota, Ursynów, Mokotów, Ursus, Śródmieście, Wola, może być Praga Płd bo często tam bywam, więc dojechać tam to nie problem.
Szukam projektanta wnętrz, który pomoże mi w ogarnięciu umeblowania salonu. Macie kogoś do polecenia?
Cześć, przychodzę z takim pytaniem, przyjeżdżam na miesiąc na praktyki, czy ktoś może mi polecić noclegi w okolicy Psucina? Może są tam stajnie z agroturystyką? Nic nie mogę znaleźć
Halko czy ktoś tutaj jeszcze jest... 😁

Poszukuję dobrego jedzonka w Warszawie: centrum i na trasie do Wilanowa. Opcje wege/wegan 😀
kolebka nie mam jakiegoś ogromnego rozeznania w knajpach, ale bardzo lubię Vegandę w centrum i lunche w Iluzjonie (bliski mokotów, może masz po drodze- zależy, którędy jedziesz na Wilanów) 🙂
Ja też chętnie przyjmę polecanki knajpowe z wege opcjami - centrum/mokotów.
Atamanka na Puławskiej polecam Syryjkę-maleńka knajpka z bardzo smaczną wege kuchnią bliskowschodnią 😉 To już Mokotów, ale blisko centrum, zaraz za przystankiem Rakowiecka.
Jeszcze Falla jest, nigdy nie byłam, ale jak bywam w okolicy to zawsze kolejka ludzi oczekujących na stolik jest.
Finalnie dotarłam do Vegan Ramen Shop i to było najlepsze doświadczenie kulinarne w ostatnim czasie 😍😍😍
Czy możecie polecić jakiś legitny kurs wychowawcy kolonijnego w Warszawie?
Cześć, przychodzę z zapytaniem. 🙂
Myślę o zakupie kolacji w ciemności w ramach prezentu ślubnego (na terenie Warszawy). Macie może do polecenia jakieś sprawdzone miejsce? Zależałoby mi, żeby było smacznie. 😉
Inne pomysły rownież chętnie przygarnę. Wesele brata, nie chcę dawać koperty, więc myślałam o pudełku prezentowym + kolacja w ciemności + karty do gry „związkowe”, ale chętnie rozważę jakąś inną opcję. 😉
Dreamer113, https://borpince.pl/
Byliśmy, polecamy 👌
Dreamer113, https://borpince.pl/
Byliśmy, polecamy 👌

November Rain,
Ja też byłam i polecam 😉
November Rain, DeJotka, dziękuję bardzo za polecenie. 🙂
Odkopuję 🙂

Mam ośmioletniego Macbooka, któremu w sumie nic nie dolega i nigdy nie był w naprawie, ale wypadałoby go trochę odświeżyć.
Znacie jakiegoś specjalistę w Warszawie od tego? Wyczyszczenie, wymiana baterii, update systemu i tak dalej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się