siodło ujeżdżeniowe

hej - pytanie - szukałam lupką ale nic nie znalazłam o numerach seryjnych w kentaurze.

Czy jakaś dobra dusza wie jak z nich wyciagnąć datę produkcji? Lub kogo pytać zanim napiszę do producenta?
:kwiatek:
ostatni blok - numer tygodnia produkcji, przedostatni - rok. Czyli X XXX 18 24 - będzie 2018, 24 tydzień roku (czerwiec)
hejhej, szukam sugestii jakie siodło ewentualnie byłoby dla mnie najlepsze  🤔
w skrócie - teraz jeździmy na Butterfly Claudia i mimo że siodło miało być top (dostałam je razem z koniem), to z perspektywy czasu się w tym siodle nie zakochałam... teraz akurat wracamy do pracy po 3miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją i chciałabym porządzenie ogarnąć temat.
problem jest taki, że Claudia mocno leci kobyle na łopatki, a że ja jestem po 5 latach w siodle wyścigowym i 5 letniej przerwie to lecę na szyję razem z nią. dodatkowo nie siedzi mi się w tym siodle dobrze.
kobyła lat 17, 175 cm i raczej taka z większych z długim grzbietem, ja za to 160 cm i ledwo 50 kg wagi. wstępnie myślałam nad Kentaurem Young Dressage, aczkolwiek zdjęcia w Internecie widziałam na samych małych koniach i nie wiem jak to na babie będzie leżeć. oglądałam też Lucky Dressage, jakieś Stubbeny i mam mętlik w głowie... pod koniec roku planuje wezwać pasowacza, ale chciałabym mniej-więcej wiedzieć czego szukać i przygotować się finansowo 😜 szukam czegoś co pomoże początkującemu miłośnikowi czworoboków, z głębokim siedziskiem i krótką tybinką. no i najlepiej używka gdzieś do 3 tysięcy  🥂
Kentaur tak się prezentuje na dużym koniu



Dla mnie szału nie było w tym siodle, śliska skóra nic nie pomagała nawet z sylikonowym lejem. Sprzedałam dość szybko i kupiłam lucky idol i na prawdę polecam 😉 ale idol, nie ten model niżej z Prestige.
Kentaura miałam kilka lat temu, nie wiem czy coś zmieniali w tym modelu od tamtego czasu.
Stubbena juniorskie - nową wersje, tez testowałam. Twarde na maksa siedzisko, nie za głębokie. Klocek w tybince całkiem przyjemny na podstawową prace.
Aktualnie equipe z krótka tybinka mam i kocham całym sercem, ale to już siodło powyżej 3tys
caverra_afk duży koń może chodzić w małym siodle, za to mały koń nie może chodzić w dużym  😀
W sensie no nie masz się co przejmować.
Przy Twoich gabarytach i budżecie faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie siodło juniorskie - "dorosłe" siodła co prawda też powstają w rozmiarze 16 cali, ale trudno upolować na rynku wtórnym i niestety jak pisze dairox powyżej, to już nie ten budżet.
Lucka mogę polecić - fajne siodełko, w razie czego łatwe w pracy dla siodlarza, tylko rozstaw musi pasować.
Stubbeny są... moim zdaniem okropne, ale co kto lubi.
Do upolowania może być też jeszcze Passier Young Champ / Young Star, też bardzo fajne siodełko, z którym można już duuużo zrobić, włącznie ze zmianą rozstawu.
Zmienilam zdanie co tu stubbenow jak wsiadlam w nowy model, zajezyste 😉
faith a co testowałaś? Jeździłam w nowych Stubbenach jeszcze w zeszłym roku, m.in. w Centurionie i najbardziej podpasował mi jednak Genesis, ale mimo wszystko - nie mój typ.
Genesis, ale jestem kiepem i nie spojrzalam ze za waskie na mojego Dzika. Ale siedzialo mi sie baaaaardzo dobrze, takie akuratne dla mnie - nie za duzo, nie za mocno, ale jednak wspiera.
Miekko i stabilnie 🙂
Lucky jest najlepszy  😍
lillid, dzięki bardzo za wskazówki  :kwiatek: Popatrze jeszcze na te passiery faktycznie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 grudnia 2020 09:20
caverra_afk Ja też całym sercem polecam Lucky Dressage Idol 😍 Jestem podobnych gabarytów 160 cm i 50 kg i jest w sam raz dla mnie. Nie mam za bardzo fotki, ale na koniu 162 leży zupełnie normalnie.
Edit. znalazłam fotkę, gdzie pi razy oko widać jak wypada rozmiarem do mnie i konia. Podkładka skokowa trochę optycznie to z przodu zakłamuje, ale coś tam widać.
caverra_afk, - też polecam Lucky! Ja nie kupiłam, bo było mocno na styk, ciut małe jednak, ale świetnie mi się jeździło. Mój koń ma 166cm i jest mocnej budowy, ja 170cm i wtedy jakieś 66/68kg.
no dobra, przekonałyście mnie - idę szukać Lucky Dressage  😍
Hej. Wiem, ze kwestia wyboru siodła jest mega indywidualna, ale nosze sie z zamiarem kupna nowej ujezdzeniowki i rozważam Equipe Emporio, Prestige Venus K i Prestige Helen K. Czy ktos jezdzil ew moglby cos doradzic?
Hej. Wiem, ze kwestia wyboru siodła jest mega indywidualna, ale nosze sie z zamiarem kupna nowej ujezdzeniowki i rozważam Equipe Emporio, Prestige Venus K i Prestige Helen K. Czy ktos jezdzil ew moglby cos doradzic?


Jeździłam w Prestige Venus 2 lata i było to bardzo przyjemne dla mnie siodło. Sprzedałam od ręki pierwszej osobie, która wzięła na testy. Też jej się bardzo wygodnie jeździło. Ale nie jestem w stanie stwierdzić, czy to dla wszystkich jest wygodne siodło. Jedna uwaga do Prestige - po dwóch latach siodło miało ślady użytkowania. To są siodła robione ze skóry cielęcej. Zaletą jest to, że są od razu miękkie i wygodne. Wadą, że szybciej się zużywają.
Ja z kolei nie polecam emporio. Zarówna mnie jak i znajomą tak rwały kolana podczas jazdy...  dwa różne siodła w różnych rozmiarach, ale ten klocek chyba jest jakoś dziwnie zrobiony, nie wiem. Dla mnie była masakra.
[quote author=Mala666 link=topic=300.msg2957453#msg2957453 date=1609009246]
Hej. Wiem, ze kwestia wyboru siodła jest mega indywidualna, ale nosze sie z zamiarem kupna nowej ujezdzeniowki i rozważam Equipe Emporio, Prestige Venus K i Prestige Helen K. Czy ktos jezdzil ew moglby cos doradzic?


Jeździłam w Prestige Venus 2 lata i było to bardzo przyjemne dla mnie siodło. Sprzedałam od ręki pierwszej osobie, która wzięła na testy. Też jej się bardzo wygodnie jeździło. Ale nie jestem w stanie stwierdzić, czy to dla wszystkich jest wygodne siodło. Jedna uwaga do Prestige - po dwóch latach siodło miało ślady użytkowania. To są siodła robione ze skóry cielęcej. Zaletą jest to, że są od razu miękkie i wygodne. Wadą, że szybciej się zużywają.
[/quote]

Dziękuję, w takim razie postaram sie je jako pierwsze sprawdzic. Z ciekawosci, na co zdecydowałaś sie po Venusie? Budżet mam dosc elastyczny i sama juz nie wiem czego szukać
Nie wiem czy chcesz kupić nowe siodło? Bo jeśli tak to personalizacja w modelu Emporio jest mega droga - każdy spersonalizowany element to 1350 zł ekstra do ceny bazowej siodła.
[quote author=Dance Girl link=topic=300.msg2957640#msg2957640 date=1609162849]
[quote author=Mala666 link=topic=300.msg2957453#msg2957453 date=1609009246]
Hej. Wiem, ze kwestia wyboru siodła jest mega indywidualna, ale nosze sie z zamiarem kupna nowej ujezdzeniowki i rozważam Equipe Emporio, Prestige Venus K i Prestige Helen K. Czy ktos jezdzil ew moglby cos doradzic?


Jeździłam w Prestige Venus 2 lata i było to bardzo przyjemne dla mnie siodło. Sprzedałam od ręki pierwszej osobie, która wzięła na testy. Też jej się bardzo wygodnie jeździło. Ale nie jestem w stanie stwierdzić, czy to dla wszystkich jest wygodne siodło. Jedna uwaga do Prestige - po dwóch latach siodło miało ślady użytkowania. To są siodła robione ze skóry cielęcej. Zaletą jest to, że są od razu miękkie i wygodne. Wadą, że szybciej się zużywają.
[/quote]


Dziękuję, w takim razie postaram sie je jako pierwsze sprawdzic. Z ciekawosci, na co zdecydowałaś sie po Venusie? Budżet mam dosc elastyczny i sama juz nie wiem czego szukać
[/quote]

ErrePlus Freestyle
Czy nowe stubbeny nadaja sie do poszerzenia leku?
faith tak, ale tylko u producenta. Te łęki są tak pieruńsko sztywne, że poszerzane na własną rękę często pękają.
Ale lek jest po prostu metalowy? Czy z jakiegos tworzywa?
Dziękuję bardzo za wszystkie polecenia  :kwiatek: moje poszukiwania siodła idealnego trwają.
Czy ktoś z Was miał może doczynienia z siodłem Kieffer Essential Rossete pony? Można je w tej chwili kupić na koniku. Jest dostępne tylko w rozmiarza 16 i co ciekawe ma system wymiennych łęków 💘 nie wiem czy można wklejać linki :p w sumie się zainteresowałam, tyle że nigdzie nie znalazłam żadnych zdjęć ani opinii...
Witam  :kwiatek: Szukam opinii na temat siodeł ZALDI, interesuje mnie model Drim Atlanta. Jest tu jakiś użytkownik? 👀
secretary, miałam przyjemność, ale laaata temu. Miło wspominam bardzo.
Witam  :kwiatek: Szukam opinii na temat siodeł ZALDI, interesuje mnie model Drim Atlanta. Jest tu jakiś użytkownik? 👀


Też interesuje mnie to siodło, najchętniej wzięłabym na próbę.

Czy jest gdzieś opracowanie na temat tego jaki klocek powinien być najlepszy do nogi (krótkiej, grubej, chudej, długiej)? Powyższe siodło ma krótki, kończący się przed kolanem ale inne są długie, kolano powinno się na nich wesprzeć, skończyć się przed? Interesuje mnie to w, który celować, czym się kierować przy wyborze?

Ava Zależy co preferujesz. Tym modelu masz kolano wolne, klocek przylega Ci do uda. Mam aktualnie inne pożyczone gdzie klocek jest także udowy i dzięki temu moje kolana są mi wdzięczne. Trzyma od góry, nie ma zakleszczania i utrzymywania się na siłę np w kłusie na niewygodnym koniu. Korci to Zaldi korci, bo moje troche twardawe, a czym człowiek starszy to coś bardziej wybredny...
Muszę kupić puśliska ujeżdżeniowe dla osoby ok 170 cm wzrostu, jakiej długości brać?
adriena, jako że długości nóg się różnią, najlepiej zmierzyć nogę do kostki od zamka w siodle ujeżdżeniowym - i taką długość brać.
To będzie pewnie 60 -65 cm, bliżej 65. Ale gdy to smukła osoba powyżej 170 to i 70.
Rzecz wcale nie jest pewna, bo różni producenci różnie "mierzą" długość.
Pomocniczo to jest jeszcze tak, że bierzesz nogę w normalnych puśliskach, tj długość tych puślisk w ujeżdżeniowym ułożeniu. I dzielisz na pół.
Jeśli musisz mieć puśliska łącznej długości 140 - to ujeżdżeniowe 70, jeśli 120 - to 60. To puślisko "normalne" musi być włożona w patkę (czy tyle akurat wystawać, końcówka)
ale też nie hektary tej końcówki.
adriena, - ja mam 170 cm wzrostu i puśliska 75cm, na niższe osoby też dają radę (czasem wsiada trenerka, ale fakt, że ma ja na ostatnich dziurkach). Zwróć uwagę na grubość i to, jak się strzemiona wkłada - mam prestige i one są tak grube na końcach, że wkładanie strzemion jest dość upierdliwe, trzeba się pomęczyć chwilę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się