Ogłowia

dairoxroxi normalnie nie przepadam za rurkowymi, ale to jest  😍

Czy ktos moze ma to oglowie https://www.ice-equestrian.co.uk/store/Prestige-Bentlee-p250557844 ? Albo w ogole jakiekolwiek tej firmy? Nie znam a design musze powiedziec ze zwalil mnie z nog.  😁
Czy ktoś posiada ogłowie firmy Kentaur? Jak jest z jakością ich wyrobów? Można porównać je do sprzętu Daw-Mag?
Czy ktoś posiada ogłowie firmy Kentaur? Jak jest z jakością ich wyrobów? Można porównać je do sprzętu Daw-Mag?


Nie wiem czy to coś pomoże ale mam z tej firmy napierśnik i popręg z fartuchem. Jakość skóry bez zarzutu, po latach nadal super stan.
Dziękuję.  Właśnie przymierzam się do zakupu ogłowia z nachrapnikiem hanowerskim i model tej firmy wpadł mi w oko. Niewiele słyszałam o jakości ich wyrobów, wiec zastanawiam się czy warto.
feno, pytasz czy ktoś ma ogłowie Prestige? 🙂 🙂 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
02 grudnia 2020 06:12
halo, ale to co Feno wstawiła to jest na pewno Prestige? Bo z designu nie wygląda 😉  Chyba że to jakaś podmarka...

Amelia, mam mexykana Kentaura i napierśnik. Kocham bardzo - stosunek jakości do ceny jest bardzo, bardzo si.

halo nie, model sie nazywa Prestige Bentlee a marka Ice Equestrian. Nie znam jej a mignelo mi to oglowie gdzies na insta i mi sie podoba ale chcialabym wiedziec czy jakosciowo to nie jakis bubel.
Amelia, ja mam wszystkie ogłowia Kentaura i również hanowerskie.
Wg mnie są bardzo wytrzymałe, ale wiadomo że w dotyku nie jest CWD ....
Chodzi mi tylko o to aby skóra wytrzymała więcej niż rok użytkowania... no np. 20 roków 🤣 tak jak mój Daw-Mag.
A jak z rozmiarem, czy full jest b.duzy tak jak ogłowie Schockemohle, czy taki standard ?
Amelia, wytrzyma i 20.
Rozmiary zależą od modeli. Ja mam 3 modele. Te co mam to coby i są normalne.
feno, A! Bo nie mogłam doszukać się marki. Już mi to gdzieś mignęło, marka znaczy.
Jako raczej ok. Ogłowie niebrzydkie bardzo.
W sumie jak już tu jestem to może mi pomożecie. Luźno rozglądam się za jakimś ogłowiem, czarnym do nachrapnika zwykłego sznurkowego[ktory już posiadam]. Zależy mi na tym żeby oczywiście było z porządnej skory, żeby miało fajne zapięcia, najlepiej nie klamerkowe i żeby było dość delikatne. Mam konia z małą głowa, lekko w typie Araba. Fajnie jakby miało anatomiczną potylice, żeby było dużo miejsca na uszy. Czy możecie mi polecić jakaś firmę lub konkretny model? Oglądam już jakiś czas te ogłowia ale jakoś nic nie przykuwa mojej uwagi na tyle. Z tych które posiadam to są to składaki z jakiś wielu marek bardziej noname, jedno mam z Prestige ale chyba nie chce aż tyle kasy wydawać ponownie...
👀 👀 👀
Sasini, zobacz sobie może Horze Constance
Potrzebuję zrobić składak ogłowiowy, mam nachrapnik zapinany z jednej strony, więc potrzebuję potylicy takiej, żeby przepleść przez nią nachrapnik (nad), pasków policzkowych (najchętniej na haczyki) oraz paska podgardlanego. Naczółek jakiś tam powinnam mieć, a jak nie - to nie problem.

Czy ktoś ma pomysł? Potrzebne srebrne sprzączki, kolor brązowy - czekoladowy. Najchętniej budżetowo.
Nirv, poszukaj w Horze.
Ma ktoś może jakąś opinie o jakości ogłowi BR? Jak ze skórą i tak dalej? Mam na oku to ogłowie i się mocno zastanawiam https://www.pasi-konik.pl/pl/p/BR-Oglowie-Bedford/52084
Ja mam br premiere grenoble od paru lat, bez zarzutu jest, dopiero jakoś w zeszłym roku mi wypadło kilka kamyczków z naczółka. Skóra mimo kiepskiej pielęgnacji :P bdb. Białe podszycie mi nie zżółkło, tylko trochę czarne od nosa, ale pod spodem to nie widać nawet.
Ja też mam od kilku lat, budżetowy model w sumie, Rennes. Nic się z nim nie dzieje kompletnie, jakie było, takie jest.
Sasini

Mam BR Premiere Tours brąz i teraz używam od trzech lat Orleans - i jest super, nie chce się zniszczyć, po wyczyszczeniu wygląda jak nowe.
Dziękuję pięknie, oglowie już zamówione  😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 grudnia 2020 13:37
Help :kwiatek: Widziałam jakiś czas temu, jakoś z rok, czy dwa, ogłowie z naczółkiem z takimi jakby "tłuczonymi kryształkami" poprzyklejanymi. Naczółek opadający, podszyty i raczej szeroki, kryształki mieszane złote-czarne-brązowe, skóra czarna, sprzączki o ile pamiętam złote. Chyba Waldhausen, albo Kawalkade, ale pewna nie jestem. Nie mogę go odnaleźć nigdzie, może ktos pamięta co to był za model?
edit. chyba miało też lakierowany nachrapnik.
Pytanko odnośnie rozmiarówki Kentaura. Cob to takie typowe cob? Bo słyszałam, że rozmiarówka jest troszkę zaniżona.
Ktoś może ma Kentaur Hamilton i mógłby ocenić?
Cześć, kupiłam nowe ogłowie. Jest dosyć twarde i pytanie jest takie, czym je zmiękczyć. Co polecacie, czy balsam z Effax'a będzie dobry (o ten https://www.pegazshop.pl/balsam-do-skor-effax-leather-balm-mini-16322.html)? Tak samo co ile i czym je smarujecie?  🙂
Lepszy olej niż jakiś balsam.
Mam pytanie odnośnie tego ogłowia PS
https://www.tackshop.pl/pl/p/Oglowie-High-Jump-Revolution-PS-of-Sweden/70

Nie ma ono możlwości przypięcia skośnika. Ale czy  działa w jakiś sposób na nie otwieranie pyska?
Mam pytanie odnośnie tego ogłowia PS
https://www.tackshop.pl/pl/p/Oglowie-High-Jump-Revolution-PS-of-Sweden/70

Nie ma ono możlwości przypięcia skośnika. Ale czy  działa w jakiś sposób na nie otwieranie pyska?

Ten pasek przed wędzidłem przecież jest w praktyce skośnikiem. Przynajmniej w tych ogłowiach ludzie nie zapinają skosników na chrapach, z czym spotykam się notorycznie w szwedach i angielskich. Mój się w anatomiku nigdy nie rozdziawia, a zapinam bardzo luźno ten pasek. A potrafi się rozdziawić w ogłowiu bez nachrapnika.
Tak wygląda, ale nie miałam okazji widzieć go nigdy na żywo, a nie jest przypięty jak typowy skośnik.Na pewno w jakimś stopniu blokuje otwieranie paszczy, tylko czy tak jak skośnik?
Czy sa ogłowia o podobym wyglądzie , a trochę niższej cenie? Czy nie ma szans?
Donia Aleksandra, ja mam takie ogłowie - nie PS, ale z Kentaura https://www.gnl.pl/dla-konia/leather-articles/oga-owia-i-nacza-a-ki/hanover-noseband/oglowie-kentaur-anatomic-viena.html
Ja wiem, że ono jest opisane jako hanowerskie ale to nie do końca tak. Dla mnie to jest genialny patent dający taki nachrapnik z działaniem pomiędzy hanowerskim a angielskim / szwedem. Tą część nachrapnika da się przesuwać góra dół i zrobić ustawienie bardziej jak hanowera albo bardziej jak angielski ze skośnikiem. Mój koń generalnie lepiej chodzi na szwedzie / angielskim - nie chowa się ale z drugiej strony w przeciągu kilku dni potrafi sobie zrobić rany na policzkach od środka nawet jak nachrapnik jest super luźno. To niestety kwestia super mięsistych policzków. To ogłowie pozwala mi na podniesienie części nosowej stosunkowo wysoko a jednocześnie nie naciska na policzki. Dolny pasek działa jak skośnik, choć moim zdaniem bardziej jak pasek dolny w hanowerze - jest bliżej wędzidła niż zwykły skośnik i moim zdaniem ciut je "podpiera".
Tak wygląda, ale nie miałam okazji widzieć go nigdy na żywo, a nie jest przypięty jak typowy skośnik.Na pewno w jakimś stopniu blokuje otwieranie paszczy, tylko czy tak jak skośnik?
Czy sa ogłowia o podobym wyglądzie , a trochę niższej cenie? Czy nie ma szans?

Tak, takie ogłowia ma m.in. nasz polski KaWal.

Różne anatomiki KaWala.
epk no to dałaś mi do myślenia, no nie potrzebuje Hanower. Mój koń jest delikatny na pysku i chodzi na angielskim lub szwedzkim....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się