Runnersi- czyli biegaj z nami :)

Nie wiedziałam, gdzie zapytać, bo temat pasujący do wielu wątków, ale tego czego szukam będę używać do biegania, więc może Wy mi doradzicie. 😁

Koszulka termoaktywna. Jestem zmarzluch, biegam powoli, do tego z psem, więc zdarzają się nam postoje na różne sikupy, a pogoda teraz różna - zimno, wiatr, deszcz. Dość mocno się pocę w trakcie biegu, a najgorsze dla mojego lichego zdrowia jest przewianie. Mam jedną koszulkę z brubecka z merino i jestem z niej turbo zadowolona, ale boję się, że piorąc ją i używając co drugi dzień, za chwilę ją wykończę. Czy znacie jakieś tańsze odpowiedniki serii active wool z brubecka? 👀
Mundialowa, seria thermo z Brubecka. Pancerna, całkiem dobrze odprowadza wilgoć. Co prawda ja ją wole do trekkingu w górach, a do biegania tylko w bardzo zimne dni, bo do zmarźlucha mi daleko. Poza tym Nessi też ma całkiem fajne koszulki termoaktywne.
kittajka, dzięki za trop w inną serią brubecka. :kwiatek: Nessi wychodzi jeszcze drożej, więc odpada. Myślałam, że znajdę tańszą alternatywę, a jeśli nie, to wolę zamówić coś, co już przetestowałam. 😉

Znajoma mówiła, że miała kiedyś koszulkę termo bardzo zbliżoną do brubecka, że też był to polski producent, a ceny miał sporo niższe. Ponoć produkował z tych samych materiałów, co brubeck, koszulki różniły się metką. Ale za nic nie może sobie przypomnieć nazwy. Coś jej świta, że firma robiła też odzież termo dla motocyklistów. Może Wam przyjdzie do głowy inna polska firma, która robi taką odzież? :kwiatek:
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
08 grudnia 2020 19:13
mundialowa, może to https://sklep.bcmnowatex.com.pl/?
Mundialowa, Barracuda robi jeszcze dobre koszulki. Mój facet ma od nich trochę odzieży i bardzo sobie chwali.
Jaki następca Endomondo jeśli to, co popronuja w zamian nie chce się zainstalować na moim yelefonie (Endomondo nie będzie działać od końca roku)??? Coś co nie ma żadnych więcej opcji poza tymi, które miało Endomondo - czyli połączenie z GPS, zliczanie  🏇 i pokazywanie mapy. Do wyboru proste aktywności typu bieganie albo spacer. Żadnego łączenia z opaską ani pulsometrem. Nawet nie musi mieć podawania spalonych kalorii, bo to już i tak jest orientacyjne i w sumie mi już nie potrzebne. Jest tyke aplikacji dostępnych, że trudno wybrać. A potrzebuję czegos, co zabiera mało pamięci w telefonie i w miarę mało baterii żre.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 grudnia 2020 14:34
kenna mnóstwo biegaczy poleca Stravę.
Dzięki smarcik, zaraz obczaję
Kenna, wcale nie żałuj, że MapMyRun nie chce Ci się zainstalować. Testuje od miesiąca i będę szukać innej apki. Ta co chwile mi myli trasy. I jeszcze zrozumaiała bym to, gdybym biegała po zadupiach, ale no w dużym mieście różnice 300-900 metrów podczas jednego biegu, to już przegięcie. Endomondo przez ponad rok pomyliło się dwa razy 😉
smarcik, zainstalowałam Strave i w ogóle nie widzi sygnału GPS.
Nie wiem, czy coś mam zmienić w ustawieniach, czy co...? Używałam Endomondo z takimi ustawieniami telefonu i normalnie widziało GPS. Jestem takim matołem technologicznym...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 grudnia 2020 12:46
kenna zapewne jest to kwestia zezwolenia aplikacji na korzystanie z GPS w ustawieniach telefonu  :kwiatek:
Pomocy, zimowe problemy pierwszego świata dopadły i mnie. Ostrzegam, pytanie z serii bardzo głupich. 😁
Czy mieszkając na zadupiu, gdzie chodniki są, ale przykryte grubą warstwą śniegu, lepiej wybiec z domu w asfaltowych asicsach i liczyć na to, że się nigdzie nie wyglebię (a potrafię tego dokonać i bez biegania po śliskich chodnikach), czy jednak założyć terenowe salomony? 👀
Terenowe Salomony!!! Bo pod miękkim śniegiem możesz mieć warstewki lodu. A twardy śnieg też bywa wyślizgany. I przyczepność słaba.
Zawsze pewniej w butach z bieżnikiem 🙂  do lasu ostatnio ubrałam nakładki z kolcami i była petarda! Może w końcu kupię sobie jakieś terenowe buty  😂
tunrida, dzięki! :kwiatek: Na logikę wydawało mi się, że asfaltówki to pewne samobójstwo, ale z drugiej strony tyle się nasłuchałam, że speedcrosy to tylko w teren, że boję się je zniszczyć i w efekcie ciągle są jak nówki. 😁

kolebka, owszem, ale boję się tych bardziej czarnych fragmentów trasy, żeby kolana za mocno nie oberwały i żeby bieżnik się nie zniszczył (patrz wyżej :emoty327🙂.
mundialowa, ja biegam w Speedgoatach, do asfaltu mam 1,5km, więc tutaj musowo, a i na asfalcie raz 15cm twardego, zlodowaciałego śniegu, raz sam lód a raz czysty asfalt (niestety strasznie na nim hałasują), ale ani razu dotąd się nie poślizgnęłam.
mundialowa, spokojnie, bieżnik się nie zniszczy😉 ja mam często trasę mieszaną asfalt, las, łąki i biegam w speedcrossach 2 lata i bieżnik nadal jak nówka sztuka😉
Trochę łopata, ale wkurzyła mnie dzisiaj aplikacja Strava, która wyłączyła mi się w połowie biegu ot tak, po prostu wyjmuję telefon pod domem, żeby zastopować rekord, a tam w ogóle wszystko wyłączone. Oczywiście żadnego zapisu, że jakikolwiek bieg był. Może dlatego, że ktoś do mnie dzwonił w trakcie? Nie wiem, w końcu wcześniej też zdarzało mi się odbierać telefony i było ok. Chrzanię taka apkę, co do której nie można być pewnym, czy ci trening zapisuje. Tęsknię za Endomondo...

edit: chyba czytają fora, bo właśnie przed chwilą Strava nagle wyskoczyła z mojego telefonu informując mnie, że "podniosła się z błędu" i przywróciła mój zapis, który sobie w tym niebycie cały czas działał hehe 9h (8km, czyli tempo na kilometr ponad 1h haha). Podziwiam ludzi, którzy z tym na poważnie trenują i potrzebują rzetelnych statystyk swoich treningów.
Averis   Czarny charakter
06 marca 2021 22:23
kenna, chyba z tymi poważnie trenującymi, to oni raczej już bazują na zapisie zegarków i aplikacji dedykowanych od Polara, Garmina i Suunto (przynajmniej Ci, których znam). Strava jest dodatkiem do tych wszystkich rywalizacji i podglądania tras. Ja jestem total amatorką, ale z biegania z telefonem zrezygnowałam dawno temu - totalnie nie ufam nawet nie apikacji, co baterii. Zwłaszcza zimą.
kenna, dopiero zajrzałem, jeśli nadal szukasz to ja chyba z 10 lat używam SportsTrackera. Z przyzwyczajenia.
Podpowiecie jakieś buty ze sztywną podeszwą? Naście km/ tydzień, żółwim tempem głównie po asfalcie. Uraz stawu raczej się przeciągnie 🤷
-20% na wszystkie nieprzecenione produkty w sklepie ADRUNALINE.PL z kodem BIALYSTOK20
Ważny do 31.08.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 marca 2022 08:55
Odgrzebuję, potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek bezprzewodowych do biegania.
Ktoś używa? Chciałam siostrze na Święta kupić, ale naczytałam się że trudno o takie, które nie wypadają podczas biegania. Możecie coś polecić? Czy bez "mierzenia" się nie obędzie jednak?
zembria, mój TŻ biega w takich słuchawkach:
https://www.x-kom.pl/p/638044-sluchawki-true-wireless-huawei-freebuds-4i-biale-anc.html

I bardzo jest z nich zadowolony, nie wypadają i dobra jakość dźwięku.
Biega ktoś z Was w biegach na orientację? 😁
julka177, nie biegam, chodzę 😉 bardzo lubię, ale krókie trasy, mapy niemodyfikowane i se stoważyszami koniecznie
Odkopie 🙂 czy ktoś ma sprawdzone słuchawki do biegania? Wygodne, z dobrą jakością dźwięku, nie wypadające podczas ruchu i jak się człowiek upoci?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się