Stajnie w Warszawie i okolicach

Jasmine, mocno ogólne zapytanie, w okolicy Ojrzanowa stajnie stoją prawie wszędzie.

Mogę napisać na priv?
Jasmine, możesz, ale ja osobiście stajnie w okolicy znam dwie i tylko o dwóch mogę powiedzieć coś więcej 🙂
Czy stacjonuje (albo stał) ktoś w stajni Klucz w Skrzeszewie i zechciałby się podzielić opinią?
Proszę o informację, czy ktoś z Was oddawał w pensjonat klacz do hodowli do Stadniny Krasne? Jakie warunki, opieka itd.?
Chciałabym porozmawiać z pensjonariuszami stajni Polana w Góraszce. Bardzo mi się podoba ten pensjonat, wizualnie, z infrastruktury, bliskości do domu i otaczających stajnię pięknych terenów. Kusi mnie, aby tam przenieść swojego kopytnego, jednak od lat, każdy znajomy mi to odradza. Nie spotkałam osoby, która dobrze by się wypowiedziała na temat Polany. Na forum również nie łatwo znaleźć coś dobrego na jej temat. A jednak mnie tam coś ciągnie. Czy mogłabym prosić, aby na pw napisał ktoś do mnie, kto aktualnie tam stoi, aby zweryfikować "plotki" i porozmawiać szczerze o tym miejscu? Bo gadanie gadaniem, ale jednak czasami opinia, która się ciągnie nie do końca jest słuszna...  :kwiatek:
Niltalwen, ja tam stałam króciutko, bo miesiąc ale mam pozytywne wspomnienia. Tylko dobre gumowce sobie kup 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 stycznia 2021 17:35
Niltalwen, ja aktualnie tam nie bywam, ale moja była podopieczna trzymała tam konia. Stajnia ładna, zadbana, konie w boksach zawsze czysto miały, siano i regularnie karmione. Dla mnie ogromny minusem było gigaaaaaantyczne błoto- nie dość, ze wokół stajni to i na padokach straszny, plac trochę kopny i suchy, ale wtedy jak tam jeździłam to coś z nim robili. Na hali trochę ciemno i popołudniami troszkę ciasno. Ale miała miłe odczucia 😉
O tym błocie słyszałam, chociaż o tej porze roku to chyba wszędzie jest błoto  😉Dzięki za opinie, zawsze każda jest cenna  :kwiatek: 😉
Ja nie mam błota. Mam piasek. Dużo piasku...
Cześć wszystkim - gościnnie się odzywam 🙂
znajoma z Kanady się w czerwcu przeprowadza na jakiś czas do PL i podpytuje mnie o stajnie do nauki jazdy - jeździła w stylu western/dzierżawiła konia na wyjazdy w teren, myślę że pasowałyby skoki oraz ujeżdżenie - taka porządna nauka ogólna z możliwością np dzierżawy konia w przyszłości i treningów pod okiem instruktora, ktoś ma do polecenia dobrą szkółkę w Warszawie i okolicach? Jazdy by musiały być prowadzone w j.angielskim.

z góry dziękuję za wszelkie sugestie - mogą nawet być "tam absolutnie niech nie idzie" 😉
BUCK   buttermilk buckskin
15 stycznia 2021 20:12
drabcio o szkółkach jest wątek osobny, ten jest o stajniach penjonatowych 🙂

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67378.0.html
drabcio o szkółkach jest wątek osobny, ten jest o stajniach penjonatowych 🙂

http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,67378.0.html


mea culpa - zobaczyłam warszawa i stajnie wiec dorobilam sobie historie, dzieki 🙂
Warszawiaki - gdzie się teraz pierze derki w okolicy? Dzwoniłam do Pasi-konika, ale oni już nie przyjmują do prania i przyjmować nie będą.
Ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce?  :kwiatek:
fokusowa - clean horse 🙂
rybka   Różowe okulary..
16 stycznia 2021 20:34
Warszawiaki - gdzie się teraz pierze derki w okolicy? Dzwoniłam do Pasi-konika, ale oni już nie przyjmują do prania i przyjmować nie będą.
Ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce?  :kwiatek:


tu:
https://www.facebook.com/Pralniabingo/
Clean Horse w Runowie oblatuje całą naszą płd stronę 🙂
Rybka, Galopem - pralnia w Łomiankach
Dziękuję bardzo!  :kwiatek:

Warszawiaki - gdzie się teraz pierze derki w okolicy? Dzwoniłam do Pasi-konika, ale oni już nie przyjmują do prania i przyjmować nie będą.
Ktoś ma jakieś sprawdzone miejsce?  :kwiatek:


Twoja Pralnia. Od lat lat piorę wszystko - końskie niekońskie. Czapraki jak nowe, czego moja pralka nie była w stanie osiągnąć.



http://www.cylex-polska.pl/reviews/viewcompanywebsite.aspx?firmaName=twoja+pralnia+us%c5%82ugi+pralnicze&companyId=10731672

[[a]]https://www.cylex-polska.pl/firmy/twoja-pralnia-us%C5%82ugi-pralnicze-10731672.html[[a]]
Od jakiegoś czasu Clean Horse
https://cleanhorse.pl/
Przyjeżdżają i odbierają derki do prania, ale nie należy wierzyć, że krókti termin realizacji jak na stronie, ponieważ zanim przyjadą to może potrwać, po odbiorze pranie było gotowe po tygodniu. Jeśli samemu się dowiezie to pewnie szybciej jest 🙂
Cześć wszystkim, szukam informacji o stajni Cogito ( dawniej stajnia Mix w Żółwinie). Ktoś, coś? Robię niezobowiązujący wywiad środowiskowy.  😍
Nie jestem z wwa, mam opcje pracy i chce się dowiedzieć czegos o stajniach
Moje wymogi to
Do 20 km od wawy, bardzo dobrej jakości jedzenie,podłoże kwarcowe,padoki trawiaste bądź z opcja siana na padoku,hala, brak szkółki oraz do 2500 zł na msc. Polecicie coś?
asiołka, nie wiem w którą stronę od Warszawy chcesz (bo to robi różnicę). Na północ Bobrowy Staw jest bardzo przyzwoity.
Wiem wiem. Ale raczej mieszkanie wybiorę pod odległość do stajni, dlatego pytam o wszystko co warte uwagi.
Hej. Rozgladam się za stajnią do 20-30 km od Wilanowa. Znam stajnie po naszej stronie Wisly ale może cos za nowym mostem? Koń z astma wiec długie padokownie to podstawa plus boksy ang  najchętniej. Czysto w boksach i dobre podłoża bo mamy kontuzje i zeby siana nie szczędzili. Może ktoś słyszał o stajni wartej uwagi?
Są jakieś nowe opinie o stajni Ojcowizna? Może być na priv  :kwiatek:
Poszukiwana stajnia do max 40min/30km jazdy z Piaseczna. Zależy mi na dobrej opiece, padokach najlepiej z trawą i możliwości wyjazdu w teren. Na hali mi nie zależy, ale dobrze jakby plac był oświetlony żeby nie jeździć na ślepo 😉 Budżet najlepiej do 1000zł, w bliższej okolicy do 1200zł (odejmę sobie za paliwo).
Będę wdzięczna za opinie o stajni Witka, Cogito, Mikusówka?
[quote author=asiołka link=topic=46.msg2961073#msg2961073 date=1611573065]
Nie jestem z wwa, mam opcje pracy i chce się dowiedzieć czegos o stajniach
Moje wymogi to
Do 20 km od wawy, bardzo dobrej jakości jedzenie,podłoże kwarcowe,padoki trawiaste bądź z opcja siana na padoku,hala, brak szkółki oraz do 2500 zł na msc. Polecicie coś?
[/quote]


Stajnia Ojcowizna 🙂. Mamy małą rekreację, ale bez kilometrowych zastępów i zajmowania hali cały dzień.
Jeśli ktoś się zastanawia ma pytania dotyczące Stajni Loco (Rasztów, kiedyś w tym miejscu "funkcjonowała" Zielona Koniczynka) to stoimy już ponad miesiąc i mogę podesłać info 🙂

Aczkolwiek polecamy - padokowanie od rana do wieczora (18-19?), siano na padoku, padokowane konie w różnych grupkach, czysto, spokojnie i miło 🙂 i jest hala
Czy ktoś ma wiedze odnośnie ceny pensjonatu w stajni Archipp? Czysta ciekawość, może być na priv 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się