Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.

To mój ma jeszcze rok laby. Nigdzie się nam nie śpieszy 🙂
Ok dobrze wiedzieć, bo jak oglądam filmy koni z tego rocznika (nie ogierów na korung bo te prace zaczęły w maju tylko klaczy/wałachów) to mam wrażenie że mój będzie sto lat za rocznikiem
Witam wątek z moimi młodziakami.

Viki Heywood A , 6 miesięczna:



oraz jej brat Cassalido A , rok i osiem miesięcy :

Albo mi się wydaje albo ta piękna dama po Vigo to istny olbrzym  😲
Cudna, też chciałam nim kryć ale chyba nie zdążę.
Jest po dużych rodzicach matka i ojciec 170+ , więc sama też spora 🙂
Bimberek  😉 na pierwszym foto kilkudniowy, na drugim dwulatek.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
04 grudnia 2020 10:19
AnetaW Śliczny rudzik 😍 Serio ma tak na imię? Czadowe! 😀
AnetaW Śliczny rudzik 😍 Serio ma tak na imię? Czadowe! 😀


Dziękuję  :kwiatek: w paszporcie Imbir ale dla przyjaciół i domowe imię to Bimber.
Ktoś się orientuje jak oszacować mniej więcej przyszły wzrost konia?
Moja kucka ma obecnie 9 miesięcy i 122 cm wzrostu.
Ojciec i matka mają po 135 cm i jestem ciekawa czy będzie różniła się wzrostem, a jak tak to w którą stronę 🤔
Mniej więcej da się oszacować jedynie tyle, że powinna być +/- wzrostu rodziców 😉
To w sumie wiem, choć młoda od matki już w tym momencie ma dłuższe pęciny i się zastanawiałam czy jednak jej nie przerośnie.
Odkopujemy wątek z Bobkiem. W kwietniu 3 lata będzie miał. Kiedy to przeleciało
Rany,  pamiętam jak sie urodził 🙂 Kawał chłopiska 🙂
Albo mi się wydaje albo ta piękna dama po Vigo to istny olbrzym  😲
Cudna, też chciałam nim kryć ale chyba nie zdążę.


Czemu? Sprzedany, wyjeżdża, idzie do sportu?
W zeszłym roku mignęło mi ogłoszenie, że ostatni moment na krycie.
Od SKJ Tradycja gdzie stanowił w 2020 dostałam info, że nie wiadomo czy zostanie sprzedany  czy dołączy do oferty reproduktorów właściciela lub innej stajni.
Ja się melduję z moim "synkiem". Za 2 msc kończy 2 lata 😀
Na zdjęciach podczas bardzo delikatnych i subtelnych zabaw z wujkiem kucykiem lat 14 🤣 Obywa się bez większych szkód na zdrowiu dla obu, ale wbrew pozorom to nie mój zaczyna 🤣
Hej, mam nadzieje że trafiam do dobrego wątku 😀 A interesuje mnie jak karmicie swoje odsadki, czym ile razy dziennie.. Każda uwaga na wagę złota  :kwiatek:
Jak to jest słuchajcie z młodziakami jeśli chodzi o wymiary. Ogierek 2,5 roku jest strasznie krótki plecami. Ma szanse się wydłużyć jeszcze dorastając, czy raczej taki krótki zostanie ? W górę na pewno jeszcze urośnie.
Klami - ja na jesień kupiłam 3,5 latkę, bardzo była krótka, siodło 17,5 mieściło mi się na styk i to tylko takie dość krótkie, w tej chwili po zimie spokojnie mogłabym zmieścić 18kę - kobyła mocno przez zimę urosła i się tak właśnie wyciągnęła.
werkas.
Mój odsadek siano ma do oporu, je kiedy i ile chce. Treściwą paszę dostaje dwa razy dziennie, standardowo rano i wieczorem. Na jedno karmienie składa się 0,5kg całego owsa+0,5kg granulatu energsy baby + spora garść sieczki z lucerny + 25g witamin gemuse krauter mineralien. Dwa razy w tygodniu za miast kolacji dostaje mesz złotovital. No i to nie do końca taki odsadek bo wciąż na pastwisku doi matkę. Przerwę ma tylko nocną jak schodzą z pastwiska do domu...
Hej, mam nadzieje że trafiam do dobrego wątku 😀 A interesuje mnie jak karmicie swoje odsadki, czym ile razy dziennie.. Każda uwaga na wagę złota  :kwiatek:



Moja ma 6.5 miesiąca i wcina sobie siano do oporu,  śniadanie 1 miarka Fohlen musli Hoveler i 0,5 miarki owsa + sieczka z lucerny, obiad 1 miarka owsa i 0,5 miarki musli, kolacja jak śniadanie 1 miarka musli i 0.5 miarki owsa + sieczka. Do tego codziennie wiaderko takie 3 litrowe marchewek i buraków. Mam konie koło domu więc podsypuje warzywa w tzw. międzyczasie.  Jak na razie ten system mi się sprawdza. Czekam z niecierpliwością jak ruszy trawa, wtedy będę musiała to zmodyfikować.

A poza żywieniem to Lua Mater Z wita wątek. Do źrebaczków już się nie nadaje 😀



Super Dziewczyny, bardzo pomogłyście, wielkie dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:
Moje gniade dziecko (Finest x Samarant po Sandro Hit) skończyło niedawno 13 miesięcy.
Nie mam pojęcia kiedy to zleciało  😲



Zadek ma ponad 160cm  🤣
Iskra, te Fürstenballe - dzieci i wnuki są wszystkie w pięknym typie. Twoja widać że będzie śliczna, chociaż z tej linii moim faworytem jest Follow Him's Schönweide. No i sam Fürstenball jeśli na klacz z dobrą budowa zadnich nóg.
🚫
Klacz matka ruchowo ma dobry zad, za to jest oszczędna w pracy przodami, ma możliwość, czasami potrafi, jednak jej naturalny ruch jest taki z przed 10 lat.
Bez obecnego zakładania nadgarstków na uszy.

Wydaje mi się że połączenie tej klaczy z linią Vitalisa dało lepszą szyję i swobodniejszy przód (mała kasztanka). Jednak jeszcze za wcześnie by tak kategorycznie się wypowiadać.

Poprzednie źrebię od tej klaczy, również po Finest, w wieku 3 lat miało tak samo piękną głowę z dużym okiem, bardzo dobry zad i dobry przód.
Pozostaje więc czekać, obecnie dysproporcja wzrostu zadu do kłębu wbija młodą w ziemię  🤣
Siesiepy   Ponczek bez rączek
07 marca 2021 23:44
Pokażemy się, co mi tam.  :allcoholic:
Perra-G po Lordzie Liberatorze, od Pianka.
W wieku 8 msc i w wieku 3 lat (skończyła 20 lutego, fotka z dzisiaj).
Iskra de BaleronBardzo zazdroszczę dużego oka u twoich  :kwiatek: Niestety moja klacz przekazała kaprawe oczka młodemu  😜

Kiedy wasz młodziaki zaczęły wyglądać jak konie? Młody w kwietniu, za miesiąc 3 lata, a nadal wygląda jak podlot  😵
Dzięki <3
Skara ma faktycznie duże oko, a czy kasztanka będzie mieć - czas pokaże, wydaje mi się że będzie miała normalne 🙂

Kiedy wasz młodziaki zaczęły wyglądać jak konie? Młody w kwietniu, za miesiąc 3 lata, a nadal wygląda jak podlot  😵


Jak ogolilam  🤣 od razu plus 100 do sportowego wyglądu. Jak się zrobiło ciepło zaczął się pocić na lonży, przewiało go więc jak się lepiej poczuł to ogolilam. Efekt uboczny taki że wygląda o wiele doroslej.
dea   primum non nocere
08 marca 2021 19:16
Siesiepy nie jest zarobaczone Twoje stworzonko? Niepokojąco kojarzy mi się taki chudawy zadek i duży brzuch... Myślałam, że źrebaki tak mają i młoda prawie mi zeszła, więc teraz mam uczulenie. Jeśli to tylko słoma to spoko, ale przy źrebaku łatwo dać za mało pasty, więc może warto się upewnić. Są bezpieczne pasty, które spokojnie można przedawkować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się