Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Strzyga, no ok, niech będzie że ten zgniły kolor to zieleń. Mogę wycofać się z tego zdania: w naturze żaden kolor nie da zieleni w połączeniu z fioletem, jeśli nie uściślimy odcienia fioletu. Natomiast dalsza dyskusja jest już o konkretach i nic się w niej nie zmienia. Nawet niebieski fiolet w przypadku infantil nie ryzykuje zielenią, bo nie ma szansy na żołty odcień.

donkeyboy, głową muru nie przebiję, sorry, jeśli nie dasz rady zaakceptować faktu, że tu nie rozmawiamy o dekoloryzacji ani o rozjaśnianiu do blondu, tylko o delikatnym rozjaśnieniu brązu. Który będzie rojaśniał się przez czerwienie i rudości, a żeby dojść do zółci, to trzeba by celować w blond i rozjaśniać/dekoloryzować włosy totalnie.
Jeśli fiolet idzie w niebieski (ja taki miałam toner, wybor był sredni, brałam co dali), a rozjaśni właśnie tylko trochę, w rudości, to tak, będzie zielony. Odcień mniej lub bardziej ciemny, zgnity, ale to będzie kupa na włosach. I ja tu nie teoretyzuję, tylko piszę z doświadczenia.
Te farby co dała infantil wydają się być cieplejsze, więc może się to udać ze skutkiem lepszym lub gorszym, ale no myślę, że nie będzie tragedii :P Ale i tak wiedziona wieloletnim doświadczeniem i paroma fakapami szłabym zdecydowanie do fryzjera. Rozjaśnianie nie jest takie proste jak się wydaje, trzeba mieć sporo doświadczenia w babraniu się w swoich włosach, dobry plan działania, dobre włosy i bazę wyjściową oraz działać szybko, więc najlepiej pomagiera.
Od dłuższego czasu sama nie farbuję, więc ręki nie dam, ale to sugerowanie się kolorem x na włosach y to takie mocno na wyrost zawsze było 🤣
już kończąc na prawdę tą dyskusję.... budyń, kupa zwykle jest poprostu brązowa. Poprostu brązowy to dosyć pożądany kolor na włosach :p
Ja naprawdę nie chcę tu nic na siłę udowadniać, ale mam kilkanaście lat farbowania za sobą, dużo samodzielnie, dużo u fryzjera. Kilka razy schodziłam do blondu  i nie neguje, że to jest trudne i że żółty kurczak na głowie to zazwyczaj jest jakiś etap w tym procesie. Ale tu blondu nie będzie.

Przez te wszystkie lata szukałam WYŁĄCZNIE popielatych, albo różowych, opalizujących odcieni, bo w ciepłych wyglądam jak prosiak - i jakimś cudem wszystkie moje płowiejące na rudo brązy gasiłam* właśnie niebieskim odcieniem, lub połączeniem niebieskich i opalizujących odcieni. Niebieski wygasza rudości na szaro, a nie na zieloną kupę no.

*ja lub fryzjerka.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 listopada 2020 12:53
ekhem a ja ci muru głowa tez nie przebije ze odrost chwyci mocniej i może może uda się bez żółci na gorze ale jak uzyskasz jasny braz na gorze a na dole zostanie to samo to co jest, będzie kąpiel rozjaśniająca tylko na długości? to życzę powodzenia z wybieraniem kosmyków żeby na górę nie złapało.

Już nie wspomnę ze toner zawsze przyciemni jakby nie było bo dodaje pigmentu wiec łatwiej jest rozjaśnić bardziej i wyrównać tonerem całość (i przyciemnić). Nikt nie mówi ze ma lecieć na biało żeby pójść w braz ale na tyle przyzwoity kolor zeby ten farbowany braz wywabić. A to wcale takie hop siup nie jest i nie będzie tak ze jak położysz to samo na całość to równomiernie się „podjasni” na gorze i na dole. Może się nie ruszyc wcale jak roztwór będzie za słaby na te farbę drogeryjna a wystarczający na jaśniejsze odrosty

I tez nie wróżę z fusów bo różne koloryzacje miałam w życiu albo robiłam koleżankom (kolorowe włosy tez) wiec to ze mam na głowie blond nie znaczy ze nigdy nie miała do czynienia z ciemniejszymi koloryzacjami

Edit: a jak już o tych koleżanka wspomniałam to przypomniała mi się koloryzacja w wykonaniu mojej koleżanki przez jej mame. Farbowała co i raz palette jakimś kolorem mokka/machiato braz. Zachciało jej się podjasnic. I wyszło dokładnie to co opisałam - palette zostało na długości (5) a na gorze wyszło te jej chciane 6-7 tyle ze ciepłe i odcinające się od reszty.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 listopada 2020 13:00
Pytanie na ile infantil chce eksperymentować i ryzykować.

JAK NEUTRALIZOWAĆ CIEPŁY BLOND? Szampony z Pigmentem

Pytanie, jaki pigment wyjdzie po nawet lekkim rozjaśnieniu farby, która jest na włosach teraz i czy w domowych warunkach ta farba zejdzie równo - tego bym się akurat najbardziej obawiała.
Dzięki dziewczyny za wszystkie rady. Przeczytam raz jeszcze i coś postanowię na spokojnie.
Do fryzjera nie pójdę z jednego prostego powodu - nie mam kiedy. Pracuję codziennie od 9 do 21, w soboty mam studia od rana do nocy. Zresztą zazwyczaj robię sobie wszystko na włosach sama 😉 W tym wypadku nawet bym się wybrała do fryzjera, no ale nie mam jak.

Chyba najbardziej przekonuje mnie to kąpiel na rozjaśnianie... w sumie najwyżej będę włosy ratować brązem albo chłop mnie z domu wyrzuci  😁
infantil, poczytaj wszystko co na ten temat znajdziesz, żeby wiedzieć czego się spodziewać. Ja korzystałam z przepisu na kąpiel z bloga który już nie istnieje, a szkoda, bo był kopalnią wiedzy. Brąz na wyrównanie koloru i tak może się przydać i żeby zrobić bazę pod toner. To nie musi być takie full-on farbowanie i nie zbyt ciemny odcień, biorąc pod uwagę że na początku większość farb wychodzi ciemniej.
Ach właśnie, bo nie powiedziałam - to nie są tonery, to są farby.
No to ostatecznie wyszło tak:


obyło się bez żadnych zieleni  😁
Trochę światło tu nie zagrało, są zdecydowanie bardziej fiolotowo-różowe, nie ma tu czerwieni.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 grudnia 2020 11:27
infantil fajnie! Tam są dwa kolory? Dobrze widzę, że góra jest fioletowa? Pasuje Ci ten kolor.
Dzięki!
Tak, są dwie - ciemny fiolet i taki różofiolet. Na żywo właściwie wyszły trzy - fioletowe na górze, takie zmieszane po długości i najjaśniejsze na końcach.

Ostatecznie kupiłam zmywacz do koloru i byłam w szoku, bo ściągnął mi wszystko co miałam na włosach do naturalnego koloru (czyli do jasnego brązu) 👀 Końcówki rozjaśniłam. Na to poszły te dwie farby.
Zostało mi jeszcze po 1/3 opakowania każdej, więc będę poprawiać za jakiś czas, bo góra przy odroście chwyciła najmocniej.
Infantil, czad 😍 moje klimaty kolorystyczne. Te farby można dostać w PL czy ściągałaś skądś?
Wrzucam jeszcze przy dziennym świetle  :


ekhem to są farby Arctic Fox, ściągane z oficjalnego sklepu z USA (przyszły w 5 dni). W PL ich nie ma, z tego co się orientowałam.
Są super, bez amoniaku, alko, nietestowane na zwierzakach, wegańskie itd. Nic mnie nie uczuliły i kolory się pięknie łączą.
Hello!
Polecane tutaj odzywki Cameleo i Fructis Oil Repair 3 (z awokado na etykiecie) kocham miłością wielką. Bardzo służą moim włosom, ale...
Cos ostatnio nie mogę tego Fructisa znaleźć. Kupiłam cos podobnego - Fructis, Oil Repair 3 Butter, ale mam wrażenie, ze działa gorzej.
Cameleo nie zawsze mi sie chce nakładać, bo trzeba odkręcać 😉

No i jakaś zmiana by się przydała. 😀 Kupiłam jakieś dwie odżywki do włosów długich/suchych/zniszczonych, ale lipne. Włos suchy, nie lśni, bardziej się rozdwaja.

Polecicie coś? 🙂
Zależy jaka półka cenowa i jak z dostępnością - czy zależy Ci na stacjonarnym zakupie, czy jednak online wchodzi w gre 👀

Ja osobiście miłością darzę po wsze czasy Garnier Botanic Therapy żurawionowy. Wiem, że teraz Rossmann i Natura wprowadzili Anwen, Irys jest bombą (reszta nie szkodzi, ale szału nie ma). Moją humektantową miłością jest Isana, jedyna odżywka H, którą moje włosy tolerują i ma naprawdę w porządku skład, co może być zadziwiające. Yope Orientalny Ogród to szał, nigdy mnie nie zawiódł. Te cztery pozycje mogę ze szczerego serca polecić.

Rossmanna wypuścił teraz Onlybio i włosy są w porządku po nich (mówię o maskach do wysoko- i średnioporów), ludzie szaleją za nimi i widzę naprawdę dobre efekty.
Dzięki lazuryt! Będę próbować 🙂
stacjo i online wchodzą w grę. Jeśli coś miałoby rzeczywiście działać to może być wyższa półka. Problem w tym, że moje próby z wyższych półek nie były z efektem wow... więc teraz jestem nieco sceptycznie nastawiona.

A oprócz odzywki polecicie coś w sprayu wygładzającego/ułatwiającego rozczesywanie?
Używałam dwufazowej Glisskur. Jakiś to efekt dawało, ale może może byc lepiej? 🙂
k2arola te Glisskury i Fructisy to okropne składy, pochodne ropy naftowej, alkohole, etc. Z budżetowych odżywek polecam odżywkę do spłukiwania i maskę Alterra Granat i Aloes z Rossmanna. Ma naturalny skład, jest tania, wydajna, wegańska (cruelty free) i działa.
Ja polecam odżywkę drożdżową z Bania Agafi. Zrobiła mi z włosów cuda (włosy długie, wypadające, dosyć suche). W komplecie z zielonym szamponem tej samej firmy - zielony przeciwwypadaniu.
espana No ja wieeeem, że skład podobno nieteges... ale działało  🤣
Alterrę próbowałam, właśnie z poleceń tutaj. Nie sprawdziła się. Włosy tępe, plączące się.

Może spróbuję ta drożdząwą...
Raz zraziłam sie co Bania agafia. Kupiłam szampon. Na froncie opakowania znak jak byk SLS, a w składzie jak byk... SLS. No nie ludzie takich działań 😤
Wypadanie mam ogarnięte suplementami. Mi chodzi o sprężystość włosa i minimalizowanie rozdwajania.

A używał ktoś odzywek fryzjerskich Loreal Serie Expert, Kerastase, AlfaParf, Matrix, Goldwell?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 grudnia 2020 08:37
k2arola, pamiętaj o równowadze PEH, czyli protein, humekantow, emolientow. Nawet najlepsza  odżywka proteinowa zrobi Ci masakre, bo będziesz miała przeproteinowane włosy. Włączyłbym olejowanie i kupiła Ziaję kozie mleko, ona jest PEH, u mnie zawsze super efekt, bardzo treściwa.

Rozdwojone końcówki to może być wina cięcia albo nieopowiedniej pielęgnacji. Ja po każdym myciu zabezpieczam końcówki silikonem/olejkami z rossmanna.

No po silikonowych odzywkach włosy wyglądają spoko, bo są pokryte oblepiaczami. Zwykle odżywki pokażą Ci stan Twojego włosa.
infantil, ja tez uwielbiam drożdżowa babcie agafie, poza tym uwielbiam wręcz jej zapach 😍 a tak btw infantil super Ci te włosy wyszły i bardzo do twarzy
espana, mnie zawsze zadziwia zachwyt tymi produktami Alterra. Po szamponach (chyba ze 3 próbowałam) krew mi się lała z głowy takie rany miałam a po odżywkach włosy suche, plączące się - ogólnie masakra. A zaparłam się, że któraś musi być dobra...

Ja jakiś czas temu wynalazłam kosmetyki z Nashi - włosy po nich są wreszcie miękkie i miłe w dotyku. Przestały się wściekle puszyć i plątać.
Fakt, że jeszcze dodatkowo używam e-plex spray ale nawet jak go nie użyję to włosy są mega fajne.
epk ja szamponów nie używam, pisałam o tej jednej odżywce. Nie możemy też porównywać naszych włosów, bo Ty masz proste i farbowane, a ja kręcone naturalne. U mnie ta odżywka robi robotę, bo nawilża moje suche włosy. Zapach ma paskudny, ale skład super. Używam ją również do mycia włosów i zmywa mi żel oraz 3 odżywki bez spłukiwania. Twoje włosy pewnie lubią się z silikonami, którymi naszprycowane są odżywki Nashi (dodatkowo pełne alkoholi, PEG-ów, detergentów), nic dziwnego, że rozczesujesz włosy 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 grudnia 2020 09:43
epk, szampony jako rypacze są super, prosty skład, mam zawsze rypacza z alterry i jestem zadowolona.
Maski z granatem używam jako emolientu po olejowaniu i jest genialna. I  ładnie pachnie.

Tak, jak mówiłam, nie można rozpatrywać odżywek oddzielnie, tylko patrzyć na ich miejsce w całej pielęgnacji.
U mnie każda odżywka i szampon mają swoje miejsce. mam też odżywki silikonowe, które mi sie dobrze sprawdzają jako element.
Proponując odżywki nawet nie pomyślałam, aby wspomnieć o równowadze PEH, bo po tylu latach już to jest coś naturalnego. Ale praktycznie w moich poleceniach poleciała cała równowaga, bo Garnier i Anwen to emolienty, Isana humektany, Yope to PEH. Apropos PEHowych, bardzo lubię tez błyskawiczna z Cafemimi, trochę jej nie doceniam, a zawsze po niej mam GHD. No i z racji kręciołków, to są bezsilikonowe propozycje (Garnier ma, ale on się ulatnia).

Co do drożdżowej - dla mnie była cudowna do pewnego czasu, bo dorobiłam się uczulenia na itchy Ms’y.

Nocne olejowanie to jest dla mnie coś obowiązkowego. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak szybko można zobaczyć efekty regularnego olejowania.
Polecicie jakąś maskę/odżywkę z aloesem ? Moje włosy bardzo lubią połączenie aloesu i na to olej, szukam czegoś nowego poza galaretką aloesową  😁
kolebka Mrs. Potter`s balsam do włosów z aloesem, jedwabiem i białą herbatą
A używał ktoś odzywek fryzjerskich Loreal Serie Expert, Kerastase, AlfaParf, Matrix, Goldwell?


Ja ostatnio przerzuciłam się na mycie włosów szamponem Kerastese Resistance Extentioniste, do tego co któreś mycie maska Discipline Oleo Relax. Bardzo polecam, może nie są najtańsze, ale bardzo wydajne. Szamponu używam jedynie do drugiego mycia, maska co kilka dni. Oprócz nich na co dzień korzystam raczej z kosmetyków z dobrymi składami, ale jednak uwielbiam ten efekt po fryzjerskich.
A ja nie polecam Agafii, używam jeszcze na wykończenie mydełka miodowego, ale ta marka nie spełnia niestety europejskich norm i w badaniach wychodziły kwiatki, jak i różniące się składy tych samych produktów z innych partii... Jak już ktoś chce głębiej wejść w świadomą pielęgnację, to jednak bym zrezygnowała 😉
k2arola, pamiętaj o równowadze PEH, czyli protein, humekantow, emolientow. Nawet najlepsza  odżywka proteinowa zrobi Ci masakre, bo będziesz miała przeproteinowane włosy. Włączyłbym olejowanie i kupiła Ziaję kozie mleko, ona jest PEH, u mnie zawsze super efekt, bardzo treściwa.

Rozdwojone końcówki to może być wina cięcia albo nieopowiedniej pielęgnacji. Ja po każdym myciu zabezpieczam końcówki silikonem/olejkami z rossmanna.

No po silikonowych odzywkach włosy wyglądają spoko, bo są pokryte oblepiaczami. Zwykle odżywki pokażą Ci stan Twojego włosa.


równowaga PEH  - poza moją wiedzą i szczerze mówiąc nie mam czasu jej zgłębiać  🙄 🙁

Moje włosy nie sa najzdrowsze, są bardzo długie, więc swoje lata mają i z natury nei mam grubego śliskiego włosa, a raczej odwrotnie.

Spróbuję ziaję kozie mleko. z olejowaniem próbowałam kilka razy (bez wiekszego efektu wowo, ale tez nei było to regularne), nawet próbowałam coś czytać na ten temat...
Ja potrzebuję, żeby ktoś mi powiedział "kup to i rób tak" 😉 >HELP<

agnesix
a na codzeń jakiej odzywki używasz i jakie masz włosy?

lazuryt00 czyli z Twoich poleceń miałabym stosować wszystko na raz? 😉
nocne olejowanie - śpisz na gumowej poduszce? 😉 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się