Stajnie na Śląsku

ja wie tylko, że szukają lub szukali pracownika.
o poziomie umiejętności minimum P-N ;p
W stajni Grenada będzie miejsce. Może koś zainteresowany ? 🙂
www.stajniagrenada.pl
Najprawdopodobniej od października będę potrzebowała pensjonatu najlepiej w okolicach Piekar Śląskich...Możecie coś polecić?Głównie chodzi o to,żeby koń miał dobre warunki, cała reszta typu czworobok,hala itd itp mniej ważne ^^
30 km od Piekar, ale a nuż, jakbyś nie znalazła nic bliżej - http://www.gota.ovh.org/

Wklejam ofertę, bo strona jest w przebudowie i dziwnie funkcjonuje 🙂. Polecam, stałam tam od października do czerwca.

Posiadamy aktualnie 2 wolne boksy
W ofercie znajduje się:

    * Duże pastwisko i padok
    * Konie cały dzień są na padkokach lub pastwiskach
    * Karmienie koni paszą treściwą i objętościową dwa razy dziennie (mozliwosc zadawania trzy razy dziennie), każdego konia traktuj

# emy indywidualnie
# Piaszczysty, zdrenowany i oświetlony maneż o wymiarach ok. 40x40m
# Boksy jasne i wygodne (ok. 3x3m), każdy boks ma swoje okno, boksy wietrzone
# Latem boksy sprzątane codziennie, zimą c
# o 2-3 dniKonie mają stały dostęp do wody
# Latem planowana jest budowa siodlarni, a tymczasem sprzęt można bezproblemowo zostawiać w domu
# Istnieje możliwość jazdy z trenerem (za dodatkową opłatą)
# Konie dostają witaminy, mesz, marchew, łuskę słonecznika, czosnek i inne (po uzgodnieniu z kliente
# m i za dodatkową opłatą)
# W pobliżu są wyznaczone leśne ścieżki konne, istnieje możliwość wspólnych wyjazdów w teren
# Istnieje możliwość jazdy dla lepszych jeźdźców na koniach właściciela (za dodatkować opłatę)
# Fachowa, miła i pewna obsługa. Końmi zajmują się wyłącznie właściciele stajni.
# Stajnia jest kameralna (łącznie na 6 koni w tym 3 właściciela)
A ja mam pytanie tego typu- poszukuje stajni pensjonatowej-obojętnie czy to będzie coś prywatnego, kameralnego czy większy ośrodek, ważne, żeby był dogodny dojazd komunikacją miejską z centrum Katowic(bez piętnastu przesiadek 😁 ) bądź z Sosnowca- to już byłby szczyt moich marzeń!!
A co najważniejsze- muszą być odpowiednie warunki dla konia( pastwiska na których konie spędzają cały dzień, przyzwoite karmienie dobrymi jakościowo paszami, czyste i często sprzątane boksy) zaplecze socjalne, hala, piaskowy maneż- nie są konieczne. Miło by było gdyby były dogodne tereny do jazdy i przyjazna atmosfera 😉
Generalnie dobro konia najważniejsze i ponad całą resztę 😀
Polecam stajnię, w której sama stacjonuję z trzema już końmi: Tarnowskie Góry ul. Jagodowa 40
Jestem bardzo zadowolona i jak widzę konie mam tez szczęśliwe  😀
blad
to juz dla mnie zdecydowanie za daleko... do samych Katowic mam dojazdu godzinę... czasowo bym nie wyrobiła z dojazdami niestety...
Dlatego ja bardziej do Cynamowej kierowalam moja wypawiedz😉
chyba,że tak, to wszystko jasne 😉, szkoda,że w moich bliskich okolicach nie ma czegoś takiego 😤
Hej ponownie  😉
mam jeszcze jedno pytanie, choć może i się powtarzam...
moja koleżanka się załamała bo szuka dobrej stajni i jakoś nigdzie nie umie znaleźć.  🤔 🤔wirek: 🙂 🙂

Szukana stajnia:

-ma mieć możliwość nauki skoków (na koniach z tej stajni :!🙂
-możliwość wyjazdu na zawody i regularnych treningów sportowych (na koniach ze stajni)
-ewentualnie zapisu do klubu
-jak najbliżej Świętochłowic

z góry dzięki dla tego kto pomoże 😉  :kwiatek:

🙇
Nie znam chyba takiej stajni w okolicy.
trzynastka   In love with the ordinary
13 lipca 2009 17:37
-ma mieć możliwość nauki skoków (na koniach z tej stajni :!🙂
-możliwość wyjazdu na zawody i regularnych treningów sportowych (na koniach ze stajni)
-ewentualnie zapisu do klubu


zbrosławice górka
zbrosławice górka
zbroslawice górka
a ile tam kosztuje pensjonat w sezonie zimowym? bo oni zjezdzaja na hale na dol?  :kwiatek:
trzynastka   In love with the ordinary
14 lipca 2009 08:17
w tej chwili nie wiem ale CHYBA 100 zł więcej niż normalnie. Tylko to musisz dogadać się z dolną stajnią.
na górze stawiają namiot w jednej ze stajni (tam są dwie) 🙂
Wiem, że założyłam ten wątek w prawie identycznej sprawie 😉, ale sytuacja się nieco zmieniła. Powiedzcie mi dziewczyny czy jeździcie w stajniach tylko pensjonatowych? Od jesieni będę chciała powrócić do jeździectwa W OGÓLE i szukam jakiegoś stałego miejsca, gdzie mogłabym z powrotem się wdrożyć i pozostać na dłużej. Nauczyć też czegoś, bo tak od 9 lat się tylko obijam. 😉 Nie mam żadnych szczególnych wymagań poza przyjaznymi i zadbanymi końmi i równie przyjaznymi właścicielami 😉 Okolice Będzina, Sosnowca, Katowic, obojętnie w którą stronę- prawdopodobnie będę zmotoryzowana. Może tam gdzie wy jeździcie?

edit: Ninevet, mogłabyś coś więcej napisać o tej zbrosławickiej stajni?
100 wiecej czyli ile? 😀
szukam stajni na zime z hala, ale doslownie na 2-3 najgorsze miesiace, bo nie mam ochoty jezdzic po ciemku (po pracy), na lace po sniegu, na mlodym koniu  🤔wirek:
w tej chwili nie wiem ale CHYBA 100 zł więcej niż normalnie. Tylko to musisz dogadać się z dolną stajnią.
na górze stawiają namiot w jednej ze stajni (tam są dwie) 🙂


W stajni u Pana Manka Słodczyka stawiają na zimę namiot - cena 150 zł za konia za miesiąc.
Atmosfera bardzo przyjazna 🙂😉 ale koni dużo i czasem bywa ciężko 😉

Stajnia Pana Barczyka korzysta z hali na ośrodku, tej dużej murowanej, która stoi od 30 lat 🙂 - cena 200 zł/miesiąc/koń

Najbardziej opłacalne na sezon zimowy jest wstawić konia do Ośrodka, ponieważ cena boksu zawiera hale i wychodzi to najtaniej.
O dokładne ceny pensjonatu trzeba pytać Marcina Jońcę, bo ja sama ich nie pamiętam 🙂
GORĄCO polecam Akademie Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''!
Rewelacyjna ,kameralna stajnia.Bez typowej rekreacji. Solidne treningi ujeżdżeniowe , możliwość przynależności do sekcji jazdy w damskim siodle, woltyzerki , skokowej. Na pierwszym miejscu dobro konia! Konie przeszczesliwe! Naprawde solidne treningi na fundamencie  pracy naturalnej. Ponadto mozna zdobyc umiejętnosci  dressur naturally (tresury naturalnej ),pracy z ziemi (de facto tutaj wszystko zaczyna sie zmieniac na niesamowite efekty z siodla😉) . Wierzcie mi na slowo ,pokochacie w tym miejscu konie na nowo .Doswiadczona trenerka , zawodniczka uj do tej pory niezrzeszona ,rewelacyjnie pracuje z konmi.Piekne tereny jury. Stajnia dopiero sie rozkreca ,ale sam klimat jest rewelacyjny . Jak jakies wieksze info to pw.
To ja mam pytanie z innej beczki, ale podepnę pod ten temat(chociaż jeśli trzeba to założę osobny wątek). Czy możecie polecić jakiegoś szkoleniowca(chodzi mi głównie o ujeżdżenie), który dojeżdża na treningi w okolice Katowic? Chodzi mi o osobę naprawdę kompetentną i rzetelną, posiadającą dużą wiedzę, którą potrafi dzielić się w sposób przystępny z uczniami 😀...Wiem, że jest kilka miejsc i kilku trenerów, do których można jeździć z koniem na konsultacje i treningi, mnie jednak zalezy na osobie dojeżdżającej do mojej stajni. Jest wogóle ktoś taki, godny polecenia na Śląsku? ...
GORĄCO polecam Akademie Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''!
Rewelacyjna ,kameralna stajnia.Bez typowej rekreacji. Solidne treningi ujeżdżeniowe , możliwość przynależności do sekcji jazdy w damskim siodle, woltyzerki , skokowej. Na pierwszym miejscu dobro konia! Konie przeszczesliwe! Naprawde solidne treningi na fundamencie  pracy naturalnej. Ponadto mozna zdobyc umiejętnosci  dressur naturally (tresury naturalnej ),pracy z ziemi (de facto tutaj wszystko zaczyna sie zmieniac na niesamowite efekty z siodla😉) . Wierzcie mi na slowo ,pokochacie w tym miejscu konie na nowo .Doswiadczona trenerka , zawodniczka uj do tej pory niezrzeszona ,rewelacyjnie pracuje z konmi.Piekne tereny jury. Stajnia dopiero sie rozkreca ,ale sam klimat jest rewelacyjny . Jak jakies wieksze info to pw.

a można prosić jakieś namiary, stronę www? W jakiej miejscowości znajduje się stajnia?
a można prosić jakieś namiary, stronę www? W jakiej miejscowości znajduje się stajnia?


Tutaj jest link do strony tej stajni http://www.karolinawajda.pl/

Ale ze strony wynika że stajnia znajduje się w Warszawie 🤔...to chyba nie ten wątek....
No właśnie, mnie też tylko to google wypluło.... Dlatego pytam.  👀
Z PW: "Stajnia mieści się w Jaworzniku tj ok 40km od Czewy ,30 km do Ogrodzienca."

Cynamonowa_, widziałaś PW?
Hmmm... w Jaworzniku to jest KJ Wolta z tego co wiem...Byłam tam kiedyś konia oglądać. Wygląda całkiem przystępnie, na pierwszy rzut oka powiedziałabym, że nawet z przewagą "całkiem"  😉
To PW było od dressagenaturally, więc wierzę, że to tam 🙂. Może nowa stajnia?
otóż to 😅
to zupelnie nowa stajnia :kwiatek:
ASJ Karoliny Wajda to zupelnie inna stajnia hehe😉
z tym ,że ASJ nie prowadzi rekreacji ,jest także ograniczona ilosc adeptow(obecnie chyba nabor sie juz zakonczyl poki co)😉 stajnia jest dla koni ,poswiecona pracy z nimi etc. ,jest to tez miejsce dla ,,reperowania '' koni szczegolnie nakreconych sportowcow itd.Ogolnie wiecej info na pw jak cos😉
a czy ktos stoi moze z koniem w Trachach albo w Pilchowicach?
trzynastka   In love with the ordinary
18 sierpnia 2009 19:03
jaka stajnia jest w Pilchowicach?
nigdy nie bylam... prywatna, podobno calkiem ladna... gdzies w okolicy Trach, ale jeszcze wieksza wiocha 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się