Perfekcyjny makijaż

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 listopada 2020 18:46
Facella, z NAM mam vintage pink - bardzo komfortowa, fajnie się utrzymuje (nie jest mega trwała, ale ładnie "się zjada"😉, ale oni mają dwie serie: epic liquid i iconic matte, więc mogą się różnic.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 listopada 2020 19:19
Nie wiedziałam nawet że mają dwie serie  😵 chodziło mi o Russian Red z linii Epic, ale teraz zobaczyłam Diva Red z linii Iconic i już sama nie wiem  😵 a jednak dla mnie wydać 28 zł na jedną szminkę to sporo, szczególnie jeśli mam (znowu) nie trafić z kolorem.
O swatche w necie jeszcze ciężko, a i tak nie zawsze to co widać na ekranie pokrywa się z rzeczywistością (tak np. wtopiłam z matową czerwienią z wibo, coś paskudnego; a że NAM to podmarka wibo to jestem sceptyczna).
little_girl, odnoszę wrażenie, że Ania jest trochę przereklamowana i jeżeli to tak wygląda to szukam dalej.

smarcik, dzięki. Już wysłałam zapytanie🙂

safie, no właśnie chyba popatrzę coś lokalnie i powysyłam zapytania🙂

Facella, zdecydowanie stacjonarnie. Inna opcja w moim przypadku nie zda egzaminu.

Edit: wysłałam prośbę o ofertę do kilku makijażystek poleconych na lokalnej grupie. Oferty są zbliżone tj. ok. 300-400 zł za 3-4h indywidualnego szkolenia
D+A zerknij może na Beatę Krzyżostaniak - moim zdaniem jest rewelacyjna 🙂 doświadczona makijażytska, współpracuje m.in. z Jadłonomią - nie wiem jak z cenami, ale to fajna dziewczyna, myślę, że na pewno da się dogadać 🙂 co prawda na stronie nie ma informacji o szkoleniach, ale widziałam w relacjach na Facebooku zdjęcia ze szkoleń.


Spodobało mi się jej portfolio i okazało się, że szkolenia prowadzi na tej samej ulicy, co mieszkają moi rodzice, więc dka mnie idealnie. Zostawię dziecko mamie i pójdę sobie na szkolenie 😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 grudnia 2020 13:01
D+A super! Daj znać koniecznie jak było, może też powinnam się wybrać na coś takiego, bo jestem totalną nogą jeśli chodzi o makijaż  😁
Mam wrażenie, że już tu byłam z tym pytaniem... Ale szukam nadal: podkład (w płynie/nie mineralny) do słuchawej, szorstkiej skóry, który ładnie wyrówna koloryt i da wrażenie zdrowej, nawilżonej cery. Nie musi mocno kryć (ale przyzwoicie mógłby), nie musi matowić, nie musi wytrzymać x godzin. Każda półka cenowa jeśli efekt gwarantowany 😉 ale najlepiej jakbym znalazła go w Rossmanie. Nie healthy mix, nie MF facefinity, nie MAC face & body. True match...?  👀

Walczę pielęgnacją jakby co, ale znowu jest ta pora roku  🙄 nie mam typowej, cienkiej przesuszonej skóry z suchymi skórkami, które wyłażą spod podkładów.

Ekhem, a próbowałaś wziąć jakiś mocniej kryjący i wymieszać go z kremem, olejkiem czy bazą rozświetlającą?
I czym nakładasz podkłady? Bo ja np. mam ze swojego Eveline podkreśloną suchość skóry przy użyciu dłoni i pędzla, a przy gąbce to zupełnie znika.
Mowa o Eveline Wonder Match. Jest naprawdę fajny. Wygląda na mnie zdrowo (cera mieszana) i nie podkreśla tych suchych polików, ale pudruję go pudrem rozświetlającym, a nie matowym. Na pewno nie jest tak nawilżający jak wspomniany przez Ciebie Face&Body, ale jednak daje średnie krycie, którego Face&Body nie da ni cholery.
Ten nowy True Match jest "nawilżający" chyba tylko z tej masy drobinek w nim, to jedyne rozświetlenie jego... Sam w sobie jest dość suchy.
Mogę Ci zrobić swatche porównawcze Face&Body z tym Eveline. True Matcha już nie mam.

EDIT: Dodałam link.
ekhem a dlaczego nie Healthy Mix?
dla mojej suchej skóry pasował Bourjois 123 Perfect CC.
Najgorsze z tymi podkładami, że trzeba kupić, żeby spróbować...
ekhem a dlaczego nie Healthy Mix?
dla mojej suchej skóry pasował Bourjois 123 Perfect CC.
Najgorsze z tymi podkładami, że trzeba kupić, żeby spróbować...

O większość podkładów możesz poprosić o próbkę. W perfumeriach to stuprocentowo normalne. W drogerii wzięłabym wyłącznie taki, który ma pompkę bo jak to w drogeriach, wszystko obmacane...
Albo rozejrzeć się po koleżankach i poprosić o próbki. Czasami może nam podpasować coś, czego kompletnie się nie spodziewamy. :P
Olejek / krem próbowałam z moim Facefinity - no jest lepiej, ale to jeszcze nie do końca ten efekt, a ciężko go wtedy równomiernie rozprowadzić. Może z innym podkładem byłoby lepiej? O tym Eveline już czytałam sporo dobrego, ale po próbach w drogerii wydawało mi się że ma podobne wykończenie do facefinity. Jak masz opcję Sivrite, to pokaż jakiś swatch, będę wdzięczna :kwiatek: Nakładam i gąbką, i flat topem, i rękami, ale gąbką lubię najbardziej.

MAC face&body zapowiadał się świetnie i do pewnego momentu wygląda dokładnie tak jak bym chciała. Niestety coś się z nim dzieje kiedy zastyga na buzi i bardzo podkreśla mi tą "szorstkość" skóry. W ogóle wydaje mi się, że nie dogaduje się z takimi mocno zastygającymi formułami (no bo że trochę to zastygnąć musi żeby się trzymać, to mam świadomość)

Z Healthymixa byłam kiedyś zadowolona, ale przy dość gładkiej, zdrowej cerze. A potem mnie zapchał i się zraziłam. Nie próbowałam jeszcze healthy mix bb, ale obawiam się słabiutkiego krycia.

Teraz sobie przypomniałam - bb cream z Missha kiedyś podwędziłam mamie i wyglądał tak jak lubię, tylko kolor był strasznie nie mój a w drogerii nie mogłam nic dopasować.

True match z opisu jednak nie dla mnie.
D+A super! Daj znać koniecznie jak było, może też powinnam się wybrać na coś takiego, bo jestem totalną nogą jeśli chodzi o makijaż  😁


Idę w poniedziałek, koleżanka we wtorek. Mam przyjść w swoim codziennym makijażu (obecnie tylko kremuję twarz;p ) i zabrać swoje kosmetyki (wyjmę co mam i już, chociaż wiele tego nie ma). Dam znać jak było. Liczę, że czegokolwiek się nauczę🙂
ekhem ja z Healthy Mixem też się nie polubiliśmy, jest zbyt rzadki, waży się i jak na tę cenę nie jest jej po prostu wart. Z Rossmanna polecam Rimmel Lasting Radiance (dawniej Wake me up) - używam od lat (teraz kupuję na ezebrze, bo jest dużo taniej, ale w Rossmannie są na niego często promki). Lubię też Vichy Teint Ideal, teraz to jest chyba Liftactiv Flexiteint, po zmianie nazwy jeszcze go nie kupiłam (też kupowałam go w promocjach). Nie używam droższych podkładów.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 grudnia 2020 09:53
ekhem, misha ma dziwne kolory na szczęście mnie pasuje 21

Ciężko coś doradzić, bo wszystkie osoby zajmujące się makijażem twierdzą, że podstawa to pielęgnacja. Próbowałaś może kwasów? Ja włączyłam do pielęgnacji serum z kwasem migdałowym (10%) i fajnie się poprawiła, ale ja mam problem z zapychaniem.

Ja teraz sobie kupiłam do testowania paese, jakbyś gdzieś mogła go dorwać do przetestowania to może by się sprawdził, ale nie dam gwarancji czy nie podkreśli suchych skórek. On jest niby pielęgnacyjny z jakimś olejem z czarnej porzeczki, ale mam go dopiero tydzień, a użyłam ze 2 razy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 grudnia 2020 09:58
Zaryzykowałam i na promce kupiłam za pół ceny podkład z NAM, ten z różowym korkiem (niestety żadnej z dwóch szminek nie było na stanie). Kolor idealny dla mnie, bardzo przyjemna, lekka konsystencja, a przy tym dobrze kryjący. Świeżo po nałożeniu daje piękny efekt 3D glow  😍 dobrze przyjmuje kolejne kosmetyki, puder, róż. Niestety ma jednak dwa spore dla mnie minusy i jeden chyba go zdyskwalifikuje, mianowicie odciskają mi się okulary na nosie i w tym miejscu podkład bardzo się ściera i roluje w pionową kreskę  🙄 muszę coś pokombinować z pudrem albo fixerem i uda się temu zapobiec, bo szkoda by było rezygnować. No a drugi minus to taki ze dosyć szybko zaczyna się świecić i to bardzo.
Natomiast nigdy nie miałam tak gładkiej i miękkiej skory po zmyciu podkładu. Zniknęły tez suche skórki. Może ekhem spróbuj NAM?
Scottie   Cicha obserwatorka
09 grudnia 2020 10:22
ekhem, może dla Ciebie w ogóle będą lepsze BB kremy niż podkłady? Sprobuj Resibo (podobno świetny), ja mam Erborian z Sephory i dla mnie jest super- nie wyświeca się tak szybko, a cerę mam raczej tłustą. Z tego co kojarzę, to posiadaczki suchej skóry lubią bardzo krem bb z IT cosmetics.
espana, pamiętałam własnie o tym podkładzie Rimmel i szukałam go nawet u siebie w Rossmannie żeby popróbować, ale nie znalazłam, mało to, aplikacja mi teraz pokazuje, że on nigdzie nie jest dostępny... Może go wycofują  🤔

Na NAM tez łypałam okiem w drogerii, ale stwierdziłam że nie spróbuje dopóki ktoś go nie poleci, bo mam taką przypadłość, że się bezsensownie napalam na nowości. Także zapisuje do sprawdzenia NAM, Paese, ten Vichy Liftactiv też wygląda obiecujące.

Scottie, Ja do resibo mam osobistą, subiektywną niechęć i tego BB spróbowałabym niechętnie, chociaż chodziło mi to po głowie.  O IT cosmetics nie słyszałam, z ciekawością sprawdzę jak będę przy okazji w Douglasie.

Edit: Safie, kwasami już działam uuu...lata całe. Teraz mniejsze stężenia, bo zaognia mi się rumień, większe lepiej działały. Generalnie strasznie niewdzięczna ta moja cera z wiekiem. Jak teraz sobie przypomne, że kiedyś wszystko co nałożyłam na twarz wyglądało spoko... ech.
ekhem Wake me up jest wycofany, Lasting Radiance jak najbardziej dostępny
Scottie   Cicha obserwatorka
09 grudnia 2020 12:30
ekhem, a mogę wiedziec, dlaczego masz niechęć do Resibo? Jak mi się Erborian skończy, to chciałam spróbować kremu bb od nich, a póki co słyszałam same pozytywne opinie (o ich różnych produktach).
espana, no to wygląda na to, że wyszedł całkowicie z Rossmana: Klik. Ciekawe czy na stałe, czy tylko przerwa w dostawie, bo appka rossmanna nie pokazuje żadnej drogerii, w której byłby dostępny.

Scottie, zniechęciłam się chamskim (acz skutecznym) marketingiem szeptanym, na który sama się nabrałam 😉 Te produkty które sama miałam były przeciętne, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Marketing firmy działa prężnie, widziałam też jedną, niezbyt smaczną dyskusję chyba na IG kiedy ktoś ośmielił się skrytykować ich produkt. Do mnie również docierają peany na cześć tych kosmetyków, zwłaszcza z recenzji na IG, ale już jak spojrzeć na oceny tego BB na wizażu to są raczej średnie i wytykają trochę wad.

To jest moja subiektywna obserwacja praktyk firmy i opinia nie jest z betonu, bo na prawie każdą ich nowość patrzę z zaciekawieniem - np. na nowy krem z bakuchiolem, ale póki co niechęć wygrywa.


[quote author=D+A link=topic=92900.msg2955656#msg2955656 date=1607505052]
D+A super! Daj znać koniecznie jak było, może też powinnam się wybrać na coś takiego, bo jestem totalną nogą jeśli chodzi o makijaż  😁


Idę w poniedziałek, koleżanka we wtorek. Mam przyjść w swoim codziennym makijażu (obecnie tylko kremuję twarz;p ) i zabrać swoje kosmetyki (wyjmę co mam i już, chociaż wiele tego nie ma). Dam znać jak było. Liczę, że czegokolwiek się nauczę🙂
[/quote]

Nie mam zbytnio teraz czasu pisać, ale tak skrótowo- bardzo polecam. Miła osoba, fajnie tłumaczy. Jednak przeraziła mnie ilość rzeczy, którą trzeba w odpowiedni sposób nałożyć. Raczej na codzień pozostanę jednak przy wersji bez makijażu ;p
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 stycznia 2021 12:47
To będzie taki drobny off top, ale nie wiem, gdzie to wrzucić, a bardzo chciałam się podzielić.

Oglądam sobie RLM i w poleconych produktach jest róż w płynie - abstrahując od ceny, niedostępności w Polsce, ale .... jestem zachwycona zdjęciami produktów na modelkach. NARESZCIE widać fakturę skóry, włoski, zmarszczki.  😍
RÓŻ

Chciałabym, żeby to był standard w reklamie - zwłaszcza kosmetyków, a niestety jeszcze się z tym nie spotkałam do tej pory.
safie, zauważyłam, że już i tak jest lepiej niż kiedyś - modelki miewają pory na skórze i czasem jakąś zmarszczkę 🙂 Te porcelanowe, wyprasowane twarze z reklamy bardzo mnie odrzucają...
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
13 stycznia 2021 22:41
Ostatnio prześladował mnie na FB podkład Coconi Krem CC Flawless co jest od dawna w ostatnim dniu promocji a jako że kończył mi się mój podkład to zakupiłam go przez allegro i póki co jestem pod wrażeniem, zapach kremu nivea, skóra jest w dotyku aksamitna i nawilżona, normalnie po nałożeniu wydaje się być taka jakby lekka i co najważniejsze nie waży mi się na buzi a to jest coś bo waży mi się wszystko, zobaczę jeszcze czy mi porów zatykać nie będzie ale jestem pod dużym wrażeniem.

Jeśli chodzi o róż w płynie to w moje ręce kiedyś wpadła próbka lumene watercolor i jest mega tylko drogi.

I pytanie, macie może jakieś patenty na wory pod oczami? nie mam jako takich cieni ale wory takie że aż strach 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 stycznia 2021 08:22
Po podkładzie z NAM kupiłam też korektor pod oczy, róż, puder, a wczoraj w końcu i szminkę. Tej ostatniej jeszcze nie testowałam. Ale z reszty jestem bardzo zadowolona. Pewnie gdybym używała cieni, pomad do brwi itd., to tez bym kupiła NAM.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 stycznia 2021 10:24
Biczowa, podlinkujesz allegro?  :kwiatek:
Biczowa, ale masz takie poranne, schodzące w trakcie dnia czy takie naturalne non stop? Na poranne może pomogłyby takie żelowe płatki z rana. Na mniejsze wory niektórym pomaga krem z lodówki po prostu, ale takie żelowe płatki też są spoko. Wstajesz, kładziesz, pijesz kawkę i dopiero idziesz robić coś dalej. Ale na takie naturalne 24/7 worki chyba niestety nie ma rozwiązania poza odpowiednim makijażem. 🙁

Facella, u mnie rozświetlacz zagościł, też bardzo spoko. Baked Glass wzięłam. Nie jest to Becca, ale daje radę. :P
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 stycznia 2021 13:23
Jeszcze żel ze świetlika całkiem fajnie działa na wory i cienie pod oczami. Nakładany na noc  🙂

A na dłuższą metę, to może warto pomyśleć o zabiegach medycyny estetycznej, jeśli wory przeszkadzają?  😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 stycznia 2021 16:04
Kupiłam z tej aukcji, są tańsze ale tutaj łapałam się na smarta Klik

No mam takie permanentne im bliżej końca dnia tym bardziej  🙁, no przeszkadzają bo dodają mi lat a już pomału chciała bym ich sobie odejmować 😉. Wypróbuje krem ze świetlikiem, medycyna estetyczna to będzie ostateczność.
Martita   Martita & Orestes Company
18 stycznia 2021 19:58
Dziewczyny!
Dobry puder z satynowym wykończeniem, który się dobrze fotografuje? Może być droższa opcja.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 stycznia 2021 08:46
Sypki z NAM  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się