dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

zembria, Piaffallo nie wiem czy widziałyście, ale mieszanki ziołowe te końskie zniknęły w ogóle ze strony..  🙄
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
13 listopada 2020 11:56
Stosował ktoś z Was ten suplement https://siodlarenka.pl/produkt/keratex-suplement/ ? 🙂

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 listopada 2020 12:49
Fokusowa nie, nie widziałam, ale też ja od nich wyłącznie minerały zawsze kupowałam. Szkoda. Mam nadzieję, że wszystko z czasem wróci u nich do normy. Choć nie jestem dobrej myśli, bo takie przeboje mają nie pierwszy raz z tego co się dowiedziałam :/
Stosował ktoś z Was ten suplement https://siodlarenka.pl/produkt/keratex-suplement/ ? 🙂




Nie stosowałam... ale nie ma składu.
I po drugie- masz konia z EMS... nie strzelaj na oślep. Dobierz to, czego potrzebuje i tyle.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
13 listopada 2020 18:03
Nie no tak z ciekawości pytam, nie zamierzam podawać już nic więcej kucykowi 😉
Mam pytanie, stosował ktoś lub stosuje obecnie dłuższy okres czasu, witaminy Formula4feet?

Zastanawiam się czy można to dłużej stosować czy lepiej robić przerwy. Koń wygląda super, kopyta duuuużo lepsze ale do ideału to im jeszcze brakuje. Wiadomo trzeba czasu. Nigdzie nie wyczytałam jak długo można ten suplement stosować, wiem z teorii, że przerwy się jednak powinno robić. Ktoś ma z tym jakieś doświadczenie?
A ile czasu dajesz już? Ja daje bardzo podobny suplement (Farrrier's Formula), i jak czytałam dużo opinii na temat ze minimum 6-8 miesięcy jest sens go podawać jeśli chodzi o kopyta, ludzie dają i dłużej bez przerw potem tylko już ilości profilaktycznie. Myślę ze weta dopytać warto, bo nadmiar biotyny to co najwyżej wysika, ale reszte pierwiastków nie wiem czy można przedawkować.
Ja dawałam do lata - wakacje przerwa - i teraz znowu i planuje podawac całą zime i tak aż do maja?  👀 robie badania krwi po zimie i przed żeby dopasować  😀 suple wiec wszystko pod kontrolą. Jeśli ma poprawic stan kopyt to tylko bedzie wpływac na świeży przyrost kopyta wiec trzeba podawać dłużej niz kilka tygodni.
Coś podobnego do Equina Myofortil ktoś poleci?
Kilka sezonów temu mój koń wylizywał ze żłobu, a teraz tak mu się zapach nie podoba, że musiałam mu jedzenie podawać w osobnym wiaderku dopóki żłob nie wywietrzał xD ale z działania byłam zadowolona tak więc jeżeli ktoś zna coś co nie ma intensywnego zapachu i fajnie działa będę wdzięczna za polecenia  :kwiatek: no i jest w przyzwoitej cenie  :kwiatek:
Arimona, Kunia dzięki.
Kończę skarmiać półtora dużego worka czyli już ok. 3-4 miesiące podaje. Dokupię jeszcze worek i zobaczymy. Może się później pokuszę o badanie krwi pierwiastków i zobaczymy czy trzeba odstawić suplementy ogólne, albo sama zadecyduje o przerwie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 listopada 2020 17:42
charlieeee ja polecę Equistro Triforce
Cześć pytanie mam nadzieje ze ktoś mądrzejszy pomoże. Nie wiem, który preparat wybrać dla 17,5 letniego 😉 fryza ze zwyrodnieniem stawu koronkowego(prawy przód). Lincoln - Glukozamina dla koni GLUCOSAMINE PREMIER CONCENTRAT( 20 g zawiera 5100mg glukozaminy, 1800mg MSM i 600mg witaminy C ) czy Glukozamina dla koni Plus 15000 GOLD LABEL( 30 g zawiera siarczanu glukozaminy 10,000 mgm, 5000 mgm hydrolizowanego kolagenu, 1650 mgm M.S.M. i 500 mgm witaminy )skład podobny choć GL jakoby trochę bogatszy. Ktoś stosował któryś z preparatów? Jak z długo podawać w jakich seriach preparat ma działać bardziej profilaktycznie. Z góry dziękuje  😀
Cześć pytanie mam nadzieje ze ktoś mądrzejszy pomoże. Nie wiem, który preparat wybrać dla 17,5 letniego 😉 fryza ze zwyrodnieniem stawu koronkowego(. Lincoln - Glukozamina dla koni GLUCOSAMINE PREMIER CONCENTRAT( 20 g zawiera 5100mg glukozaminy, 1800mg MSM i 600mg witaminy C ) czy Glukozamina dla koni Plus 15000 GOLD LABEL( 30 g zawiera siarczanu glukozaminy 10,000 mgm, 5000 mgm hydrolizowanego kolagenu, 1650 mgm M.S.M. i 500 mgm witaminy )skład podobny choć GL jakoby trochę bogatszy. Ktoś stosował któryś z preparatów? Jak z długo podawać w jakich seriach preparat ma działać bardziej profilaktycznie. Z góry dziękuje  😀
Glukozamina lepiej się przyswaja w połączeniu z chondroityną.
Jestem po przetrzepaniu konia przez weta i wyszły zwyrodnienia stawu kopytowego i lekki szpat w tyle. Poza kuracją typowo weterynaryjną chciałbym zwierzowi jakoś rozsądniej ustawić suple względem tego co wyszło, nie bankrutując przy tym 😉
Do tej pory dostawał witaminy gemuse+mebio kieselgur forte, myślę nad zmianą tego na coś bardziej ukierunkowanego na wsparcie stawów, bo ten kieselgur to był tak trochę "z racji wieku wypada ponawozić zwierza" niż jakiś super dobrany pod potrzeby. Macie coś sprawdzonego, może ktoś ma szpatowy przypadek i suplementuje? 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 grudnia 2020 19:49
keirashara jak mi się z takim problemem trafia to zawsze podaję SIZAROL Complex Horse
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 grudnia 2020 19:59
DROMY devils flex
Jaką odżywkę/dodatek proponujecie dla młodziaka? Mój młody ma półtorej roku i idzie bardzo w górę, a z racji faktu, że jest w połowie Ślązakiem, chciałabym zadbać o stawy gnoma.
Dla młodych rosnących EQUISTRO "MEGA BASE JUNIOR" najlepszy środek minimalizujący wystąpienie osteochondrozy
Widzę, że oferta marki Pokusa Horse Line coraz szersza. Najnowsze między innymi CBD.
Część już jest trochę czasu na rynku, więc może ktoś już testował na tyle żeby się wypowiedzieć.
Przeglądałam składy niektórych i jakoś tak no nie powalają w stosunku do lekko magicznego wręcz działania w opisie.
Jakieś opinie?
Z Pokusy miałam kolagen z witaminą C, drożdże, teraz mam witaminy i beta glukan. Proszek wcale nie jest tak fenomenalnie jedzony przez konie jak piszą- najpierw moje kręciły nosem, potem jakoś to zaakceptowały. I co mi się do końca nie zgadza to opis na ile dni powinien starczyć dany preparat na jednego konia. Starcza na krócej niż pokusa pisze. Nie wiem jak to liczą. Dawałam tak jak pisało na opakowaniu i kolagen oraz beta glukan nie starczył mi na tyle ile deklarowała sie pokusa. Chyba, że te podane dni to są na kucyka a nie dużego konia. Witaminy też wygląda, że skończę wcześniej. To największe moje uwagi.
tarisa a dajesz kopiate czy płaskie miarki?
Kopiate. Pewnie przez to wychodzi mi krócej. Liczyłam teraz ile dni podaję ten betaglukan i witaminy, i jeśli wezmę pod uwagę, że kopiate to mniej więcej się zgadza. Zwracam honor pokusie  😉
Klami, ja używam MSM i bardzo sobie chwalę. Szybko zadziałało i była zauważalna różnica w koniu.
Gillian   four letter word
11 grudnia 2020 19:46
Ja lecę z drugim opakowaniem Collagenu. Nie liczyłam czy pokrywa się z deklaracją HorseLine ale starcza na długo bardzo. Nie wiem czy ten preparat działa na popsutą nogę ale koniowi bardzo poprawiła się sierść a grzywa rośnie jak szalona. U innego konia na Collagenie także widziałam ten efekt  😜
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 grudnia 2020 21:40
Od tygodnia stosujemy muscle maker. Mięśni jeszcze wielkich nie ma ale na pewno jest różnica w zachowaniu, koń stał się ekhm troszke bardziej "kreatywny" podczas jazd  🤣
Czy ktoś stosował taki syrop z waleriany z Lincolna? Licoln ? 👀

Lub takie zioła z Green Horse?[url=https://animalia.pl/green-horse-quiet-horse-1kg/szczegoly/33933/#opis]klik[/url]

Lub poleci coś skutecznego i sprawdzonego przed transportem do kliniki?
Czy ktoś stosował taki syrop z waleriany z Lincolna? Licoln ? 👀

Lub takie zioła z Green Horse?[url=https://animalia.pl/green-horse-quiet-horse-1kg/szczegoly/33933/#opis]klik[/url]

Lub poleci coś skutecznego i sprawdzonego przed transportem do kliniki?


U nas 5ty miesiąc rekonwalecsencji po urazie kolana, potulny baranek niestety zmienił się w świra w tym trudnym czasie i zdecydowanie polecam Quiet Horse z Greeen Horse'a! Tylko to trzeba używać dłuższy czas, żeby był efekt, tak od jednego razu nie zadziała, ale u nas wraz z dodatkiem olejku z konopii działa zdecydowanie.
Katasia o super dzięki, ten skład wygląda sensownie. Po jakim czasie zauważyłaś pierwsze efekty?
Dopiero będę umawiać termin zabiegu więc pewnie mam kilkanaście dni w zanadrzu, no a potem też na pewno będzie z miesiąc czy ileś rekonwalescencji, więc będzie miło, jak nie będzie fikał 🙂
Potrzebuje coś na sierść, nie nawet na kopyta, ale żeby trochę wzmocnić grzywę i sierśc (derka i kaptur robią swoje), coś jest obcenie sprawdzonego?
Kiedyś używałam Biotin500 z Officinalisa. Mam też kupiony Hoofgold Hoofkur ale nie wiem na ile to działa tylko na problemy kopytowe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się