Koronawirus

ekhem, Spoko, masz rację. Jakoś zioła, diety i homeopatię wrzuciłam do jednego worka skrótowo.
Nie mniej nie neguje niczego, bo wiele rzeczy mnie w życiu zaskoczyło. Jeśli komuś homeopatia pomaga, to czemu jej nie stosować ?
Ja raczej wierzę w medycynę konwencjonalną, ale jeśli ta zawodzi ....

kittajka, Chodzi o to,że trzeba by to policzyć w % czy to dużo czy mało. W radiu mówili, że byly to osoby, ktore są alergikami, a te nie powinny szczepić się tą szczepionką.
Perlica, prosze cie, homeopatia to tak ciezki bulszit, ze jakiekolwiek dzialanie tejze wyklucza wiedza naukowa na poziomie ostatnich klas podstawowki (pamiec wody i inne nieskonczone rozcienczenia). Fitoterapia czy dietetyka za to sa w pewnym zakresie jak najbardziej elementem medycyny konwencjonalnej (!) science based i stawianie ich w jednym rzedzie z homeopatia to absurd.

Homeopatia moze dzialac tylko i wylacznie jak kazde inne placebo - ale szarlatan od placebo nie staje sie dzieki temu autorytetem naukowym, wrecz przeciwnie. Jak ktos sie w tematach covidowych powoluje na opinie homeopatow to otwarcie przyznaje, ze jego stanowisko jest antynaukowe.
kokosnuss, naprawdę się nie znam na tym. Jeśli komuś pomaga, a krzywdy nie robi to czemu nie? Niech sobie i wodę stosuje.
Nie ma to żadnego związku z Covid.

Ja pytałam o mRNA, odpowiedź sobie sama znalazłam i tyle. Nie mam dr z homeopatii, ani żadnej innej pokrewnej dziedziny, więc to raczej  🚫
kokosnuss, odchowywałam 3 dzieci. Wiadomo - częste infekcje. I wszystkie syropy były o niczym, oprócz, namiętnie przepisywanego przez lekarz rodzinną - Drosetuxa.
Homeopatycznego. Ten działał.
Moi synowie mieli tak, że nawet po apapie, nawet po czosnku - dostawali krwotoków z nosa.
Opisuję razu pewnego sytuację w aptece, pani mówi: Nie wiem, może coć homeopatycznego w taki  razie?
Westchnęłam, wzięłam. Straszy syn jako grzeczny już za chwilę lekarz: Homeopatia? Buuuua!
Więc zapytałam: Tak? To czemu po tym cholernym occilococilium Też dostałeś krwotoku?
On: Ups, to jest argument.
Jeśli moje dziecko dostałoby krwotoku po kuleczkach z cukru, martwiłabym się raczej czym mogły być zanieczyszczone i kompletnie odwrotnie od ciebie, nie czułabym się zachęcona do dalszego stosowania. Bo w odróżnieniu od leków, nad zawartością tych preparatów nikt nie ma kontroli.
Opisuję razu pewnego sytuację w aptece, pani mówi: Nie wiem, może coć homeopatycznego w taki  razie?
Westchnęłam, wzięłam. Straszy syn jako grzeczny już za chwilę lekarz: Homeopatia? Buuuua!
Więc zapytałam: Tak? To czemu po tym cholernym occilococilium Też dostałeś krwotoku?
On: Ups, to jest argument.


Nie kapuję tej logiki. Dziecko po środku homeopatycznym dostaje krwotoku, co dla matki jest zachętą do stosowania innych środków z pamięcią wody.  Faktycznie, argument nie do przebicia, bo logiki w nim żadnej.   😵


kokosnuss, naprawdę się nie znam na tym. Jeśli komuś pomaga, a krzywdy nie robi to czemu nie? Niech sobie i wodę stosuje.

Pewnie, krzywdy sobie nie zrobi, poza krzywdą własnego portfela. To jest po prostu żerowanie na niewiedzy, oszukiwanie ludzi.    

Wracając do tematu
..już nie wspominając o wielkiej wadze argumentum ad doświadczenium matkum 😎 w tej dyskusji. I o tym że następstwo czasowe to za mało żeby jakkolwiek dowieść związku przyczyna-skutek.
Wydaje mi się, że halo nie wie, że "cholerne occilococilium"* jest środkiem homeopatycznym  😁

* zacytowałam z błędem
Perlica, bo wrzucilas list otwarty podpisany przez lekarzy, gdzie niektorzy "lekarze" byli homeopatami, stad temat.

Przemysl altmedowy jest duzo bardziej szkodliwy niz picie wody, ale to faktycznie offtop wiec nie bede sie produkowac 😉


ekhem, tez kocham dowody anegdotyczne 😜



Tak w temacie krwotokow po cukrowych kuleczkach 😉

Btw tego badziewia u nas nie wolno nawet reklamowac jako srodka na cos czy przeciwko dolegliwosci X/Y/Z. Wlasnie dlatego, ze caly przemysl homeo to zwykle nabijanie kabzy przez oszukiwanie ludzi 🙄 
vissenna   Turecki niewolnik
10 grudnia 2020 09:42
Zdrowykon
Przeczytaj ulotke paracetamolu.  🙄
Tam to sa dopiero skutki uboczne  😎
Rozumiem, ze jakby bolal Cie zab, to tez nie wezmiesz lekow przeciwbolowych? Jak zlamiesz noge (czego absolutnie nie zycze!), to rozumiem, ze odmowisz anestetykow i zespolenia kosci w szpitalu? Przeciez mozna posmarowac DMSO 🙂 ktore z reszta tez ma fajna liste skutkow ubocznych.
Ba, liste skutkow ubocznych ma kazde ziolo 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 grudnia 2020 10:03
vissenna, nie ma co karmić trolla.

Ja rozumiem, że jak zaszkodziło, to znaczy, ze działa?! Ale to można zjeść kamień i tez zaszkodzi.

W każdym razie, nie, jedząc homeopatie nie szkodzimy tylko sobie, idziemy i zarażamy kolejne osoby, wirusy mutują, ludzie doprowadzają się do stanu w którym trzeba kosztownego leczenia (za które my wszyscy płacimy).
busch   Mad god's blessing.
10 grudnia 2020 10:08

W UK już dwie reakcje alergiczne po szczepieniach. Zaczyna się ciekawie 😉


Świetny argument na ciekawość szczepionki. Rozumiem ze swoją dietę też aktualizujesz jak tylko dowiesz się że ktoś gdzieś ma na coś uczulenie? Zostało Ci jeszcze coś do jedzenia w ogóle?

Ja np mam znajomego uczulonego na pszenicę, truskawki, jabłka, ogromne rzesze ludzi są uczulone na orzechy, ale nie wpływa to na moje decyzję żywieniowe 🤣
Zdrowykon
Przeczytaj ulotke paracetamolu.  🙄
Tam to sa dopiero skutki uboczne  😎
Ba, liste skutkow ubocznych ma kazde ziolo 😀


Co Wy wiecie na temat skutków ubocznych:    😉

[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2955643#msg2955643 date=1607500191]
Na stronie FDA jest taki fajny pdf,

[/quote]
W tym „fajnym pdfie” wstawionym przez Zdrowegokonia skutkiem niepożądanym szczepionek może być ciąża.  Faceci zastąpieni przez szczepionki!  Dobrze czy źle?  Chyba dobrze, skoro jednocześnie szczepionka ma niszczyć zdolności reprodukcyjne mężczyzn. Przynajmniej ludzkość nie wymrze.  😅

[quote author=Zdrowykoń link=topic=103024.msg2955375#msg2955375 date=1607291913]
"Dr Dena Grayson zwróciła uwagę na powikłania, które mogą pojawić się u mężczyzn. Te mogą wpływać na ich zdrowie seksualne i reprodukcyjne. Fakt ten może niepokoić, zwłaszcza że konsekwencje mogą występować do końca życia. Specjalistka od chorób zakaźnych przyznaje, że mężczyźni mogą cierpieć na długotrwałe problemy z zaburzeniami erekcji. "
[/quote]

No nie, to chyba jednak chodzi o wpływ na ciążę i poród (pregnancy/birth oucomes).
Teodora, ja to wiem, ale sposób, w jaki zostało sformułowane, tworzy pewną dozę wątpliwości  😉

Wysiliłam się i poszukałam informacji na temat spotkania VRBPAC z 22 pażdziernika, na wnioski z którego Zdrowykoń się powołuje.  Otóż na tym spotkaniu nic się nie mówiło o konkretnych szczepionkach, ale ogólnie o szczepionkach. KIlka cytatów poniżej, dla zainteresowanych całością linki, z ktrych te cytaty pochodzą. Wytłuszczenia moje.

https://writtendescription.blogspot.com/2020/10/what-did-we-learn-from-last-weeks-fda.html

What happened at the October 22 VRBPAC meeting?

On October 22, the VRBPAC held an open, online, public meeting concerning its standards for approving a vaccine against COVID-19. (The meeting was simultaneously broadcast on CSPAN and YouTube.) Prior to the meeting, the Committee made the agenda and briefing materials publicly available; the meeting featured presentations from Committee members, staff from the FDA, CDC, NIH, BARDA, the Reagan-Udall Foundation, and a variety of members from industry. Introductions alone took 23 minutes to complete; the meeting lasted almost nine hours.

Somewhat surprising for lay observers was the absence of a discussion of any particular vaccine candidate, including the four currently in Phase III clinical trials in the US. Instead, the meeting focused on the standards of such trials and the legal authority (and limits) for approval.


www.cdc.gov/vaccines/acip/meetings/downloads/slides-2020-10/covid-fink.pdf

The VRBPAC met on October 22, 2020, for a general discussion of the development, authorization and/or licensure of vaccines to prevent COVID-19.

No discussion of specific COVID-19 vaccine candidates or vote on recommendations.
Busch, nie no za porównanie diety i szczepionki to 👍 I zaskocze Cię, mam jeszcze co jeść, mimo iż jestem alergikiem. I tak, jeśli chce sprobować produkt, którego nie znam, robię to pod kontrolą, w miejscu, w którym będę mieć dostęp do ewentualnej pomocy. Podobnie z wiekszością kosmetyków.
busch   Mad god's blessing.
10 grudnia 2020 13:00
kittajka, i oceniasz zdrowość danego pokarmu na podstawie tego czy ktoś jest na niego uczulony? Czy jednak nie bardzo?

Przecież to jest absurdalne. Znajdziesz na świecie 2 osoby uczulone na wodę, więc czemu nie miałoby być 2 osób uczulonych na nową szczepionkę?
Takie porównania są po prostu absurdalne. Ile jest osób na całym świecie? Ile może być uczulonych na wodę (zakładając, że jest czysta, nieskażona i nie zawiera chociażby niklu)? Ile osób zostało zaszczepionych na moment, w którym wystąpiły te 2 uczulenia? Tysiące? Dziesiątki tysięcy? Setki tysiący? Czy może cały świat?

To pierwsze dni, pierwsze szczepienia i chyba realizowane tylko w GB, czy w innych miejscach też zaczęli szczepić?
Busch, Twoje porównanie jest absurdalne. Serio nie widzisz różnicy pomiędzy ostrożnym wprowadzaniem nieznanych pokarmów, a sprawdzaniem, czy ktoś na świecie jest uczulony?
Poza tym raczej mało prawdopodobne, żeby akurat te dwie uczulone na nową szczepionkę osoby trafiły się jednego dnia. Swoją drogą rząd UK zapowiedział, że ludzie z udokumentowaną historią reakcji alergicznych nie będą szczepieni więcej tą szczepionką.
busch   Mad god's blessing.
10 grudnia 2020 15:27
Ja tylko usiłuje Wam unaocznić jak mało sensowne jest ocenianie tej szczepionki pod kątem "ciekawości" (w domyśle prawdopodobnie szkodliwości) bo ktoś okazał się być uczulony, zwłaszcza że nie podano nawet na ile osób wystąpiły te dwa przypadki, co same podkreślacie.

Ja oceniam pierwszy post kittajki jako niepotrzebne sianie zamętu czymś, co nie ma żadnej wartości w podejmowaniu decyzji o szczepieniu, podobnie jak 2 osoby na świecie uczulone na wodę.


Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
10 grudnia 2020 20:26
Zdrowykon
Przeczytaj ulotke paracetamolu.   🙄
Tam to sa dopiero skutki uboczne  😎

Nie interesuje mnie ulotka paracetamolu, bo go nie biorę i nikt mnie nie zmusza żebym go brał.  😉
Jak porównujemy paracetamol do "szczepionki" może to świadczyć o braku wiedzy na ten temat.
Zdrowykon
Rozumiem, ze jakby bolal Cie zab, to tez nie wezmiesz lekow przeciwbolowych? Jak zlamiesz noge (czego absolutnie nie zycze!), to rozumiem, ze odmowisz anestetykow i zespolenia kosci w szpitalu? Przeciez mozna posmarowac DMSO 🙂 ktore z reszta tez ma fajna liste skutkow ubocznych.
Ba, liste skutkow ubocznych ma kazde ziolo 😀

Od wielu lat nie biorę żadnych leków, a kiedyś byłem pożeraczem przeciwbólowych, fervexów, gripexów, aspiryn. Ciekawe że od wielu lat jakoś nie potrzebuje.  😉
Jak będzie potrzeba wtedy będę myślał co zastosować. Przy nagłym wypadku zrobię pewnie tak jak teraz ze swoim kotem, został ugryziony lub wbite pazury w kość ramieniową, zrobił się ropny wrzód i martwica.w pierwszej kolejności wet, oczyszczanie, wycinanie, szycie, leki. I tak powinno to wyglądać. Po operacji, podaniu leków, że wglądu na martwice, zakażenie i obawy sepsy, tu właśnie zamiast czekać co będzie,  😉 zostało włączone dodatkowe leczenie, żeby nie rozwinęła się sepsa. Jest to proste ale nie powiem jak bo dostanę bana.  😉 Weterynarz jest w szoku jak szybko jest poprawa, a szans nie dawała, ropa nawet z oczu leciała, wyczyscila ile mogła, powiedziała że żeby była pewna że nic nie zostało musiała by amputować łapę. Już wie jak i raczej będzie stosowała. 2 dzień  po czyszczeniu szyciu kicia chodzi.
Każdy niech robi jak chce, tylko opowieści że się nie da wirusa, sepsy.  😉 🤣
Wiecie może czy teraz wymazy tylko w punktach pobierają czy jak ktoś nie ma jak dojechać to przyjeżdżają? Mam zwykłą infekcję ale nie wiem czy mnie nie skierująi  tak.
magda, nie tak łatwo dostać skierowanie :/ moja kumpela z pracy miała gorączkę, okrutny kaszel, nie miała węchu i osłabiony smak, ale powiedzieli jej, że nie zrobią, bo "nie ma objawów".

Swoją drogą moim zdaniem przy takim kwalifikowaniu na test powinni brać chociaż trochę pod uwagę, czy ktoś pracuje w obsłudze klienta (sklepy, spożywka, gastro) albo w dużym zespole (jakieś hale produkcyjne, nauczyciele itp), czy jest na home office i tak, no bo taka osoba na HO nie dość, że ma kontakt z mniejszą ilością osób, to łatwiej jej jednak zrobić samoizolację... Już jakiś czas temu się nad tym zastanawiałam. U nas większość co miała podejrzenia od razu brała NŻ i robiła prywatnie, wychodziły pozytywnie. Jeden cały zespół przebadali dopiero jak już dziewczyna trafiła do szpitala, no a że wszyscy ze wszystkimi mieli kontakt, to każdy wyszedł pozytywny...
Niby tak, ale to też zależy od lekarza. Babka z którą miałam konsultację widziała wskazania  🙄 ale nie mogła wystawić skierowania bo nie jest moim lekarzem poz. Jak mi nie przejdzie to mam się do mojej wybranej pani doktor zgłosić i pewnie ona w razie czego zdecyduje. Natomiast udało mi się ustalić że w razie czego będę mieć wymaz w domu, ale nie wiem czy bez znajomości tak się da.
Ja miałam dziwna sytuacje dzisiaj. Moja mama chyba ma COVID i nie jest polka, ale akurat przyjechała. Zazdwonilam do NFZ i powiedzieli mi ze się lecza COVID u cudzoziemców tak samo jak polaków ze maja na to pieniądze (!). Zdziwiłam się, ale no ok - po czym jak się zgłosiłam do opieki świątecznej, to kazali mi płacić za wizytę. Ok zapłaciłam, ale na wizycie lekarz nie był w stanie wystawić skierowania na test ani receptę. Zgłupiałam.
Dobrze ze mamy ubezpieczenie podróżne i kasę, ale zmarnowałam dużo czasu, myśląc ze tak szybciej / bardziej prawidłowo będzie. Tia.

Dostaliśmy się prywatnie na teleporade, ale nie wiem czy jest sens jechać w ogóle na test, bo mama straciła węch i smak. Czy to coś da?

Kupiłam pulsoksymetr/termometr i sprawdzamy, ale ogólnie załamka, bo paracetamol i wit C i D, patrzeć czy gorączka się za długo nie utrzymuje, to de facto wszystko co można zrobić z tego co rozumiem.  😕




Ludzie ktorzy pracują w spożywce [Biedronki , lidle i inne ]nie są kierowani na testy , trochę to dziwne
dea   primum non nocere
13 grudnia 2020 05:56
Czemu się dziwicie? Przecież ewidentnie dostali wskazania, żeby testować tak mało, jak się da. Ze sporym udziałem testów ludzi wyglądających na zdrowych, żeby procent pozytywów nie był za wysoki. Udawaniamy aktualnie, że bohaterska walka rządu z wirusem przynosi skutki. Widać w statystykach ilości testów. Wokół słychać kaszel co prawda, wśród znajomych i dalszej rodziny kilka osób z rozmachem kopnęło w kalendarz, ale co tam - Polska zwycięża! Wstaliśmy z kolan tak bardzo, że naszych statystyk nie uwzględniają za granicą.  😵
Wstyd, wstyd, hańba, wstyd...
dea, to prawda 🙁 jak jednego dnia zobaczyłam statystyki i jakieś 18-20 tysięcy wykonanych testów, gdzie parę dni wcześniej tyle to było nowych zakażonych, a nie przetestowanych, to totalna żenada mnie ogarnęła...
Nie ma przeciwkazań do szczepienia przeciwko COVID-19 kobiet w ciąży – stwierdzili zgodnie: główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban i specjalista chorób zakaźnych prof. Krzysztof Simon w piątek.

Prezydent rozmawiał w piątek na temat szczepień z lekarzami ekspertami: głównym doradcą premiera ds. COVID-19 prof. Andrzejem Horbanem, specjalistą chorób zakaźnych prof. Krzysztofem Simonem oraz byłym Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem. Zapis rozmowy został zamieszczony późnym wieczorem na profilu twitterowym Andrzeja Dudy.
To nie są wirusy czynne ani żywe, żeby nie można było szczepić (kobiet w ciąży) – stwierdził Simon i dodał, że nie ma badań dla szczepionek jeśli chodzi o ciążę, ale Pfizer ileś kobiet w ciąży zaszczepił i nic to nikomu nie zaszkodziło.

– Ze względu na charakterystykę szczepionek nie ma przeciwskazań do szczepienia w ciąży – stwierdził Horban i Simona dodał – Nie ma przeciwkazań.

Grupę docelową mają stanowić pracownicy służby zdrowia, gdzie większość stanowią kobiety i prof. Horban powiedział, że nie będziemy sprawdzać czy ktoś jest w ciąży czy nie, bo trzeba by było każdej kobiecie zrobić test ciążowy. Horban stwierdził, że „wpływ szczepionki na płód jest bardzo, bardzo minimalny, jeżeli w ogóle”.

– Czy przed szczepieniem będą wykonane jakieś badania? – spytał prezydent.

– Samych badań, poza badaniem przedmiotowym i podmiotowym, nie – odpowiedział Horban i dodał – generalnie jak ma się wskazania do szczepień, to nie ma się przeciwskazań. Prof. zaznaczył, że o dopuszczeniu do szczepień decyduje lekarz.



Prezydent poruszył kwestię ryzyka szczepień i skutków ubocznych. Simon stwierdził, że najbezpieczniejszą szczepionką wydaje się szczepionka mRNA i dodał, że „ten bełkot” o szkodliwości szczepionki jest nieprawdziwy. Horban stwierdził, że szczepionka jest dokładnie zbadana, ponieważ przeszła trzy fazy prób klinicznych, została dokonana bardzo dokładna analiza i ryzyko jest ograniczone do minimum.

Ja im wierzę bardziej niż Pfizerowi który płacił już wielomiliardowe kary za swoje działania i korumpowanie lekarzy.  😉 🤣 Oni wiedzą lepiej niż producent i ulotka.  😉



Co to znaczy bo nie znam angielskiego?




Covid w Austrii wykryty w Coca-Cola  🤣




Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się