strzemiona

Windereny nie ustępują.
Ale ja uważam znowuż, że akurat strzemiona lekko przereklamowane są. Żadnego super efektu nie odczuwam. Ot ciężkie, stabilne, szersze strzemiona. No i farba schodzi na potęgę w użytkowaniu (nie że obijane o ścianę i haratane o beton  😁 ).
Lepiej mi się jeździ w Freejumpach.
A ja w weekend pożyczyłam od koleżanki Flexy, raczej z ciekawości, bom nieustannie zakochana w Arenach.
W dodatku miałam uczucie, pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale że depczę na strzemię, a ono... ustępuje. Tak jak w starych Sprengerach  🤔


To dziwne, w tych sprengerach faktycznie nie dało się jeździć, ale jeżdżę w Flex on i w życiu nie powiedziałabym, że one w jakikolwiek sposób ustępują. Jeździ mi się w nich świetnie, w końcu nie lata mi noga. Także widać ze strzemionami  jak z siodłami, trzeba sprawdzić samemu, bo co noga 😉 to różne opinie. (ból kostki który miewam po skręceniu nie wrócił po zmianie winderenów na flex on 😉)
A ja w weekend pożyczyłam od koleżanki Flexy, raczej z ciekawości, bom nieustannie zakochana w Arenach.
O hora madko i curko... No miłości między nami nie było! :P Mój lewy Achilles błagał o litość, ta skośnie ułożona stopka mi jakoś całą nogę wyginała, wskutek czego cala noga mi "odskakiwała" i musiałam naprawdę się wysilić żeby ją trzymać w miejscu. W dodatku miałam uczucie, pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale że depczę na strzemię, a ono... ustępuje. Tak jak w starych Sprengerach  🤔

Tak więc, bardzo, bardzo niet :P Jeszcze przy okazji potestuję Windereny, chociaż nie wiem czy moje oczy to zniosą  😁


Amen. Miałam to samo. Dałam radę pojeździć 3 dni i nigdy więcej.  Ale to juz chyba nawet pisalam.
Z czystej ciekawości sprawdzę sobie windereny bo chyba bedzie okazja.

Strzemiona, siodla to są sprawy bardzo indywidualne. I może dorbze, przynajmniej rynek duzy i jest w czym wybierac
Moon   #kulistyzajebisty
29 lipca 2020 07:08
Wiadomo, każdy z nas ma jakieś tam swoje maniery, nawyki no i przebyte kontuzje :P Akurat nie miałam niczego poważniejszego nigdy, ale we flexach zaskakująco lewy Achilles mnie naku... bolał 😉

anai, myślę, że to kwestia przyzwyczajenia, serio, ja dotychczas miałam strzemiona z prostą stopką, nawet Silki przecież, w których jeździłam, e... jakieś 5 lat? :P Więc po prostu, jak nagle musiałam stopą szukać stabilności pod innym kątem to zupełnie inaczej musiała mi się cała noga ułożyć. Ile nóg tyle opinii, w dodatku każdy ma dwie nogi...  🤣 😉
Bardzo dziękuje za opinie ,teraz już wszystko wiem ;wezmę winderen.
Dziękuje za polecenie strzemion Winderen. Jeździłem w nich już kilka godzin i pomijając rewelacyjne trzymanie stopy to nawet przez chwilę nie pomyślałem o moich styranych kolanach. Warte swojej ceny;mój dziadek mówił : jak coś jest dla zdrowia to nie kosztuje nic 🙂
pemi super, że ci się sprawdziły! Ja tak samo podeszłam do ich podkładki i teraz bez niej nie wyobrażam sobie jazdy 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 sierpnia 2020 05:31
Dostanę gdzieś wkładki do strzemion Equi Wing?  👀
Ma ktoś strzemiona Flex-on, jakieś opinie ? One są ciężkie / lekkie ? Wygodne ?

Ja posiadam Flex-Ony i musze powiedzieć, że są świetne. Są dość lekkie, ale cięższe niż zwykłe strzemiona plastikowe. Napewno lżejsze niż metale. Naprawde dobrze amortyzują, ale na początku trzeba sie do nich przyzwyczaić, jeśli jeździ się w zwykłych.
Ja po ostatniej jeździe miałam taki ból pleców i kolan 🤣 
Czego powinnam poszukać? Spróbować? Zeby pomagało kolanom ale jeszcze jako tako wygaldalo 😵
anil Winderen 🙂
Ewentualnie Safe Riding S2
Dzięki dziewczyny marzyły mi się Acavallo  ale nie wiem czy są takie odciazajace.  Mam nowe Jiny ale do tego co robię to nie moja bajka. Chętnie bym je wymieniła z kimś na windereny 😁
Czy może ktoś mi powiedzieć czy warto kupować flex on normalne czy bezpieczne ?? 🤔
laura.horses mam obie pary, jak masz pytania pisz
laura.horses ja mam bezpieczne. Uznałam, że jak już mam wydać więcej kasy na strzemiona, to niech będą dodatkowo bezpieczne 😀
A co zabawne - przez ponad 20 lat mojego jeździectwa spadłam może z 20 razy, a ostatnim razem (jakieś 3 lata temu) wywaliłam się z koniem, więc mam trochę bekę, że żebym spadła to musi mi się koń przewrócić  😂
I mimo tak rzadkich gleb wzięłam te bezpieczne i nie żałuję 🙂 nie wpływa to w żaden sposób na ich czucie i użytkowanie, a w razie wu noga nie zostanie 😉
Dziewczyny, macie porównanie, która stopka we flexach jest lepsza/wygodniejsza? Prosta, czy skośna? W sumie każdy woli co innego, ale może macie jakieś przemyślenia? ;p
Czy ktoś z tu obecnych jeździ w strzemionach Freejump w wersji Lite? Według producenta nadają się dla osób noszących buty w rozmiarze do 39. Ja noszę 36/37 więc teoretycznie powinno być ok. Ale nie przewidziałam że termobuty mają ogromne podeszwy i jazda w nich odpada. But się klinuje. Natomiast mierzyłam ze zwykłymi sztybletami i też szału nie ma jeśli chodzi o miejsce w strzemieniu. Mam bardzo szczupłą stopę i we wszystkich pełnowymiarowych jeździ mi się niewygodnie. Ale tutaj szczerze mówiąc obawiam się trochę że noga się w nich zaklinuje albo nie wysunie się w razie potrzeby. Co do systemu bezpieczeństwa: jakoś nie widzę oczami wyobraźni w jaki sposób może mi nogę uwolnić skoro ramię odchyla się tylko do pewnego momentu, a do wysokości stopy jest w zasadzie nieruchome.
Ktoś może coś z własnego doswiadczenia powiedzieć? Czy moje obawy są słuszne czy to niepotrzebne szukanie dziury w całym?
Moon   #kulistyzajebisty
04 grudnia 2020 12:36
karolina_2906, jako osoba, która zdecydowanie nie kocha flexów :P i która jeździła tylko raz w egzemplarzu ze skośną skopką: Jeśli dłuuugo jeździłaś w strzemionach zwykłych, które mają prostą stopkę, "przesiądnięcie się" w stopkę skośną może potrwać chwilę 😉 - Mnie zaczęło wszystko boleć po 15min jazdy, jak musiałam szukać oparcia pod zupełnie innym kątem.
Ma ktoś może strzemiona Winderena w kolorze cherry ? Zastanawiam się jaki odcień mają w tak zwanym realu.

Edit. Pytanie nr 2. Jakie jeszcze inne marki maja bordowe strzemiona? Wiem o Lorenzini i te Windereny wygladaja na bordowe. Jakieś inne? Flex ony odpadają, bo w moim odczuciu są okropne do jazdy.
Moon   #kulistyzajebisty
14 grudnia 2020 07:12
Klami, Areny też dostaniesz czerwone <3 - tzn, to chyba bardziej czerwień niż bordo. 😉
+ BR Athena
+ JINy Evole
+ Freejumpy też można sobie skonfigurować
+ baaardzo ładny odcień bordo, ale nie jeździłam nigdy w takowych: [[a]]https://www.pegazshop.pl/strzemiona-freejump-soft-up-classic-doro%C5%9Bli-pearl-red-black-per%C5%82owy-czerwony-czarny-5044.html[[a]]
Moon jezuuu jakie piekne perłowo czarno czerwone  😍 😍 😍
Moon, nie chcę czerwonych. Czerwone mam obecnie Stephi z Prestige. Chce bordowe. Heh 😉
Areny, BR Athena, Jiny Evole i klasyczne, klasyczne Freejumpy, Equipe, Prestige itd. widzę w różnych opcjach, ale wszystko z czerwienią a nie z bordo.
O, te ostatnie może są w bardziej bordowym odcieniu choć napisane, że czerwone. :/
Klami, Compositi po latach dodało bordowe wkładki do gamy kolorystycznej Refleksów. Chociaż pewnie szukasz czegoś z wyższej półki. :P Ja je kupiłam instant, jak tylko zobaczyłam, że są bordowe. A dobre kilka lat marudziłam, że nie ma. 😀
Moon   #kulistyzajebisty
14 grudnia 2020 17:03
Klami, hehehe, znam Twój ból - MUUUSI być kolor, jaki ja sobie uwidzę, no nie ma opcji kompromisu! :P
Ale fakt, te freejumpy całkiem przyjemny bordo mają, nie wiem czy PegasShop je akurat na stanie ma, ale zawsze można napisać z prośbą o  realną fotkę i ocenienie jaki to kolor - czy żarówiasta czerwień, czy ładny przydymiony bordo.

A co do Winderenów, to przypomniało mi się, że jak je widziałam u kogoś w Sopocie osatnio, to w zależności od światła - kolor był od ciemnego bordo do malinowego, mieniącego się w ostrym słońcu O.o Tak, wiem bardzo pomogłam...  🤣

Kunia, noo, wyglądają bardzo ładnie, chociaż nie mam pojęcia jak z odczuciami z jazdy, bo nawet w zwykłych freejumpach nie miałam możliwości pojeździć.
Freejumpy są i czerwone i bordowe. Te "stare" soft up pro 🙂
Kurde napaliłam sie na te Free Jumpy, mam windereny ale przepne je do ujeżdzeniówki a do skokówki mogłabym mieć nowe ... 👀
Kunia, hehe, a skrzypią ci te windereny? bo jak umyłam swoje pod wodą to jeden od buta mi zaczął skrzypieć.
Skrzypią okrutnie, uważam że sa mocno przereklamowane na chwile obecną, ale musze przetestować wiecej tych "ortopedycznych" bo ja mam rozwalone kończyny w stawach skokowym i kolanowym i biodrowym  😁 wiec zawsze bedzie mnie napi... ale określenie że boje sie zejść z konia bo nie wiem czy sie nie przewróce nie jest mi obce 🙄 Flex on mi nie za bardzo przypasiły.. windereny są ok ale w ujeżdzeniówce.
Sivrite, dzięki za info, ale szukam raczej czegoś innego.

Moon, no właśnie "MUSI". Także mnie rozumiesz. 😉 Gorzej, że muszą być lekkie, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Np. Lorenzini odpadną.

Puma, dobrze wiedzieć. Dzięki za info.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się