wasze ulubione seriale

Moon   #kulistyzajebisty
09 listopada 2020 10:21
budyń, w ustawieniach na bank to powinno być 😉

Ja uwielbiam po angielsku słuchać wszystkiego - po brytyjsku już w ogóle 😍 I wszystko co nieanglojęzyczne przełączam na angielski, jak się da, drażni mnie inny język, opcjonalnie w drodze wyjątku - niemiecki (Dark 💘 )
budyń, sama sprawdziłam i konkretnie w Friends też mam tylko opcje polski i angielski. Odpaliłam pierwszy z brzegu inny serial (Gambit Królowej) i tutaj już mam opcje niemiecki, polski, rosyjski i angielski.
Ja ostatnio obejrzałem Ratched i mega mi się spodobał ten serial, a z takich dłużej "żyjących" to zdecydowanie Miodowe Lata 🙂
Moon, Dark to cos pieknego w oryginalnej wersji jezykowej <3

Ja ze wzgledu na sytuacje zyciowa to tylko ingliszowe oryginaly ogladam, wiadomo. Wzglednie inglisz z niderlandzkimi napisami jak chlop sobie zazyczy.

Ostatnio ogladalismy The Umbrella Academy i choc momentami jest autentycznie smiesznie i pare over the top kreacji aktorskich daje rade, to niemniej durne to strasznie. Powazne w zalozeniu dialogi to rabanie hollywodzkimi schematami az mozg boli. No taki typowo popcornowo-komiksowy odmozdzacz 😉 A, i Ellen Page za cholere nie umie w aktorstwo.

Teraz grane jest Dirk Gently's Holistic Detective Agency, mindfuck i jazda bez trzymanki, ale wrazenia bardzo na plus 😀

Ps. Widzial ktos juz drugi sezon the Mandalorian 👀
O tak! Ja muszę mieć każdy film czy serial po angielsku, ale Dark jest perfekcyjny właśnie w oryginale 😍
Aa., no i Wiedźmin (moje największe serialowe rozczarowanie) ... dopóki walczyłam ze sobą i oglądałam to wjeżdżał lektor polski. No fuck jest dla mnie za płytkie i nie pasowało do klimatu 😁 w każdym razie nie byłam w stanie się zmusić żeby skończyć pierwszy sezon. Drugiego nawet nie będę zaczynać.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 listopada 2020 10:43
Friendsy tylko angielski i polski jest u nas :/ bo były moim pierwszym wyborem do nauki niemieckiego :/

kokosnuss, ja jestem fanką theUA, ale on jest w ogóle robiony na podstawie komiksu, który jest kompletnie poplątany i odjechany.
galopada_ ja miałam tak silnie w głowie uwalony obraz starego Wiedźmina że no nie mogłam się wgl przekonać. Niby nakład finansowy większy, technika poszła o milion lat świetlnych do przodu a jednak wolałam klimat tego starego.

Czy ktoś oglądał ten nowy The Walking Dead ?
espérer, ja miałam w głowie swoją wizję. Bardzo zbliżoną klimatem do Władcy Pierścieni. Z trudnem przebrnęłam przez pierwszy odcinek, zatrzymalam się chyba na czwartym czy piątym. Miałam wrażenie, że to było za... Holywoodzkie 😉
Strzyga, mnie sie te odjechane elementy podobaly najbardziej, Handler i Komisja ogolnie, Five, Klaus i jego kult 😜 <3 i oglada sie to szybko, fajnie, przyjemnie i w sam raz do opakowania Ben & Jerry's 🙂

Za to fabula troche dziurawa, co byloby jak najbardziej do przelkniecia przy jakims totalnie bombastycznym rollercoasterze bez udawania powagi. Niestety serial czasem sili sie na powazny ton, i wtedy trudno mi bylo powstrzymac sie od przewracania oczami. Family drama Allison w obu sezonach slabuje bardzo, podbnie jak ostatnia scena S2 i rozmowa z Lila czy Vanya i jej angst. Przy "powaznych" dialogach mozna zgadywac kazda linijke tekstu, tak bardzo scenarzysta lecial wyswiechtanymi kliszami.

No i Vanya jako postac to dla mnie generalnie NOPE, Ellen Page nie umie grac, jej postac ma ze dwie emocje (depressed angst & depressed depression xd) i jeden wyraz twarzy, a jej angst jest bezsensowny i pasowalby dobrze do nastolatki, ale nie do dawno doroslej baby. Mozliwe, ze ta opinia to skutek uboczny mojej niecheci wobec aktorki 😉 tj. nie mam nic do nie jako osoby, bo pewnie to rowna babka, ale na ekranie jej nie chce ogladac nigdy i za zadne pieniadze 😁 Btw nie wiem, czemu Ellen jako Vanya udaje wschodni / rosyjski akcent, kiedy jej postac od niemowlectwa wychowywala sie w USA? 👀

galopada_, to ja sie wylamie, netfliksowy Wiedzmin mnie tam sie calkiem podobal :P takie 6/10 i przyjemna rozrywka na wieczor. Z najwiekszych minusow to nadmuchiwanie watku Ciri  (jej kumpel elf powinien trafic do kosza) i CGI i kostiumy momentami zdecydowanie ponizej przecietnej.

Materialu zrodlowego nie znam, czytalam w szkole jedno opowiadanie Sapka (to ze strzyga) i mnie nie porwalo ani troche... Takze oczekiwan zero. Niemniej za cholere nie rozumiem fali internetowego oburzenia, ktora spadla na ten serial - a zwlaszcza wyzywania sie na postaciach Triss i Fringilli 🤔wirek: 
Ja to widziałam w roli Ciri laskę z twarzą Darii Zawiałow  😍
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 listopada 2020 12:36
[quote author=jestemzlasu link=topic=205.msg2951480#msg2951480 date=1604606738]
Haha, Facella, miałam tak samo  🤣 I w ogóle to miała być taka super-hiper ekipa wyselekcjonowanych mistrzów świata przestępczego, a oni nie potrafili przez parę godzin skupić się na zadaniu i ogarnąć swoich ról. Było tam też sporo innych absurdów, ale to mnie chyba najbardziej wybijało z wczuwania się w akcję. W ogóle nie ogarniam fenomenu tego serialu.


ja też ja też!! Dałam radę obejrzeć 3 odcinki i powiedziałam sobie stop. Dla mnie ich zachowanie jest tak irracjonalne, zwłaszcza podczas najważniejszego skoku w życiu, że no sory ale nie......
[/quote]

Im dalej tym gorzej... po rosyjskiej ruletce to już polecieli takimi idiotyzmami, że chyba skończę oglądać. Po prostu zaczyna mnie zwyczajnie wkurzać.
Ja tymczasem obejrzałam w końcu wszystkie odcinki Zagadek Kryminalnych Panny Fisher 😍 Te kostiumy <3 Szkoda, ze znika z Netflixa z końcem listopada 🙁

Gambit Królowej również świetny klimat, aktorzy, kostiumy 🙂 Nie pomyślałabym, że będę taka podekscytowana, oglądając szachy! Szkoda, że Dorociński miał tak mało do zagrania, ale liczę na to, że Netflix go jeszcze do czegoś przygarnie 🙂

Za mną też pierwszy odcinek Króla od Canal+ oraz drugiego sezonu The Mandalorian 🙂
Jaram się 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 listopada 2020 17:58
Netflix już go przygarnął do Dywizjonu 303.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 listopada 2020 18:41
Siedzenie w domu sprzyja serialom :p
Emily w Paryżu na odmóżdżenie idealne, parę rzeczy wkurzało, ale ogólnie luźny babski serial 😉
Sposób na morderstwo  sztoooos!!! leci odcinek za odcinkiem
dobre miejsce z jednej strony zaskakuje zwrotami akcji, z drugiej oglądanie tego ciągnęło mi się długo
w kolejce Sabrina :p
Moon   #kulistyzajebisty
10 listopada 2020 19:48
Dałam drugą szansę „Line of Duty”... noo, sztosik, miałyście rację  😜
Wczoraj z P. Zaczęliśmy „Emily w Paryżu” ale to totalnie nie mój klimat, wręcz jeszcze bardziej nie znoszę francuzów i bełkotu francuskiego języka, a feeeee!  😵 Nie dotrwaliśmy do końca pierwszego odcinka nawet...
Lecę właśnie 3 sezon Line of Duty. Całkiem ok 😀
Facella, Dywizjon 303 nie jest produkcji Netflixa. A z Dorocińskim jest 303. Bitwa o Anglię z 2018, również nie Netflixa. Chyba że powstaje coś nowego, o czym nie słyszałam 🙂
Gambit królowej rzeczywiście świetny! Super ujęcia i klimat.
Za to wczoraj próbowałam obejrzeć Enolę Holmes i nie przetrwałam. Mam wrażenie ze to produkcja dla 12 latek...
Enole widzialam katem oka, bo chlop ogladal i oboje bylismy zdania, ze to po prostu film dla dzieci 🙂 no takie to infantylne, mile i puchate.
A propos Sabriny - jakiś czas temu widziałam zapowiedź nowego sezonu i się bardzo zdziwiłam 😀 Nie wiedzieć czemu byłam pewna, ze 3 sezon był ostatnim XD Może dlatego, że w mojej ocenie był kiepski... No zobaczymy, bo klimat mimo wszystko lubię 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 listopada 2020 07:25
ja zachęcona Bly Manor, obejrzałam Hill House i też było super. Czekam na trzecią serię 🙂
Help czy wiecie gdzie można obejrzeć nowy odcinek Chirurgów ten dwugodzinny crossover ze station 19? może byćpo angielsku, bo szukam i nigdzie nie mogę znaleźć.
Polecam szwedzki Love & Anarchy 🙂 na netflixie
Drugi sezon „W pułapce” tak samo świetny jak pierwszy! A krajobrazy Islandii bajeczne  😜
Za mną Normalni Ludzie 💘 Bardzo mi się spodobał 🙂
Magdzior, a gdzie ogólnie ich oglądasz? Totalnie zaspałam i nie wiem nawet, na jakim sezonie skończyłam. 😵
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 grudnia 2020 12:59
Czy działa wam odcinek 12 „Lepsi niż my” na Netflixie?
Facella, nie oglądam tego, ale odpaliłam na telefonie i normalnie idzie ten odcinek.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 grudnia 2020 14:02
Kurczę a u mnie jakby był niedostępny :/
inoinu   May the horse be with you
21 grudnia 2020 17:37
budyń, w ustawieniach na bank to powinno być 😉

Ja uwielbiam po angielsku słuchać wszystkiego - po brytyjsku już w ogóle 😍 I wszystko co nieanglojęzyczne przełączam na angielski, jak się da, drażni mnie inny język, opcjonalnie w drodze wyjątku - niemiecki (Dark 💘 )

Jak lubisz brytyjski akcent a nie stronisz od tematyki gangów to polecam angielski serial Gangi Londynu. Będzie pani zadowolona ;-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się