Końska Rewia Mody XIV (2020)

Kurde, to już nie wiem nic. 🤣 Tymi Equiline mi się super na noc zawijało i się zastanawiam, czy jakbym chciała coś tańszego, to szukać pod pojęciem owijki akrylowe i będzie to podobne, czy to jednak zupełnie co innego. Ja chyba nigdy tak zwanych akrylowych owijek na oczy nie widziałam (albo widziałam a o tym nie wiem, że to były właśnie akrylowe) i nie mogę nawet porównać.
wątek zamknięty
Flygirl nie porównasz (bez pomacania) bo każda owijka akrylowa może być inna w dotyku i zachowaniu w zależności od splotu przędzy.
Jedyne co będą miały wspólnego to 100% akryl napisane na metce.

Akryl ma trochę wad - jest sztuczny więc się elektryzuje, mało trwały- szybko się ściera, bywa zdradliwie elastyczny- tak niby nie, a jednak będzie cisnął. Ale nie uczula, nie zalęgają się w nim bakterie za bardzo plus się nie odkształca.

Napisz do sklepu może co tam jest na metce - i tyle. Będziesz wiedzieć, że na 100% akryl. Choć to nie gwarantuje, że będą "takie same" jak te, których używałaś.
Akryl jest tani - więc ogólnie za takei owijasy nie warto przepłacać.

wątek zamknięty
Dobra, to już wiem więcej, dziękuję ci bardzo. :kwiatek:
wątek zamknięty
Eskadron glossy brand deep berry:



Dziękuję bardzo Czardasz za niego :kwiatek: Ten kolor jest tak przeboski, że chyba bym nie przeżyła przegapienia go 🤣  Jestem głęboko zakochana, przy nim nawet to niezbyt ładne golenie się chowa... Mikołaj usłyszał coś o owijkach i derce do kompletu, dawno mnie tak żaden kolor nie ujął.
Na nogach m.in kaloszki Kentucky, o których była mowa. Ogromnie kusi mnie puścić w świat ochraniacze Fair Playa i kupić Kentucky do kompletu, bo na żywo mega widać różnicę w futrze... ale nigdy nie mam weny na to 😁

Za kopyta proszę nie być, kowal już w drodze, zwyczajnie nie załapałam się na poprzedni turnus, bo był przed wetem, a musimy zmienić sposób kucia 😡 Też nie mogę na te laczki paczeć 😵
wątek zamknięty
keirashara świetny jest ten kolor, już podziwiałam na instaranie  🙂
To ja wrzucam taką o nudę, brąz z equiline

wątek zamknięty
keirashara, zacnie! Niech się dobrze nosi!
wątek zamknięty
Eskadron glossy brand deep berry  💘 💘 💘 💘 Zakochałam się i jednak jak plan oszczędzania był, tak chyba obije się o kant.  😅
wątek zamknięty
keirashara, ślicznie wygląda (mój jeszcze nawet nie rozpakowany 😉)
wątek zamknięty
Świeżutko odebrany od kuriera Mattes velvet w kolorze silver z lamowka i futrem Grey  😍
A jutro w końcu mi dojdzie idealnie pasująca derka Kentucky szara  😜




wątek zamknięty
Zaszalałaś  😲 W ogóle może mi ktoś powiedzieć co daje to futro poza aspektami wizualnymi? Ja mattesy uwielbiam, sama mam jeden skokowy i kiedyś zamówię sobie chyba kolejny bo jakość jest przesztos.
wątek zamknięty
dairoxroxi Jak oceniasz ten nowy materiał, będzie żył dłużej?
wątek zamknięty
vissenna   Turecki niewolnik
17 grudnia 2020 10:31
Zaszalałaś  😲 W ogóle może mi ktoś powiedzieć co daje to futro poza aspektami wizualnymi? Ja mattesy uwielbiam, sama mam jeden skokowy i kiedyś zamówię sobie chyba kolejny bo jakość jest przesztos.


No przede wszystkim jest ładny, ale też siodło się po nim nie przesuwa. No i mniej widać wystający żel jak musisz podłożyć 🙂
wątek zamknięty
[quote author=Sasini link=topic=102969.msg2956666#msg2956666 date=1608199675]
Zaszalałaś  😲 W ogóle może mi ktoś powiedzieć co daje to futro poza aspektami wizualnymi? Ja mattesy uwielbiam, sama mam jeden skokowy i kiedyś zamówię sobie chyba kolejny bo jakość jest przesztos.


No przede wszystkim jest ładny, ale też siodło się po nim nie przesuwa. No i mniej widać wystający żel jak musisz podłożyć 🙂
[/quote]

Hm tak się zastanawiam to chyba siodło też "nie powinno" się jakoś super przesuwać. Nie mniej, rozumiem. W sumie u siebie nie widzę zastosowania dla takiego czapraka, też mi się nie bardzo podoba i wizja czyszczenia tego tez jakoś mnie nie przekonuje. Chociaż to chyba jest kwestia gustu niż zastosowania. Ciekawa jestem materiału czapraka, czekam na opinię  👀
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 grudnia 2020 10:39
A jak te czapraki dają radę w praniu? Bo wizualnie mi się bardzo podobają, ale pranie tego co 2-3 jazdy chyba nie jest za fajne dla tego futra? 👀
wątek zamknięty
Tego futra wbrew pozorom nie trzeba zbyt często prać. Brud i pot po wyschnięciu wystarczy otrzepać albo machnąć szczotką.
wątek zamknięty
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 grudnia 2020 11:06
Eee..  jak koń ze dwa czy trzy razy przepoci czaprak to jest śmierdzący po prostu, otrzepanie szczotką mnie nie satysfakcjonuje 😉
wątek zamknięty
Materiał wydaje się porządny, o niebo lepszy niż w velvecie eskadrona... przy mojej ilości czaprakow to będę używać go może raz w miesiącu w porywach haha  😁 mam jeszcze czarnego velveta z brązowym futrem i z futrem śliski materiał. Póki co tego z śliskim używaliśmy kilka razy i na razie wyglada jak nowy, ale nie był jeszcze prany.
W komplecie z czaprakiem zawsze przychodzi mała butelka płynu do prania mattesow.

Co do zastosowania futra to u nas bardziej wizualnie, aczkolwiek winderena da się w tym schować 😉

Cena nie jest jakaś zabijająca bo bez futra kosztuje około 270, z futrem 350? Przynajmniej ja tak kupowałam.
wątek zamknięty
dairoxroxi piękny! A podeślesz fotkę od spodu tego mattesa? Zastanawia mnie czy ma to futro tylko wizualnie obszyte czy też ma je od spodu, nie chciałabym już zawężać mojego siodła a ten szary mnie urzekł jak nigdy  😍
wątek zamknięty
Tylko od góry jest, taką opcje wybrałam. Można tez wziąć z korekta, czy futrem od dołu, ale cena robi się kosmiczna i chyba bardziej opłaca się kupić czaprak plus podkładkę  😁
wątek zamknięty
W Cordeo jest dobra oferta na czapraki Mattesa a na konfiguratora nie ma co patrzeć, polskie sklepy mają inne ceny 😉
wątek zamknięty
Dziękujemy :kwiatek:

anai, - mi się akurat okazja trafiła i jeszcze ładna pogoda, grzech było nie zarzucić 😉
dairoxroxi, - omg, jaki on jest piękny! 💘
tuch, - ić stont zła kobieto 😁 Po zdjęciach od dairoxroxi, to aż mnie swędzi, żeby kliknąć...
wątek zamknięty
dairoxroxi, ten Mattes silver no obłęd w ciapki i to futro!!
Chyba musze zacząć jeździć ujeżdżenie xD
wątek zamknięty
To tutaj jeszcze dorzucę trochę mattesa haha  😁
Jestem ogólnie w szoku, że takie top czapraki są tak mało popularne, jeszcze możliwość konfiguracji każdej pierdoly? No błagam, coś pięknego  🤣

Trochę ta Kentucky ciemniejsza, ale przynajmniej będzie bardziej praktyczna. Na zdjęciu silver velvet i shine grafit


No i black velvet i shine nougat  😍
wątek zamknięty
Moon   #kulistyzajebisty
18 grudnia 2020 11:16
dairoxroxi, ślinię się do nugatów, o muj-borzu jak się ślinię!  😜 😍
wątek zamknięty
dairoxroxi, o swego czasu strasznie, ale to strasznie traciły kolor. Nie mam już fot, ale kiedyś nawet wszelkie berze czy brązy po roku wyglądały jak szare szmaty....
wątek zamknięty
moon polecam ten nougat jest bardziej rudy od coppera z eskadrona np
xxagaxx A to nie były te takie cottoonowe? Pikowane w małe miodowe figury? Specjalnie brałam ten shine i velvet bo nie przepadam za bawełnianymi czaprakami i ich jakością. Ten nougat ze zdjęcia był już na koniu ciurany ze sto razy, jeszcze nie prany a prezentuje się mega. Póki co
wątek zamknięty
emptyline   Big Milk Straciatella
18 grudnia 2020 11:51
dairoxroxi, xxagaxx velvety są super, dobrze się piorą i ładnie wyglądają. Nawet biały wygląda git po praniach.
wątek zamknięty
I jeszcze derka na szybko przymierzona na mojej napakowanej kiełbasie. Ogólnie to gruby materiał, ciężka, bardzo dobrze leży w klacie, czyli wszystko na czym mi zależało spełnia.  😅

wątek zamknięty
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 grudnia 2020 15:31
Szmatkoholicy pomocy!!! Poszukuję derki eskadron polarowej ze zwijanym kołnierzem rozmiar 145! Ozłoce za linki  :p
Edit. Już mam, idę byc biedna przez reszte miesiąca  :p
wątek zamknięty
To tutaj jeszcze dorzucę trochę mattesa haha  😁
Jestem ogólnie w szoku, że takie top czapraki są tak mało popularne, jeszcze możliwość konfiguracji każdej pierdoly? No błagam, coś pięknego  🤣


mi się zawsze bardzo podobały, ale jednocześnie skutecznie zniechęcało mnie to o czym pisze xxagaxx - jak widziałam w ogłoszeniach jakąś używkę to zawsze wyglądała jak mocno sfatygowana ściera...  🤔
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.