Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

Ta? klik
Ona nie jest trochę wąska? Taka się wydaje po tym zdjęciu.


Nie, ta którą mam jest tutaj, ale w środku system przegródek jest taki, jak w tej którą Ty linkowałaś. Jest po prostu większa.
O, ta wyglada na idealna do moich potrzeb, dzięki wielkie!  :kwiatek:
O, ta wyglada na idealna do moich potrzeb, dzięki wielkie!  :kwiatek:


Super, bardzo się cieszę, że mogłam pomóc! Mam nadzieję, że dobrze się sprawdzi 😀
Polecacie jakąś szczotkę włosianą do dobrego "odkurzania"? Rozkruszek ma krótką, ale gęstą sierść.
Mam haas rex do Muchy (gęsta i długa sierść) i nie daje rady wygrzebać kurzu. Nie testowałam rexa na Rozkruszku, bo nie chcę przenosić szczotki z jednego na drugiego - zwłaszcza, że Mucha miała grzybicę*.
Może macie jakieś pomysły co by mi się sprawdziło 🙂?
Aaa i dobrze jakby była czarna 😁.
Mnie dobrze działa magic brush + Haas Schimmel, a na koniec Haas Lippizaner. Ale z racji tego, że mój to izabel brałam szczotki dedykowane siwym koniom.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 października 2020 13:09
Muchozol Polecam to samo co Nique ale jeszcze najpierw gumowe zgrzebło i okrężnymi ruchami mocno wszystko na wierzch wyciągnąć. Potem magic, potem Shimmel i na koniec jakąś włosianą zebrać resztki. No i bezwzględnie co 2-3 pociągnięcia szczotką porządnie ją czyścić i wytrzepywać, inaczej wszystko wraca w konia. Mojego małża Łaciaty ma taką sierść na czarnych plamach, bardzo gęsta, krótka i mięciutka, lśniąca i kruczoczarna zimą (mimo że on skarogniado srokaty) jak miś. Wszystkie pyłki na tym widać, a po takim czyszczeniu jak opisałam jest ok.
ps. Ja mam do drzewa przyczepione takie szczotki dla koni do drapania z mioteł, takich szczot drogowych i o to się rewelacyjnie szczotki czyści, najczęściej tam właśnie czyszczę konie i nie ma problemu z wczesywaniem z powrotem kurzu ze szczotek w sierść. Polecam patent.
Schimmel jest super! Używam też na gniadych, latem do sesji szykowałam ACapellę Haasowym zgrzebłem, Schimmelem (ogarnia zaklejki delikatne, wyciąga brud głęboki i martwy naskórek), a na koniec te dwie Haasowe nabłyszczające. Kobyła nigdy nie była tak czysta.
Bardzo Wam dziękuję :kwiatek:.
Widziałam zestaw do karych, ale strasznie dużo tych szczotek, a mi się nie chce tyle czyścić 🙂.
Muchozol, zgrzebło to plastikowe od nich, Schimmel + coś do nabłyszczania, ja bardziej wole tą futerkową do nabłyszczania - Diva Exklusiv 🙂 i kobyła się lśniła jak dzika

Rzekłabym, że Schimmel lepiej mi się sprawdza jako szczotka do różnych maści do wyciągania takiego brudu właśnie niż do tego co powinna być - do Siwki i plam 😁
Patent ze szczotkami- czochradłami też chętnie zastosuję 😀.
Nirv a Lipizzaner? Napisane, że super wyciąga brud. Może ta?
Ogólnie to mógłby być odkurzacz, ale to jak stajnię postawię. No i chciałabym bezprzewodowy. A wszystkie na kabel co patrzyłam 😤.
NatHuragana   serce skoczka <3
18 grudnia 2020 08:35
Macie może doświadczenie że szczotkami eqclusive? Jakie z zestawu to must have? Mam konia brudasa a w zimę w futrze ma mnóstwo kurzu. Nie mogę go doczyścić. Wpadłam wczoraj na te szczotki na stronie internetowej i mnie mocno zaciekawiły tylko cena straszna  🤔wirek:
NatHuragana, to nie są szczotki eqlusive to są szczotki Haas. Zdecydowanie nie potrzebujesz brać całych zestawów. Szczotki nabłyszczające osobiście używam tylko jak koń ma być mega wyczyszczony.  Ja mam Schimmel i Lippizaner do Siwych i sie mega sprawdzają. Jedna taka sztywna, ogarnia żołte plamy i zaklejki, druga właśnie wyciąga piasek itp. Polecam też ich zgrzebła, jak koń mi się wytarza totalnie w piasku najpierw czyszczę plastikowym zgrzebłem.
xxagaxx Lipizzaner wyciąga piasek?
Do zaklejek mi się super sprawdza Magic Brush. Tylko coś do odkurzenia by mi się przydało - a na tą chwilę nie mam możliwości czyścić z odkurzaczem (warunki polowe).
Muchozol, tak, ale no on jest typowo do siwych, chyba do gniadych jest fajny Parcour?
Ja dla mojej gniadej baby mamy z kolei szczotke Stubbena i jest MEGA, uwielbiam ją i uważam że warta tej ceny. Piorę ja normalnie w pralce i wciaż wyglądajak nowa i piasek super mi z konia ściąga.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 grudnia 2020 19:43
Szczotka Parcour mnie absolutnie rozczarowała. Największy hit z haas to military i shimmel plus zgrzebła new genaration
Na_biegunach, no chyba pomyliłam, tak patrzę to jednak była Military...
A lepsza Schimmel czy Military? Mam zagwozdkę 😁.
A tak przyszłościowo to są jakieś uniwersalne końcówki do odkurzacza? Mam Karchera wd4. Widziałam oryginalne końcówki, ale kosztują 1200 zł 😵. A za 600 można sobie odkurzacz kupić 😂.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
20 grudnia 2020 22:13
Muchozol, zależy do czego 😉 Shimmmel jest heavyduty i dość ostry, nie dla wszystkich koni.
Raczej Military jest ostra. Ona ma jakby metalowe druciki wymieszane z włosiem. Dla wrażliwych koni z krótką sierścią się nie nadaje. Schimmel za to ma włos z włókien kokosowych - taki sztywny, jakby plastikowy.

Edit: pomyliłam modele. To Haas Mustang ma te miedziane druciki.
NatHuragana   serce skoczka <3
21 grudnia 2020 11:42
Zwariowałam, nie wiem teraz która ta szczotka haas będzie must have dla gniadych  🤔 😜 napiszcie mi jak krowie na rowie ta i ta jest konieczna dla brudasa gniadego  🙇
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 grudnia 2020 11:55
Shimmel i military. Polecam bardzo. Do tego zgrzebło (ja mam akurat twarde gumowe, nie haas) i magic brush i poradzisz sobie z największym tarzaczem 😁
Polećcie mi która szczotkę wybrać z Haas`a dla karuska?
Zdecydowanie tylko jedną, która zastąpi mi dotychczasową zwykła włosianą szczotkę, której i tak nie używałam za często. Generalnie wszystko zdrapuję magic brushem, potrzebuję czegoś co dopieści efekt i wyciągnie/ ściągnie kurz. Sierść nie jest mamucia, raczej krótka i miękka.
Diamentowy Połysk, Schimmel, Military? Nie sądziłam, że wybór szczotki może być tak trudny 😉
ja tak naprawdę używam 2 szczotek- military, i do nabłyszczania taką z futrem owczym też z Hassa... Natomiast do ogona i grzywy odkryłam ostatnio hit- szczotka fingerbrush- ludzka, z uwagi, że trochę mi nie starły takie kulki na końcówkach wzięłam dla konia i jestem zachwycona...
Ja do grzywy polecam dużego Tangle Teezer  😍 jest najlepsza! ogon raczej przebieram czesze okazyjnie 😀
Militarny wyciągnie piach/błoto z mamuciej sierści na wierzch?
Muchozol, nie sprawdzałam, ale ktoś kiedyś polecał: kupić dobrą drewnianą szczotkę, typu "masztalerska", taka "ósemkę
i wywiercić na środku otwór na rurę odkurzacza.
Choć powinny być też tańsze końskie szczotki do odkurzaczy, a redukcję do Karchera można kupić za 3 do 7 PLN.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 stycznia 2021 08:51
andzia1 Nie, military pogłaszcze zimówkę po wierzchu. Mam, używam. Do wyczesania z pod spodu albo magic brusch, albo Shimmel. Ja obu używam i super się spisuje na zimówce.
halo z odkurzaczem jest taka sprawa, że nie bardzo mam jak to zorganizować - nie mam stajni, a kable + błoto to nie jest dobre rozwiązanie 🙂.
zembria tak przy okazji innych zakupów kupiłam taką szczotkę i kurz wyciąga, ale to jeszcze nie to. To w takim razie Schimel ma szansę wyciągnąć?
Pytanie nie o same szczotki, a bardziej o to, w czym je trzymacie - skrzynka czy torba? Przez dłuższy czas miałam zawsze skrzynkę, od kilku lat trzymałam w bawełnianej torbie, ale mnie wkurza kopanie w niej i to, że wszystkie spraye muszę trzymać osobno. Kusi mnie eskadronowa torba, ale nie wiem, czy skrzynka nie łatwiejsza w utrzymaniu w czystości? 🤔

Szczotkowo za to mam pytanie do osób z małymi dłońmi posiadającymi nowsze szczotki Haasa - dajecie radę? Mam starą, ukochaną włosianą szczotkę, ale ona jest przewężona w środku, kształt w 8, nie 0. To też Haas, ale "before it was cool", ma dobre 20 lat, obecne są okrągłe wszystkie. Obawiam się, że nie będę w stanie ich wygodnie złapać 🙁 Moja stara niestety nieco umiera, tj drewienko się rozkleja, już mi chłop raz ratował. Na karego, golonego w zasadzie całorocznie myślałam nad Lippizaner i Diva do efektu poysku - ma to sens czy lepsza będzie np. Military?
keirashara, ja trzymam w torbie eskadrona ale mam tam tylko szczotki i jeden spray, reszta w pace bo nie mam siły w tym grzebać. te torby są dość przestronne i szczerze dobrze się w nich grzebie, ja zawsze przemieszam raz ręką i znajduję 😉. Dla mnie jest wygodniejsza niż skrzynka. Wytrzepuję ją co jakiś czas i tyle - mam wrażenie, że skrzynka się bardziej brudziła.
A co do szczotek - też mam małą rękę, rozmiar rękawiczek XS / S, szczotki z Haasa kupuję tylko w wersji damskiej, one nie tylko są mniejsze ale ten pasek na nich jest ciaśniejszy i dobrze się trzyma ręki. Zawsze wszystkie szczotki mi wylatują z ręki a te się fajnie trzymają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się