Stajnie na Śląsku

Prywatny a może szukasz wolnego boksu 
Cześć,  czy jest na śląsku jakaś stajnia, która ma w swojej ofercie indywidualne lekcje powożenia od podstaw? 🙂
Cześć,  czy jest na śląsku jakaś stajnia, która ma w swojej ofercie indywidualne lekcje powożenia od podstaw? 🙂

Stajnia Podkowa w Żerdzinach, Darek Franiczek udziela takich lekcji 🙂
Czy jest tu ktoś kto stoi w stajni Jamna w boksie angielskim? 
Pytanko, trochę poczytałam, ale wydaje mi się wszystko dość dalekie od Cieszyna. Czy jest jakis pensjonat 15-20 km od Cieszyna z dobra opieka i jedzeniem, pastwiskami, hala (dobre podłoże) za 1000 - 1400? Ew jakąś stajnia z bardzo dobrym placem? Z pierwszego rozeznania wydaje mi się ze ceny tu macie warszawskie trochę 😲 😲 😲
Ochaby, Zamek w Grodźcu (czy jak ona się teraz nazywa)? Żadnej nie znam z autopsji, więc z czystym sumieniem nie polecę, ale warunki na pewno do wzięcia pod uwagę. A ceny... co, mamy być gorsi niż stolica?  😉
W pobliżu Cieszyna  ciężko o cos fajnego :/ z halą itd to najlepiej chyba po Czeskiej stronie Staj u Luka ok 1100zl wychodzi 🙂 potem stajnie z halą to Ochaby, Jastrzębie Zdrój oraz kierunek na Bielsko Białą 🙂 sama z Cieszyna na ta chwilę dojeżdżam do Jastrzębia - jeśli trzeba więcej informacji to zapraszam na pw 🙂
Dzięki  :kwiatek: :kwiatek:  :kwiatek:
Gorsze to nie, ale pensje chyba inne?  🙄 Jeszcze nie zrobiłam porządnego rozeznania. Ale no chodzą nam po głowie dość szalone pomysły zamiany stołycy na coś innego.
Staj u Luka chyba trochę daleko od granicy hmmm..... albo nie?
Ej, dzieje się coś w Silherovicach? Ktoś coś?

a co tam w Bielsku? Jakieś opinie o stajniach? 🙂 Takich do 800 zł/koń....
Chodzi za mną to Bielsko już pół roku, no.... ja się tam chyba muszę wyprowadzić....

PS: Arimona, Bielsko się dość nieźle rozwija, z tymi pensjami to powiedziałabym różnie... Nie jest chyba tak źle. Zależy od stanowiska. Pozatym tam jest takkkkk łaaadnie.... 😍

Bliżej Bielska: Dobre opinie ma Kumminui (że tam podobno jest fest zajebiście), tylko nie wiem czy zmieścisz się w cenie 1400.
Ośrodek Jeździecki "Zamek" (tylko tam się chyba właściciel/dzierżawca zmienił...? Ktoś coś?). Pensjonat chyba też więcej niż 1400 zł, ale głowy nie dam. Fajne podłoże na placu, budowała się hala, są padoki, w środku też wyglądało dość przyzwoicie....
Fajne warunki zawsze miały Czanki - Międzyrzecze, tylko też nie wiem czy zmieścisz się w 1400... Jest bardzo spoko hala, ujeżdżalnia też ok, kwaterki... no mnie się ten ośrodek zawsze bardzo podobał, ale nie stałam tam z koniem więc, nie wiem w praktyce. Niedawno byłam w Bielskim Klubie Jeździeckim "Hubertus" i tak na pierwszy rzut oka wygląda bardzo przyzwoicie, tylko nie wiem jak z jakością podłoża (śnieg był xD), ale jest hala + tam jest rekreacja, więc pytanie co komu pasuje.
Co tam jeszcze.... no Żywiec-Romico, ale to już trochę daleko. Jest stajnia z halą w Jeleśni (Sandro-Hero), ale nie byłam tam osobiście, więc też nie wiem. Ale warte zobaczenia.

Jak potrzebujesz opinii o stajniach w tych-bliskich-innych okolicach (Wodzisław, Rybnik etc), wal na PW🙂 a jak wpadniesz z szalonym pomysłem, to zapraszam na kawę 🙂
Kumminui na pewno powyżej budżetu. Czanki nie mają pastwisk (czy Międzyrzecze to już nie dalej niż 20 km?). W Zamku hala już chyba jest, zmienił się dzierżawca i pracownicy, ale może jest tu ktoś stamtąd kto by się wypowiedział na temat pensjonatu w tej chwili.
Sandro-Hero fajne, tylko od Cieszyna to już koniec świata.

Sankaritarina a co by musiało być w tych 800 zł?
Staj u Luka jest bardzo blisko Cieszyna 🙂 dokładnie w Chotebuzie wiec jakieś max 5km od granicy z Cieszynem.
Zamek w Grodźcu to 1200zl za maly boks 2.5x3m i 1500zl za pełnowymiarowy - tak sie ostatnio reklamowali 🙂
jestemzlasu, a widzisz, fajnie, że mówisz, bo ja to mam skrzywiony gps....  xD
Ah, do 800 zł fajnie byłoby mieć dobrą opiekę, kawałek równego placu do jazdy (typ dowolny....) i w miarę spokój. Nie trzeba hali ani złotych klamek. Rekreacja też luzik, tylko jakaś taka ogarnięta, no...

W ogóle doszłam do wniosku, że jak właściciel stajni jest spoko + jego wizja pokrywa się z naszą, to wszystko, jest w stanie dobrze funkcjonować razem.... Stałam w dużym ośrodku, który prowadził sporą rekreację + pensjonariusze mieli różnych swoich trenerów + padoki były na tury, bo wszystkich koni stało tam chyba z 50.... Wszyscy się dogadywaliśmy. Serio. Najlepsza stajnia, w której stałam, naprawdę. Owszem, minusy tam zawsze się jakieś znajdą, ale czułam, że nie muszę codziennie jeździć, sprawdzać, zastanawiać się, no.

Ja tak się rozglądam powoli po całym (CAŁYM) Śląsku i najchętniej znalazłabym stajnię w rozsądnej cenie, gdzie byłoby po prostu normalnie i nie bałabym się tam wstawić konia z wrzodami + konia z RAO. Emeryckie stajnie też spoko. Tylko kuźwa, jak to mawiamy z moją kumpelą - niechno będzie Normalnie....

azazu93 Ooo, a masz więcej info o Staj u Luka? Możesz mi na fejsie napisać 🙂
W okolicy Bielska stajni z halą do 800 zł i tak nie uświadczysz (chyba że Karino przy lotnisku?, ale nie jestem pewna czy jest godna polecenia).
O stopniu normalności w różnych stajniach mogliby się wypowiedzieć jedynie pensjonariusze, ja o większości mam opinie z drugiej ręki.
Stajnia emerycka z dobrą opieką jest w Jaworzu, ale tam nie ma placu.
Pod Dębami w Międzyrzeczu ma duże pastwiska, dobrą opiekę, plac... jest. Przy czym właściciel konia musi własne potrzeby bardzo ograniczyć  😉
Sankaritarina ja teraz stoję w pensjonacie za 800zł. Nie mamy hali (wcześniej stałam w pensjo z halą), a wiadomo jak człowiek się przyzwyczai do hali to potem ciężko bez niej  😁. Ale stoję tam bo mam spokojną głowę o konia, wiem że dostanie jeść i że codziennie jest na pastwisku. Mamy świetny plac do jazdy, no teraz zamarznięty ale leży śnieg wiec jest spoko  😀
Jedynym minusem dla mnie tam jest to, że jak nie naszykuję musli itd pod boks to koń dostaje sam owies. Właściciele stajni nie trudzą się z przygotowywaniem pasz - nie ma przygotowane koń dostaje tylko owies.
No i mam 30 km w jedną stronę, ale serio wolę dojeżdżać i wiem że nic się mu tam nie stanie i że dostanie full siana, niż zamartwiać się czy aby na pewno koń został nakarmiony - jak w poprzedniej stajni  😫
Niestety w pobliżu Cieszyna brakuje normalnej stajni, z fajnymi warunkami i atmosferą (nie wspomnę już o cenach, bo jeśli warto to wiadomo że się zapłaci). W każdej stajni coś... jak nie ma problemu z warunkami do jazdy to jest problem albo z opieką albo z pastwiskami i odwrotnie.
Chyba trzeba coś z tym zrobić  😎 😁
Edit. literówka się wkradła
jestemzlasu ja chętnie dowiem się czegoś o stajniach z pastwiskami/padokami w okolicach Bielska / Kóz. Głównie zależy mi na tym aby konie były jak najdłużej na dworze, nawet wolnowybiegowo. Przyzwyczajone są.
Fahra wolnowybiegowo kojarzę tylko tę w Jaworzu. Pod Dębami są długo na pastwiskach i przez część roku na pewno zostawały na noc. Jest też stajnia w Kętach u Agaty, są pastwiska i chyba konie są dosyć długo.
A Leśna jeszcze funkcjonuje? Byłam niedawno na spacerze w okolicy i widziałam grupę koni na wielkim pastwisku.
Funkcjonuje, ale pod innym panowaniem  😉 i już nie jako ogólnodostępny pensjonat.
No własnie coś mi się obiło o uszy, ale dawno mnie już nie ma w okolicy a i znajomi rozjechali się w Polskę 😉
Hej dziewczyny a taka stajnia z łąkami i krytym Lonż Ok 40 km od Bielska główną drogo może być
nieaktualne
Szukam trenera ujeżdżeniowego ale wszechstronne podejście mile widziane. Chciałabym wrócić do podstaw, poprawić dosiad, przerobić swoje na lonży itd. Zależy mi na osobie, która wsiądzie czasem na mojego konia. Czy możecie polecić kogoś kto przyjechałby w okolice Tarnowskich Gór?
Witam od pierwszego kwietnia będę miał wolny nowy wysoki i widny ang boks w przydomowej kameralnej stajni-pensjonacie. Oprócz tego oferuję duży 30x60 oświet zdrenow maneż, duży kryty Lonż, konie na łąkach,tereny ,las , nowa siodlarnia i paszarnia . Stajnia pod Orzechem w Suszcu . Zapraszam i pozdrawiam Piotr
Poszukiwania Świętego Graala vol. tysiuńcpińcet:
Rozglądam się za boksem w okolicach Katowic (Mikołów, Tychy, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Sosnowiec... co tam jeszcze jest.... Bobrek? Jaworzno? Do Krakowa zaraz dojadę...
Wymagania: dobre(!) podłoże do jazdy, sprowadzanie koni w ręku najlepiej, kwatery najlepiej (niebłotniste. przyjazne dla podków...).
I siano do oporu.
Jakby była hala, to byłoby fajnie.
Istnieją takie stajnie? I mają wolne boksy? 🤣
800-1000 zł, no ale jak znajdzie się jakiś superfix boks-drożyzna, to rozważę... 

Nie znam tamtych okolic. A może ktoś chętny na przewodnika?  👀
Czy ktoś wie o przyzwoitej stajni z dwoma wolnymi boksami w okolicy Zawiercia?? Zależy mi na całodziennym padokowaniu i nieograniczonym dostępie do siana. Czysty boks i kawałek miejsca do pracy z koniem też się przyda. Wszędzie gdzie pytam jest ewentualnie jedno wolne miejsce. Konie starsze, grzeczne, bezproblemowe w obsłudze i stadzie.
Szukam trenera ujeżdżeniowego ale wszechstronne podejście mile widziane. Chciałabym wrócić do podstaw, poprawić dosiad, przerobić swoje na lonży itd. Zależy mi na osobie, która wsiądzie czasem na mojego konia. Czy możecie polecić kogoś kto przyjechałby w okolice Tarnowskich Gór?



Aleksandra Bagińska- wszechstronne podejście
Czy w okolicy Katowic/ Będzina jest szansa na sensowne regularne sportowe treningi bez swojego konia?? Dajcie proszę znać 🙂
Dzień dobry, dzień dobry, może jest ktoś tutaj obeznany i rzuci poradą:

Szukam profesjonalnego pensjonatu - okolice Raciborza-Gliwic-Strzelec Opolskich-Kędzierzyna-Koźla...i wszelkie okoliczne miejscowości...

Za ideał cena nie gra roli.

Interesuje mnie: siano bez ograniczeń, również na noc (mogę sama rzucać, byle nikt nie zabraniał), pastwiska z trawą, brak problemów z karmieniem (podawanie przygotowanej w pojemniku paszy) i wypuszczaniem, konie przynajmniej do późnego popołudnia na dworze. Czysty boks, nieagresywni pracownicy. (I już koń szczęśliwy)

Oraz fajny plac do jazdy, zestaw przeszkód, dobry trener skokowy. Dostępny lonżownik. Hala i myjka dodatkowym atutem. Bez masowej rekreacji, najchętniej tylko sam pensjonat (i ja szczęśliwa).

Boże, nie potrzebuję ani solarium ani basenu, a po napisaniu tego mam wrażenie, że taka stajnia jest nie do odnalezienia 🙉

Może ktoś, coś, jakieś wieści o nowych stajniach? Gdzieś jakieś wolne miejsce?
True_story, Pensjonat w Rzeczycach. Jedyne co to siano dają pracownicy i nie ma możliwości dokładania sobie samemu. Jednak, porcje są porządne i mój koń nigdy tam nie głodował. Jest hala i plac z podłożem kwarcowym. Myjka wewnętrzna i zewnętrzna, system pudełkowy karmienia jak i normalny ale jeśli sama robisz pojemniki to nie ma problemu. Sa przeszkody i literki do ustawienia czworoboku. Brak lonżownika, karuzela z profesjonalnym podłożem taka ala guma/tartan. Wszędzie kamery. Stajnia tylko dla koni prywatnych, kameralna, zero rekreacji, dzieci i wariatów. Można mieć swojego trenera dojezdnego. Pastwiska trawiaste w formie bardzo, bardzo dużych kwater bo konie puszczane po 2-3 sztuki na jedną. Spokojna, miła atmosfera. Mój mały raj na ziemi, gdyby nie wyprowadzka do Wrocławia to chętnie bym tam została. Dodatkowym plusem są fajne tereny i blisko jezioro. Menadżerka stajni oferuje też transport koni przyczepą na okoliczne zawody i inne okazje.
Sasini, a jak to wyglądało realnie w sezonie zimowym? Bo dostałam informację, że konie wypuszczane są od 8-12:30 pojedynczo na kwatery, bez wody i siana.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się