PSY

tobaccovanille, klik tu masz zestawienie za 2019 rok, wg tego podenco z ibizy jest jeden hodowlany samiec krótkowłosy. Więcej portugalskich, jeśli w ogóle o 3 miotach w ciągu roku można powiedzieć, że to jest "więcej" 😀
dea   primum non nocere
11 grudnia 2020 17:53
Tylko się nie zgodzę że owariekromia to nie kastracja - usuwa się wtedy czynność hormonalną bo usuwane są jajniki czyli gruczoły płciowe więc na moje spokojnie można nazwać to kastracją a nie sterylizacja, według oczywiście prawidłowej nomenklatury.

To miałam na myśli pisząc mój post, bo z wypowiedzi smartini wyglądało jakby macica miała czynność hormonalną 😉
tobaccovanille, Nie ma w PL żadnej czynnej hodowli. Jedna jest, nawet koło mnie, ale miotu nie mieli.
Polecane są w czechach, niemczech. Adoptować do naszego kraju też nie ma opcji.

A mogę wiedzieć skąd chęć na takiego pierwotniaka ?
Na razie tylko staram się rozeznać, zakup takiego psa to odległe plany  😀 do pondeców mam ogromny sentyment i interesuje się tą rasą od lat.Ogołem mówiąc to psy bardzo w moim "typie" i z wyglądu i z charakteru.
Szkoda że nie mamy żadnej czynnej hodowli w PL.
Dziękuję wszytskim za odpowiedź 🙂
tobaccovanille, O kurcze. Jak kupisz to daj znać, bo bardzo mnie ciekawią takie rasy, jak i Azawakh.
Charciarze polecają hodowle czeskie , niemieckie i ktoś polecał z Serbii. Jako zaletę podawali, że tam linie bardziej nastawione na człowieka, o ile można tak powiedzieć o Podencach  😂
Ostatnio spotkałam rodzinę z 3 , to właśnie są chyba ci ludzie z tej nieczynnej hodowli, bo ta hodowla wg adres jest kilka km od mojej wioski.
Pewnie, jak tylko uda mi się "upolować " Pondeca to będę relacjonować  😀
Ooo Azawakh też mega ciekawe psy
Właścicielka przychodni do której chodzę z psem ma hodowle podengo, ale portugalskich.
Zawsze jak chodzę ze swoim kundelosem to się tam śmieją, że mój pies to podróbka podengo 🙂

https://www.facebook.com/Kontrapunkt-podengo-888829134546211
kolebka, ja posiadam na 2/3 kanapy w aucie 4-drzwiowym co prawda, aaale na całą kanapę jak masz w pełni zabudowane pudło, to musiałabyś odpinać ścianę długą za oboma siedzeniami przednimi, by ściana opadła na podłogę i pies normalnie włazi.
Fajne te maty, drogie mocno, ale przydatne faktycznie. Dla mnie mogłyby być nieco sztywniejsze tylko. Dobrze się to trzyma, pies nie lata po skórzanych siedzeniach i auto czyste i mniej okłaczone.
budyń ta wizja mniejszej ilości kłaków najbardziej do mnie przemawia  😂
Już bym dawno ją kupiła, ale trochę ta funkcjonalność przy dwóch drzwiach mnie zastanawia...  🙄
Myślę, że do zrobienia :P Tylko i tak wam pewnie nabrudzi na chodniczku, no bo jakoś się musi wgramolić. Ale lepiej tam niż siedzenia całe. To ci zmienia tylko wpuszczanie/wypuszczanie psa, a jak sobie odepniesz ściankę to normalnie pies wlezie. Jeśli cżesto z wami jeździ, a nie macie miejsca na klatkę, to zdecydowanie spoko zakup.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2020 13:43
Jeny, jak to szybko rośnie!
Gruru 8 tygodni


Gruru 14 tygodni

i z profilu


Fajne te maty do auta, myślałam o takiej jak już Gru podrośnie, na krótsze trasy. Polecacie jakiś pas do auta z atestem?
budyń  no właśnie na dwie wielkie klatki to absolutnie nie mam miejsca, mata wydaje mi się bardzo ok. Jedna babeczka z Krakowa widziałam, że sprzedaje - chyba po prostu się umówię na przymiarkę  😁
Polecam maty Bebobi, bo wg mnie sa jeszcze lepsze z uwagi na to, że obejmują jeszcze zagłówki.
Dotykałam na targach jedne i drugie, kupiłam Bebobi do dwóch aut i się super sprawdzają. Nie przemakalne, co dla mnie ważne bo mój pies całorocznie kąpie się codziennie rano.
Mają też w ofercie pufy, które wypełniają przestrzeń między fotelem pasażera a siedzeniem.

Pasy polecam z zooplus ( Klein metall):
https://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/pasy_bezpieczenstwa/32647

https://www.kleinmetall.de/gurte-decken/hundesicherheitsgurte/
Perlica obczaiłam, też bardzo fajne, ale skoro są zagłówki to miałabym jeszcze więcej do ściągania  😁  (brak tylnych drzwi)
kolebka, chyba nie czaję,  bo nie widzę różnicy w ściąganiu jednej i drugiej maty.
To nie łatwiej w bagażniku wozić ?
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2020 14:17
przy bebobi trzeba by ściągać nakładkę zagłówka, jak masz psy w macie to może być upierdliwe, w tych tylko odpinasz pasek. No i nie każdy ma miejsce w bagażniku :P
smartini, Teraz czaję.
Mam taką w bagażniku bez zagłowka z zooplusa bardzo tanią, bo chwilę woziłam w bagażniku jak miał 2 nogi uszkodzone ( łatwiej mi było to zwierzę z dlugimi szczudłami zapakować, bo nie mógł wtedy wskakiwać sam) i mi się te gumki nie sprawdzają, bo kilka razy mi się ta gumka odpięła, no ale nie żądam cudu za produkt za 30 pln,tż chronił fajnie :

https://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/maty_samochodowe/bagaznika/131503


Używam teraz tej maty jak pakuje siano na zawody czy jakieś inne brudy na zawody.
Perlica dokładnie, tam tylko pasek ściągnę i rozepnę z boku, pieski się wpakują i będzie git. Ta bebobi wydaje mi się, że więcej do ściągnięcia ? I tak muszę przesuwać przednie siedzenie do przodu, żeby weszły do tyłu... Mam totalnie 'antypsie' auto niestety, wiec kombinuję co będzie lepsze.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2020 14:36
kolebka, przyjaciółka pakuje siostrę Chorizo do klatki na tylnej kanapie w trzydrzwiowym aucie więc do maty też da się zapakować 😉
Ja wzdycham do aut, w których zmieściłyby mi się dwie klatki :<
Moje auto jest absurdalnie niepraktyczne w moim psim stylu życia (nie ja je wybierałam więc nie wybrzydzam no ale muszę wymienić), P ma liftbacka więc trochę lepiej ale i tak praktyczność wątpliwa. Kiedyś będzie jakieś kombi czy dłuższy suv  😜
smartini ja jestem samochodowy team #małeiszybkie, na razie mam tylko małe  😂  także no trudno, trzeba sobie radzić. Najczęściej jeździ ze mną tylko Jerry, dwa psy wożę tylko na niedzielne spacerki za miasto, dlatego taka mata wydaje mi się idealna. No nic, muszę ją obczaić na żywo.
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2020 14:45
kolebka, ja mam duże (długie) i niezbyt pojemne. Ani pieseczków nie zabiorę sensownie, ani się zbyt łatwo w mieście nie zmieszczę xD
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 grudnia 2020 14:47
Dlatego ja kupuję w przyszłym roku minivana  🤣
smartini  Wy sporo jeździcie z pieskami, trenujecie, zagramaniczne wyjazdy itp więc funkcjonalność auta to zdecydowanie WAŻNA sprawa. Najlepiej byłoby mieć kilka furmanek  😂
smartini   fb & insta: dokłaczone
15 grudnia 2020 14:54
kolebka, e, dwa wystarczą (i tak dwóch potrzebujemy), w planach więc jest jedno małe, zgrabne, miejskie, żeby sobie pomykać na miasto i dla P do pracy a dla mnie psiowóz z wyższym zawieszeniem, żeby i na trening pojechać i na offroadowe wakacje :P
Słuchajcie przeszkalam internety, ale albo nic, albo mega brzydkie szelki za 10zl. (typu czerwone, albo jaskrawo pomarańczowe z samej taśmy).

Widział ktoś ładne szelki guardy z dwoma zapięciami - i z przodu i z tylu? Głownie zawsze jest jedno zapięcie, a z przodu tylko regulacja i można tylko włożyć przez głowę.

smartini   fb & insta: dokłaczone
18 grudnia 2020 10:58
Arimona, Dog Copenhagen Air mają zapięcie na przedniej obręczy i dwie klamry na tylnej 🙂


ta srebrna sprzączka to właśnie zapięcie przodu. Mam zielone, jestem z nich bardzo zadowolona, drugi pies też je dostanie jak dorośnie 😉

Wiem też, że Dog Ahead robi customizowane szelki, dodają do nich różne elementy na życzenie więc można do nich napisać, myślę, że wszyli by klamrę na przedniej obręczy
(na foto akurat wszyta druga, niestandardowa w ich ofercie klamra na tylnej obręczy)
Wild woof też robi 🙂
Mi się te Dog Copenhagen tak podobają, że czaję się na nie od kiedy mam psa, ale po pierwsze utoną w futrze, po drugie utoną w błocie i już zaraz nie będą takie ładne 🤣 no i po trzecie jak znam życie to nie dobiorę rozmiaru na mojego parówczana.
maiiaF, jak następnym razem będę w GD to Ci przywiozę do przymiarki. Nie wiem czy widziałaś fotki Chorizo w nich, ale o dziwo nie giną w furze, bo są dość szerokie, to po pierwsze, a po drugie trzymają się stabilnie i futro spod nich nie wyłazi. I piorą się fantastycznie. Peanut uwielbia błotne kąpiele, po spacerze wrzucam do pralki i sa jak nowe - bez strat w kolorze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się