żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

A mnie męczy od wczoraj temat podkładek Kentucky...

Czy ktoś ma? anai, Ty masz tą na wzór Mattesa? Bardzo zadowolona jesteś? Ona jest w grubości porównywalna?  👀

Jak kupiłam Mattesa głównie po to, żeby zawęzić trochę siodło, bo łęk za bardzo się zbliżał do kłębu i za mało miejsca tam było.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 grudnia 2020 19:40
Puma i Sasini dziękuję bardzo za podpowiedzi  :kwiatek: Jakoś nie wpadłam na to że mattes jest w wersji bez obszyć.
Meise, niestety nie, mam mattesa. Z kentucky mam popręg i nauszniki oraz futrzany kantar 😉
Meise, xxagaxx ma. Niedawno siodlalam sobie jej dziewczynkę, wiec jestem pewna.
Czy sa jakieś podkładki futrzane, które mają podobną grubość do mattesa ale niższą cenę? Jakościowo nie muszą być jakieś super
Moon   #kulistyzajebisty
14 grudnia 2020 08:58
TheColourfulSmile, swojego czasu na Allegro były sprzedawane, ponoć w całkiem niezłej jakości i cenie podkładki - parforce, czy jakoś tak. Nie miałam w ręku, ale opinie, jak na produkt za 160zł, były całkiem spoko.
+ Yorkowe futra też podobno są not bad.
Par force sa super 🙂
Tylko warto podac przy zamowieniu dlugosc jaka ma miec podkladka i czy z tunelem czy bez. Robia tez z kieszeniami na wklady korekcyjne 🙂
Mam od nich w tej chwili futro na siodlo i tez jest super 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 grudnia 2020 10:50
Ja mam dwie Horze (różne model) trwałe i fajne, też mogę polecić.
Parforce są bardzo spoko, ale  koło grubości Mattesa to nawet nie stały.
Chociaż nie wiem w takim razie, co masz na myśli, TheColourfulSmile. Bo jakość futra to właśnie długość i gęstość włosa, więc nie może być futro długości Mattesa i nie być bardzo dobrej jakości.
Mnie personalnie Parforce zawiódł. Po praniu mocno klapnął, futro jest dość szorstkie i matowe, przez co się kołtuni. Mam je od kwietnia i na BF jednak zamówiłam Mattesa. Chyba mój poprzedni czaprak z Christa, w który najchętniej spałabym, wtulona twarzą, mnie trochę zbyt rozpieścił. 😀
Dzięki dziewczyny za polecenia!


Chociaż nie wiem w takim razie, co masz na myśli, TheColourfulSmile.


Chodziło mi o "żywotność" futra 😉
Dzięki dziewczyny za polecenia!


[quote author=Sivrite link=topic=77.msg2956293#msg2956293 date=1607943288]
Chociaż nie wiem w takim razie, co masz na myśli, TheColourfulSmile.


Chodziło mi o "żywotność" futra 😉
[/quote]
No to Parforce według mnie sporo odstaje od wcześniej wspomnianego Christa. Mattesa dopiero będę testować. Mój Christ był czaprakiem, pranym kilka razy i po każdym praniu i rozczesaniu jak nówka sztuka. Sprzedałam go po roku, to nadal futro jak od nówki. A ja jestem wyczulona na to, bo jak mi ktoś pokazuje "futro w idealnym stanie", posklejane i pokołtunione, to dla mnie to stanowczo nie jest stan nawet dobry. A Parcofce'a jak uprałam, to stracił mocno. Plus samo wypełnienie podkładki się odkształciło w praniu, jakby "złamało". Dopiero po kilku jazdach podkładka zaczęła znów leżeć prosto sama z siebie. Futro jest nie tylko krótsze ale też sporo rzadsze. Jasne, cena bardzo przyjemna, ale trzeba brać to pod uwagę.
Czy mamy tu osobę z bolącym plecami?
Potrzebuję podkładki która wesprze moje plecy. Bardzo wygodnie jeździ mi się na winderenie ale niestety koń nie jest z niej zachwycony. Potrzebuje czegos co będzie pasować nam obu. Niestety w mattesie już po 15min chciałam zsiąść
Czy ma ktoś porównanie acavallo i winderena?
Czy mamy tu osobę z bolącym plecami?
Potrzebuję podkładki która wesprze moje plecy. Bardzo wygodnie jeździ mi się na winderenie ale niestety koń nie jest z niej zachwycony. Potrzebuje czegos co będzie pasować nam obu. Niestety w mattesie już po 15min chciałam zsiąść
Czy ma ktoś porównanie acavallo i winderena?

A próbowałaś czegoś na siodło? Acavallo lub właśnie Mattesa?
Mam super miękkie siedzisko na cielęcej skórze wiec raczej nie w tą stronę 🙁
Gillian   four letter word
22 grudnia 2020 16:06
Ja myślałam, że mnie plecy nie bolą po Winderenie ale okazuje się, że to działało dopóki skakałam. Jak codziennie stępuję godzinę to bóle wróciły. Zamieniłam na Torpola i jak ręką odjął 😲  jestem zachwycona, jest mi miękko, jest mi cudnie.
Gillian, ale co Torpola konkretnie?
Gillian   four letter word
22 grudnia 2020 16:51
O ja zjadło mi, podkładka ta: klik
Gillian, a to nie jest zwykłe memory?
Co do torpola, nigdy ich nie miałam w ręku- czy w tych podkładach  z magnesami można je wymacać? Jakos cały czas mam wizje wgniatających się krążków pod naciskiem siodło + jeździec
Gillian   four letter word
22 grudnia 2020 22:08
Zapewne tak, choć zachowuje się bardziej jak puchata chmurka  😍
Gillian, tania nie jest. A jaka grubość ?
Szukam cienkiej podkładki jak Winderen standard, ale nie będącej Winderenem, bo na zimę wiadomo potrzeba mi coś nie twardniejącego.
Ktoś ma tą Kentucky ?
https://www.ntb24.pl/Kentucky_AnatomicHalfPadAbsorb
Gillian   four letter word
27 grudnia 2020 16:56
Nie jest cienka. To na pewno. Raczej taka poduszeczka niż Winderen. Zdecydowanie różnią się grubością.
Gillian, dzięki. To opada na pewno.
Gillian, tania nie jest. A jaka grubość ?
Szukam cienkiej podkładki jak Winderen standard, ale nie będącej Winderenem, bo na zimę wiadomo potrzeba mi coś nie twardniejącego.
Ktoś ma tą Kentucky ?
https://www.ntb24.pl/Kentucky_AnatomicHalfPadAbsorb



Miałam podkładkę Kentucky z tą skórzaną wstawką. Ogólnie podkładka fajna i dobrej jakości, ale bardzo gruba. Używałam jej pod siodło, które było stanowczo za szerokie, a było naszym siodłem przejściowym pod zajazdkę.

Przy okazji, mam winderena comfort i całkiem dobrze nam się sprawuje, ale muszę trochę dopchać przód. Zastanawiam się nad mattesem z korekcją. Nigdy nie jeździłam z futrem, jest jakaś super różnica?  😡
Pytanie co do Mettesa i płynu Melp:

Kupiłam nowy popręg i do niego jest próbka płynu Melp, wytestowałabym go ale na podkładce, która chętnie bym teraz wyprała, bo koń nie pracuje. Dotychczas prałam ją w perwollu i żyje już 10 lat 😉.  Nigdzie w ulotce ani na opakowaniu, nie napisali ile tego dać na jedno pranie/pokładkę/ popręg. Cały na raz 50 ml?  👀 Ile wy dajecie?
Pytanie co do Mettesa i płynu Melp:

Kupiłam nowy popręg i do niego jest próbka płynu Melp, wytestowałabym go ale na podkładce, która chętnie bym teraz wyprała, bo koń nie pracuje. Dotychczas prałam ją w perwollu i żyje już 10 lat 😉.  Nigdzie w ulotce ani na opakowaniu, nie napisali ile tego dać na jedno pranie/pokładkę/ popręg. Cały na raz 50 ml?  👀 Ile wy dajecie?


Według producenta 50-75 ml w zależności od stanu zabrudzenia.
O dzięki! Być może jestem ślepa, ale przeczytałam wszystko i nie mogłam się doczytać 😉
Czy ktoś wie jak się ma grubość winderena comfort do mattesa korekcyjnego?  👀
dairoxroxi, co dla ciebie oznacza mattes? Z futrem czy bez? Jeśli z to normalna długość futra?
Według mnie winderen wypada cieniej niż standrdowy mattes.
dairoxroxi, tego wogóle nie da się porównać, bo winderen się dopasowuje i ma 18mm grubości niby, ale jednak jakby mniej jak już usiądzie pod wpływem ciepła.
Mattes nie siada aż tak i wyjściowo zwęża łęk o ok 1 rozmiar bez wkładek korekcyjnych.

Edit: mam obie rzeczy, a mattes mam z futrem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się