kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Powiedzcie bo się nie znam- dlaczego amazonka z filmu cały czas wierci konikowi nogą w boku? Czy to prawidłowo?
https://m.youtube.com/watch?time_continue=83&v=41zqpa0w_Lw&feature=emb_logo
aga2808 wygląda mi to bardziej na niedoskonałość dosiadu niż celowe działanie. Niemniej obrazek okropny.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
24 grudnia 2020 19:40
a ja dopytam o ruch tułowia jeźdzca w stępie - czy to nie przesadne bujanie? I ruszanie za konia?
a ja dopytam o ruch tułowia jeźdzca w stępie - czy to nie przesadne bujanie? I ruszanie za konia?

Dla mnie to stęp w wykonaniu tej amazonki wygląda obsceniczne 😡, brakuje tylko żeby zapaliła papierosa po jeździe 😲
Ten kon ma 3 lata. Widać że nie idzie samodzielnie. Ona tam sie niezle poci , zeby coś z niego wycisnać i pokazać go do tego filmu.
Nie wiem ile z was jezdzilo takiego dlugiego, wielkiego 3 latka, swieżo zrobionego, ktory nie ma jezszcze ani rownowagi, ani nie ogarnia ruchu na przód bez pomocy jezdzca. To jest orka fizyczna jak cholera. I wyglada sie wtedy jak kupa. Ona i tak sie tam stara jakos fajnie siedzieć i wygladać do filmu.
Ok, rozumiem. Konik wystawiony w ogłoszeniach za 100-200 tys., i wydawało mi się, że za takie pieniądze to powinien już umieć poruszać się samodzielnie 😉,
aga2808
3 latek chodzacy samodzielnie?! To chyba jak zajezdzany jako 2 latek. Ten wygląda jakby z 2 miesiace może pod siodłem chodził. Jemu na dokladke nie pomaga budowa ciała. Jest duży, długi nadal rośnie.

Mam w pracy żrebaki 6miesieczne kupione za 60tys od sztuki... to znaczy że maja umiec wszystko już bo byly drogie?  👀r
Poza tym ten koń z filmu na super rodowod ujezdzeniowy , plus wyglada ze bedzie w przyszlosci niezły. Nie wiem czemu cena Cie dziwi. Tam na tym filmie nie ma nic dziwnego. Jezdzca zawsze mozna znalezc lepszego, ale nawet jak zobaczysz sobie Lene Waldman na Confess Colour i jej 1 jazde pokazowa na nim, to ona też sie tam nieźle poci i nie wyglada tak pięknie jak np na swoich innych Top ogierach. A koń nie był kupiony za jakieś " śmieszne 100tys ".
Dla mnie jeździec jest ok. Nie jest łatwo pokazywać surowe młode konie.
W koniu niezbyt mi się podoba ten odgięty zad, wolę jednak naturalnie budowę bardziej w kupie, ale za to ten pewnie będzie z dużą łatwością chodził bokiem, bo podstawienie z taką budową to dużo pracy jednak.
Cześć, nie wiem czy wątek dobry, najwyżej pokierujcie dalej. Kucyk obciera się od podogonia, co robić? Niestety kuc jest bardzo delikatny i każda najmniejsza ranka sprawie jej duży dyskomfort, aż ciężko patrzeć jak ją boli. Zakładaliśmy nakładki ale nie dawały rady. Czy futro pomoże?
Niestety jest tak malutka, że podogonie musi być :/
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
dywizja, może forgurt zamiast podogonia?
Potrzebuje foto poglądowe jak optymalnie powinno leżeć hackamore 👀
Dlaczego koń puszcza bąki w czasie jazdy? Skąd się bierze nadmiar gazów? Czy jest to groźne? Koń je tylko siano i musli.
"gdy koń parska i pierdzi to o zdrowiu twierdzi"
Lsw, jak to prawda to super bo i parska i pierdzi 😉
Ten kon ma 3 lata. Widać że nie idzie samodzielnie. Ona tam sie niezle poci , zeby coś z niego wycisnać i pokazać go do tego filmu.
Nie wiem ile z was jezdzilo takiego dlugiego, wielkiego 3 latka, swieżo zrobionego, ktory nie ma jezszcze ani rownowagi, ani nie ogarnia ruchu na przód bez pomocy jezdzca. To jest orka fizyczna jak cholera. I wyglada sie wtedy jak kupa. Ona i tak sie tam stara jakos fajnie siedzieć i wygladać do filmu.


KaNie, a czemu służy to gibanie biodrami? Pytam, bo obserwuję dwie osoby, które też tak gibają, może nie aż tak mocno, jak osoba na tym filmie, ale wystarczająco mocno, żeby zwracało uwagę i "wyglądało jak kupa"  😉  Nie jeżdżą na młodych koniach. Więc zastanawiam się, czy to taka maniera czy jakiś cel to ma. 
Trusia
To wcale nie jest poprawne, ale czasem jak jedziesz takiego 3 latka, ktory nie idzie jeszcze samodzielnie, to robisz wszystko zeby szedl. I ta laska na filmie albo sie ogolnie gibie przesadnie, albo zwyczajnie musi zrobić wszystko , żeby ten koń jakoś wyglądał w tym stępie.
Masz tu Lene Waldman, jeźdźca na wysokim poziomie, ale tez na 3 latku. Też sie gibie i widać w każdym chodzie konia i Jej dosiadzie, ze ona tam sie poci jak fretka żeby ten koń jakoś do kupy był poskładany.
To ja też mam pytanie żółtodziobowe (pewnie głupie) o te młode konie z tego rodzaju filmików. Lubię je oglądać, bo te konie są przepiękne  😜
Z tego, co kojarzę, w galopie widać na nich zawsze jeźdźców w pełnym siadzie. Zawsze słyszałam i widziałam, ale oczywiście na poziomie rekreacyjnego zajeżdżania, że galop początkowo na tak młodym koniu tylko w półsiadzie, żeby nie obciążać pleców konia. To jak to jest? Te konie są po prostu w pracy na tyle długo, że już jeździ się je w pełnym siadzie, czy to do filmu, czy jeszcze jakoś inaczej?
Murat Gazon
Ja moge tylko o sobie powiedzieć, ze jezdze na poczatku w połsiadzie, lub odciazajacym dosiadzie, ale stopniowo siadam w pelny siad. Na poczatku jak się tylkiem usiadzie to koń zwyczajnie nie idzie, a potem jednak musi sie tego nauczyć. Przy czym ja bardzo dlugo jezdze w pełnym siadzie w galopie krotko i stopniowo wydluzam. Tak samo jak bardzo dlugo wcale nie jezdze klusem wysiadywanym, dopiero potem wprowadzam jako cwiczenie.
Nie wiem gdzie za bardzo szukać informacji na poniższe, więc może ktoś tutaj pomoże 🙂.
Czy ktoś sprzedawał konia do USA? Obawiam się trochę sprzedawać tak daleko, ale to jedna kwestia, bardziej mnie interesuje kwestia prawna, jak umowa i czy prawo dla kupującego i sprzedającego jest takie samo jak w Polsce (bo rozumiem, że jak kupuje się co w PL to obowiązuje polskie prawo?)?
Murat-Gazon, - tu jest pewnie kwestia pokazania konia, jednak mało który wygląda filmowo przy jeździe w półsiadzie... plus spora część tych koni ma mięśniowo lepsze plecy niż nie jeden 10 letni rekreant, te dwie minutki pełnego pod film pewnie nie zrobią im krzywy.
Generalnie też słyszałam kiedyś, że do 6 latka tylko półsiad i olaboga, nie siadać, bo kręgosłup miękki, ale jakimś cudem 5 latki mają w MPMK program na poziomie N klasy 😉 Części elementów nie zrobi się anglezując lub w półsiadzie. Zakładam złoty środek, czyli jak KaNie, napisała, z początku nic/mało, powolutku coraz więcej tego obciążenia.
To też przecież nie jest tak, że jak się usiądzie to juz tak trzeba zawsze, w jeden dzień trochę w pełnym, dwa kolejne w półsiadzie, można przeplatać.
Behemotowa, - podpytam jutro w stajni, bo poszło trochę hunterów do USA 😉 Wydaje mi się, że umowa i prawo jest z kraju nabywcy, ale ręki sobie nie dam uciąć.
keirashara, no właśnie dzisiaj usłyszałam, że nawet umowa powinna być w języku polskim, bo ma być w języku kraju skąd zostaje zakupione zwierzę co wydaje mi się trochę absurdem.
Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, bo jestem całkiem zielona w sprzedaży koni, a tym bardziej za granicę.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
31 grudnia 2020 06:58
Behemotowa zawsze jak miałam do czynienia z końmi, które szły za granicę (niekoniecznie do USA) to mieliśmy umowę w dwóch językach. To było praktyczne i klienci byli zadowoleni.
Constantia, już tam kwestie języka to nie problem, bo to bedzie sprzedaż przez pośrednika, ale jak wyglada prawo bardziej mnie zastanawia 🙂
Co to może być, z czym związane- u konia po treningu nogi od nadgarstków w przodach i  od ścięgien w tyłach w dół są bardzo gorące, po schłodzeniu ok 10min temperatura trochę schodzi, ale nadal nie jest to normalna ciepłota nóg. Na drugi dzień wszystko ok.
Brak kulawizny, brak opuchnięcia, kopyta nie grzeją.
Chęć do ruchu na przód jest.
Koń lat 16, wraca właśnie bardzo powoli do roboty po wcześniejszym wypadku ( było szycie, rozwalona głowa), na razie sa to spacerki co kilka dni po 6km 50%w ręku, 50% pod siodłem. Dużą część wolnego czasu chodzi po padoku. Koń tka od wielu lat. Trochę przytył więc wyrabiamy też kondycję.
Nie mam pojęcia z czym to się może wiązać bo wszelkiego rodzaju ścięgnowe lub mięśniowe sprawy kojarzą mi się z opuchlizną, kosciowe z kulawizną. A tutaj nie ma ani jednego ani drugiego.

Wet będzie, ale ciężko go ściągnąć z dnia na dzień.  🙄
Wydaje mi się, że go nie przeciążam, chodzi głównie stępem.
Jak bardzo się martwić?
Sonika, zacząć od sprawdzenia temperatury ciała.
Czy ktoś z tu obecnych pomoże mi pobrać film z Youtube?
:kwiatek:

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 stycznia 2021 17:01
Czy ktoś z tu obecnych pomoże mi pobrać film z Youtube?
:kwiatek:



To Ci pomoże szybko i skutecznie
To Ci pomoże szybko i skutecznie


Dzięki Ci dobra kobieto  :kwiatek:
Mam wyniki krwi, z kim mogę ustalić wyrównanie mikro- makroelementów? Dietetyk koński? Czy tylko weterynarz?
budyń, ustalałabym z wetem, który badał krew. Przynajmniej ja tak robię.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się