Kącik folblutów

Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
16 października 2020 11:49
espana, stanowczo go kojarzę. Fajnie wygląda chłopak 🙂 Jakieś plany co do jego rozwoju w sumie? Pisałaś, że jak się odpracuje nieco jeszcze to nawet koń juniorski, ale w jakimś konkretnym kierunku czy raczej wszechstronnie?

Folbluty w regularnej pracy i dobrym żarciu się niesamowicie zmieniają 😀 Jak patrzę na moja D. to w życiu - nie znając jej problemów - nie pomyślałam bym, że ma taki bagaż doświadczeń. Niesamowita jest ich zdolność "nabierania" (choć te mięśnie są "inne" niż nabity półkrewek; część xx'ów idzie w 'pakera', a inne mają takie umięśnienie 'slim', wiadomo - zależy od pochodzenia i predyspozycji dystansowych) oraz rekonwalescencji.

E: espana fakt, mój błąd.. myślałam o Tobie i patrzyłam na Twój post pisząc, a się pomyliłam pisząc "z palca" zamiast kopiując nick.. 😡
Zakładam, że to do mnie  😉
Ja jestem skoczkiem, więc będę próbować go w tym kierunku. Podobno coś tam na Partynicach go naskakiwali, ale skutek był taki, że jak pierwszy raz mu położyłam drąga na lonży to zawracał i uciekał galopem ze strachu. Na razie musi się ujeździć, a czy będzie chciał skakać to czas pokaże. Jeśli nie to i tak będzie super towarzyszem, bo bardzo się przywiązuje. Wczoraj chciałam mu zrobić zdjęcie w stój, ale nie dało rady, bo nie jestem w stanie od niego odejść. Klei się przytulak, jak go odprowadzam na padok to muszę go pastuchem odgonić, bo lezie za mną i wisi mi na plecach. Przekochany jest.
W terenie jest odważny i grzeczny (w stępie ofc), idzie na rzuconej wodzy.
Ja z folblutami pracowałam wiele lat, i z takimi w robocie wyścigowej, i z takimi po torach, na folblutach prowadziłam rekreację, mój pierwszy ogier, na którym startowałam to był folblut. Mam sentyment do rasy.


Nie da się odsunąć od niego, nawet żeby selfie zrobić  😁 Tak, tutaj już ma kantar w zębach  😂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
16 października 2020 14:13
Jak w stępie idzie na rzuconej to już spoko znak (co innego jak koń w stępie też się spala i zaczyna przeginać totalnie) 😉 A xx'y to raczej odważne konie i zadaniowe, w terenie to bardzo pomaga. Możliwe, że łatwiej by mu było z "drągiem" w terenie się zapoznać niż na placu - ale to bywa logistycznie ciężkie. Fajnie trafił chłopak 🙂
espana, nie wiem w jakiej on był stajni, ale zależnie od stajni każdy ma swoje metody naskakiwania.
W wielu stajniach konie są naskakane, ale draga na oczy nie widziały, bo skaczą od razu mini żywo-płoty, bo jednak z xx łatwiej na żywopłocie niż drągu 😉
Perlica był u trenera Świątka. W siodle przejeżdżam drągi w stępie i kłusie, więc luz.
Wczoraj grzybiarz pomógł mi cyknąć fotki, bo CA się zagapił, niestety już zmierzchało, więc jakość słaba:

Duśka i Czesiek pozdrawiają kącik 😉! Co u Was słychać folbluciarze?
Czechu zaleczył wrzody i zaczyna się zaokrąglać.
Duśka zawiesiła karierę huntera na ten sezon z powodu zakazu meetingów (koronawirus).
Zawody i treningi wyjazdowe są u nas zakazane na czas lockdownu. Tyle dobrze, ze można mieć treningi 1:1 i trenerzy mogą lokalnie podróżować.  No to trenujemy 🙂.
Nacieszyć się nie mogę jaką pracowitą i staranną mam tą Duśkę i to mimo braku talentu i warunków fizycznych. Kobyłka zaczyna cieszy również oko: 2 lata temu i obecnie:







Edit. Dodałam bardziej fortunne zdjęcie
czeggra1 - przepraszam za taki post poza tematem, ale świetnie się czyta Twoje posty.
To tak jakby rozmawiać z niesamowicie pozytywną osobą, która w każdym koniu potrafi docenić, to, co ten ma najlepsze.
Nawet jak piszesz o niedoskonałościach wierzchowca, to one wyglądają jak zalety! 🙂
Więcej takich postów proszę! 🙂 🙂 🙂 Dzień robi się lepszy!
Ja skończyłam tydzień temu studia i przeprowadziłam się z Sonim z powrotem do Kołobrzegu. Do wiosny mamy mnóstwo czasu tylko dla  siebie bo muszę czekać na dyplom. Obawiam się, ze to będzie taki ostatni czas na ambitniejszą prace wiec zamierzamy mocno trenować  🏇 Soni jest w top formie teraz. Trenerka przez ostatnie miesiące wykonała super prace. Tutaj tez mam trenera wiec mam nadzieje, że uda się produktywnie spędzić tą zimę.
Póki co tez nie pracuje bo prace mi zamknęli wiec koń to moje jedyne zajęcie. I nie mogąc się nacieszyć, że znów do konia mam przez płot (sąsiaduje z padokami  😍 ) to latam do niego trzy razy dziennie. Już ma mnie pewnie dość  😂
mnbvcxz, dzięki - miło mi się zrobiło czytając Twój komentarz. Jeżdżę z super osobą, która ma takie podejście do jeździectwa i mi się udzieliło  😉 😀.

Sonkowa, ukończyłaś studia - gratulacje 😅!
Konia masz za płotem - moje marzenie! Korzystajcie ile wlezie z tej bliskości zamieszkania! Super jeździeckiej zimy!
Jeszcze czekam na dyplom, skończyłam zajęcia wiec nie gratuluj bo jeszcze milion dziwnych rzeczy może się wydarzyć (tfutfu).  😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
01 grudnia 2020 21:05
Glut wrócił do domu na zimowy odpoczynek.Chyba się cieszy.

Czy ktoś się orientuje czy pojawiły się gdzieś już na sprzedaż źrebaki po og. Caccini?
Przeszukałam już ogłoszenia i nic nie znalazłam. Może są jakieś inne źródła gdzie mogę ich szukać?
Czy ktoś się orientuje czy pojawiły się gdzieś już na sprzedaż źrebaki po og. Caccini?
Przeszukałam już ogłoszenia i nic nie znalazłam. Może są jakieś inne źródła gdzie mogę ich szukać?

Po Caccini nie widziałam, ale są już dorosłe konie  po bardzo fajnym  i chyba lepszym Silvanerze.
Czy ktoś się orientuje czy pojawiły się gdzieś już na sprzedaż źrebaki po og. Caccini?
Przeszukałam już ogłoszenia i nic nie znalazłam. Może są jakieś inne źródła gdzie mogę ich szukać?


Z tego co widziałam to Stadnina Pegaz ma po nim trochę młodzieży, ale nie wiem czy na sprzedaż.
Jakieś doświadczenia w sporcie z potomstewm Rutena?


A jak spisywało sie potomostwo Royal Court w dawniejszych czasach?
Też pytam pod kątem sportu.
Hej hej! Co u Was słychać ? My dalej ostro trenujemy  💘 aaah, jak ja bym chciała mu odjąć jeszcze kilka lat  🙁



Sonkowa faaajnie Wam! Ja nie pamiętam kiedy siedziałam w siodle... no dobra jakby się zastanowić to było to jakoś w połowia października 🤔wirek: ale więta tuż, tuż i za jakieś półtorej tygodnia wracam i na pewno do stajni dotrę, marzy mi się zimowy teren ale przy obecnej pogodzie to ciężko cokolwiek planować a i prognozy nie są optymistyczne jeśli chodzi o śnieg na święta;(
Wojenka, Sonkowa, fajne zdjęcia!
Śpieszę donieść, że nam stuknęlo 13.12 - 11 wspólnych lat.
I że mam radochę, taką opór.

Przemknęło mi na fb, że"cacusie" zapowiadają się fajnie, no ale trzeba czekać co pokażą.
Teraz dotarł do Łącka Yukatan (Galileo), i wszyscy ciekawi czy dostanie licencję na półkrew.
Tucznik  😍

Jak?  🙇 🙇 🙇
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
16 grudnia 2020 09:28
espana, no.. i ten tego pozamiatane w temacie "wypasiony folblut" 😁

U nas trochę przestój, nowych fot za bardzo nie mam - zwłaszcza z jazdy. Kobył ogarnięty wrzodowo (jej całkiem cacy obecnie), coroczny dentysta odbębniony i badania krwi "książkowe". Wygląda też solidnie, ale patrząc na to ile dostaje żreć to niech nawet nie próbuje "nie wyglądać" jakkolwiek 😁 W sumie to w tym 2020 duży postęp miałyśmy w np. przyjęciu kiełzna i zaufania do ręki (niby nic wielkiego, ale u niej to mega cieszy i to dużo). Ogólnie "progresowo" ten rok był zacny 🙂
Otręby ryżowe, makuch lniany, otręby pszenne  🙂
Im będzie grubszy tym ja na nim będę mniejsza  😁 😁 😁
Mój jest teraz na otrębach ryżowych, paszy Agro-vital strong (moje mega odkrycie), sieczce z lucerny, owsie, oleju, witaminach i codziennie mu podaje siemię lniane na gorąco. I wyglada dobrze, tj nie widać mu żeber co jest cudem u niego  😁 dzisiaj może zrobię fotkę jak nie zapomnę. Ale on zupełnie innej budowy, taki szczypior trochę.

Edit. Wstawiam zdjęcie mojego szczypiora.  🤣 Szyje ma ładną i grubą ale ustawienie go graniczyło z cudem bo musiał się na mnie gapić wiec wyszła trochę przekłamana  😂

Dupska mają jak quartery  😁
Super wygląda  😅
to ja tak zeby wątek nie spadał, się pochwalę. Szalony folblut!

słuchajcie, od pewnego czasu chodzi mi po głowie kupno folbluta po wyścigach. jestem na samym początku poszukiwań i chętnie przedyskutowałabym możliwe opcje: z toru czy ze stadniny, z licytacji czy nie... jeśli z licytacji to co z tuv i z jakimś wsiadaniem 🤔 będę wdzięczna gdyby ktoś chciał porozmawiać na pw  :kwiatek:
My wzięliśmy z torów, ale w tej kwestii chyba najlepiej zapytaj Sivrite

I żeby nie było pustych przebiegów Kapitanek:



słuchajcie, od pewnego czasu chodzi mi po głowie kupno folbluta po wyścigach. jestem na samym początku poszukiwań i chętnie przedyskutowałabym możliwe opcje: z toru czy ze stadniny, z licytacji czy nie... jeśli z licytacji to co z tuv i z jakimś wsiadaniem 🤔 będę wdzięczna gdyby ktoś chciał porozmawiać na pw  :kwiatek:


dawaj do mnie, ja osttani zafolblucona na maxa :-) wszystko (prawie) z Partynic
My wzięliśmy z torów, ale w tej kwestii chyba najlepiej zapytaj Sivrite

Już napisałam do niej. 🙂 Akurat są 2 takie spokojne, co szukają domów. Jeden to wręcz wprost w ogłoszeniu "do pchania", a na głównym zdjęciu go dziewczyna na padoku przed wyścigiem musi ciągnąć za sobą, bo taki szalony, folblucki, przodownik pracy. :P
Komuś tu się złapało kilogramów na zimę. <3 😀 Naprawdę ładnie wygląda. On się zawsze mocno stresował na torze, więc ciężko go było utyć. Widocznie teraz mu dobrze. 🙂
Sivrite wygląda na zadowolonego  😉
Jak przystało Kapitan na czele wojska  🤣


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się