Kącik Ujeżdżenia

No to ja zyje w alternatywnej rzeczywistosci 🤣 ujezdzenie wszedzie co weekend, zo to w promieniu 50km halowe ZR w skokach organizuja literalnie 2 stajnie.

Na mistrzostwach regionu w skokach nie ma nawet kwalifikacji, tylu jest chetnych 😂
keirashara, bardzo dziękuję, napiszę im prośbę przy zgłoszeniu

kokosnuss, żyjesz w alternatywnej rzeczywistości  🤣. Mam konia 9cio letniego, który jest u mnie 5 rok, i który nigdy nie był na zawodach, bo jak już były w okolicy to się pokrywały ze skokowymi i dziecko wiozłam na parkury. Teraz też może wceluję w okolicach grudnia, żeby gdzieś blisko pojechać na ujeżdżenie. Na L1 nie pojadę więcej niż 100 km a nie chcę ich zapisywać wyżej bo nie wiem, naprawdę nie wiem jak te konie się zachowają jak zobaczą białe płotki i literki  🤣 bo robić element w domu to co innego niż go powtórzyć na czworoboku. Skoczek wiadomo, niczego się nie boi to najwyżej dla zabawy wyskoczy a ten drugi  ❓
czy na językowym wędzidle berisa można startować w ujeżdżeniu? oczywiście bez ślinianek
czy wasze konie są luźne już od początku treningu? czy dopiero w trakcie z czasem zaczynają fajnie chodzić?
mindgame, zależy które, te mega gumowe, młode od początku są luźne, inne potrzebują trochę czasu.
mindgame, - zależy od dnia 😉 Czasami wsiadam i mam przyjemnego, rozluźnionego konika chętnie idącego do dołu, czasami muszę się napocić zanim odpuści. Zauważyłam też, że często jest mocniej spięty i potrzebuje więcej czasu, jak ma za dużo treściwego - z trzy tygodnie temu mu uciachałam, bo koń miły i luźny robił się dopiero po 40 minutach, on na zimę zawsze potrzebuje mniej paliwa 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 października 2020 10:28
Poszukuję super trenera i fajnej stajni do której można przyjechać z koniem na konsultacje na terenie Mazowieckiego. Kogo polecacie?
Hermes, Jagodne Dressage u Pani Natalii Kozłowskiej. Mogę opowiedzieć wrażenia na priv.  😉
Poszukuję super trenera i fajnej stajni do której można przyjechać z koniem na konsultacje na terenie Mazowieckiego. Kogo polecacie?


Polecam Anie Bienias. Od niej to az przyjemnosc sie uczyc.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
26 października 2020 12:59
vissenna, wiesz może w jakich stajniach bywa? 🙂
vissenna, wiesz może w jakich stajniach bywa? 🙂


Raczej nigdzie nie jezdzi, ale do niej do stajni bez problemu mozna dojechac z koniem na treningi.
Orientuje się ktoś , czy transmisja Michalowic bedzie dostępna tylko z soboty , czy dzisiejsze i jutrzejsze przejazdy tez gdzies mozna zobaczyc ?
dominoxs, na clipmyhorse jest rozpiska na całą sobotę i niedzielę.
To wiem , pytam o dzisiaj i jutro , ale raczej nigdzie nie bedzie....
Dzień dobry, czy ktoś zna wartych polecenia trenerów ujeżdżenia z okolicy Rybnika?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje 🙂 💃
Andre   I am who I am
10 grudnia 2020 12:03
ssstokroteczkaa, na jakim poziomie jesteś?
L/P 🙂
Witajcie,

Szukam naprawę dobrego trenera, N-A-P-R-A-W-D-Ę dobrego trenera, który pomoże mi uporać się z lękiem po wypadku oraz/lub nauczy poprawnego dosiadu. Takiego dosiadu, abym wreszcie czuła się pewnie na końskim grzbiecie. Jestem jeźdźcem na poziomie raczej średnim, robię wszystko, ale nie do końca poprawnie, największy problem mam właśnie z dosiadem (pochylam się do przodu, nogi zawsze są za bardzo do tyłu i ogólnie nie tak, jak powinny, i czuję się niestabilnie; kłus wysiadywany to też dla mnie rzecz niewykonalna). Szukam więc naprawdę super instruktora, która umie uczyć i NAUCZYĆ, oraz jest ŚWIETNY w przypadku problemów natury psychologicznej. Szukam kogoś tip-top, mam dość marnowania pieniędzy na jazdy u kolejnych niby super instruktorów, którzy, za przeproszeniem, guzik byli mi w stanie pomóc smutek

Najlepiej Warszawa lub okolice, bo tu mieszkam, choć gdyby był ktoś totalnie mega genialny o klasie światowej w tym, co potrzebuję, to mogę pojechać na tydzień czy dwa gdzieś w Polskę.

Zastanawiałam się nad wykupieniem programu Natashy Althoff "Fearless mastery" (ktoś to zna? korzystał?), ale nie mam własnego konia, kurs kosztuje majątek, i nie mam pewności, czy by mi się w ogóle przydał.

Będę wdzięczna za pomoc, bo tęsknię za jazdą konną, ale na myśl o wejściu na koński grzbiet rośnie mi wielka gula w gardle.
kachat jeśli Gościeńczyce to nie koniec świata dla Ciebie, z całego serca polecam treningi w stajni pani Hansen. W razie czego zapraszam na pw.
.
kachat jeśli Gościeńczyce to nie koniec świata dla Ciebie, z całego serca polecam treningi w stajni pani Hansen. W razie czego zapraszam na pw.
.

Dzięki! Wysłałam do ciebie pw, ale nie wiem, czy poszło, bo w Wysłanych nic nie mam  🙄
kachat Żaden nawet najlepszy trener nie nauczy cię jeździć po jednej lekcji albo w kursie internetowym. Teoria teorią ale żeby trzymać pozycje w siodle potrzebujesz mieć wyrobione mięśnie i niestety na to najlepsze są dupogodziny które mogą być wspomagane ćwiczeniami poza siodłem.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 grudnia 2020 20:59
kachat,
ja też mogę polecić p. Hansen.
O bezpieczeństwo jeźdźca dba jak mało kto.
Ja się czułam zaopiekowana w 100%.
kachat Żaden nawet najlepszy trener nie nauczy cię jeździć po jednej lekcji albo w kursie internetowym. Teoria teorią ale żeby trzymać pozycje w siodle potrzebujesz mieć wyrobione mięśnie i niestety na to najlepsze są dupogodziny które mogą być wspomagane ćwiczeniami poza siodłem.

2 lata i setki dupogodzin nie nauczyły mnie kłusa ćwiczebnego 😉 Dlatego szukam naprawdę dobrego instruktora.

ms_konik dzięki, bardzo bym chciała po waszych zachętach pojechać do pani Hansen, tylko jeszcze muszę transport skombinować, bo bez samochodu to chyba się nie da... 🙂
kachat - polecam książkę Paula Bielasika "Ujeżdżenie na miarę XXI wieku."
Ona jest trudna, wydaje się popieprzona na początku... a potem się składa w piękną całość. Ja przez 15 lat nie mogłam prawidłowo usiąść w siodło - i dopiero jego opis tego jak moje ciało ma się osadzić mi rozwiązał problem... w jedną jazdę🙂

Oczywiście każdy jest inny ma innego konia itd. ale czytać zawsze warto.
On (autor) w tej książce daje właśnie takie psychiczne wsparcie trochę też i pomaga zdystansować się od "wielkiego sportu".
Dużo zagadnień będzie dla ciebie nowych tam, ale imho warto do końca od dechy do dechy przeczytać. Ta wiedza przyda ci się potem.
2 lata i setki dupogodzin nie nauczyły mnie kłusa ćwiczebnego 😉

2 lata to jest całe nic, żeby się nauczyć jeździć konno 😉 nawet pod dobrą opieką trenerską to zajmuje więcej czasu.
kotbury - dziękuję! Właśnie szukam, gdzie można kupić 🙂

lillid - w czasie tych dwóch lat nauczyłam się szybko, ile się nauczyłam, a potem utknęłam w martwym punkcie i koniec! Tak sobie teraz myślę, że tyle kasy się wydaje na naukę jazdy konnej, kupuje się specjalny ubiór, sprzęt, szuka idealnego instruktora, a kiedyś dawno temu każdy jeździł konno, w byle czym, byle jak, bez żadnych szkółek jeździeckich, i było ok!  🤣
Planujemy w przyszłym sezonie pojechać konkurs L towarzyski,na co szczegolnie powinnismy zwrócić uwage? Co jest oceniane w najnizszym konkursie i czy kon musi być zebrany?
Rytm, precyzje rysunku i przejść w literze, stabilny kontakt, podwójnie punktowane masz wydłużenie ram - zucie z ręki i step swobodny. Zebrany nie musi być, chociaż niektórzy sędziowie oczekują już w L wysokiego ustawienia
kachat, ale "kiedyś" "każdy" (z tych co mieli dostęp do wierzchowców) uczył się jeździć od pieluch.
I jeździł tak, jak my dziś tramwajami/autami/rowerami etc.
Bardzo proszę, aby ktoś ogarnięty ujeżdżeniowo wyjaśnił mi prawidłowe docelowe ustawienie głowy i szyi  :kwiatek:

Przepisy FEI mówią "The head should remain in a steady position, as a rule slightly in front of the vertical, with a supple poll as the highest point of the neck, and no resistance should be offered to the Athlete", czyli potylica ma być najwyższym punktem szyi. Bardzo rzadko widzę takie ustawienie, praktycznie 95% przypadków to jest nos w pionie, ale najwyższy punkt szyi znajduje się za potylicą (3 krąg?)
Rozumiem, że inaczej wygląda praca z młodym koniem na niższych poziomach, gdzie konie dopiero uczą się nosić głowę. Zakładam też, że influencerki dresażowe w ładnych kompletach mogą sie mylić.  🤣 Mówię konkretnie o wyższych klasach, gdzie nawet w GP większość koni chodzi w tym ustawieniu z najwyższym punktem za potylicą.

Czy jest to martwy przepis? Ta potylica nie jest aż tak istotna? Jedyny powód jaki mi przychodzi do głowy, żeby było inaczej to ogiery z wielkimi szyjami, ale przecież nie same potężne ogiery chodzą wysokie klasy ujeżdżenia. Jestem bardzo zdezorientowana która wersja jest poprawna i do czego należy dążyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się