Pensjonaty we Wrocławiu

Poszedł priv  🙂

Ja tez poproszę
Powiedzcie mi proszę czy jest chociaż jedna stajnia we Wrocławiu, która spełnia te wymogi (bo ja już załamuje ręce, jak super infrastruktura to brak padokow, jak super padoki to brak hali)...

Chciałabym, żeby konie wychodziły na padok chociaż na kilka godzin dziennie, aby była hala, karmienie 3x dziennie, boksy sprzątane kilka razy w tygodniu, siano do woli (mam siatkę, żeby się nie marnowało), żeby nie patrzyli krzywym wzrokiem jak nakładam je do siatki.

Bardzo będę wdzięczna za polecenie takich miejsc  😀
Powiedzcie mi proszę czy jest chociaż jedna stajnia we Wrocławiu, która spełnia te wymogi (bo ja już załamuje ręce, jak super infrastruktura to brak padokow, jak super padoki to brak hali)...

Chciałabym, żeby konie wychodziły na padok chociaż na kilka godzin dziennie, aby była hala, karmienie 3x dziennie, boksy sprzątane kilka razy w tygodniu, siano do woli (mam siatkę, żeby się nie marnowało), żeby nie patrzyli krzywym wzrokiem jak nakładam je do siatki.

Bardzo będę wdzięczna za polecenie takich miejsc  😀


Zdecydowanie Small Cherry 🙂
Rościsławice zobacz. Przydałaby się informacja, która strona miasta, chyba, że to bez różnicy.
Roscislawice ciut za daleko 🙁 mieszkam na hallera i tak do 40min z tamtąd będzie super
Odra Głoska.
Helo, Potrzebuję opinii na temat stajni w Biskupicach Oławskich.
Konkretnie to jak wyglądają padoki i ile konie są na padokach? Jak wygląda utrzymanie podłoża na palcu, hali i lonżowniku? Jak z dostępnością koni do siana, wody (w okresie zimowym również) na padokach oraz w boksach? Jaka jakość siana? Jaka panuje atmosfera w stajni? Czy prowadzona jest tam rekreacja?
Jakiś czas temu widziałam ogłoszenia tej stajni i czy to stajnia tylko dla koni trenujących ujeżdżenie?
Opinii krąży wiele i gdzie nie zapytam to każdy mówi co innego.
kwaterki piaszczyste z kurzem bez siana, lonżownik w tragicznym stanie, siano w słabej jakości...
Plac, hala i cała infrastruktura słyszę że TOP.
Proszę o Wasze opnie 🏇
Odkopuję wątek.
Trzymał ktoś może konia w pensjonacie w Groblicach?
Tak, 2 lata i jestem tam instruktorka 🙂
Cześć, czy ktoś obecnie stacjonuje lub był pensjonariuszem w stajni "Szafir" i chciałbym podzielić się opinia, jeżeli nie oficjalnie, może być pw  :kwiatek:
Możliwe, że czeka mnie przeprowadzka do Wrocławia, chciałabym zorientować się jak wyglądają pensjonaty i ich koszty. Szukam czegoś z halą, dobrymi podłożami, uczciwym karmieniem, dobrym dojazdem. Padoki nieobowiązkowe, mogą być kwaterki. Będę wdzięczna za sugestie :kwiatek:
Zależy mi na tym dojeździe, jestem póki co bez prawka, choć nie powiem mam motywację do zrobienia 😉 Pytam mocno orientacyjnie, biorę każdą część miasta. Nie mam ustalonego jeszcze mieszkania, ale coś czuję, że z tym będzie łatwiej niż z koniem 😁
keirashara, bo będzie....nie chcę cię martwić, ale myśl szybko o prawku.
epk, - wiem, wiem... na szczęście mam trochę czasu i w sumie teorie już zdaną. Muszę "tylko" zwalczyć fobię do prowadzenia auta 🥂 Nie wyobrażam sobie zostawić konia, więc mam nadzieję, że mi się uda. W najgorszym scenariuszu chłop mnie zawiezie. Niemniej, super by było dojeżdżać pół godziny, nie półtorej, jeśli wiesz co mam na myśli 😉
Partynice 🙂 dojazd komunikacja miejską
keirashara, no to wszystko zależy - przejazd przez Wro jest koszmarem prawie zawsze (no może teraz w czasach pracy zdalnej ciut mniejszym ale jednak). Będziesz musiała sobie zgrać pracę / szkołę, mieszkanie i stajnię co może być stosunkowo trudne.

Jeśli nie będziesz jeździła samochodem to faktycznie masz do dyspozycji Partynice (specyficzny klimat i specyficzne zasady bo przede wszystkim jest to tor wyścigów i ogromna rekreacja) i Krzyżanowice (choć dla mnie to stajnia mocno dyskusyjna). Bardzo blisko miasta i chyba jest opcja dojechać dość blisko autobusem jest też stajnia forumowej Tulipan - tylko tam jest mało miejsc stricte pensjonatowych. To mała stajnia, bardzo kameralna ale obłędnie wypaśna i fajnie pomyślana pod konie.

Jak będziesz miała auto to praktycznie w każdą stronę coś znajdziesz z dojazdem do 40min (szczególnie jak nie będziesz mieszkać w samym centrum miasta)
- na północ masz: Rościsławice (jak poprawią na wiosnę plac to będą super podłoża wszędzie - mają poza wielkim placem także czworobok), Wisznię Małą a dalej za Trzebnicą Michalskich i Matuszewskie
- całkiem na południe masz Stajnię Barona (u Klaudii Skrzyniarz) - niewielka stajnia ale prowadzona przez weta i trenera uj., hala o ile wiem się tworzy
- na południowy wschód masz: Hannę, Biskupice i za chwilę nową stajnię w Kamieńcu (Gajkowie)
- na południowy zachód masz Wojnarowice (choć tu musiałabyś sprawdzić bo nie wiem jak plac a doszły mnie słuchy, że słabo)
Wymieniłam tylko te stajnie, które mają faktycznie bardzo dobre podłoża i są w miarę blisko Wro - ale to oczywiście jak pisałam zależy gdzie w tym Wro się będzie mieszkać. Bo ja do jednej i tej samej stajni jechałam z Wrocławia 45 minut i 25 - miejsca wcale nie oddalone od siebie dużo ale wyjazd z jednego koszmarny i przez wieczne korki. Generalnie do większości stajni dojazd jest raczej w okolicach 45min chyba, że dla rozrywki zamieszkasz na Nowym Dworze a konia wstawisz do Biskupic czy Hanny - no to i 2 Ci może zejść jak się trafi ciężki dzień 😉.
Zgadzam się z postem wyżej, niestety ale we Wrocławiu jest lekko problematycznie jeśli jesteś bez auta. Komunikacja miejsca jak to komunikacja, jak już jest to często zawodzi, niestety. A i autem nie raz się stoi w korku jak się wyjedzie nie o tej godzinie z centrum co trzeba. Ja jak wyjechałam o 14 to jechałam równo godzinę lub lepiej z centrum do Dziupliny. Rozejrzyj się za autem albo na początek chociaż dogadaj z kimś ze stajni żeby Cię zabierał po drodze samochodem. Ja tak robiłam, jak jeszcze byłam nie zmotoryzowana.

PS: epk co to za stajnia o której mówisz od Tulipan?
epk, - ogromnie dziękuję :kwiatek: Po to robię research teraz, żeby to właśnie zgrać, podjechać, zobaczyć. Zamieszkać mogę wszędzie, z mieszkaniem jednak łatwiej coś ogarnąć niż ze stajnią. Mieszkania z reguły są wszędzie, rozsądne stajnie nie zawsze. Praca możliwe, że będzie zdalna, tu się mniej stresuje.
Dobre podłoże to mus, bo trochę nie widzę przestawiania pełnoletniego konia, który od ponad dekady łazi głównie po kwarcu na twardy piach i kamienie. Szczególnie, że swoje w nogach już ma, a chciałabym, żeby jeszcze sobie pośmigał, póki dobrze się czuje 🙂
Sasini - chłop chce do Wrocławia, chłop będzie woził 😁 Auto to pikuś w porównaniu z moją traumą do prowadzenia. Rozważam to, ale nie wiem czy dam radę.
Jak jest szofer to nie ma dyskusji  😉
keirashara, Partynice świetna lokalizacja, ale poprzednie lata nie było placów zewnętrznych ( w sensie dbane było tylko podłoże na hali) i niezbyt dało się jeździć na zewnątrz, bo nie polany kwarca to jednak średnio.
W tym roku z tego co widziałam chcą organizować ujeżdżenie na zewnątrz to jest szansa, że się zmieni i będzie można jeździć na czworoboku na zewnątrz, a nie cały rok hala.
Z tego co kojarzę to na Partynicach jest trochę słabo z padokami[nie wiem jak teraz], no i jest masa rekreacji. No i centrum więc nie ma terenów, co dla mnie osobiście dyskwalifikuje stajnie.
Sasini, ale tu nie ma pytania o padok, a o kwaterki, te są lub można sobie je samemu zrobić i jakoś się dogadać żeby ktoś za dodatkową opłatę wypuszczał. Padoków jako takich wiadomo, że nie ma.
Terenów nie ma, ale jest szlak konny naokoło toru, więc taki powiedzmy substytut terenu, ale tam są ścieżki dla biegaczy, więc no na pewno dla kogoś kto wymaga terenu sensu stricte w mieście Wrocław , to sorry, ale albo dojazd łatwy albo tereny.
Perlica, - dzięki za info! Cały rok hala to nie bardzo, przerabiałam, podziękuję... do dziś mam lekki wstręt i uciekam na dwór tak szybko jak się da 😁

Doskonale wiem, że nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko. Padoki nie są dla mnie priorytetem, rekreacja do przeżycia, teraz mam rekreację, klub i pięciobój, także jestem zaprawiona w boju 😉 I skłonna wsiadać o 20, jak już wszyscy sobie idą sio. Najgorsze to to, że nie znam terminu, bo jest "jak się pandemia ogarnie i wrócimy do biur" 😵 Czyli może w maju, a może w maju 2025... i chciałabym nie ogarnąć tego na ostatnią chwilę, ale też nie zawracać komuś tyłka na "być może", eh.
keirashara, Z tym, że na Partyniach to akurat o 20 zazwyczaj gaśnie światło automatycznie na hali  😁
Kiedyś na zawodach zgasło, bo zapomnieli o tym  😂

Jeśli masz czas to w sumie dobrze, bo jak pisałam wyżej wg kalendarza robić będą w tym roku otwarte ujeżdżenie, a to oznacza że będą do jazdy 2 czworoboki przed trybuną główną.
Wtedy lepszej stajni wg dojazdu nie znajdziesz, bo jak wynajmiesz mieszkanie w okolicacy, a ofert multum to możesz do stajni nóżkami lub rowerkiem ;-)

Sama mieszkam blisko,chętnie bym stała, ale niestety warunków do skoków to nie ma. Zmienię dyscyplinę to się tam postawię  😜
Perlica, - ja sobie udaje w ujeżdżenie, podłoże na hali na zawodach było top, koń mi tam fruwał 😀 ale brak dworu i światło gasnące o 20 to trochę nie moje klimaty... nie miała baba problemu, wymyśliła konia i zmiany miasta.
Jakieś uje kręcili otwarte już w zeszłym roku, miałam nawet jechać tylko coś nie pykło (chyba jakoś zaraz AMP-y były), więc chyba jakoś da mają to ogarnięte 🤔 No nic, na pewno tak czy siak czekają mnie wycieczki i rozmowy.
PS: epk co to za stajnia o której mówisz od Tulipan?


Moja mała, kameralna stajnia tuż pod Wrocławiem. Na razie mam komplet pensjonariuszy bo aż dwoje, ale jak będę znowu kogoś przyjmować to na pewno dam znać na Facebooku i Instagramie 😉 Mamy halę, czworobok i tor do galopu na tip top podłożach, pastwiska (takie prawdziwe, trawiaste), padoki (na matach gumowych z bezpiecznym podłożem), ścieżkę przez las, myjkę z ciepłą wodą, ogrzewany socjal, solarium, codziennie sprzątanie boksów, ścielenie trocinami, siano do woli, przygotowywanie posiłków, przebieranie ochraniaczy i derek, itp. w cenie, monitoring, przystanek 2 minuty od stajni i 10 minut autem do placu Grunwaldzkiego  🙂

Zostawiam linka do social mediów
https://www.facebook.com/clarenasportsclub
https://www.instagram.com/clarenasportsclub/
[quote author=Sasini link=topic=170.msg2964893#msg2964893 date=1613978785]
PS: epk co to za stajnia o której mówisz od Tulipan?


Moja mała, kameralna stajnia tuż pod Wrocławiem. Na razie mam komplet pensjonariuszy bo aż dwoje, ale jak będę znowu kogoś przyjmować to na pewno dam znać na Facebooku i Instagramie 😉 Mamy halę, czworobok i tor do galopu na tip top podłożach, pastwiska (takie prawdziwe, trawiaste), padoki (na matach gumowych z bezpiecznym podłożem), ścieżkę przez las, myjkę z ciepłą wodą, ogrzewany socjal, solarium, codziennie sprzątanie boksów, ścielenie trocinami, siano do woli, przygotowywanie posiłków, przebieranie ochraniaczy i derek, itp. w cenie, monitoring, przystanek 2 minuty od stajni i 10 minut autem do placu Grunwaldzkiego  🙂

Zostawiam linka do social mediów
https://www.facebook.com/clarenasportsclub
https://www.instagram.com/clarenasportsclub/
[/quote]


Jaka piękna kameralna stajnia, marzenie! Będę w takim razie obserwować  :kwiatek:

[quote author=Sasini link=topic=170.msg2964893#msg2964893 date=1613978785]
PS: epk co to za stajnia o której mówisz od Tulipan?


Moja mała, kameralna stajnia tuż pod Wrocławiem. Na razie mam komplet pensjonariuszy bo aż dwoje, ale jak będę znowu kogoś przyjmować to na pewno dam znać na Facebooku i Instagramie 😉 Mamy halę, czworobok i tor do galopu na tip top podłożach, pastwiska (takie prawdziwe, trawiaste), padoki (na matach gumowych z bezpiecznym podłożem), ścieżkę przez las, myjkę z ciepłą wodą, ogrzewany socjal, solarium, codziennie sprzątanie boksów, ścielenie trocinami, siano do woli, przygotowywanie posiłków, przebieranie ochraniaczy i derek, itp. w cenie, monitoring, przystanek 2 minuty od stajni i 10 minut autem do placu Grunwaldzkiego  🙂

Zostawiam linka do social mediów
https://www.facebook.com/clarenasportsclub
https://www.instagram.com/clarenasportsclub/
[/quote]


ja jeszcze dodam, że top obsługę ( :kwiatek🙂, przemiłą atmosferę i podgrzewane poidła 😜
Ententa i super pensjonariuszy!  😀
tulipan, - ja bezczelnie podglądam w sm od dłuższego czasu i ogromny respekt za to, jak ośrodek wygląda 😀 Marzenie!
Ententa i super pensjonariuszy!  😀

no tak, jednego pensjonariusza to mi nawet baaaardzo brak  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się