Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
21 listopada 2019 13:07
Uwierz, że ja nawet teraz wybierając miałam problem 😉 Nie będę ukrywać, że głównym kryterium była cena - wybrałam sobie kilka z interesującego mnie przedziału (chociaż po prawdzie to bardziej dostępnego 😉 ). Gdy porównywałam specyfikację wyszło, że mimo wszystko są dość podobne, więc patrzyłam też na to, co zawiera zestaw.

Myślę, że takie ograniczenie co do ceny już sporo zawęża, a że szczoteczki są naprawdę fajne to tak czy siak będziesz zadowolona 🙂
Moon, u nas szczoteczki soniczne królowały pod choinką w zeszłym roku. Kupiliśmy Philips Sonicare Let's start i wszyscy byli zawodoleni, w zestawach oprócz szczoteczki i stacji ładującej były etui podróżne i chyba dwie końcówki. Polecam 😀

Teraz widzę, że nawet na poprzedniej stronie o tym było:

[quote author=madmaddie link=topic=7255.msg2837444#msg2837444 date=1547457375]
jaką masz? Zastanawiam się, ale są takie i za 150 i za 600 i wybór mnie pokonuje.

Gorąco polecam Philips Sonicare Lets Start - w zestawie jest szczotka, dwie końcówki, ładowarka i opakowanie podróżne - całość za około 250 zł. Kupiłam w grudniu i jak na razie jestem zachwycona :kwiatek:
[/quote]
mamy tu jakiegoś dentyste? Mój dzisiaj na przeglądzie mnie bardzo zaskoczył.. zakwalifikował zatrzymaną 8 do wyrwania. Rok temu nic o tym nie wspominał. Ząb nie boli, trochę go widać
Jakie polecacie pasty na nadwrażliwe zęby? Od dawna mam bardzo wrażliwe zęby, najpierw reagowały tylko na zimne, teraz już też na ciepłe i nawet czasem słodkie pokarmy czy napoje. Na początku bardzo pomógł mi Elmex zielony właściwie nadwrażliwość całkiem zniknęła. Jakieś pół roku temu problem powrócił, Elmex już nie pomaga, próbowałam Sensodyny, ale też bez efektu.
Pasta nie może mieć w składzie SLS.
Czy ktoras z Was spotkala sie z zabiegiem amputacji 1 korzenia zeba? Albo z resekcja wierzcholka korzenia?

Moja gorna szostka jest po dwukrotnym leczeniu kanalowym. Pierwsze z 10 lat temu- mialam spokoj kilka lat. Drugie 1,5 roku temu, bo zab lekko bolal. Okazalo sie, ze w kanale bylo zlamane narzedzie. Zab dalej boli, dentystka uwazala, ze juz nie umie pomoc. Poszukalam kolejnego gabinetu. Trzecia denstystka znalazla kanal, ktory wczesniej nie byl odnaleziony, wyczyscila, wypelnila. Dentystka nr 3 mowi, ze kanal, w ktorym bylo narzedzie jest zakrzywiony i nie da sie go doczyscic do konca i zebym nie dala sie nabrac na kolejne leczenie kanalowe, bo szkoda pieniedzy. Proponuje wlasnie amputacje korzenia zeba. Oczywiscie gwarancji nie ma, ze sie powiedzie.
W czasie leczenia tej szostki u dentystki nr 3 zaczela mnie bolec siodemka obok, skonczylo sie kanalowka. Leczenia z udzialem mikroskopu, zdjecia tez robione u obu dentystek. Pantomogram tez byl i nawet tomografia zeba...

Moja problematyczna szostka jak bolala, tak boli.  Wlasciwie codziennie, boli lekko, mrowi, kluje, cmi, przestaje i tak w kolko.
Nie wiem co mam poczac. Nie chcialabym wyrywac 6 i to obok leczonej rowniez kanalowo 7, bo zapewne oba trzeba bedzie wyrwac.

Mam wrazenie, ze mnie bola jakby wszystkie zeby od 4 wzwyz, raz 6 na dole, raz 7 u gory po drugiej stronie, ze bol sobie przeskakuje. A sa dni ze bola mnie bardziej wszystkie zeby po leczeniu kanalowym, jakby na zmiane.

Czy ktos spotkal sie z czyms takim?
Jakie polecacie pasty na nadwrażliwe zęby? Od dawna mam bardzo wrażliwe zęby, najpierw reagowały tylko na zimne, teraz już też na ciepłe i nawet czasem słodkie pokarmy czy napoje. Na początku bardzo pomógł mi Elmex zielony właściwie nadwrażliwość całkiem zniknęła. Jakieś pół roku temu problem powrócił, Elmex już nie pomaga, próbowałam Sensodyny, ale też bez efektu.
Pasta nie może mieć w składzie SLS.


Polecam Colgate Duraphat 5000. Mam taką nadwrażliwość, że jestem znieczulana do samego psikania powietrzem  😁 Na codzień używam Nature One Carbon White - ma 1440 ppm fluoru i również świetnie się sprawdza. Po każdym zabiegu dentystycznym mam zaklejane zęby duraphatem - takim żółtym klejem, który ściągam dopiero po nocy. Widzę, że można kupić w necie duraphat w postaci lakieru do zębów.
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 stycznia 2021 04:12
Ferra, dosłownie wczoraj straciłam szóstkę, która była po leczeniu kanałowym. Niedoczyszczony korzeń, niedokładnie uzupełniony, perforacja i doszło do całkowitej resorpcji korzenia. Do tego stopnia, że ten zniszczony korzeń był wyciągany po kawałeczku, bo tak się pokruszył. Czasem nie ma rady i lepiej wyrwać niż narażać się na postępujący stan zapalny, przetoki, zajęcia sąsiednich zębów.
Nie mam już obu dolnych szóstek, a mam 25 lat...

Pytanie jak na mnie wyjątkowo durne, bo teoretycznie powinnam to wiedzieć... ale wczoraj mnie dentysta zagiął.
Pantomografię (rtg panoramiczne) można w końcu robić bez skierowania czy nie?
Jak pracowałam te niecałe 3 lata temu na zębówce to bez skierowania absolutnie nie przyjmowaliśmy na panoramy, a wczoraj dentysta powiedział mi, żebym sobie profilaktycznie robiła co roku i że skierowania na to nie trzeba  👀
Oczywiście, że zrobisz bez skierowania, wystarczy zapłacić 😉  Ja od kilku lat chodzę kontrolnie co jakiś czas na panoramę zębów, tylko bez skierowania jest jak wszystko, płatna 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 stycznia 2021 10:28
My nawet płatnych nie robiliśmy bez skierowania, w szkole też mnie uczono ze bez skierowania to tylko punktowe można...
Praktyki gabinetów w tej kwestii bywają mocno wątpliwe, np. asystentki, higienistki czy... rejestratorki robią zdjęcia bez kursu ORP, bez uprawnień technika  🙄
W Gdańsku od wielu lat jest gabinet specjalizujący się w RTG zębów/żuchwy. Od kilku lat już tam chodzę przy okazji wyrywania zęba/kontroli 8/zapalenia stawu żuchwowego, skierowanie dostałam raz w życiu, bardzo dawno temu.

edit: kurcze, teraz zastanawiam się czy nie jest to na zasadzie współpracy pomiędzy gabinetem dentysty a pracownią rtg :/
Nie spotkałam się, żeby można było wykonywać bez skierowania inne zdjęcie RTG niż punktowe.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 stycznia 2021 09:01
Znaczy się jest jeden przypadek... kiedy robi to dentysta, który ma kurs ORP. Niektórzy dentyści maja u siebie w gabinetach pantomografy, wiec robią od ręki, kiedy potrzeba.
Kochane, czy któraś z Was przeżyła może 'pokrycie recesji/przeszczep dziąsła' ?
Jestem po i szukam odpowiedzi na kilka pytań, które nasunęły się przy rekonwalescencji  :kwiatek:
Facella przykro mi🙁 W jakim czasie Ci sie ta perforacja korzenia zrobila? Planujesz cos na miejsce tych zebow?
Trzeba? Czy brak zebow nie ostatnich w szczece nie powoduje innych problemow?

W Szczecinie wszedzie do pantomogramu i innych zdjec RTG konieczne jest skierowanie od dentysty. Placi sie tak czy siak, mowie o prywatnym dentyscie (no chyba ze na NFZ nie?)
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 stycznia 2021 12:09
Nie mam pojęcia kiedy doszło do resorpcji korzenia, nie da się tego ustalić. Perforacja powstała prawdopodobnie po leczeniu kanałowym, nie pamietam kiedy ten konkretny ząb był robiony (miałam 4 albo 5 kanałowek), ale na pewno między 7 a 8 lat temu. Ani zajęty ząb, ani sąsiadujące nie dawały żadnych objawów, aż do momentu powstania przetoki.
Od kilku lat po prawej u dołu nie mam 5. i 6., poza tym ze niektóre pokarmy potrafią sprawić ból przy jedzeniu (no jednak jest tam gołe dziąsło zamiast powierzchni zęba) to nie zauważyłam żeby coś się działo. Pewnie z czasem jednak zaczęłyby się problemy, siódemka nie ma żadnych „sąsiadów”, dziąsło w miejscu ubytku stopniowo się cofa, na pewno tego tak zostawić nie można.
Mam krzywe zęby więc planuje założyć aparat, zobaczymy co na to powie ortodonta. Szkoda ze wcześniej usunęłam ósemki, można by je było przesunąć tak, żeby zniwelować ubytki. Z lewej pewnie na to miejsce wskoczy piątka, która jest w 90% poza łukiem, z prawej pewnie będę musiała zrobić implant.

Wiadomo ze za panto się płaci, to zupełnie nie budzi moich wątpliwości, tylko ta informacja o skierowaniu była dla mnie wątpliwa.

W sobotę miałam mieć zdjęte szwy, jednak jadę dzisiaj do gabinetu, moim zdaniem nie goi się to prawidłowo, powinnam dostać antybiotyk. I chyba odsłonił się korzeń sąsiadującego zęba...  😵

Edit: byłam wczoraj, wszystko się goi jak powinno. Kamień z serca.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 stycznia 2021 16:29
Co teraz jest "na topie" jeśli chodzi o wybielanie zębów? W co warto inwestować, żeby wybielić, ale nie zniszczyć zębów, i z jakim kosztem należy się liczyć? Myślę raczej u profesjonalnym wybielaniu u stomatologa, nie domowych sposobach  🙂
Spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Spam
Spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 10 dni
Komentarz moderatora: Spam
Hej, podpowiedzcie jakąś pastę do zębów NIE MIĘTOWĄ.
Raz w życiu zupełnym przypadkiem taką trafiłam, ale za nic nie pamiętam co to było.
Ja tak nie lubię posmaku mentolu, szczególnie rano.
Kokosowa? NatureOn w Rossmannie. No i pasty dla dzieci 😉
NatureOne testowałam - "aromat" wymieniony w składzie to właśnie mentol. Kurde, naprawdę nic oprócz przeraźliwie, obrzydliwie słodko-owocowych dla dzieci nie jest dostępne?
SzalonaBibi, - jest, colgate seria natural extracts 😁 Do wyboru cytrynowa (ja używam, nie czuć mentolu), imbirowa, kokosowa i jakaś tam jeszcze.
Może Ecodenta? Przez ostatni miesiąc przypadkiem trafiło mi się mycie papają i była całkiem smaczna
Dzięki, będę testować. Tyle lat się męczyłam i nie wpadłam na to, żeby poszukać czegoś innego. Najgorzej jak w składzie jest "aroma" a nie "menthol" - wtedy nie wiadomo czego się spodziewać. Kupuję taką tubkę i muszę zużyć, przecież nie wyrzucę. Ani mąż, ani córka nie ruszają mojej - oni zębowi nadwrażliwcy, tylko lacaluta uznają.
Ostatnio miałam leczenie kanałowe zęba (5 górna) i dentysta powiedział mi że ząb się rusza i najlepiej by było wkręcić w tego zęba śrubę. Spotkaliście się z czymś takim, jak to wygląda? Nie dopytałam się dokładnie dentysty o co chodzi, bo po leczeniu poszłam jeszcze zrobić RTG, potem był już kolejny pacjent, a i tak za 2 tygodnie mam kolejną wizytę z innym zębem to się dowiem więcej. Jestem tylko ciekawa czy faktycznie coś takiego się robi, czy konieczna jest aż taka ingerencja?
Ja mam kompozyt na dwójce bo baliśmy się z Pani dr że korona to będzie za duże obciążenie bo zęba praktycznie nie było. Najlepsza decyzja życia a bałam się bardzo 😉

Najważniejsze to wybranie dobrego gabinetu, który ma doświadczenie w stomatologii estetycznej.

(ciach)

Od siebie polecam w Gdańskku to miejsce.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lutego 2023 13:54
Używa ktoś irygatora do zębów ?
Lepiej kupić taki przenośny czy lepiej zainwestować w Waterpika?
JARA robiłam jakiś czas temu wywiad wśród znajomych dentystów, wszyscy zgodnie są za waterpikiem, lepiej wychodzą te stacjonarne bo większe ciśnienie i nie musisz tak często uzupełniać zbiornika z wodą. Ja sama kupiłam mojemu tacie przenośny bo taki chciał (na wyjazdy), jest zadowolony (waterpik wp-560).
Natomiast dodam tak w razie czego, że irygator wodny nie zastępuje nitkowania 😁

[quote]Co teraz jest "na topie" jeśli chodzi o wybielanie zębów? W co warto inwestować, żeby wybielić, ale nie zniszczyć zębów, i z jakim kosztem należy się liczyć? Myślę raczej u profesjonalnym wybielaniu u stomatologa, nie domowych sposobach [/b]



Wygląda na to, że pryskają, tj. wręcz przeciwnie, szkliwo nie jest niszczone, ale wzmacniane nowoczesnym wybielaniem.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2023 15:57
JARA robiłam jakiś czas temu wywiad wśród znajomych dentystów, wszyscy zgodnie są za waterpikiem, lepiej wychodzą te stacjonarne bo większe ciśnienie i nie musisz tak często uzupełniać zbiornika z wodą. Ja sama kupiłam mojemu tacie przenośny bo taki chciał (na wyjazdy), jest zadowolony (waterpik wp-560).
Natomiast dodam tak w razie czego, że irygator wodny nie zastępuje nitkowania 😁

chomcia,

Mój dentysta też polecał Warerpika, ale kupiłam Smilesonic H2O, bo ten wygląd mnie wziął.
Nie zastępuje nitkowania, ale według mojego dentysty jest lepsze niż nitkowanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się