wrzody żołądka

karolina_2906 bardziej miałam na myśli, że jeden może mieć wzmożone ziewanie a inny wywijać wargi.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 grudnia 2020 18:46
Przy odrobaczaniu na co szczególnie zwracacie uwagę przy wrzodkach? Po jakim czasie przed/po treściwym podać pastę? Siano dostępne non-stop.
Ja bym powiedziała, że coś osłonowo można dać typu probiotyk. Na kilka dni przed i na kilka dni po.

Pytanie czy ktoś z Was skarmiał PUR.ITAN lub PUR.GASTRO? Jakieś opinie odnośnie pasz Hovlera?
Skąd bierzecie Abprazole (oprócz USA bądź OLX)?
Czy w klinikach normalnie jest dostępny czy trzeba czekać?
Ja bym powiedziała, że coś osłonowo można dać typu probiotyk. Na kilka dni przed i na kilka dni po.

Pytanie czy ktoś z Was skarmiał PUR.ITAN lub PUR.GASTRO? Jakieś opinie odnośnie pasz Hovlera?


Ja karmie pur gastro i jestem zadowolona
Ale widzisz jakieś efekty typu większa chęć do ruchu/lepsza sierść, kopyta/przybranie na wadze/więcej energii? Napisz proszę co Ci się poprawilo po PUR.GASTRO 🙂
U nas w sumie z masą nie ma problemu. Energia na optymalnym poziomie od źrebaka, koń był od małego typem leniwca. Kopyta tez nigdy nie były problemem. Problemem był u nas wiszący rozdęty brzuch który teraz zaczyna być zdrowo podkasany. Ale czy to jest robota samej paszy to raczej nie. To chyba składowa 1.kuracji lekami, 2.roboty z siodła i ziemi 3. Suplementacji ziołami, 4.paszy. Warto dodać ze nasza dieta to pasza, sieczka, czarny owies i obecnie dodatek w postaci Lukrecji przez miesiąc.
Generalnie pasze polecam, a i u nas był kłopot z nadzerkami. Choć nie ukrywam ze pasza droga i będę myśleć o zmianie na revital cubes z Eggersmanna ...
W związku z tym, że obecnie jest bardzo problematyczne zdobycie omeprazolu w paście zmuszona byłam zakupić dla naszych koni tabletki.
Tabletki podaje się w ilości 4 na dobę.

Czy ktoś podawał tabletki i może zdradzić jakieś pro tipy jak je najsprawniej podać?
czy któreś z pasz mebio nadają się dla wrzodowca?
xxagaxx, build up i sport + jeśli nic nie zmienili
MeryKali, A jakie wychodziło ci dawkowanie przy Releve?


Sory, że tak późno odpisuję ale nie widziałam tej wiadomości. Ja daję niecałe 0,5 miarki re leve na posiłek.
[quote author=MeryKali link=topic=1307.msg2954248#msg2954248 date=1606462533]
Z suplementów po kuracji abprazolem dawałam ulcosan z Derbymed, fajny ale dość mało wydajny, a później zamówiłam GastroKind z ScienceSupplements, daje już 2 wiaderko i jestem bardzo zadowolona.

Z ciekawości poszłam i to przeliczyłam. Ulcosan ma 2,5 kg, GastroKind 5,6, ale po przeliczeniu dawkowania wyszło mi, że Ulcosan starcza na 1/3 dłużej przy wspomaganiu po kuracji omeprazolem, profilaktycznie. Zarówno na mniejszego jak i większego konia. Więc nie wiem, jak mógł Ci Ulcosan wyjść mniej wydajnie, musiałaś źle dawkować jeden lub drugi.

EDIT: Z czego GastroKind jest też w regularnej cenie 20% droższy. Więc albo reklamujesz tę firmę (konto założone 3 dni temu i 2 z 4 wypowiedzi polecają żarcie dla koni), albo nie wczytałaś się w dawkowanie. I cenę.
[/quote]

Nikogo nie reklamuje. Udzieliłam tylko rady. Patrzę teraz na dawkowanie i faktycznie mogłam odnieść takie wrażenie, dlatego że ulcosan dawałam maks. dawkę bo było od razu po odstawieniu leków czyli 150 g dziennie, wyszły mnie 2 pudełka za miesiąc ponad 600 zł, a gastro kind dawałam już wspierająco więc jedno wystarczyło mi na ok. miesiąc. Czyli oba te suplementy mają podobną wydajność, więc mogę śmiało polecać oba. 🙂
Brawo za czujność, dobra uwaga.
Dziewczyny czy gazy zawsze łączą się z wrzodami? Mój młodzieniec przy rozprężeniu często oddaje cała serię. Wpisałam, wiec w wyszukiwarkę na forum i ku mojemu zdziwieniu wyświetlił się wątek z wrzodami. Dodam, że nic poza tym nie zaobserwowałam u niego - apetyt ma, nie wykazuje agresji przy czyszczeniu i siodłaniu, karmiony jest co 4 h sianem na dworzu (na noc dwie siatki w boksie). Jedynie z wagą mieliśmy małe kłopoty, ale po uzupełnieniu niedoborów selenu i cynku koń wygląda bardzo dobrze. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
chesnut, Wrzody mogą się objawiać wszystkim i także, można mieć wrzody IV i zero objawów.
Takźe jedyną odpowiedź daje tylko gastro.
perlicano tak, rozumiem, aczkolwiek z doświadczenia.. to normalna rzecz fizjologiczną czy raczej anomalia? Zawsze byłam przekonana, że wydalanie gazów u konia to normalna sprawa.
chesnut, fizjologiczne, ale zależy w jakiej ilości.
U mojego jedynym objawem był rozdęty brzuch. Jak masz wątpliwości to rób gastro. Lepiej teraz dowiedzieć się o wrzodach niż jak dostanie kołki i przy okazji wizyty w klinice zrobią.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 stycznia 2021 14:22
Podawał ktoś z Was może dla wrzodów raz na jakiś czas te otręby?
https://agro-vital.pl/otreby-ryzowe-arrozza-14-kg-p-7.html
Czy rzuciły Wam się w oczy promki na Yarrowie Equinoxx albo Ulcosan?
Meise, na forhorses.pl jest promo na yarrowia Equinox Gastro
Widziałam, tylko strasznie długi czas dostawy, ale i tak się chyba skuszę 🙂
To legitny sklep? Bo go nie znaju.
Tak, sprawdzony 🙂
Dzięki, to zamawiam  🙂 :kwiatek:


edit. gunwo, brak na magazynie  🤔
Meise, ja aktualnie skarmiam Fitmina Gastro i wydaje się w porządku... Wrzuciłam do diety, jak się te wahania pogody zaczęły i nie widzę żadnych jego standardowych objawów, więc chyba jest spoko. Acz po takich suplach ciężko to ocenić. -_- Ale cena przyjemniejsza mocno od Ulcosanu.
Sivrite, w sumie obczaje sobie, dzięki 🙂 To musi być w sumie jakikolwiek suplement pokroju Yarrowi i Ulcosanu, żeby podeprzeć kurację 🙂

edit. Kupiłam ten Fitmin, 40 dni za 165 zł? Paaaaani  😀
Sivrite, w sumie obczaje sobie, dzięki 🙂 To musi być w sumie jakikolwiek suplement pokroju Yarrowi i Ulcosanu, żeby podeprzeć kurację 🙂

To samo miałam w wypisie dla swojego. "Suplement na wrzody, np. Ulcosan".
Pewnie też dr Biazik Was prowadzi?

My się już doleczamy na 0. Koń ewidentnie już się czuje w 100% zdrowy, bo dokazuje na każdym polu  😉 😁
Pewnie też dr Biazik Was prowadzi?

My się już doleczamy na 0. Koń ewidentnie już się czuje w 100% zdrowy, bo dokazuje na każdym polu  😉 😁


Ciężko powiedzieć, że prowadzi, bo była tylko jedna wizyta i zalecenie kontrolnego gastro tylko w wypadku braku poprawy lub pogorszenia. A Bąbel nówka sztuka, nieśmigany. Od tamtego czasu miał dwa lekkie epizody, chociaż za drugim podejrzewam siano, a nie wrzody, bo na drugi dzień już chyży i radosny i od pół roku już spokój. A pierwszy miał chyba jeszcze w trakcie kuracji w ogóle. A już siódmy miesiąc po leci.
My już mieliśmy dwie gastroskopie i teraz za jakieś 1,5 mca będzie kolejna  😉 Fajnie, Magdzior i dr Biazik chyba polubiły naszą stajnie, w żadnej chyba nie miały możliwości badania w takim ciepełku (napalona koza i pewnie 30 stopni  :hihi🙂.

Mam nadzieję, że mój Księciunio pożegna już ten temat raz na zawsze, albo przynajmniej raz na kolejnych 5-10 lat. Na pewno będę mieć w zapasie ulgastran na dnie szafy przy okazji transportu czy zawodów  😉 W mojej osiedlowej aptece już wszyscy mnie kojarzą jako tą szurniętą babę od konia i królików, co sępi leki na receptę, a potem ew. je donosi  😁
U mnie to samo, zdziwieni, jak nie biorę nic dla konia. 😀 Szczególnie, że aptekarka jedna u nich koniara. :P
Wrzody to niestety zabawa na całe życie konia. Raczej nie zapomnisz na 5-6 lat, bo zaleca się suplementowanie wczesną wiosną i jesienią, właśnie na zmiany pogody. 🙂 Ale to już sama przyjemność po omeprazolu i bez objawów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się