Styl western (dawniej kącik)

O właśnie, o takie opinie mi chodziło, czym więcej tym lepiej, wtedy jako tako można mieć wyobrażenie o tych siodłach 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lipca 2020 16:23
ansc, no tylko że same Bobsy tak się różnią między sobą a ludzie swoją budową że w zasadzie nie sposób przewidzieć komu w czym będzie wygodniej :P
Jakie macie opinie o siodle Garland, znalazłam z pojedynczą spódniczką więc może będzie nieco lżejsze. Czy są to siodła wygodne- miękkie czy raczej wymagające? Jest to dobra firma?
Czy jakieś większe zawody westowe się w wakacje odbędą czy Covid skutecznie wszystko zablokował?

Polska
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 sierpnia 2020 13:31
Jasmine, Mistrzostwa Polski PLQHA 2020 zostały ogłoszone na 1-4.10 🙂
Jasmine, Mistrzostwa Polski PLQHA 2020 zostały ogłoszone na 1-4.10 🙂

Oby się odbyły  🙇
Super, dziękuję  :kwiatek:
Jakie macie opinie o siodle Garland, znalazłam z pojedynczą spódniczką więc może będzie nieco lżejsze. Czy są to siodła wygodne- miękkie czy raczej wymagające? Jest to dobra firma?

No to odpowiem sobie sama na to pytanie  🤣 Garland które zakupiłam tydzień temu jest najwygodniejszym siodłem westowym w jakim siedziałam 😉 lekkie, mięciutkie siedzisko- bajka. Szkoda tylko, że jest ciutkę ciasny dla mojego konia 🙁 Szerokość pomiędzy conchami i szerokość rozstawu ławek jest idealna nawet kąt nachylenia ławek ale model który mam, ma sztywne poły na końcach, nie poddają się tak jak w większości siodeł zaraz za końcami ławek i mam wrażenie, że wchodzą w łopatki konia ( klacz półfryzyjska - ma dość wydatne łopatki) no i zonk, szukamy dalej.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
31 sierpnia 2020 00:01
Po dłuższym bezskutecznym przeszukiwaniu netu uderzam z tutaj z pytaniem o wymiary przeszkód trail  :kwiatek:  Chciałbym, żeby były łatwe i dość duże, żeby klamot 180 cm mógł korzystać a możliwie kompaktowe, bo miejsca nie za wiele 😜 Myślę o huśtawce, belce i schodach. Czy takie z opon się sprawdzą?
ale to jest element Extreme Traila a nie zwyklego :-)
dobra jest taka przeszkoda, bezpieczna
cześć ,
do jazdy  rekreacyjnej szukam  siodła , myslałam o syntetyku  ,bo ma  być lekkie . Jakieś opinie  np o wintec?
Czy znajdę w okolicy Warszawy stajnię gdzie można pouczyć sie jazdy westowej. Dla osoby klasycznie zaawansowanej, westowo początkującej.
EZ Ranch w Rumiance u Eweliny Zoń, UP!Ranch w Starych budach u Uli Plisak 
Dzień dobry , wrzucam zdjęcie Małego
Skończył 5 miesięcy , niedługo będzie 'dorosły' 😀
EZ Ranch w Rumiance u Eweliny Zoń, UP!Ranch w Starych budach u Uli Plisak 

A coś na północ lub wschód od Warszawy? Szukam, szukam i nie mogę znaleźć, a od dłuższego czasu mam ochotę spróbować westu.  🤔
Słuchajcie, nie mam bladego pojęcia gdzie zapytać ale chyba mogę tutaj: miał ktoś do czynienia z rasą appaloosa? Jeśli jest tu jakiś ekspert to poprosiłabym o kontakt na priv  :kwiatek:
Poszukuję popręgu westernowego półksiężycowego. Może ktoś coś polecić?
feno ekspertem nie jestem ale ja mam 4-latka appaloose,
Jakie sklepy internetowe (polskie) polecacie?
Chciałabym zakupić ogłowie i pad pod siodło, ale wypadłam z obiegu, a rynek lubi się zmieniać.

Polećcie coś sprawdzonego.
Dzięki.

maluda    www.kinghorse.pl, horsepassion, mw horse shop

Ashura
Mogę z czystym sumieniem polecić ten https://horsepassion.pl/pl/p/Popreg-welniany-ksiezyc-konie-krotkie-i-waskie-szeroki-i-wygodny/1100
Fajnie trzyma siodło nie pozwalając mu się prasuwać do przodu i zapobiega otarciom.
maluda kinghorse, wwrshop, gnl, jednak cenowo najlepiej wychodzi horsepassion. Mają tam fajne pady z wkładem csf w dość przyzwoitej cenie i dobrej jakości.
kwagga dzięki, właśnie się nad nim poważnie zastanawiałam
Słuchajcie, mam dylemat.Szukam nowego padu, do 800zł.Używałam długo neoprenowego z filcem typu air(z dziurami)niestety powstawała dziwna limfa na grzbiecie która konia bolała.Sympatex tez powodował bóle grzbietu, aktualnie posiadam z syntetycznego futerka z wkładką żelową ale saddle fitter powiedział że lepszy byłby grubszy.Ciężko zastanawiam się nad filcem bo widziałam wiele odparzonych i obtartych koni.Jakie macie doświadczenia?z czego jest zrobiony DOBRY filc?zastanawiam się nad wonpadem filc i neopren,czy tem neopren nie odparzy w gorące dni?
Nie używam rzeczy posiadających neopren.
Mój pad ma pod spodem filc. Nie odparzył mi
konia ani razu, a na lato ładnie "oddaje" pot.
To samo tyczy się popręgu. Miałam neoprenowy,
ale szybko zmieniłam na podszyty filcem.
Niebo a ziemia. Jestem bardzo zadowolona.

Na marginesie, jakiś czas temu udowodniono,
że każdy pad z dziurami działa na niekorzyść
dla konia. Chodzi oto, że" zasysają" one skórę.
Można je używać, ale z podkładką od spodu.

GabiJamal  kiedyś czytałam o rodzajach filców ale wyleciało mi z głowy co dokładnie charakteryzuje dobry filc, niemniej jednak wyszło mi że pad filcowy od 5 Star spełniał te wymogi (była też jakaś inna firma na D chyba), było to już kilka ładnych lat temu i może pojawiły się na rynku nowe opcje. Mojego ściągałam z USA bo nie było dostępnych w EU.  W każdym razie używam filcowego od 5 Star i mogę polecić, jest przyjemny w trzeba jedynie pamiętać o regularnym czyszczeniu, żeby nie robiły się zaklejki i skorupa. Ja brałam w naturalnym kolorze, są też kolorowe, ale wolałam ten bez barwników.
Nie używam rzeczy posiadających neopren.
Mój pad ma pod spodem filc. Nie odparzył mi
konia ani razu, a na lato ładnie "oddaje" pot.
To samo tyczy się popręgu. Miałam neoprenowy,
ale szybko zmieniłam na podszyty filcem.
Niebo a ziemia. Jestem bardzo zadowolona.

Na marginesie, jakiś czas temu udowodniono,
że każdy pad z dziurami działa na niekorzyść
dla konia. Chodzi oto, że" zasysają" one skórę.
Można je używać, ale z podkładką od spodu.






Czy mogłabyś napisać z jakiej firmy i jaki to model?
Dziękuje za odpowiedzi 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2021 08:24
GabiJamal, ja mam Impact Gel i uważam, że jest świetny. Nigdy mi konia nie odparzył (a używałam go dzień w dzień, latem w bardzo wysokich temperaturach, koń pod spodem się równomiernie pocił i nie było widocznych placków, które byłyby mocniej obciążone siodłem niż innego. Służy nadal (choć tylko od święta). Robiliśmy w stajni duże zamówienie więc mi ten pad wyszedł coś koło 800-900. Nie wiem jak teraz ze ściąganiem rzeczy z USA i nie wiem czy są w Europie jakoś łatwiej dostępne.
Miałam WonPad i odparzył pół pleców. Używałam PC merino, WI z wkładką CFS. Te najbardziej odpowiadały moim (i nie tylko) koniom.
Może po prostu saddlefitterowi chodziło o taki porządny gruby pad? W HorsePassion dostaniesz w fajnych cenach WI.
[quote author=maluda link=topic=27.msg2969752#msg2969752 date=1617608802]
Nie używam rzeczy posiadających neopren.
Mój pad ma pod spodem filc. Nie odparzył mi
konia ani razu, a na lato ładnie "oddaje" pot.
To samo tyczy się popręgu. Miałam neoprenowy,
ale szybko zmieniłam na podszyty filcem.
Niebo a ziemia. Jestem bardzo zadowolona.

Na marginesie, jakiś czas temu udowodniono,
że każdy pad z dziurami działa na niekorzyść
dla konia. Chodzi oto, że" zasysają" one skórę.
Można je używać, ale z podkładką od spodu.






Czy mogłabyś napisać z jakiej firmy i jaki to model?
Dziękuje za odpowiedzi 🙂
[/quote]
Stonedeek.

Przykładowy link z tym padem:
https://picclick.de/neues-STONEDEEK-Trainingspad-Pad-Westernpad-Premium-blau-254805470546.html


Stonedeek.

Przykładowy link z tym padem:
https://picclick.de/neues-STONEDEEK-Trainingspad-Pad-Westernpad-Premium-blau-254805470546.html


lepszy byłby anatomicznie profilowany (chyba że koń ma grzbiet prosty jak decha)
Miałam WonPad i odparzył pół pleców. Używałam PC merino, WI z wkładką CFS. Te najbardziej odpowiadały moim (i nie tylko) koniom.
Może po prostu saddlefitterowi chodziło o taki porządny gruby pad? W HorsePassion dostaniesz w fajnych cenach WI.


Tak, chodziło jemu o porządny i gruby.Mówił o wonpadach ale chciałam jeszcze poznać zdanie innych.Zastanawiam się nad diamond woolpad, czy ten filc jest dobrej/gorszej  jakości....
Co do HP niestety nie mam zaufania do sprzedającej z powodu pewnej bardzo przykrej sytuacji, która wydarzyła się moim znajomym.Mam fajny dostęp do niemieckich sklepów/dilerów, wiec najprawdopodobniej jak w PL czegos nie znajde to na pewno tam  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się