Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Jest jeszcze Hipodrom Wola, ale jest to już stary obiekt.
Stajnie łochowskie (tam mają nawet 2 hale :cool🙂, ale są 30 km od Poznania.
Btw nie podobam się ta opcja z tym dozownikiem, ale to tylko ja  😉
Chyba takie warunki ma też Łowecin a jest tańszy i nadal ma wolne boksy.
Wg mnie cena za wysoka, chyba że stajnia będzie nastawiona na wyższy sport z wyselekcjonowana klientelą.

Sama infrastruktura to nie wszystko - bardzo ważna jest tez profesjonalna obsługa i nastawienie na klienta.

otwórz taką pod Wrocławiem ( w tych granicach kilometrowych) a nie będą sie klienci pytać czemu tak drogo tylko kiedy mogą konie wstawić  🤣 🤣 🤣
blucha to nie jest Wrocławski watek i z tego co widzę ceny pensjonatów są bardzo podobne jak te w Poznaniu, wiec może daj sobie spokój?
Ośrodek z takimi nakładami można robić w Warszawie w każdym innym miejscu jest to ryzykowne.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 grudnia 2020 17:24
Szukałam wątku o nauce jazdy konnej/szkółkach/rekreacji w Poznaniu i okolicach ale nic nie znalazłam więc tu się zapytam. Jeśli istnieje jakiś bardziej odpowiedni wątek do powyższego zapytania to poproszę o linka.

koleżanka poszukuje sensownej szkółki dla swojej 14 letniej córki - nauka od podstaw. Mieszka w okolicach Woli ale ze strony tego ośrodka wynika że tam jest tylko pensjonat.

Będę wdzięczna za wszelkie info.




Na Woli jako szkółka działa FB: Szkoła Jazdy Konnej Katarzyna Małecka

Myślę że warta polecenia
martusia1412  🏇
TAK - taka stajnia jak piszesz byłaby pełna...
Gdyby spełniła dwa warunki - miejsce (dojazd komunikacją miejską itd)
Tereny (lasy itd)
Oraz wszystko to co piszesz.
Oraz np. czyszczenie konia po zejściu z pastwiska, derkowanie, owijki itd.
Cena nie ma znaczenia - chętni by byli.
To co inni piszą "Wola" czy inne stajnie... nie oszukujmy się... to niski-średni standard...
Kto jeżdził po Polsce i Europie wie jak luxusowe mogą być stajnie. Wygodne i naprawdę luxusowe.
Jeżeli będzie to stajnia w starych budynkach, zaadoptowanych ... to sorry cena za wysoka.
Jednak jak ktoś kupi ziemię zainwestuje i postawi stajnię od podstaw - z halą łączoną ze stajnią (np. z sali kominkowej widzi się jak dziecko jeżdzi)  i całą infrastrukturą - to cena 2000-2500 nie zniechęci.

Luxus to też np. czystość, atmosfera, właściciel itd.
Są stajnie w Polsce gdzie po korytarzu stajni jeżdźi Pan na maszynie czyszczącej - jak w Lidlu i froteruje podłogę... 


Naprawdę klienci na takie coś są...
Dodasz wiatę na przyczepy, infrastrukturę dla osób towarzyszących, super socjal czyściutki i pachnący, wc, prysznice dla jeżdzców, do tego pralkę i suszarkę dla derek - i to można uznać za lux standard... a nie adaptację starej stodoły i jakiś chlewików.
Chorm, skoło, beton, nowoczesna budowa od podstaw - to ma sens... jakieś przeróbki - nie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 grudnia 2020 18:55
jabooshko: dzięki
blucha to nie jest Wrocławski watek i z tego co widzę ceny pensjonatów są bardzo podobne jak te w Poznaniu, wiec może daj sobie spokój?
Ośrodek z takimi nakładami można robić w Warszawie w każdym innym miejscu jest to ryzykowne.

No zdziwiłabyś się, pod Wro (i to bez dojazdu komunikacją miejską) są już lub budują się właśnie takie stajnie - z dobrym zapleczem i opieką i klienci są (stajnie pełne) a do nowo budowanych kolejka grubo przewyższająca ilość dostępnych miejsc pomimo, że cena oscyluje właśnie w okolicach podanych przez  martusia1412, .
Z moich obserwacji - obecnie ludzie celujący w sport (a głównie takim potrzebne jest topowe zaplecze treningowe) to ludzie z kasą, którzy nie chcą już trzymać koni w brudnych, zaniedbanych stajniach gdzie nie tylko strach trenować konia na zastanych podłożach ale i strach na padok puścić.

Jeśli stajnia będzie nowa (nie zaadoptowana), w cenie derki/ ochraniaczki itp, bezpieczne padoki + kwaterki, dobra lokalizacja (blisko miasta + tereny fajne) i dobra obsługa to mimo ceny będzie kolejka. W Poznaniu, Gdańsku, Krakowie czy Wrocławiu. Od ręki mogę wyliczyć obecnie min 10 ludzi, którzy zapłaciliby nawet 2000zł za stajnię w której o nic się nie martwią, żarcia jest dużo, wszystko jest top zorganizowane, konie zaopiekowane a warunki do treningu - top. I tak, wiem, że to wątek poznański - niemniej skoro Wrocław został poruszony - to śpieszę donieść że jakby do tych stajni co powstają doszło jeszcze ze 3 w cenie koło 1700-1800 ze wszystkim, to byłyby pełne zanim by się otworzyły. A Wrocław jakoś specjalnie od Poznania
gospodarczo się nie różni 😉. A Wrocławskie stajnie zanim się zacznie porównywać to dobrze wiedzieć co oferują w standardzie - bo jak przychodzi dopłacić za karuzelę, solarium, zmianę derek, ochraniacze na padok to niewiele do tych 1900 brakuje a czasem pięknie dobija.

Jednak jak ktoś kupi ziemię zainwestuje i postawi stajnię od podstaw - z halą łączoną ze stajnią (np. z sali kominkowej widzi się jak dziecko jeżdzi)  i całą infrastrukturą - to cena 2000-2500 nie zniechęci.

Luxus to też np. czystość, atmosfera, właściciel itd.
Są stajnie w Polsce gdzie po korytarzu stajni jeżdźi Pan na maszynie czyszczącej - jak w Lidlu i froteruje podłogę... 



Oooo... dokładnie.
epk no właśnie chodzi, że blucha już 2 raz pisze bezsensowny post typu "Wrocław to taki bogaty u nas wicyj za boks i budujta u nas" co nic nie wnosi do całego wątku. I właśnie dobrze napisałaś, że gospodarczo te miasta się aż tak nie różnią i właśnie o to mi chodziło.
Cena za boks na Woli wynosi 1500zł i tak jak napisałam to stary obiekt, ale jest w podobnej odległości co proponowana stajnia martusia1412

U nas w stajni jak podwyższyli cenę o 50zł to ludzie stwierdzili, że odchodzą  🤔wirek:
Martyna ja mieszkam w lubuskim 🙂 w okolicach Zielonej Góry a nie we Wrocławiu, jeżdżąc po różnych regionach kilku województw i pracując w branży końskiej wiem gdzie co ile kosztuje i co kto oferuje. a czytając że ktoś ma ochote wyłozyć kase na fajny ośrodek nie widze powodu aby nie podpowiedzieć gdzie z niego się ucieszą ( i gdzie nie splajtuje z powodu braku chętnych) 🙂
i tu jest ,,pies pogrzebany,,  🤣 w mentalności dla danego regionu 🙂  - po podwyżce o 50 zł ludzie sie przenoszą. dlatego też w waszej okolicy długo jeszcze nie będzie ośrodków na wysokim poziomie, bo to kosztuje, a potencjalni inwestorzy też umieją liczyć.
blucha o to to to mentalność poznaniaków, ale mam nadzieję, że to młodsze pokolenie już z tego wyrosło.
Dlatego też w pierwszym poście napisałam o trenerach, którzy by "zapraszali" do stajni. W Poznaniu są ludzie którzy dzięki namową trenerów kupują konie za duże pieniądze, więc i do drogiej stajni się przeniosą.

Witam użytkowników serdecznie, piszę z następującym pytaniem. Czy w waszej ocenie byłby popyt i chętni na pensjonat dla koni 4 km od granicy administracyjnej z Poznaniem (15 km od centrum) w kierunku zachodnim, który oferowałby na 11ha:


Jeśli faktycznie konie wychodziłyby 7 dni w tyg na łąki w godz wskazanych przez właściciela, nie byłoby żadnych dodatkowych opłat za nic to myślę, że będzie pełna stajnia. Pytanie na ile boksów bo im mniejsza i bardziej kameralna to też np dla mnie na plus. Wystarczy spojrzeć na ceny porównywanej tutaj chociażby Woli - aktualnie chyba 1500 zl (a za wypuszczanie na mikro padoki i tak trzeba dopłacać), to te 400 zł nie robią w moim odczuciu żadnej różnicy.
Martyna, a to ja tak Bluchy nie odebrałam 😉. Wiesz, też pamiętam stajnie, gdzie podwyżka o 50zł wymiatała pół stajni - tylko to były stajnie, w których ludzie tylko czekali na powód, żeby odejść. Jak stajnia jest dobra to nawet spora podwyżka będzie przełknięta.
epk akurat tutaj wyszło to na dobre, bo mniej konfliktowi ludzie przyszli do stajni.
Dziękuje bardzo wszystkim za odpowiedzi. Tak obiekt miałby być budowany zupełnie od podstaw i tak jak ktoś tutaj dostrzegł jest to bardzo kosztowna inwestycja, i jak każda musi się zwrócić. Nikt tutaj nie mówi w ogóle o zarobku ale o odzyskaniu w ogóle włożonego kapitału, w przeciwnym razie inwestycja taka mija się z celem dla każdego znającego podstawy ekonomii. W mojej ocenie w Poznaniu takiej stajni nie ma która oferowałaby taki standard jak wspomina Dodofon i to jest to co chcielibyśmy osiągnąć. Co do terenów to 1,5 km od stajni znajduje się piękny las "obszar natura 2000". 🙂
Hej, koleżanka rozgląda się za niedrogim pensjonatem w Poznaniu i wstępny wybór padł na Huby Moraskie 44, ktoś może  polecić lub odradzić? Może być priv 😉
Szukałam wątku o nauce jazdy konnej/szkółkach/rekreacji w Poznaniu i okolicach ale nic nie znalazłam więc tu się zapytam. Jeśli istnieje jakiś bardziej odpowiedni wątek do powyższego zapytania to poproszę o linka.

koleżanka poszukuje sensownej szkółki dla swojej 14 letniej córki - nauka od podstaw. Mieszka w okolicach Woli ale ze strony tego ośrodka wynika że tam jest tylko pensjonat.

Będę wdzięczna za wszelkie info.


Ela z ręką na sercu mogę polecić aktualnie szkółkę w Baborówku.
Są trzy instruktorki obstawiające cały tydzień. Jest do dyspozycji na zimę hala i plac oświetlony oraz w lecie cały teren krosu, plus plac kolejny na krosie plus wyjazdy w teren.
Jest dobry dojazd z Poznania (z Woli autem to jest coś koło 20-25 min), pociąg staje na wysokości maneżu aktualnie.
Social - sala z fotelami przy tzw. Kuźni, gdzie można sobie wypić kawę/herbatę (zazwyczaj rodzice tam sobie robią przerwę na czytanie książek bo jest klimacik i chichutko) i normalna toaleta.
Instruktorki:
Justyna - człowiek z takim poziomem spokoju, że ja jej bardzo tej cechy zazdroszczę. Specjalistka w pomaganiu tym, którzy mieli np. jakąś sytuację i się zablokowali. U niej zawsze jest spokojnie i powoli i bez presji i jak ktoś ma psychiczną potrzebę to ona mu tak jazdy zorganizuje, że będzie mógł 45 min się kręcić po hali przytulony do konia.
Agnieszka - prowadząca dodatkowo woltyżerkę, więc zawsze jest też szansa się umówić np. na jazdę bez siodła na pasie woltyżerskim - to bardzo czasami pomaga. Świetny szkoleniowiec z metodyką z tej woltyżerki wyniesioną. Fascynatka zagadnień związanych z równowagą - prywatnie uprawia też (to się chyba nazywa slacking) chodzenie po linie. Latem organizowała w stajni dla swoich uczniów możliwość spróbowania tego w ramach uczenia się świadomości równowagi swojego ciała.
Ania - dobry jeździec i berajter także w teamie tutaj. Pracuje też z młodymi końmi. Dobrze przypilnuje podstaw i trochę "wymęczy" w pozytywnym tego słowa znaczeniu - bo wymaga.
Więc serio dla każdego coś fajnego.
Konie- i takie bomb proof (choćby te z woltyżerki) i posportowi wkkwiści - więc dobrze wyszkolona stawka profesorów i młodsze bardziej energiczne dla tych, którzy już umieją więcej i chcą więcej.
Możliwość umawiania się tak np. żeby sobie konia ściągnąć z pastwiska - to też ważna umiejętność.
Na stronie numery telefonów. Czasem się ciężko dodzwonić bo dziewczyny nie odbierają jak prowadzą jazdy (imho bardzo pozytwne), ale wiem, że jak się napisze smska co i jak to oddzwaniają.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 grudnia 2020 05:37
Wrzuce tez tu 😉

Szukam na terenie Dolnego Śląska lub poludnia Wielkopolski miejsca na odchow 3 ok 9-10 miesięcznych ogierków.
Interesuje mnie żeby były jak najdłużej na dworze (chów bezstajenny byłby najlepszy), z sianem i woda na padokach i karmieniem pasza/owsem 2-3 razy dziennie.
Najlepiej w stadzie samych ogierów lub z możliwością stworzenia stada z tej trójki.

Racot nie ma miejsc w tym roku, a na przyszły sa one już "za stare" 🙁 a bylobu to super miejsce, z super dojazdem
D.Szorc nie daje gwarancji, ze uda się utworzyć nowe stado na kwiecień.

Ktos ma jakis pomysl? 😉
Dziękuje bardzo wszystkim za odpowiedzi. Tak obiekt miałby być budowany zupełnie od podstaw i tak jak ktoś tutaj dostrzegł jest to bardzo kosztowna inwestycja, i jak każda musi się zwrócić. Nikt tutaj nie mówi w ogóle o zarobku ale o odzyskaniu w ogóle włożonego kapitału, w przeciwnym razie inwestycja taka mija się z celem dla każdego znającego podstawy ekonomii. W mojej ocenie w Poznaniu takiej stajni nie ma która oferowałaby taki standard jak wspomina Dodofon i to jest to co chcielibyśmy osiągnąć. Co do terenów to 1,5 km od stajni znajduje się piękny las "obszar natura 2000". 🙂


ale że można jeździć konno w lesie w Natura 2000? Z tego co wiem, jest to możliwe tylko o tyle, o ile wyznaczono oficjalne ścieżki do tego celu.
I wyznaczono 🙂 Studium w tym miejscu przewiduje stanica wodna i stanice konne, szlaki piesze, panoramy widokowe i punkty widokowe.
Studium to tylko studium, konieczna jest zgoda lasów państwowych. I btw ostatnio był identyczny post na fejsie z rozpytaniem o taki ośrodek z ceną 1200, a tu już 1900, a mówili, że po pandemii przyjdą ciężkie czasy... 😉
Mam pytanie, czy w najbliższym czasie ktoś będzie ściągał do Poznania i okolic dr Hecolda?  🙂
Ewentualnie może ktoś chciał by się podłączyć pod wizytę, w najbliższym czasie - tydzień/dwa?
Słuchajcie, zdrowie mi się tak posypało, że niestety nie jestem w stanie użytkować, czy nawet regularnie odwiedzać konia.... a ten jest w rehabilitacji ścięgnowej.
Szukam więc dla kobyły łąk (od rana do wieczora) na kilka dobrych miesięcy (scenariusz optymistyczny mojego leczenia), lub na dłużej.
Potrzebne mi łąki, stado (najchętniej niemieszane - ale wystarczy, że bez wskakujących na kobyły wałachów), boksu dużego na noc (koń bardzo duży), karmienia sianem (także na dworze jeśli to nie jest pełen sezon trawiasty) i wody na padokach.
Porządne ogrodzenia mile widziane bo niestety koń na tyle duży, że jeśli się włącza tryb panika to nie respektuje linek czy tasiemek.

Zachodnia strona Poznania.
Będę wdzieczna za kontakty.
Harmony Farm jest od zachodniej strony Poznania, konie codziennie na dworze, małe stado 😉
Jakby co zwalnia się miejsce w atrium, 10 km od pn, karmienie 3x dziennie, karuzela, puszczanie na padoki( konie chodzą cały dzień) woda na padokach, karuzela, solarium, hala, dwa place zew., można szykować siano do siatek
W 2010 roku byłam na obozie w Stajni Pod Lasem w Łosińcu koło Skoków i jakoś teraz ich chciałam poszukać jak się rozwinęli i nie ma ich nigdzie w Internecie poza jakimiś starymi wpisami, fanpage na FB też usunięty... Wie ktoś co się z nimi zadziało? Bardzo fajny obiekt to był, coś tam się budowali nawet. Jedyne co o nich znalazłam to jakiś wpis w bazie noclegów, ale o koniach tam nie ma nic napisane.
Stajnia jest nadal, prowadzi ją/stacjonuje tam Pani Małgorzata Morsztyn - http://www.morsztyn.com/
Tylko tyle wiem 😉
[quote author=Marti^^ link=topic=208.msg2960079#msg2960079 date=1611051446]
Stajnia jest nadal, prowadzi ją/stacjonuje tam Pani Małgorzata Morsztyn - http://www.morsztyn.com/
Tylko tyle wiem 😉
[/quote]

🤔zczeka: mam nadzieję, że będą tam prowadzić treningi  🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się