dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Gillian   four letter word
04 stycznia 2021 08:34
xxagaxx, mi urosła tona grzywy po Collagenie z Horseline. Dosłownie słychać jak rośnie. Ogon bardzo zgęstniał. Sierść błyszczy jak lustro. Nic innego nie dostaje.
Gillian, o proszę 😀 To może sprobuję 😉 Bo okazuje się że Lila totalnie nie ogarnia kaptura, już ją wsadziłam w derkę zkołnierzem, ale bujna grzywa wypadała garściami ;/
Hej, czy uzywa ktos moze badz uzywał:
https://www.febro.pl/product-pol-1546-CORTAFLEX-GLUCOSAMINE-HCI-12-000-1kg-zapas-na-66-dni.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

Szukam opinii, czy pomaga na stawy, zwłaszcza u konia starszego.
Katasia o super dzięki, ten skład wygląda sensownie. Po jakim czasie zauważyłaś pierwsze efekty?
Dopiero będę umawiać termin zabiegu więc pewnie mam kilkanaście dni w zanadrzu, no a potem też na pewno będzie z miesiąc czy ileś rekonwalescencji, więc będzie miło, jak nie będzie fikał 🙂


Tak szczerze, to nie wiem, bo to tak stopniowo raczej działa, myślę, że z tydzień potrzeba. Ja ostatnio w panice (po przewrotce spłoszonego konia w przerwie od tych ziółek)  🙄 zamawiałam tu i miła Pani mi ściągnęła to od ręki, także polecam 🙂
Gillian, teraz mnie olśniło! A Capella dostawała Collagen Horseline i faktycznie - grzywa i ogon jej rosła jak szalona, zimówka piękna i lśniąca, gęsta, a nie długa, taka "tłuściutka".
Gillian   four letter word
04 stycznia 2021 11:02
No... Collagen serio daje radę! U nas kobyła dostawała, z natury z lichym ogonkiem i miała kitę jak ta lala ale myślałam, że to może przypadem. Teraz mój dostaje i nie ogarniam już grzywy, no hucuł.
Z Pokusy miałam kolagen z witaminą C, drożdże, teraz mam witaminy i beta glukan. Proszek wcale nie jest tak fenomenalnie jedzony przez konie jak piszą- najpierw moje kręciły nosem, potem jakoś to zaakceptowały. I co mi się do końca nie zgadza to opis na ile dni powinien starczyć dany preparat na jednego konia. Starcza na krócej niż pokusa pisze. Nie wiem jak to liczą. Dawałam tak jak pisało na opakowaniu i kolagen oraz beta glukan nie starczył mi na tyle ile deklarowała sie pokusa. Chyba, że te podane dni to są na kucyka a nie dużego konia. Witaminy też wygląda, że skończę wcześniej. To największe moje uwagi.


ja daję sporą ilość supli od nich. Niestety deklarowana przez nich ilość dni, którą ma starczyć supl jest na kucyka. I to przy podawaniu płaskiej miarki.
U nas efekt rośnięcia grzywy jest po ich VitaMaxie 🙂
Z ciekawości zerknęłam na ten collagen i dawkowanie. I tak można podawać na konia dwie miarki - 8g lub 2g/50kg konia. I tak oto dawka dla mojego 650kg konia to... 26g. Czyli ponad 6,5 miarki i ponad 3 krotnie więcej 🤣 Co za tym idzie dawka jest przeliczona na 400g konia, czy raczej kuca.
Oczywiście duży napis, że opakowanie starcza na 100 dni, tylko jak juz to przeliczymy z ręki wychodzi niecały miesiąc 🤣 Pozdrowienia 🤣

Abstrahując od jakości, to mnie taki marketing totalnie nie kupuje 😉 
Moon   #kulistyzajebisty
04 stycznia 2021 17:04
keirashara, heh, no właśnie też sobie policzyłam, przy masie Kulistego ~560kg... wyszła mi deko mniejsza wartość, ale still - nie 2 miarki  🤣

rybka   Różowe okulary..
04 stycznia 2021 18:50
Jaką odżywkę/dodatek proponujecie dla młodziaka? Mój młody ma półtorej roku i idzie bardzo w górę, a z racji faktu, że jest w połowie Ślązakiem, chciałabym zadbać o stawy gnoma.


Mój jest w tym samym wieku wet mi polecił Nutri HORSE JUNIOR, też teraz młody mi rośnie mocno.
Gillian, a dawałaś z witC?
Dużo tańszy jest kolagen z Dromy
Podaję od kilki dni po kontuzji ścięgna, nie wiem jak działa na włosy...
Gillian   four letter word
05 stycznia 2021 14:15
xxagaxx, tak, zawsze z wit C.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 stycznia 2021 14:25
Mam pytanie w związku z dyskusja w innym wątku (Co mnie wkurza w jeździectwie) a propos suplementacji i podawania elektrolitów zimą. Co z koniem, który nie korzysta z lizawek?
Ja akurat z w/w powodu zimą podaje elektrolity. Generalnie trudno je przedawkować, a niedobory są bardziej niebezpieczne. Co o tym sądzicie ?
Czy ja wiem... Nigdy nie podawałam zimą elektrolitów, bo jakoś nie widziałam potrzeby, natomiast wydaje mi się, że konie piją mniej wody w zimie, więc trochę bym się obawiała tych elektrolitów (przy podawaniu wyżej wymienionych trzeba pilnować odpowiedniego nawodnienia, wiadomo).
Próbowałaś może różnych lizawek? Mój "nielizawkowy" koń lubi te takie "sole himalajskie". Wprawdzie też nie wszystkie, ale mam parę takich sprawdzonych, które raz na jakiś czas "ruszy". Takich "zwykłych", białych nie chce. Gdzieś czytałam, że podobno te białe są zdrowsze, a te "himalajskie" nie bardzo, ale już się tam za bardzo nie wgłębiam.
Za to "wybitnie lizawkowy" koń też jakoś zaczął olewać. W lecie prawie pożerał wszelkie lizawki, a teraz jakoś niekoniecznie.

Czy MSM też zawsze powinno podawać się z wit C?  🤔
Czy ja wiem... Nigdy nie podawałam zimą elektrolitów, bo jakoś nie widziałam potrzeby, natomiast wydaje mi się, że konie piją mniej wody w zimie, więc trochę bym się obawiała tych elektrolitów (przy podawaniu wyżej wymienionych trzeba pilnować odpowiedniego nawodnienia, wiadomo).
Próbowałaś może różnych lizawek? Mój "nielizawkowy" koń lubi te takie "sole himalajskie". Wprawdzie też nie wszystkie, ale mam parę takich sprawdzonych, które raz na jakiś czas "ruszy". Takich "zwykłych", białych nie chce. Gdzieś czytałam, że podobno te białe są zdrowsze, a te "himalajskie" nie bardzo, ale już się tam za bardzo nie wgłębiam.
Za to "wybitnie lizawkowy" koń też jakoś zaczął olewać. W lecie prawie pożerał wszelkie lizawki, a teraz jakoś niekoniecznie.

Czy MSM też zawsze powinno podawać się z wit C?  🤔
MSM nie trzeba ale powinno podawać się z wit. C. Wspomaga to jego wchłanianie
Soli dosypac do paszy zamiast elektrolitow i lizawek, serio.
Może ktoś polecić jakieś dobre i rozsądne cenowo cynk i selen?
budyń hesta?
[quote author=budyń link=topic=78.msg2958592#msg2958592 date=1609874661]
Może ktoś polecić jakieś dobre i rozsądne cenowo cynk i selen?
[/quote]

Trouwit
poszukaj na allegro

Trouwit
poszukaj na allegro


Sprawdzają Ci się?  👀 Chociaż trochę upierdliwe to nalewanie po 5 ml, ale faktycznie ekonomia mega. Masz jakiś przelicznik, bo w miedzi widzę dawkowanie tylko na drób?
Ja właśnie też muszę praktycznie stale suplementować miedź + cynk w porządnych dawkach. Do tej pory najczęściej jadę na biotynie z cynkiem i miedzią od Podkowy, ale dawkuję x 1,5 a nawet x2. (ogólnie jest "skórny" i słabo kopytowy, no i waży ponad 700 kg  🤣 )
budyń, hesta na pewno jest dobra i skuteczna.
Alaska, z cynku zdecydowanie Suplement Hesta plus CYNK ST.HIPPOLYT (mi najtaniej w koniku wyszło)
Oba konie w badaniach krwi miały niedobory cynku. 3 tygodnie po zakończeniu suplementacji - cynk trochę powyżej normy (miedź ok, też sprawdzałam). 6 i 9 tygodni po zakończeniu suplementacji cynk ok.

Z tanich podaję aktualnie Trouwit: biotyna + cynk. Nie wiem jak to się będzie sprawdzać... kupiłam w sklepie weterynaryjny.pl za jakieś grosze. Rozważam też B complex z ich oferty, bo mam jednego ogona zaboksowanego pokontuzyjnie. Ale chyba pogadam z wetem czy jest sens to pakować w konia.
Tylko ta hesta siepie po portfelu, który u mnie dzięki koronie jest lichutki :P Także jeśli trouwit działa, to byłoby super. Jeszcze nie mam wyników w rękach, ale zakładam, że suplementacja będzie dożywotnia, bo szkapka na owsie i sianie. Jeśli się da zminimalizować wydatek, a mieć tę samą skuteczność, to wybór prosty :P Tylko czy ten trouwit się sprawdza...
budyń, pytanie czy potrzebujesz mocnego dosuplementowania na już. Jeśli tak, to Hesta zadziała i teraz i długofalowo. Jeśli nie - badaj, podaj Touwit i znów badaj. Inaczej nie sprawdzisz, czy działa...
[quote author=budyń link=topic=78.msg2958659#msg2958659 date=1609930775]
Tylko ta hesta siepie po portfelu, który u mnie dzięki koronie jest lichutki :P
[/quote]

Ja swego czasu swojego karmiłam Ungulatem i szału nie było, mimo, ze dawałam mu w wyższej dawce- leczniczej. Kiedyś mnie któryś wet spytał czy coś mu daje na te kopyta? Odpowiedziałam dumnie, że Ungulat, a on na to, że to na takiego konia to mogę dawać podwójną dawkę  😁 Przecież to idzie wtedy pójść z torbami.

U nas jeden z wrzodków dostaje Trouwit B kompleks, właśnie wczoraj właścicielka stajni "narzekała", że to chyba nigdy się nie skończy  😁

[quote author=_Gaga link=topic=78.msg2958647#msg2958647 date=1609927791]
Alaska, z cynku zdecydowanie Suplement Hesta plus CYNK ST.HIPPOLYT (mi najtaniej w koniku wyszło)
[/quote]

Ja mam głównie kłopot jak już to z miedzią, a walić samą miedź, bez cynku to chyba nie ma sensu, więc na dzień dobry, koszt leci x2, a potem x1,5 ze wględu na masę konia. Nie kupujcie dużych koni, to nieeekonomiczne  😂
[quote author=Epikea link=topic=78.msg2958598#msg2958598 date=1609876788]

Trouwit
poszukaj na allegro


Sprawdzają Ci się?  👀 Chociaż trochę upierdliwe to nalewanie po 5 ml, ale faktycznie ekonomia mega. Masz jakiś przelicznik, bo w miedzi widzę dawkowanie tylko na drób?
Ja właśnie też muszę praktycznie stale suplementować miedź + cynk w porządnych dawkach. Do tej pory najczęściej jadę na biotynie z cynkiem i miedzią od Podkowy, ale dawkuję x 1,5 a nawet x2. (ogólnie jest "skórny" i słabo kopytowy, no i waży ponad 700 kg  🤣 )

[/quote]

strzykawka 5ml z apteki i naciągać. Albo przelać do opakowania z miarką po oleju czy innym końskim syropie 😉
Zawsze można do nich napisać o dawkowanie, bo widzę, że nie ma wszystkich produktów na allegro a ich www dość kiepska
Epikea, przy tych wielkich opakowaniach (1l, spore butle), te 5 ml rzeczywiście problematyczne do naciągnięcia, szczególnie jak się zużyje suplement na "długość" strzykawki. A w butelkach z miarką  ml to też mega mało. Ja mam kłopot z odmierzaniem 15 ml biotyny 🙁 5 ml sobie nie wyobrażam
Ale przy tej cenie nie narzekam i odmierzam jakoś.
Sporo supli tej firmy jest w sklepie weterynaryjny.pl
Dzięki dziewczyny za olśnienie!  😀
Mam nawet nawóz do roślin właśnie w butelce na 250 ml z dozownikiem. Nawozu odmierzam, właśnie po 5-6 ml, więc będzie potem ta butla jak znalazł!  😅
rybka   Różowe okulary..
08 stycznia 2021 15:24
Dziewczyny 5 ml - polecam pipety, lub buteleczki z pipetką.
Np: https://tiny.pl/r5ghk
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się