Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Krył ktoś z szanownego grona Cornet’s Fire? Jak wrażenia? Chwyciło mnie konisko za oko i puścić nie chce :/
Hej, czy mógł by ktoś doradzić mi czy Klacz z takim pochodzeniem https://www.bazakoni.pl/database,g-6,op-show_tree,horse-477191.html
Warto kryć jakimś dobrym ogierem?
Jeśli chodzi o pochodzenie koni to nie bardzo się orientuję, więc będę wdzięczna za sugestie  :kwiatek:
Hej, czy mógł by ktoś doradzić mi czy Klacz z takim pochodzeniem https://www.bazakoni.pl/database,g-6,op-show_tree,horse-477191.html
Warto kryć jakimś dobrym ogierem?
Jeśli chodzi o pochodzenie koni to nie bardzo się orientuję, więc będę wdzięczna za sugestie  :kwiatek:
mi to wyglada na rodowód wlkp.  Sam rodowód jest ok, pytanie jak koń wyglada i co sobą prezentuje
Nie mogę tu dodać zdjęcia, próbowałam już z 10 razy, nie chce dodać mi sie tu. Fajna klacz z dobra głową, dopiero chle ja kupić.
Nie mogę tu dodać zdjęcia, próbowałam już z 10 razy, nie chce dodać mi sie tu. Fajna klacz z dobra głową, dopiero chle ja kupić.
wrzuć na galerię i skopiuj link
vissenna   Turecki niewolnik
06 stycznia 2021 10:13
Warto kryć jakimś dobrym ogierem?


KAZDA klacz warto kryc dobrym ogierem.
Jak juz kryc, nawet kiepska klacz, to czyms, co ja poprawi i da szanse zrebakowi uniknac haka...
vissenna tak ale jest różnica dać za stanówke 500 zł a dać ponad 2000zł.
vissenna tak ale jest różnica dać za stanówke 500 zł a dać ponad 2000zł.


Jak znajdziesz dobrego ogiera za 2000 zł to podziel sie namiarem, bo mnie już boli portfel w oczekiwaniu na sezon hodowlany 🙄 w państwowych stadach można znaleźć perełki ale to i tak od ok €800 i kosztem bardzo słabego marketingu ogierów. A zanim obronią się potomstwem to już same są stare i niemodne
vissenna   Turecki niewolnik
06 stycznia 2021 13:30
Dokladnie. 2000zl za ogiera ktory cos soba reprezentuje to obecnie na prawde minimum.
Nawet jesli kryje sie dla siebie, to warto zadbac o to, zeby zrebak mial jakies zdolnosci uzytkowe i wygladal jak kon. Nigdy nie wiadomo jak sie zycie potoczy i czy konia nie trzeba bedzie sprzedac. A wtedy lepiej zeby byl zbywalny i mial jakas przyszlosc. Ile koni "zza stodoly" konczy na wloskich talerzach nie sposob zliczyc...

EDIT:
Taki Furstentraum czy SirEurope od Cichoniow za 2000zl poprawia kazda klacz i dadza jedne potomstwo z ktorym mozna juz pracowac. Jednoczesnie nie maja domieszek linii hiperreaktywnych i dobrze sie sprawdza jako konie ogolnouzytkowe dla amatora.
Visenna teraz ceny stanowki bardzo poszły w górę, jak to w recesji - ludzie kryją bo jak gospodarka za 3-4 lata odbije to będzie popyt na konie. W zeszłym roku kryłam Vaderlandem jeszcze za €900 (nic z tego nie wyszło, z innych kryć też nie, bo zachciało mi się eksperymentować z lokalnym wetem zamiast wieźć do kliniki). W tym roku jak się okazuje kosztuje już €1200. Ja narazie nie powtórzę bo chce Jamesona RS2 zanim będzie kosztować milion monet, ale pewnie do Vaderlanda wrócę bo daje fajna akcje nadgarstka i jest dość kompaktowy, akurat mi na jedną klacz pasuje. Pewnie do tego czasu będzie jeszcze droższy...  🙄

Edit: Fürstentraum jest dość delikatny, jak klacz jest mało ramowa to może Zanzier byłby lepszy
[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2958671#msg2958671 date=1609938939]
vissenna tak ale jest różnica dać za stanówke 500 zł a dać ponad 2000zł.


Jak znajdziesz dobrego ogiera za 2000 zł to podziel sie namiarem, bo mnie już boli portfel w oczekiwaniu na sezon hodowlany 🙄 w państwowych stadach można znaleźć perełki ale to i tak od ok €800 i kosztem bardzo słabego marketingu ogierów. A zanim obronią się potomstwem to już same są stare i niemodne
[/quote] znajdziesz nawet za np 1100 zł a myślę tu o Boeckmann's Looping'u na przykład. Koń który mając 22 lata idzie parcours w klasie N w takim stylu (a jest już po nim trochę fajnych potomków)

Adriena, nie mój kierunek hodowli  🙂
Czy ktoś krył w tym roku ogierem U2? Zastanawiam się czy i kiedy wróci na parkury, bo ponoć doznał jakiejś kontuzji ;/
Myślałam o tym ogierze : https://www.bazakoni.pl/bingo-boy-blackjack-clasa
Na moje oko to jest dobry ogier, no ale morze ja się nie znam...
Myślałam o tym ogierze : https://www.bazakoni.pl/bingo-boy-blackjack-clasa
Na moje oko to jest dobry ogier, no ale morze ja się nie znam...


On jest fajny, w Prohipo jest po nim potomstwo do obejrzenia (to ogier właścicielki stajni). Ale z tego co wiem w zeszłym sezonie było €800 czyli taka normalna cena za stanowke młodym skokowym ogierem, ale nie do 2000 PLN

kasia2107rafal w sumie jak chcesz skoczka to wiem kto ma fajnego i może Ci cenowo pasować. Licencja han ale nie PZHK. Tylko nie wiem jak z jego licencja na 2021 przez koronę i czasowe przedłużenia bez testu - jak chcesz dam Ci namiar na priv do wlascicieli to wypytasz co i jak .
[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2958750#msg2958750 date=1609970686]
Myślałam o tym ogierze : https://www.bazakoni.pl/bingo-boy-blackjack-clasa
Na moje oko to jest dobry ogier, no ale morze ja się nie znam...


On jest fajny, w Prohipo jest po nim potomstwo do obejrzenia (to ogier właścicielki stajni). Ale z tego co wiem w zeszłym sezonie było €800 czyli taka normalna cena za stanowke młodym skokowym ogierem, ale nie do 2000 PLN

kasia2107rafal w sumie jak chcesz skoczka to wiem kto ma fajnego i może Ci cenowo pasować. Licencja han ale nie PZHK. Tylko nie wiem jak z jego licencja na 2021 przez koronę i czasowe przedłużenia bez testu - jak chcesz dam Ci namiar na priv do wlascicieli to wypytasz co i jak .
[/quote]

Czy ja mogę też poprosić? :kwiatek:
karolina_ jeśli chodzi o cenę stanówki to na stronie prohipo jet cena €350-450, moi znajomi nim kryli jakis czas temu i też wiem że stanówka wychodziła jakieś 2000 zł . To poproszę o wiadomość o jakim ogierze piszesz, bo ja świeża w tym temacie i tak na prawdę bigo boy'a kojarzę bo stajnia właścicielki w miarę blisko a tak to dopiero zaczynam się rozglądać.
[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2958750#msg2958750 date=1609970686]

On jest fajny, w Prohipo jest po nim potomstwo do obejrzenia (to ogier właścicielki stajni). Ale z tego co wiem w zeszłym sezonie było €800 czyli taka normalna cena za stanowke młodym skokowym ogierem, ale nie do 2000 PLN

kasia2107rafal w sumie jak chcesz skoczka to wiem kto ma fajnego i może Ci cenowo pasować. Licencja han ale nie PZHK. Tylko nie wiem jak z jego licencja na 2021 przez koronę i czasowe przedłużenia bez testu - jak chcesz dam Ci namiar na priv do wlascicieli to wypytasz co i jak .
[/quote]

Karola z tego co wiem to w tym roku nie będzie oddawał nasienia, licencje ma przedłużoną na sezon 2021
Kasia2107Rafal, €350-450 to nie widełki tylko podzielona płatność, zwykle pierwsza część z góry, druga po potwierdzeniu zrebnosci. Cena jest €800: http://www.prohipo.pl/?page=stanowka&lang=PL

Napiszę Ci priv z namiarami na na tego drugiego
Tak się wtrącę w dyskusję, bo akurat mi się ogłoszenie wyświetliło, to nie jest ten sam koń, o którym piszecie? klik i tu cena jest 1700 zł
Tak się wtrącę w dyskusję, bo akurat mi się ogłoszenie wyświetliło, to nie jest ten sam koń, o którym piszecie? klik i tu cena jest 1700 zł


Ten sam  😀 ciekawe która cena jest aktualna - pozostaje dzwonić i pytać
Mogę powiedzieć tyle, że moi weci robią inseminacje tym ogierem i w zeszłym roku chyba albo 2 lata temu, muszę sprawdzić z kiedy jest ten post mieli napisane że wykonują inseminacje Bingo Boy em w cenie 2000 zł.
Nie mogę tu dodać zdjęcia, próbowałam już z 10 razy, nie chce dodać mi sie tu. Fajna klacz z dobra głową, dopiero chle ja kupić.


Ciekawy rodowód, dużo Aquino, w głębszych pokoleniach sporo bardzo dobrych trakenów, kryła bym dobrym trakenem który również ma w rodowodzie Aquino, to podbija dzielność i  podwyższa  uzdolnienia skokowe, a często też daje dobry ruch. Do tego  nasze trakeny są jeszcze w miarę zdrowe i mają dobrą tkankę w przeciwieństwie do hanowerów, oldenburgów i ogólnie ras niemieckich, nie licząc jakiś marginalnych wyjątków.
titina, z ciekawości zapytam, co masz na myśli mówiąc "dobrą tkankę" ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
08 stycznia 2021 07:40
Ma ktoś potomstwo albo potwierdzona ciążę po Rolf Optimus albo Fiston de bo Z ?
domiwa Rolf Optimus jest dostępny teraz?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
08 stycznia 2021 09:15
Z tego co wiem to będzie.
Halo halo znawcy papierow i ich połączeń 🙂
Jakie mielibyście spojrzenie na taki papier u klaczy? Z jakimi liniami łączyć?

https://www.allbreedpedigree.com/apple+pie+l
A jak klacz wygląda? Co trzeba poprawić ? Kobyla ma ciekawy rodowód, ja bym pomyślała o Escamillo moze, daje bardzo ciekawe źrebaki, Donnerhalla w dalszych pokoleniach zawsze fajnie powtórzyć, a dość odległy inbred na Rohdiamanta powinien dać przyjemny charakter. Ale ja bym dobrala pod klacz a nie pod rodowód, bo masz tam duzy mix linii.
titina dziękuję Ci bardzo za fachową poradę, o to właśnie mi chodziło,bo ja nie znam się tak na tych liniach, które są dobre a które przeciętne bo się tym nie zajmowałam. Ale mam nadzieję wraz z dłuższym stażem w hodowli przyjdzie to doświadczenie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się