Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

vissenna   Turecki niewolnik
08 stycznia 2021 14:15
Halo halo znawcy papierow i ich połączeń 🙂
Jakie mielibyście spojrzenie na taki papier u klaczy? Z jakimi liniami łączyć?

https://www.allbreedpedigree.com/apple+pie+l


A jak ma byc uzytkowany zrebak? Dla kogo?
A ktoś w skokowych ogierach się orientuje? Co na ten sezon ciekawego z ofert ogierów skokowych??

Rodowód klaczy: https://www.hippomundo.com/en/pedigree/performance/944716-sinfonie-xi

Klacz bardzo wrażliwa, skoczna, daje mocne skoki. Wizualnie - najważniejsze jest poprawa pleców, chętnie dodam trochę wzrostu (ma ok 167), jest w dość ciężkim typie holsztyna. Zależy mi też na dobrej głowie głowie. Najlepiej nasienie chłodzone, budżet do ok 3 tysięcy powiedzmy (choć rozważę i coś droższego).
visenna, albo zostanie pode mnie albo jako odsadek będzie na sprzedaż
Zdjęcia matki mam w wieku 2 i 2,5 roku


Glowa, szyja, linia górna mi się podobają, u ogiera bym szukała przekazywania mocniej skatowanych stawów skokowych - Millennium, Marc Cain, albo Bordeaux? Jak ona ruchowo? Trzeba dużo poprawiać?
karolina, ma super stęp. Pozostałe chody widizalam tylko „pastwiskowo”, po krzywym i bez podków. Na pewno nie jest wybitna, myśle ze bdb. Ale marzy mi się super kłusujący źrebak.
No to puść ja pod jakiegoś fajnego młodego KWPNa - Las Vegas (jeśli nie jest bardzo wysoka, bo on ma 180 a niestety duże źrebaki to często czipy i inne fajerwerki), Le Formidable, Jameson RS2 (uwaga na brzydki łeb, ale Twoja jest frontem dobra), Glamourdale (ostatni na pewno poprawi galop, powinien też kłus)?
W Jamesonie jestem zakochana już kolejny rok, ale cena staje się zaporowa.  😕 😕
...a może So Unique lub Lord Europe, a dla odważnych Easy Game - wszak byłby klasyczny inbred na Gribaldiego i to dość bezpieczny - jeśli koń miałby zostać u hodowcy i jeszcze okazałby się klaczka to jak wspomniała _karolina pyszny koktail hodowlany.
Ja się zdecydowałam w tym roku wyskoczyć z kaski, parę osób mnie pytało o źrebięta po nim, więc mam nadzieję na handlowego odsada. Ale za to dam sobie spokój z kryciem trakenki chyba, mały popyt.

A w sumie, moze coś z synów Vitalisa jak chcesz kłus a nie chcesz dużo wydać? Ona ma dość długa szyję i nie mocno pionową, powinno to przejść. Va Pensiero jest cenowo spoko, ciekawy jest też V-Plus z Pappe (to Vivaldi nie Vitalis) i tani. Ten drugi będzie dostępny przez Celle, a więc przez polskie przedstawicielstwo związku hanowerskiego. 

Melehowicz, Easy Game super, tylko 1) nie wiem czy w hodowli półkrwi kupcy nie będą krzywo patrzec na inbred na trakena 2) nie będzie z tego raczej kłusa zwalajacego z nóg, trakeny zwykle zyskują w pracy. Dwa pozostałe pomysły fajne, So Unique może nie ma urody ale ma moc, a Lord Europe ma mega galop
Owszem podzielam wątpliwości co do inbredu, jednak myślałem o konstrukcji przyszłego potencjalnego konia hodowlanego. To jej (może jego) potomstwo będzie oferowane. Jeśli dziś skonsolidujemy rodowód na Gribaldim to w przyszłości nie zamykamy sobie drogi do innych szczególnie holenderskich koni. zwazmy jak trudno dzis uniknac nawarstwienia sie Jezza, Ferro, Florencio, że nie wspomne wszelakich Furst..... dla tego mnie interesuje Revolution 🏇 🤔wirek:
Co sądzicie o nowej ofercie stanówki, ogier w Stadnina Koni Racot  - Urano de cour aus bois ( po Baloubet du Rouet,  matka po Kannan) ?  😀
Dodali właśnie w najnowszym poście też aktualne jego zdjęcie...
Melehowicz, to prawda co do powtarzania Jazza, a Jazzowe mózgi w inbredzie.... Nie chciałabym tego odchowywać a co dopiero jeździć. Revolution to fajny "outcross" ale nie wiem czy go widziałeś - klacz pod niego musiałaby być dobra ruchowo, kompaktowa, w lekkim typie. On jest wielki, niezbyt szybki tyłem i wcale nie jest typowym producentem źrebiąt aukcyjnych. Trzeba wziąć poprawkę że jeździ go Helgstrand a ile osób jeździ jak on albo lepiej. Chociaż biorąc pod uwagę polski rynek, to chyba najbardziej opłaca się hodować jednak skoczki  🤣
A czy może ktoś wie co się dzieje z ogieremi Furst Sav i Sir Europe ? Szperam w internecie i nigdzie nie moge się doszukać jakiś informacji, wyników ( u nowych dzierżawcy ?, a może gdzieś są sprzedane/wykastrowane?)
A czy może ktoś wie co się dzieje z ogieremi Furst Sav i Sir Europe ? Szperam w internecie i nigdzie nie moge się doszukać jakiś informacji, wyników ( u nowych dzierżawcy ?, a może gdzieś są sprzedane/wykastrowane?)

Przecież oba są u Cichoń Stalions 😲
Cena nasienia to 2000zł
Sir Europe
Furst Sav

Edit: słownik...
Oba ogiery pojechały do domu, dostępna jest mrożonka.
Zgadza się. I niestety nigdzie nie można odnaleźć informacji co stało się z nimi po powrocie do domu. Ciekawe czy zostały sprzedane i czy gdzieś ich zobaczymy na czworobokach. Zostawiły troszke potmostwa u nas i fajnie by było śledzić ich dalszy rozwoj.
Jeśli dobrze pamiętam to była informacja, że idą do treningu - ale to nie jest pewna informacja.
Poszperałam troche i słuchając titina szukałam ogiera z Aquino w przodkach i znalazłam bardzo blisko mnie tego ogiera https://www.bazakoni.pl/database,g-6,op-show_tree,horse-70941.html
Wart uwagi?
bg
melehowicz
Biję się w mą rachityczną pierś  🤦
Może za jakiś czas gdzieś "wypłynął" na czworobokach. Na stronie helgstrand jest pełen brat Furst Sava. Z tego co pamiętam też miał kiedyś licencję, aktualnie już wałach. https://helgstranddressage.com/en/horses/foxtrot/3043
Poszperałam troche i słuchając titina szukałam ogiera z Aquino w przodkach i znalazłam bardzo blisko mnie tego ogiera https://www.bazakoni.pl/database,g-6,op-show_tree,horse-70941.html
Wart uwagi?


Etos pokrył trochę klaczy w Liskach, skontaktuj się z nimi, pewnie pokażą foty potomstwa

Bg, to o co pytasz obrazuje wg mnie największe ryzyko związane z użyciem ogierów od Helgstranda. Mają super reklamę i marketing, ale to stajnia handlowa, wszystko jest na sprzedaż. Ktoś kto w zeszlym roku sprzedał źrebię po D'Avie pewnie się cieszy że tak wybrał, bo możliwości i reklama ogierów jest bez porównania z innymi stacjami i przekłada się na zainteresowanie potencjalnych kupców. Gorzej mają Ci którym się nie sprzedały przy matce, bo jest spore ryzyko że za 3 lata mało kto będzie o tym ogierze pamiętał (poszedł do amatorki, chociaż trenującej z Isabell Werth, wiec może...).
karolina_ rzeczywiście coś jest na rzeczy. Nie mniej jednak ogierów uzytkowanych w wysokim sporcie jest nie wiele, a nie każdy ogier sportowy to dobry reproduktor (w ujeżdżeniu związek ten jest nader wątły). Pozostaje jednak intuicja/doświadczenie/ nos hodowcy.  .... i nadzieja że zawsze będzie grupa kupców nie będących snobami.  Obecnie podobne  "marketingowe" kierunki hodowlane pojawiają się w skokach. Chociaż tu raczej sprowadza się do kojarzeń modnych rodowodów - na zasadzie:  nie patrz na konia - zobacz na rodowód, sam skacze 160, a dwulatek idzie pół metra nad stojakami.
Melehowicz, koń pewnej klasy to jednak dobro luksusowe, ludzie wolą kupić przy ładnej oprawie, na aukcji z transmisja na SK itd, gdzie są traktowani jakby kupili ogiera za 500 tys eu a nie źrebaka za 5. I mnie to nie dziwi w ogóle. W sprzedaży prywatnej jednak modny ojciec robi robotę, źrebaki po Glamourdale rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, o Jamesony ludzie pytają, tak jak i o Sezuany. To samo matki - większe zainteresowanie wywołuje potomstwo tych z modnym rodowodem niż tych które może są mniej modne papierem, ale mają już potomstwo w sporcie. Ja uwielbiam eksperymenty, wyszukiwanie jakiś perełek po państwowych stadach (zobacz sobie By Your Side, Si Senor, Vidar), ale też nie stać mnie na to żeby mieć milion koni które są niehandlowe, wiec muszę ograniczać swoje ochoty do eksperymentowania i starać się dostarczyć to co chce rynek, oczywiście w sensowny sposób, bo nie pokryje klaczy z miękkimi pecinami Fürstenballem np. 
Zgadzam się  z Wami. Ryzyko użycia młodych ogierów bez kariery hodowlanej i sportowej  jest spore, zarówno w kierunku na + i - . Jeżeli kariera ogiera jakiego użyliśmy w jakiś sposób się rozwija się hodowlanie - jest dostępny w kolejnej stacji ogierów. Albo jest widoczny gdzieś w sporcie (nawet już jako wałach ?? tu przynajmniej mamy "namacalny" potencjał w kierunku użytkowania wierzchowego ). A tu jeżeli ogier "zniknał" z hodowli, "zniknął" ze sportu... no to takiemu hodowcy zostało w opisie napomknąć o czynnych hodowlanie lub sportowo dziadkach: Foundation czy  Sir Donerhall no i tyle...a takich koni wiele.
karolina_ to niestety jest hodowla pod modę. Gdy ja użyłem Glamurdela  (2015r) ludzie nawet obeznani w świecie patrzyli na mnie jak na dziwaka.. co za nazwa w ogóle, a ten ojciec Lord Ladherdale co to za koń , tego się nie da wymówić- przekombinowałeś!!  Nie oceniam ani pomysłu ani mody  - takie są. Hodowla rozdrobniona rządzi się swoimi prawami - takie są (moda i pomysły) i już.
Bg Sir Donnerhal I akurat czynny sportowo to nie był (ale broni się potomstwem a matka po nim śni mi się po nocach), za to II startuje pod Morgan Barbancon.

melehowicz ja mam też bardzo niemodne trakeny, więc coś musi ten interes kręcić  🤣 Poza tym, jednak hodowla dostarcza na potrzeby konkretnego rynku - gdybym kładła super płytki ale z zastrzeżeniem że są tylko w kolorze kupy, to pewnie też bym nie miała chętnych mimo niewątpliwie dobrej jakości produktu
A i Glamourdale nie był taki z dupy w 2015,  świeży czempion uznania ogierów w KWPN
karolin_ chyba nie mamy pola do sporu. Jak się coś sprzedaje to trzeba ofertę robić dla klienta, a nie dla idei/dla siebie/.... - to oczywiste.
Jeżeli kogoś zainteresowały losy ogiera Furst Sav i Sir Europe to udało mi się uzyskać informację na temat ogiera Furst Sav. Po powrocie z Polski stał się wałachem , został wyselekcjonowany do wyjazdu w celach sprzedażowych do Wellington na Florydzie. Został sprzedany na aukcji, no i jego  dalsze losy będzie można tam już śledzić, jeżeli uda się go odszukać.  A co z Sir Europe niestety nie wiem, nie wyjechał razem z Furst Savem.  Tu jest lista koni, która wyjechała https://www.eurodressage.com/2019/12/01/helgstrand-dressage-selects-16-cross-atlantic-be-sold-helgstrand-usa
Dzięki za info, obserwuję u kolegi klaczkę po Furst Sav na polskiej matce - bardzo dobrze się zapowiada pod każdym względem.
vissenna   Turecki niewolnik
11 stycznia 2021 18:21
Dzięki za info, obserwuję u kolegi klaczkę po Furst Sav na polskiej matce - bardzo dobrze się zapowiada pod każdym względem.


U mnie tez klaczka po Furst Sav z polskiej matki po Sofix.
Mloda w dalszym ciagu rozwija sie harmonijnie, rusza bardzo fajnie, z 3 dobrymi chodami. Widac "poprawiona" matke a leb typowy dla linii Furst.
Tu niecale poltora roku:


Zachecone rezultatem, w tym roku kobyla poszla pod Radiusa, czyli znowu syna Revolutiona, ale za to z ciekawa strona matki. W maju bedzie efekt, az sie doczekac nie moge.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się