Derki

Faktycznie, właśnie też to znalazłam  😡
Nie wpadłam na to żeby szukać rozmiaru np. "XS" i szukałam tylko "pony"  😵


Dziękuję!  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 stycznia 2021 18:23
xxagaxx a może spróbuj zamontować z przodu gruby podkład od owijek?  Powinno zawsze trochę odsunąć z przodu derkę. Coś w tym stylu.
Constantia, odpada, bo koń potem na dwór idzie, jakby na taki śnieg wszedł z tym miskiem.  😁 😁
Constantia, odpada, bo koń potem na dwór idzie, jakby na taki śnieg wszedł z tym miskiem.  😁 😁

No właśnie też nie wiem, kto na to wpadł. 😀 Wystarczyłoby, żeby futro było tylko z jednej strony i sama bym przemyślała. A tak to kompletnie nieprzydatna rzecz dla większości koni. Przecież nie musi wychodzić, żeby to upierdzielić.
Czy ktoś używał takiego polaru z Deca? 👀
https://www.decathlon.pl/p/derka-stajenna-polar-basic-dla-konia-i-kuca/_/R-p-308117?mc=8554495
Lubię ich produkty, w znakomitej większości mi się sprawdzają, zastanawiam się jak z jakością tego wyżej?  🤔
Dziś przychodzi do mnie pierwsza w tym roku przesyłka z Premiere Equine... i chyba ostatnia bo + 23 % VATu zabolało mocno 🙁 Mam zatem pytanie: czy w UE mamy producenta derek porównywalnej jakości? Zależy mi na mocnym materiale i sporej objętości derek. Horze moim zdaniem mocno obniżyło jakość...
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2021 09:18
_Gaga, o nieee, bardzo mi się to nie podobaaaa! ;(
Moim zdaniem, trooochę porównywalne są 300tki Allweather z Deca. Ale już np. te o mniejszej gramaturze - mają inny DEN, więc nie będą tak pancerne jak PE ;(
Mam pytanko odnośnie derki magnetycznej PE
https://beckersport.pl/derka-magnetyczna-premier-equine-bipolar-p-2684.html?manufacturers_id=37
Czy ktoś posiada taką i jest warta czegokolwiek? Słyszałam że derki magnetyczne bez zmiennego pola można sobie wsadzić, sami wiecie gdzie. I tak się zastanawiam czy warto wydać parę groszy  🤔 🤔
300 + mam kilka, celuję w 200 gr aktualnie (tj potrzebuję jeszcze z jedną 200 gr)
Nie ukrywam, że liczyłam na posezonowe wyprzedaże w PE 😕


Czy ktoś posiada taką i jest warta czegokolwiek?

Mam i ochaniacze magnetyczne też. Czy działa - trzeba by koni pytać... 😉 ale ze zdrowotnych derek PE wolę Infrared. Tam czuję namacalnie ciepło. W przypadku magnetycznej... ciul wie czy działa, czy nie.
_Gaga możesz podlinkować ?  :kwiatek:
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2960053#msg2960053 date=1611047602]
Dziś przychodzi do mnie pierwsza w tym roku przesyłka z Premiere Equine... i chyba ostatnia bo + 23 % VATu zabolało mocno 🙁 Mam zatem pytanie: czy w UE mamy producenta derek porównywalnej jakości? Zależy mi na mocnym materiale i sporej objętości derek. Horze moim zdaniem mocno obniżyło jakość...
[/quote]
Ale nie odliczyli Ci 20% na stronie? Mnie odliczyli. Oo Mam wpisany adres i od razu po zalogowaniu odliczane jest mi 20% od wszystkiego. Więc różnica to tylko te 3%.

EDIT: Azuzu93, Infrared
_Gaga kiedy ten vat doliczają ? 
Co do jakości derek to oczwiście bucas. Mam tourout na polarze 3 sezon i wydaje się niezniszczalna, tylko doprac już się nie da 😉 , PE lucanta 1200 g zaczeła przemakać w tym czasie.  Mają o różnej gramaturze. Sama się zastanwiałam nad 200 g bucas atlantic, ale stwierdziłąm, że jedna dera 200 g mi wystarczy, zwykle koń w tym bucasie lata.
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2960053#msg2960053 date=1611047602]
Dziś przychodzi do mnie pierwsza w tym roku przesyłka z Premiere Equine... i chyba ostatnia bo + 23 % VATu zabolało mocno 🙁 Mam zatem pytanie: czy w UE mamy producenta derek porównywalnej jakości? Zależy mi na mocnym materiale i sporej objętości derek. Horze moim zdaniem mocno obniżyło jakość...

Ale nie odliczyli Ci 20% na stronie? Mnie odliczyli. Oo Mam wpisany adres i od razu po zalogowaniu odliczane jest mi 20% od wszystkiego. Więc różnica to tylko te 3%.

EDIT: Azuzu93, Infrared
[/quote]

W sensie te 20% odliczają jak wysyłka jest do Polski czy chodzi Ci o promocje? Kiepsko z tym cłem
W sensie te 20% odliczają jak wysyłka jest do Polski czy chodzi Ci o promocje? Kiepsko z tym cłem


W regulaminie nadal mają tylko o Nowej Zelandii, USA, Kanadzie, Rosji i Afryce Południowej, jeszcze nie dopisali tam Unii. VAT-u nie płaci się 2 razy, VAT płaci tylko jedna osoba zawsze. Więc jeśli ja muszę zapłacić na granicy, to oni mi to odliczają i robili tak już wcześniej dla krajów spoza Unii właśnie. Mnie się nalicza od razu po zalogowaniu, to nie jest promocja, tak w pierwszej chwili pomyślałam. 😀 To jest cena obniżona o VAT. Jeśli się nie odlicza przy zalogowaniu, to w regulaminie jest prośba, żeby estymować cenę wysyłki z kodem pocztowym, że wtedy odliczy.
A, i VAT to nie jest cło. :P
Gaga, jeśli nie miałaś tej zniżki, a zapłaciłaś VAT, to na pewno możesz się z nimi skontaktować, żeby Ci to odliczyli i zwrócili. Ja ostatnio robiłam machlojki okropne u nich z okazji tego Brexitu i wszystkie te machlojki bezzwłocznie zwracali mi na konto. 😀
Sprawdziłam, faktycznie po zalogowaniu ceny są od razu mniejsze. Z tym, że przesyłka mega droga, przy dodaniu derki do koszyka wyszło mi 19 funtów za przesyłkę.
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2021 13:45
anai, też to właśnie testowałam :P
Hmm, a orientuje się ktoś jak wygląda zwykła kurierska przesyłka od os. prywatnej z UK do PL? Czy teraz przez lockdown w UK nic a nic się nie wysyła?
Kminię, czy jakbym prosiła znajomą w UK o zamówienie i przesłanie to czy by się to opłacało...
Czy 6.9 premiere equine to rozmiar 155 cm?
Czy 6.9 premiere equine to rozmiar 155 cm?

Powiedziałabym, że ze 160.

Anai, o ciul. Na początku stycznia było 10,00 funta, teraz widzę 18,57. :/ No to skończyło się rumakowanie, te 10 jeszcze mogłam przełknąć, szczególnie z kodem na -10. Ale nie stówę za wysyłkę. -_-

EDIT: No to skończyło się fangirlowanie, trzeba szukać innych derek. Kurde, 3 lata już kupowałam tam wszystko do stajni dla konia i dla siebie. -_-
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2021 16:04
Donia Aleksandra, teoretycznie tak, ale PE same w sobie są mocno sukienkowate i wypadają duże.
A nie chce ktoś podłączyć się do zamówienia aby podzielić koszty?
Sivrite, aa może odliczyli. Udało się jeszcze tanią wysyłką, więc ostatnie zamówienie nie wyszło najgorzej... Ale z wysyłką za 100 zł to już wątpliwa przyjemność 🙁

_Gaga kiedy ten vat doliczają ? 
Co do jakości derek to oczwiście bucas.

Urząd Celny dolicza VAT, jak paczka dojdzie do kraju.
Mam Bucasa bodaj 150 gr i nadal wolę PE. 1200 DEN, obszerność i dotychczasowe ceny (szczególnie w promkach -25 do -50%) przemawiają do mnie jednak bardziej. I - jak dla mnie - porównanie Bucas - Horze , jeśli chodzi o parametry, to Horze lepsze (1200 DEN). Bucas też nie powala ceną ani dostępnością 🙁 czyli że bez szału... przynajmniej wg mnie
Gaga, ja mam Busse Astana, one są 1680D. 300 jeszcze nie wyciągnęłam, bo te trzy doby dołożyłam 200 pod 100, żeby nie musieć jej prać po trzech dniach używania, ale wydaje się bardzo spoko. Ale już trzeci sezon leży, kurde. 😀
Są też 100 gramów, wczoraj koleżance szukałam, to za 340 idzie znaleźć.
Donia Aleksandra jakby co ja bym byłą chętna na zamówienie PE 🙂
Dla mnie bucas jest bez porównania lepszy od horze, przynajmniej na podstawie tych derek co mam. Horze 200g 1200D i rozerwana po 2ch tygodniach, bardzo ciężka, wyciera grzywę do zera. Bucas 150g 600D jest cała, nie potargana, i lżejsza od tej horze, grzywa nie jest super, ale zdecydowanie lepiej wygląda niż po horze. Za to z horze mam fajne polarówki 😉
Ja mam jedyna Horze Nevada, 400gr i byłaby super Ale strasznie się przekręca... jest bardzo sliska od spodu, może dlatego
Dla mnie bucas jest bez porównania lepszy od horze, przynajmniej na podstawie tych derek co mam. Horze 200g 1200D i rozerwana po 2ch tygodniach, bardzo ciężka, wyciera grzywę do zera. Bucas 150g 600D jest cała, nie potargana, i lżejsza od tej horze, grzywa nie jest super, ale zdecydowanie lepiej wygląda niż po horze. Za to z horze mam fajne polarówki 😉

Ta waga...! Uh. PE to samo, 200 gramów, a ciężka jak cholera i opiera się na karku. Zrzucam to na ten czołgowy materiał zewnętrzny, ale ludzie, jak ja nie lubię tej wagi w tej derce.
Sivrite 200g pffff co Ty wiesz o zabijaniu.....  Koń golony w chowie pół otwartym, -22c, to poszłam wyciągnąć kupioną dawno 450g oczywiście z pe. Przysięgam, że zastanawiałam się czy.... zwieracze mi nie puszczą przy wrzucaniu jej na konia  😂 ale konio cieplutki, zadowolony, uwalił się spać na dworze  😉
kitty, stołeczek, serio. Ja już ostatnio zarzucając na Rudego tą 400 strefową doznałam urazu ręki. Jak nic będę brała stołeczek.
epk mam nadzieję nie używać jej już nigdy więcej! ale faktycznie trzeba to przemyśleć, bo wcale nie jest to taki śmiechowy problem jakby mogło się wydawać.... Maniuś to jeszcze pół biedy, ale Łucjusz! to dobry trening pod jakieś pchnięcie kulą czy jakoś tak  😵
Sivrite 200g pffff co Ty wiesz o zabijaniu.....  Koń golony w chowie pół otwartym, -22c, to poszłam wyciągnąć kupioną dawno 450g oczywiście z pe. Przysięgam, że zastanawiałam się czy.... zwieracze mi nie puszczą przy wrzucaniu jej na konia  😂 ale konio cieplutki, zadowolony, uwalił się spać na dworze  😉

Ja to w ogóle wychodzę z tego obronną ręką, bo nie dość, że on niegolony (tylko on nie ogarnia w zimę i produkuje puszek), więc mniejsze gramatury, to arab. Jak zobaczyłam derkę na konia koleżanki prawie 180, to swojego bym dwa razy owinęła. A jak przyszło do zarzucania, to dorzuciłam za trzecim razem. 😀 A to tylko 40 gramów było! 😀 Współczuję ludziom z golonymi mamutami wielkimi.
Serio stołek, bo jak zarzucałam na tego dużego, to już czułam, że jestem na granicy naciągnięcia międzyżebrowego na plecach, bo to u mnie standard. 😀

EDIT: Gaga, czy Ty też zapłaciłaś VAT od kwoty razem w kosztami wysyłki? Oo Byłam pewna, że koszt wysyłki się nie wlicza do VAT-u. Oo Bo to już robi ze 100 złotych z PE ponad 120.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się