Re-Voltowicze ZA granicą: pensjonaty, zwyczaje, niecodzienności...

Czy w rejestrując w FN Niemczech konia z polskim paszportem zarejestrowanego w PZJ, koniecznie wymagany jest czip? I który to jest Lebens-Nr. ? 🙂
numer paszportu?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
12 listopada 2020 17:57
mindgame, znów podam przykład z ch, bo w Niemczech często jest podobnie. Wszystkie konie od 2006 roku muszą mieć chip, więc żeby doszło do rejestracji trzeba mieć numer chipa. Zresztą koń nie miał by prawa wyjechać za granicę bez chipa. Nr chipa powinnaś mieć w paszporcie.
Cześć,
Mam pytanie do osób z UK o hunting, obserwuje taki profil na insta https://www.instagram.com/p/CHf97deheZV/?igshid=15xddmjm9btn8
Czy takie skoki przez te krzaki z waleniem pupą w siodło to taka norma?
Z ciekawości pytam.
Zet
Mam w okolicy grupe huntingowcow. Czesc z nich jest z Irlandii i ma Irlandzkie konie. Poziom jezdziecki na poziomie marnym. Kazdy tak skacze i jezdzi na zlamanie karku ( robia tu regularne huntingi z psami po okolicach ). Ja sama bralam udzial w jednym takim huntingu i bylam przerazona tym jak oni jezdza i jak wygladaja ich konie.
mindgame, znów podam przykład z ch, bo w Niemczech często jest podobnie. Wszystkie konie od 2006 roku muszą mieć chip, więc żeby doszło do rejestracji trzeba mieć numer chipa. Zresztą koń nie miał by prawa wyjechać za granicę bez chipa. Nr chipa powinnaś mieć w paszporcie.


Za granice Szwajcarii?

Cześć,
Mam pytanie do osób z UK o hunting, obserwuje taki profil na insta https://www.instagram.com/p/CHf97deheZV/?igshid=15xddmjm9btn8
Czy takie skoki przez te krzaki z waleniem pupą w siodło to taka norma?
Z ciekawości pytam.


Norma 🙂 Niektórzy jeżdżą dużo gorzej. Niektórzy dużo lepiej. Ale większość naprawdę słabo.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
12 listopada 2020 20:20
Zet Walenie tyłkiem w siodło to jedno, jak trzeźwi są to już jest dobrze 😀
No tak, dzięki za wyjaśnienie. Co do trzeźwości narodu brytyjskiego nie mam złudzeń, pracuje w firmie z Manchesteru 😉
aleqsandra, - z tego co kojarzę to starsze konie, urodzone w czasie sprzed obowiązku chipowania nie muszą go mieć 😉
Czy jest ktoś może w Rumunii?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
13 listopada 2020 19:09
Zorilla, zza granicy do ch lub z ch za granicę

keirashara, muszę sprawdzić, ale zasadniczo wydaje mi się, że nie musisz dopóki nie ruszasz się za granicę np. i przynajmniej tak długo jak paszport konia jest ważny, nowego chyba już nie wystawią bez chipa
Pytam czy konkretnie chodzi o Szwajcarię bo jest tak jak mówi keirashara - konie urodzone przed 07/2009 nie muszą ich mieć i podróżują bez problemu.

Ja mam w pensjonacie pracowników z Rumunii i współlokatorkę jeżeli to Ci pomoże 🙂 Ale nie są W Rumunii.
aleqsandra, - jestem na 99% pewna, że granicę z DE przekroczysz koniem urodzonym przed 07/2009 bez żadnego problemu. Mieszkam dość blisko (~60km), konie z okolic często śmigały jakieś regionalki za granicą bez chipa, a Niemcy u nas.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
14 listopada 2020 13:26
keirashara, https://www.fnch.ch/fr/Sport/Registre-des-chevaux-de-sport--passeports/Registre-des-chevaux-de-sport.html

Zgodnie z info na ww. stronie od 2016 nie ma możliwości zarejestrowania konia w szwajcarskim związku sportowym bez chipa, a bez rejestracji nie masz prawa udziału w oficjalnych zawodach, a tym bardziej za granicą lub zza granicy w Szwajcarii.

Od 2006 za to jest obowiązek chipowania nowonarodzonych koni.

W efekcie regionalki, o których wspominasz to albo starsze konie albo brak weryfikacji. Nie oszukujmy się - prawo prawem, teoria teorią a egzekucja swoją drogą. Nikt nigdy np. nie kontrolował mojego konia.

Lepiej! Na zawodach w Szwajcarii nikt nie kontrolował czy ja to ja i czy mam chociaż paszport i szczepienia... Przyjeżdżasz na zawody, wsiadasz na konia i jedziesz.
aleqsandra, - ale ja przecież mówię o koniach starszych i o granicy PL/DE, nie o Szwajcarii. Także wszystko się zgadza.
Przecież konie sprzed 2006 to obecne 14-15 latki, często w ciągłym użytku i sporcie, ja sama mam model z 2003 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
14 listopada 2020 18:18
keirashara, Zorilla, mój jest z 2006 i nie miał chipa dopóki nie postanowiłam się przeprowadzić. O ile dobrze pamiętam, nie udałoby mi się zrobić papierów eksportowych bez chipa, ponadto nie byłabym w stanie go zarejestrować w Agate, w którym musi być zarejstrowane każde zwierzę agrarne i konie na terenie Szwajcarii. Nie musiałam za to wymieniać paszportu mimo że wg niego mój koń nadal jest ogierem 😉 Nikt się jeszcze do tego nie przyczepił, nawet przy rejestracji w FNCH. Ale znowóż wracamy do punktu wyjścia - fnch by go nie przyjęło do rejestracji bez chipa...

Może pojedyncze przejazdy przez granicę nie są aż tak restrykcyjnie obwarowane bądź są w "szarej strefie" ... nikt nie wie jak to ugryźć. Gdybym chciała się ruszyć do Francji (do której mam rzut beretem) bez papierologii to zostałam poinstruowana, że mam się zglosić na granicy jako jednorazowy wyjazd treningowy. A więc wracając musiałabym tylko się zgłosić, że wróciłam. Ale jak to wygląda w praktyce, to nie wiem.

ps. Szwajcaria jest w Schengen, ale nie w Unii... Może kwestia poruszania się po Unii jest taka, że wychodzi się z założenia, że zasady są ujednolicone między krajami, więc jeśli koń spełnia wymogi lokalne to spełnia też unijne, więc nie ma tematu.
Wpisujecie w CV nazwy stajni, w których pracowaliście czy tylko/i imię i nazwisko zawodnika? 🤔
Czy jest baza niemiecka, gdzie da radę sprawdzić po numerze czipa tożsamość konia?
Wesołych Świąt życzę Wam!!! Feliz Navidad!!!

U mnie spokojnie, szykujemy się do kolacji świątecznej.
W Peru tradycyjnie zasiada się do wieczerzy o północy.
Głównym daniem jest indyk faszerowany, sałatka z buraków czerwonych, ziemniaków, marchewki z cebula marynowaną - pyszna. Gorąca czekolada i chica morada do picia.

Stajnia nie pracuje 24 i 25 grudnia. W Peru jest tylko 1 dzień świąteczny. Również 31 i 1 nie pracujemy.
Wprowadzono zaostrzoną kwarantanne. W tych dniach np. nie można poruszać się samochodami prywatnymi. Funkcjonuje tylko transport publiczny i taxi.
W sylwestra mamy zakaz wychodzenia od 23😲0 do 4😲0.

Pozdrawiam Was cieplutko ze słonecznego Peru!!!

Chciałam się pochwalić moja podopieczna. Przyjechała z mamą prawie dwa lata temu. Miała wówczas około 3 miesiące. W marcu 2021 skończy 2 lata.
Ma na imię "De Nada" co znaczy "nie ma za co" , jest kucem (razem z mama zostały kupione od handlarza z rzeźni).
Mała jest przeurocza, inteligentna, uwielbia pieszczochy, bardzo spokojna, przyjacielska. Uczy się szybko, współpracuje, w obsłudze miodzio.




i jak przyjechała (ich coral wówczas sklecony na szybko i wyglądał ohydnie  😁 )


ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 grudnia 2020 16:14
U nas (USA) święta to jedynie 25 grudnia - dziś 26 grudnia normalny dzień pracy.

Apropo życzeń świątecznych.

Parę dni temu wybrałam się w terenik - pierwszy od intensywnych opadów śniegu, jakie miały miejsce 10 dni temu.
Temperaturka lekko powyżej zera, tak więc niebezpieczeństwa pośliźnięcia się na lodzie brak, bo lód się w breję zamienił, a Negocjacja dodatkowo rozkuta (koń niekuty dobrze daje radę na śniegu).
Wychodzę więc z terenu naszej stajni na wąską, rzadko uczęszczaną bo ślepo zakończoną uliczkę tuż za bramą. Przede mną w odległości jakichś 15 m pani ze szczekającym, niewielkim i grubawym pieskiem.
Idę więc powoli za nią, ta się w pewnej chwili odwraca i informuje mnie, że pies szczeka i czy koniowi to nie przeszkadza.
Ja na to, że absolutnie nie, bo koń przyzwyczajony do szczekających piesków.
Tak więc idziemy dalej za panią w odległości już ok. 10 m.
Pani znów  się do mnie odwraca i tym razem prosi bym się zatrzymała z koniem "bo piesek się denerwuje" (szczeka tak samo jak wcześniej) (?!!!). Ok. Zatrzymuję się.
Uliczka kończy się na skrzyżowaniu z większą ulicą, pani skręca w prawo do skrzynek pocztowych ja stoję na tym skrzyżowaniu i mówię do niej "Have a good day and Merry Christmas" a pani odwraca się i ze źle skrywaną  wściekłością odpowiada
" I DO NOT CELEBRATE CHRISTMAS!!!!"
Ja na to, że przepraszam za te Merry Christmas ale nie jestem z tego kraju itd itp że nie wiedziałam co mam jej życzyć.
Starsza pani na to że ona obchodzi Chanuka. A tak w ogóle to mam już z tym koniem już wreszcie przejść przez ulicę, bo za długo stoję na tym skrzyżowaniu bo przecież ta ulica którą mam przejść jest prawie nieuczęszczana. Ja na to że przecież trzeba się zatrzymać by sprawdzić czy nic nie nadjeżdża że nigdy nic nie wiadomo bo słaba widoczność, bo zakręty z obu stron.
Reasumując Pani starsza deczko mi ciśnienie podniosła, piesek oczywiście niczemu nie winny.
Tak więc będąc w USA trzeba sobie raz na zawsze wbić do głowy by nie życzyć ludziom Merry Christmas a Happy Holiday.
wracaj!
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 grudnia 2020 15:12
ElaPe ciekawy „egzemplarz” ci się trafił, moi znajomi/klienci co prawda wiekszosc UK ale tez trochę USA - i Muzulmanie i Żydzi i Hindusi wszyscy życzą sobie nawzajem Merry Christmas.

Głowa do góry, sfrustrowani ludzie którzy nie maja na kim wylać złośliwości są wszędzie niestety, a korci czasem żeby te złośliwość zwrócić 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 grudnia 2020 16:24
Donkeyboy: fakt ciekawy egzemplarz. Wstajni jedna pani jest wyznania mojżeszowego i nie ma problemu z Merry Christmas
Hej, mam pytanie do dziewczyn ze Stanów, czy jest jakaś baza koni w USA, albo baza wyników z zawodów, coś jak nasz artemor albo zawody konne?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 stycznia 2021 00:56
Hej, mam pytanie do dziewczyn ze Stanów, czy jest jakaś baza koni w USA, albo baza wyników z zawodów, coś jak nasz artemor albo zawody konne?


Niestety nie ma. Każda dyscyplina ma jakieś bazy danych do których strasznie trudno się dokopać i przeważnie trzeba być członkiem danej organizacji.
ElaPe dziękuję!  :kwiatek: a jest jakiś sposób, rejestr, żeby odszukać konia, czy znajduje się na terenie Stanów?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 stycznia 2021 16:01
Jeśli jest to koń zarejestrowany w USEF to jest taka możliwość by go odszukać, niestety nie za darmo

https://www.usef.org/search/horses
ElaPe bardzo dziękuję!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Czy mieszka ktoś z Was Belgii i jest mi w stanie powiedzieć jakie obostrzenia są dla przyjezdnych ? Na gov.pl strasznie zagmatwanie jest to opisane..
Czy mieszka ktoś z Was Belgii i jest mi w stanie powiedzieć jakie obostrzenia są dla przyjezdnych ? Na gov.pl strasznie zagmatwanie jest to opisane..

Ja jestem w Belgii, konia przewozilam ze 3 lata temu. Wtedy musiał być chip, papierologie załatwiła za mnie firma transportowa.
Pozdrowienia z Peru!!!
Znowu mamy tutaj kwarantannę narodową i zamknięcie kraju.
Od 1 lutego powtórka z marca 2020. Wszystko prawie zamknięte. Banki, przychodnie, kliniki, apteki i sklepy spożywcze otwarte (40 % pojemności).
Delivery działa do max. 18😲0 (trzeba dostarczyć jedzenie).
Kraj jest podzielony na 3 strefy: poziom ekstremalny, poziom bardzo wysoki, poziom wysoki.
Cóż, prowincja Lima jest w poziomie ekstremalnym.
Oznacza to, że godzina policyjna jest całą dobę aż do 14 lutego. Może wyjść tylko 1 osoba z domu/na rodzinę i tylko na 1 godzinę w godzinach 6😲0 do 18😲0.
Są wyznaczone "profesje/zawody" które mogą/muszą pracować i muszą posiadać specjalną przepustkę.
Samochody osobowe prywatne - zakaz poruszania. Transport publiczny ograniczony. Transport między prowincjami zakazany. Taxi działają.

Wszelaki sport zakazany. Centra kulturalne, religijne etc zakazane, zamknięte.

Co robią konie w Limie? W większości mają wakacje. Są ruszane przez pracowników stajennych.
W stajni gdzie pracuje tylko działa hipoterapia. Na szczęście mam pracę.
1 stycznia dostałam podwyżkę a teraz, obcięli mi godziny i pensję przez tą kwarantannę.
Pocieszam się, że na pewno wrócimy do normy. Bardzo dużo jest chętnych na "jazdy konne".
Największa grupą są dzieciaki, 6 - 10 lat. One dominują w tutejszych stajniach. Generalnie więcej jest kobiet/dziewczynek.

No i hit państwowy, wszyscy żyją jedyną nowiną - szczepionki dziś w nocy dotarły do Peru. Rusza program bezpłatnych szczepień.
Przyleciały (wszystkie stacje TV relacjonowały minuta po minucie lot szczepionek  🤔 ) szczepionki chińskiej firmy Sinopharm.



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się