Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 stycznia 2021 18:42
Equilab jest ekstra!
A ta opcja udostepniania lokalizacji to nie wiem czy nie jest w opcji Premium
Tak, sprawdziłam jest w wersji premium, szkoda.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 stycznia 2021 18:38
U nas zima jakiej już nie pamiętam 😍 Jest cudnie! Śniegu nawaliło powyżej kolan, a miejscami do połowy uda 😜 Mojego, karlego uda 😉 Taką zimę to ja uwielbiam! Jutro ma być mróz srogi, bezwietrznie i słońce, będzie pięknie  🏇
Dziś było nieco ekstremalnie w terenie, śnieżyca taka, że w tempie powyżej stępa nie było nic widać, bo śnieg tak sypał do oczu 😁 ale pośmigaliśmy i galopem, licząc na to że konie coś tam widzą jednak 😉
zembria, ale zazdro! A jak jeździcie, na boso?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 stycznia 2021 18:56
Tak, jakbyśmy buty ubrali, do dopiero byłaby jazda 😁 Uwielbiam jeździć po śniegu! To chyba najfajniejsze podłoże do jazdy jest i do tego taka cisza jak się jedzie, nie słychać kopyt, płynie się w powietrzu 💘
No właśnie sama już nie wiem jak po tym śniegu jeździć (w zasadzie to nigdy w życiu mi się nie zdarzyło ;_😉, bo piszą, że na boso źle, ja znam wersję, że boso najlepsze, dzisiaj widziałam laskę w butach na 4 i też bezproblemowo galopowała. Kuuurde, mam nadzieję, że i u mnie coś dopada, bo tylko taka cienka warstewka na opolszczyźnie, a bym pośmigała w końcu!
U nas też bajkowo. Leśne szutry i asfalty zamieniły się w koniostrady. Konie chętne do galopu, czasem aż za bardzo 😉 Nawet mojemu staremu się na pobrykiwania zebrało.

Budyń
, dlaczego boso źle? U nas wszytko bose i nie ma żadnych problemów ma śniegu.
Moja też bosa i doskonale sobie radzi.
Oczywiście lepiej się jeździ na śniegu, który nie został wcześniej ubity. Lepsza przyczepność, zwierzak też pewniejszy.
Zawsze, te nieprzychylne odcinki, można pokonać w ręku. Potem wsiąść.
zembria, ale piękne zdjęcia! Rewelacja!
Dopiero w którymś wątku ktoś pisał, że boso się mu koń rozjeżdża :P
Ja aż pogodę sprawdziłam i nie zapowiada się już na śnieg niestety, ciągle na plusie 🙁 Także dla mnie kolejny rok bez koniowania w śniegu, ale dupsko.
budyń, najlepiej boso imo. Podkowy sie nabijaja sniegiem, buty... no zalezy jakie, ale zawsze mam wrazenie ze to jednak mniej stabilnie niz bose kopyto + rzepy sie rozpinaja jak wlezie piach czy wilgoc.

zembria, jaka zima 😜

U nas tez zima przyszla, zabralam dzisiaj kuca na samotny lesny teren pierwszy raz od wrzesnia jakos, a tu sniezyca nas dopadla 👀 jako ze dopiero zaczelo padac, to mimo golych podkow mozna bylo na luzie pogalopowac, tyle ze z zamknietymi oczami 😁 😉



Nawet po uszach widac ten entuzjazm 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 stycznia 2021 23:03
Jak śnieg ubity i rozjeżdżony samochodami, to oczywiście i bosy koń się będzie ślizgał, ale jeśli kopyta są ok, nie są to "plastiki" jak ja je określam (czyli bez miski, fałszywka najczęściej, ściany wsporowe wtopione w podeszwę) to bosy koń po śniegu pójdzie normalnie, przecież zima występuje w przyrodzie i konie żyją od tysiącleci 😉 W normalnym kopycie kąty wsporowe i ściany wsporowe stanowią naturalne hamulce.
W tym wątku się jeszcze nie udzielałam, a po przeprowadzce, mamy tak fantastyczne tereny, że na sezon jesienno-zimowy zostałam jeźdźcem wyłącznie terenowym 😀

Obecnie u nas bezmiar bieli 💘


Również jeżdżę z Equilabem. Super sprawa, w ogóle ta aplikacja zrobiła się nieoceniona przy poznawaniu nowego terenu, dużo szybciej poznałam ciekawe trasy i szybko wykluczyłam te ścieżki które się pod konie nie nadają. Rewelacja. 🏇
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 stycznia 2021 10:29
Ale zazdro śniegowych terenów! Koń bosy na śniegu śmiga jak na kwarcu prawie 😉 u nas niestety do lasu sie nie odważę jechać, bo musimy przejechać całą wieś, a droga jest lodowiskiem wyjechanym przez samochody 🙁 i nie ma innej trasy
A da się was jakoś pododawać na tym equilabie? Kiedyś korzystałam, ale mało i nie ogarniam zbyt :P Trzeba wpisać nazwę i was znajduje w bazie po prostu?
[quote author=budyń link=topic=114.msg2959800#msg2959800 date=1610823793]
No właśnie sama już nie wiem jak po tym śniegu jeździć (w zasadzie to nigdy w życiu mi się nie zdarzyło ;_😉, bo piszą, że na boso źle, ja znam wersję, że boso najlepsze, dzisiaj widziałam laskę w butach na 4 i też bezproblemowo galopowała. Kuuurde, mam nadzieję, że i u mnie coś dopada, bo tylko taka cienka warstewka na opolszczyźnie, a bym pośmigała w końcu!
[/quote]

To gdzie Ty na tej Opolszczyźnie jesteś, że śniegu nie masz!! U mnie śniegu po kolana,  -10 stopni i śnieg pada cały czas, a też Opolszczyzna 😀

Mnie jest smutno, bo w końcu prawdziwa zima, jest pięknie, na święta dostałam grubą, ciepłą spódnicę jeździecką....a wsiąść nie mogę, bo noga w gipsie  🍴
Reyline, ja z Nysy i tam tak cienko, ledwo kopytka zakrywa :P
Jest śnieg jest zabawa! Na Podhalu śniegu nie brakuje.Konie szaleją ,a my próbujemy innych dyscyplin jeździeckich ! KJ Czarny Dunajec.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 stycznia 2021 16:48
U nas był śnieg przez tydzień w grudniu. Kobyła jest bez podków i nie ma problemów na śniegu.

Miało być wierzchem, ale starość nie radość  😉 siodlarnia zimna, i nie chciało mi się przebierać, więc był spacer w ręku, chociaż gdybym wiedziała że kucka    dzisiaj jest taka do przodu, to bym wsiadła, bo mi prawie ręka odpadła, tak ja przytrzymywałam.
Nie wiem co takiego jest w śniegu, ale cześć koni dostaje szału (takiego pozytywnego). Nawet te lenie wpadają w jakieś szaleństwo i czasem niemal tyłków nie pogubią od rzucania nim w górę i na boki
PumCass   zachowaj zimną krew!
17 stycznia 2021 19:16
My też zaliczyliśmy  😍 dzisiaj jeszcze pięknie swieciło słońce, temperatur -13/-15. Było cudnie  😍





i przy okazji załapaliśmy się na wspólna zimową fotkę  💘


PumCass, ale super  😍
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 stycznia 2021 21:20
Pumcass świetne zdjęcia a wilki jakie czujne 😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 stycznia 2021 13:37
Szalona Pięknie! Dało się puścić tym przestworem, czy to pole uprawne było?
Pemi Czad 😀 Zawsze chciałam spróbować za koniem na nartach 😀
PumCass Te Twoje piesy się idealie komponują w takiej scenerii 🙂

My zaliczyliśmy w niedzielę równie ekstremalny teren co w sobotę 😉 Ale tym razem temperatura była ekstremalna, -19 stopni. Pojechaliśmy w spodniach narciarskich 😁 Aż żal że było tak mega zimno, bo pięknie świeciło słońce, było bez wietrznie, wszędzie grubo leżał świeży śnieg z sobotniej śnieżycy 💘 No ale w takiej temperaturze, to tak ostrożnie pojeździliśmy, żeby koni za bardzo nie spocić jednak. Kilka krótszych galopów, trochę kłusa, ale głównie stępem. Nie mniej pięknie było, krajobrazy jak z Narnii 😀 Ale, żeby nie było nam zbyt wesoło, to kamerka się rozładowała jakieś dwie minuty przed tym jak drogę, bardzo blisko, przebiegło nam stado około 25-30 jeleni 😵 Cudne były! Kilka dostojnych, potężnych samców z ogromnymi porożami 😍 i łanie. Potem jeszcze próbowaliśmy je odnaleźć, jak zmieniliśmy baterie, ale już przepadły w lesie.
No i na koniec, oba ekstremalne wypady w las, przypłaciłam chorobą i gorączką, zdycham w domu 🙄 ale było warto 😁
No ja tak ładnych zdjęć nie mam, ino uszowe, bo ni ma komu robić, ale w końcu jakieś mam! Pojeździłam w śniegu dzięki uprzejmości babeczki, od której dzierżawię z przerwami arabczana (akurat teraz mam przerwę, bo zaraz do Polszy wracam) i było meeega! Jaram się jak pochodnia, pierwszy raz jeździłam w takim śniegu i galopowałam, no jakbym miala 13 lat 😂 Dzień zrobiony.




zembria to akurat było pole, ale podobne przestrzenie do galopowania też są 😍
PumCass boskie zdjęcia 😜

Cieszę się, bo tutaj mamy też sporo fajnych górek, już widzę zmianę umięśnienia u koni 😀
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2021 06:21
Może to nie teren, bo to u nas na placu, ale... jeździłyście kiedyś w burzy śnieżnej?  🤣
Ciekawie było...  😁



Ja próbuję czegoś nowego  😁 wczoraj próba terenowa na dwa konie :P i poszło lepiej niż się spodziewałam  🏇
na początek kontrolnie próba w ogrodzeniu - wyszła pozytywnie więc jazda w teren  🏇 w sumie sama trasa terenowa wyszła nam na jakieś 8,5km głównie stęp, ale gdzie się dało (szersze równe odcinki) to sobie podkłusowywaliśmy  😀 konie o dziwo ogarnięte jakby już nie pierwszy raz szły w takiej konfiguracji :P ja potrzebowałam chwili na ogarnięcie tego co mam w rękach xD na przyszłość muszę skombinować jakąś linkę w wersji pośredniej między lonżą, a uwiązem bo uwiąz za krótki raczej, a lonża znowu zajmuje zbyt wiele miejsca w ręce... :P
tak czy inaczej teren pozytywnie zaliczony choć mróz dawał się dość mocno we znaki (palce u stóp to myślałam, że mi poodpadają  😁 ) w trakcie jazdy jeszcze skapitulowałam i założyłam jedną rękawiczkę xP w sumie to nie wiem jakim cudem udało mi się zrobić kilka zdjęć/filmików z moją koordynacją ruchową...  :P szkoda tylko, że nie udało mi się uchwycić łosi, na które się natknęliśmy  😉



any witaj w klubie, ja też jeżdżę na moich ślązakach  - za jednym razem dwa konie ruszone
kłusujemy, galopujemy bez problemu





Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się