dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

anetakajper   Dolata i spółka
08 stycznia 2021 16:02
Ja mam pod nakrętką od wit. gumkę z dziurką na końcówkę strzykawki.
Chciałam miedź od tego Touwit zamówić i chyba nie umiem szukać, poratuje ktoś linkiem? Czy tylko cynk jest i coś mi się pokiełbasiło?
Gillian   four letter word
09 stycznia 2021 06:54
Jest biotyna+cynk, selen+wit E i B-kompleks. Miedzi nie widziałam.
Gillian, - dzięki, to musiałam coś pomylić. Szkoda, przy ostatnich wydatkach na mojego gnoma chętnie bym przyoszczędziła na suplach, ale widać nic z tego 🙄
Faktycznie nie ma nigdzie na "kup teraz" ale może wystarczyłoby zagadać z jakimś sklepem, który ma ich inne produkty żeby ściągnęli?
Albo zadzwonić na ich stronie są numery do działu obsługi klienta ? 👀
Alaska  na allegro jest dostępne.
Alaska  na allegro jest dostępne.


Chodzi nam konkretnie o samą MIEDŹ. Ja tam nie widzę i dziewczyny wyżej też nie 😉
Aaa myślałam, że szukasz Touwit  😉
Taak Trouwita, ale miedź 😉
Hej, podawał ktoś zwykły MSM nie dedykowany dla koni i to samo z Wit. C?
Wiadomo, że zazwyczaj płaci się za samą nazwę "dla koni" ale czy to, to samo? Bo i tu i tu w składzie czysta siarka, tak jak z Wit. C ten sam skład więc na logikę po co przepłacać za nazwę?  🤔
kasia2107rafal, - ja, ale potem przesiadłam się na kieselgur z hippoveta, bo wychodzi bardzo sympatycznie cenowo i jest wygodniejszy w obsłudze 😉
Generalnie chemia to chemia, siarka to siarka. Kwestia tego, ile faktycznie jest zawarte w ludzkich suplach, bo suplementy nie podlegają praktycznie żadnej kontroli.
kasia2107rafal ja również podaje ,,zwykłe,, MSM, zamiast witaminy C podaje je z acerolą, w dawce i proporcjach jakie są opisane na opakowaniu MSM z firmy Dromy
Ja dawałam "ludzkie" MSM i kompletnie nie działało... A dawka była ta sama :/
kiershara rzeczywiście wychodzi to bardzo atrakcyjnie tylko trochę duża pojemność. A jak z efektami? Są jakieś czy jednak lepsze było MSM?

blucha i co? Jakie efekty? Też myślałam aby kupić zwykle i dawkowac tak jak na tych dedykowanych dla koni.
Z ciekawości- w jaki sposób efekty MSM mają być mierzalne?
czy działa tak samo nie powiem, na pewno działa, bo widze po zakresie ruchu chorej nogi.
Equigrav no wiesz są konie którym bez MSM strzyka a po podawaniu to zanika, lub tak jak u bluchy widać to w zakresie ruchu nogi... Właściciel zazwyczaj potrafi takie coś wychwycić. Moja po kontuzji już jakiś czas, chce ją wspomóc i zobaczymy jak z tymi efektami.
U mnie po ludzkim zero różnicy. Przy podawaniu z Horseline po dwóch tygodniach totalnie inny zakres ruchu stawów, szczególnie w jednej nodze. Koń chodzi tez taki "luźniejszy".
Windziakowa no wiem właśnie, że z horse line są dobre bo pytałam się znajomej... Ostatnio atrakcyjnie kupowała MSM i Wit. C a opakowanie witamin dostała gratis.
Tylko właśnie byłam ciekawa jaka to różnica skoro skład ten sam.
kasia2107rafal, - u mnie ciężko mówić o efektach, bo podawałam od wiosny w zeszłym, z okazji 17 roku życia konia 😉 Tak trochę bardziej, bo już wypadało mu jakiś nawóz wrzucić niż z jakiejś rzeczywistej super potrzeby. Czuł się w lecie jak młody bóg, schodził z padoku jak ogier, fikał do innych, na treningach chodził fenomenalnie. Ile z tego jest zaletą supli, a ile ogólnego dobrego samopoczucia nie wiem 🤣 Dla mnie Kieselgur jest o tyle wygodny, że zamawiam wiadro i mam na 2/3 miesiące z głowy, a z jakości pasz i supli od hippoveta jestem bardzo zadowolona.
Obecnie, przy przebojach zwyrodnieniowych i tym, że wyszły drobne zmiany szpatowe w prawym tyle poszłam w Dromy Devil Flex, ale docelowo chyba wrócę do Kieselgura, zależnie od tego jak zareaguje.
keirashara, ale przecież pytanie było o MSM, czyli siarkę, a Ty piszesz o krzemie...
Chesall, - ło matko, faktycznie 😡 Pokopałam, mea culpa!
Potrzebuję dobry i w miarę wydajny preparat na stawy 🙂 wet zalecił movicur z hippolyta ale srednio zdało egzamin, koń nadal strzyka. Młody koń, badanie RTG wykazało drobne zmiany w stawie skokowym w postaci małych ostróg. Nie kuleje, ale wolałabym zasuplementowac lepiej 🙂
domiwa,
https://www.animavet.pl/st-hippolyt-gemuse-krauter-mineralien-20kg.html
https://www.animavet.pl/eggersmann-horse-vital-plus-25-kg.html
https://www.animavet.pl/hoveler-original-reformin-plus-25-kg.html
https://www.animavet.pl/marstall-force-20-kg.html
https://www.animavet.pl/pavo-vital-20-kg.html


Czy procz wynienionych witamin przyychodzi cos komus do glowy?
Po brexicie niemal wszystkie procz Pavo w 8kg opakowaniu i Marstall sa niedostepne na rynku uk.
Tutejsze witaminy z racji ze Anglicy nie maja  w zwyczaju ich podawac sa bardzo drogie.
Marstall ma bardzo duzo zelaza w skladzie czego pragne uniknac...
A pavo jak czytalam opinie to raczej dla malo wymagajacych koni.
Szukam czegos przy czym  nie zbankrutuje przy dwoch koniach w intensywnej pracy.
Podawalam dlugo Chevinal ale cukier tez ograniczam wiec wolalabym go uniknac.
Jakies sugestie?
Dolfos? 🙂
Jakos man mieszane uczucia co do tej firmy.
Widzialam gdzies duzy worek przy okazaki szukania inch witamin I cena z kosmosu.
Chyba posostaje mi do wyboru jedynie
Chevinal plus
Marstall force
Equina Meganutril
Pavo vital... nie wiem co wybrac.
Teskno mi za eggersman I hoveler🙁
Cobrinha a Mebio VitalMin?
Nie jest dostepne w uk
Jak sprawdzia sie Pavo dla pracujacych koni? Sa to typowe witaminy czy cos w rodzaju koncentratu? 

Czy ktos mi moze wytlumaczyc roznice miedzy numerami w I poza nawiasem? Pierwsza kolumna jest na kg druga na 60ml
Cobrinha pierwsza cyfra to ilość mikroelementu (np jodu), a druga to ilość związku chemicznego (np jodku potasu).
Dziekuje. To na co tak naprawde powinnam patrzec jesli chce porownac dwa preparaty?
Edit.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się