pensjonaty w okolicach trójmiasta

Kasija, a skąd takie informacje odnośnie ceny i ile mają czasu pensjonat? Bo powiem szczerze, że stoję tam prawie dwa lata, pozostali duzo dłużej i nigdy tam tyle nie zapłaciłam za boks 😉 a i w zeszłym miesiącu nie było wolnego boksu 😀
Chyba, że stajnie pomyliłaś i mówisz o stajni Jaga w Bielkówko. To fakt, oni mają 2 miejsca wolne i od niedawna pensjonat prowadzą, wczesniej była tylko szkółka. Co do ceny nie wiem, ale stawiam, że tyle może kosztować.
Kucek1331, W pępowie stajnia Kłębuchowo, ale musialabys zapytać czy przyjmują konie w pensjonat
I o ile dobrze kojarzę to w Babim/Skrzeszewie ktoś miał wolne miejsce w przydomówce, ogłaszał sie też na olx - 650zl i chyba dosc przyjemne warunki
Kasija chyba pomyliłaś stajnie, bo stawka 1000 pln to Stajnia Jaga w Bielkówku, a nie ta, o której  pisałam 🙂 na Tęczowej ciężko o miejsce w pensjonacie, bo full.
Kasija, a skąd takie informacje odnośnie ceny i ile mają czasu pensjonat? Bo powiem szczerze, że stoję tam prawie dwa lata, pozostali duzo dłużej i nigdy tam tyle nie zapłaciłam za boks 😉 a i w zeszłym miesiącu nie było wolnego boksu 😀
Chyba, że stajnie pomyliłaś i mówisz o stajni Jaga w Bielkówko. To fakt, oni mają 2 miejsca wolne i od niedawna pensjonat prowadzą, wczesniej była tylko szkółka. Co do ceny nie wiem, ale stawiam, że tyle może kosztować.


Faktycznie pomyliłam stajnie  😵 przepraszam was 😉
Twoja stajnie znam, polecam 😀 sama myślałam czy po przeprowadzce do nowej chaty się do was nie przenieść.  🙂
Stoi ktoś może w Zalesiu?
Moon   #kulistyzajebisty
23 listopada 2020 09:46
FerventAxis, forumowa Lov?
FerventAxis, tak jak pisze Moon, forumowa Love stoi od wakacji.
Lov   all my life is changin' every day.
24 listopada 2020 21:50
FerventAxis, tak jak dziewczyny napisały, ja stoję w Zalesiu 😉 Ale na razie kolejka na boksy 😁

Powinnam ozłocić revoltę za tę stajnię, bo naprawdę spadła mi z nieba. Konie od rana do wieczora na pastwisku, hala jest, plac jest, opieka top bo koni aż 10  😁 I o co nie poprosisz, jeśli jest w możliwościach właścicieli, to jest zrobione  👀
Stoi ktoś z Was lub stał w Sakowcówce? Jakie macie zdanie na temat pensjonatu tam? Jak wygląda sytuacje z korzystaniem z hali?
Troszkę nie na temat, ale czy jest ktoś w stanie polecić mi stajnie w okolicach Pruszcza Gdańskiego (najlepiej do 25/30km) , gdzie są godni polecenia instruktorzy/trenerzy? A może jest ktoś kto ma swojego konia i prowadzi na nim treningi? Chciałabym wrócić w siodło i szukam miejsca gdzie faktycznie jest ktoś kto ma jakąś wiedzę i chce się nią podzielić. Nie oczekuję też cudów, tylko osoby która faktycznie jest zaangażowana w to co robi 🤣

w.debska, JKS Olsza? Pępowo, ok. 25km.  Stajni Borcz, ale to już ok. 32km.
Szukam szkółki jeździeckiej (skoki, ujeżdżenie) niedaleko 3-miasta z dużą halą (20x60 lub trochę mniejsza ?). Poczytałem trochę ten wątek i:
-Borcz odpada bo tam tylko z swoimi końmi i indywidualne
-Tokary dzwoniłem i niby ta stajnia już nie istnieje od 2017? Choć jeden z użytkowników (xxagaxx) wrzucił tu zdjęcia z czerwca 2020. Proszę o namiary jeżeli ktoś posiada.
-Stajnia Zalesie nie prowadzi
-JKS Olsza za wysokie ceny
- Niestępowo odpada, zła renoma właścicielki
- Chwaszczyno odpada brak skoków, bardziej jazda tylko w koło
- Hipodrom ścisk i brak podejścia do człowieka
Znacie jeszcze jakieś dobre szkółki  z fajną i  przestronną halą?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 stycznia 2021 11:45
Szkolkajks, na całym hipodromie brak podejścia do człowieka, lol?
Moon   #kulistyzajebisty
19 stycznia 2021 11:53
Szkolkajks, jakby nie patrzeć to właśnie hipodrom posiada największą halę (hale wręcz :P) w regionie, większej nie znajdziesz, imo 😉
Taką ma opinię, jest duża hala ale co z tego jak jest tam duża ilość szkółek na raz. Nie musi być tak duża hala jak na hipodromie i akurat w 3-mieście, mogą być okolice do 30-50 km na Kaszubach itd.
Szkolkajks, Borcz prowadzi jazdy na koniach właścicielki. Ale tylko indywidualnie to fakt.
Stajnia JKS Olsza, Pępowo, maja nawet sekcje.
Moze As Dream?
Tokary stajnia na Górce istnieje od maja 2020 i nie prowadzi żadnej szkółki.
Ok spróbuje z As Dream. Szkoda że nie prowadzą w Tokarach, wybór szkółek widzę bardzo ograniczony.
a może KJ Barłomino? Mają już chyba dwie hale i prowadzą szkółkę.
Widziałem te hale, boska. Kwestia niestety dojazdu godzina w 1 stronę 🙁 Jeszcze te 30 km od Gdańska można jeździć.
Szkolkajks, Tokary to pewnie chodzi o starą stajnię która dawno nie istnieje z tego co wiem. Jeszcze stajnia która ma w nazwie Tokary jest gdzieś koło Gdyni, ale nic o niej nie wiem. Te Tokary które wstawia xxagaxx to nowa zupełnie inna kameralna stajnia na całe 22 konie bez żadnego związku z tamtymi.
W Barłominie są też szkółki i całkiem spora hala.
W Borczu są prowadzone indywidualne zajęcia na koniach właścicielki. Nie trzeba mieć swojego konia.
As Dream jeszcze mi do głowy przychodzi.
W Sakocówce (Łapino) jest szkółka, tylko nie wiem  jak się nazywa
Moon   #kulistyzajebisty
20 stycznia 2021 11:01
Ja trochę nie czaję, czego Szkolkajks, oczekuje - bo jazda w koło, bez skoków nie, a indywidualne treningi skokowe za drogie (w Olszy np)...?

Szkolkajks, a dlaczego treningi indywidualne w Borczu odpadają? Tak jak Ci dziewczyny napisały - nie trzeba mieć swojego, właścicielka udostępnia swoje konie. Moim zdaniem, w sumie indywidualne chyba lepiej, niż kręcenie się w mniejszych czy większych grupach...?
[quote author=Rudzielc_23 link=topic=87.msg2960253#msg2960253 date=1611139944]
W Sakocówce (Łapino) jest szkółka, tylko nie wiem  jak się nazywa
[/quote]

To chyba AS Dream właśnie?
Oczekuje szkółki z skokami, jest nas więcej i chcemy jeździć razem a nie indywidualne treningi. Szkółka z ujeżdżaniem+skoki. Olsza podniosła ceny i wykluczylem ją. Tak to as dream.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 stycznia 2021 13:57
Grupowe treningi skokowe na hali na szkolkowych koniach? Wątpię, żeby się znalazło miejsce, które będzie w stanie przyjąć grupę osób chcących skakać
Ma ktoś może aktualne wieści z Isengardu?  👀 Bo szukam, szukam ale same stare opinie
EDIT: O dżygicie też się chętnie więcej dowiem
FerventAxis my z Rudzielc_23 to chyba nigdy Isengardu nie polecimy  😁  Do tej pory mi się śmiać chce na myśl o zachowaniu właścicieli. Nie polecam.
Oczekuje szkółki z skokami, jest nas więcej i chcemy jeździć razem a nie indywidualne treningi. Szkółka z ujeżdżaniem+skoki. Olsza podniosła ceny i wykluczylem ją. Tak to as dream.


totalnie juz nie siedzę w cenach szkółek, ale mam wrażenie że wszystkie mający jakieś poziom stajnie, mają już podobne ceny. Wiadomo że, gdzieś dalej albo w warunkach tragicznych będzie taniej, ale jak rozumiem, nie o to chodzi.
FerventAxis, a co byś chciała wiedzieć o stajni Dżygit? Mateusz - właściciel, bardzo w porządku facet z rozsądnym podejściem do prowadzenia pensjonatu, jest bardzo elastyczny i chętny do pomocy. Aktualnie mają duży kryty lonżownik, ale są już chyba w czasie budowy sporej hali. Mateuszowi pomaga Tomek, sympatyczny i bardzo pomocny chłopaczek. Mają sumiennego, pracowitego bez używek stajennego. Atmosfera bardzo domowa, chętnie się tam przyjezdza dla samego towarzystwa. Koniom nic nie brakuje. Blisko fajne tereny. Jedyny dla mnie minus to brak myjki wewnętrznej i częstotliwość sprzątania boksów - chociaż konie mają czysto w boksach.
Siano do oporu, pastwiska spore z wodą, w sezonie zimowym siano, w letnim duzo trawy (system zmianowy przez co szybko odrasta trawa). Jak masz jakies pytania to zapraszam 🙂
Aktualnie tam nie stoję, ale chłopakom kibicuje, wkładają w te miejsce i w konie całe serce.
Hej,

Są moze tu osoby z kaszlakami, które na Pomorzu znają jakąś fajną stajnie dla kaszlaka gdzie nade wszystko dla nich warunki są spełnione jak boksy ang, możliwość trotow itp, pastwiska latem i na przykład tez 24h wiosna, latem?
Przede wszystkim dobre warunki dla takiego konia są dla mnie najważniejsze ale jakieś przyzwoite warunki dla właściciela też. Moje marzenie to hala, bo bez hali w taka zimę gdzie ruch utrudniony i praca z koniem to jest po prostu proszenie się o problemy oddechowe..Dużo teraz tego u nas powstaje wiec warto pytac 😉
Odległości to tak mniej więcej 35, max 40km od Redy ale rozważę każdą sugestię  uśmiech  kwiatek

P.s. ktoś coś słyszał o jakiejś stajni nowej w Ustarbowo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się