Kącik folblutów

A ja ostatnio podczas pobytu w domu byłam z pięknym zimowyum, terenie jak za dawnych czasów! Później spróbuję wstawic zdjęcia, jednak co folblut ot folblut nawet chodzący obecnie na co dzień w rekreacji pamięta wszystko🙂. Dzień wcześniej coś tam pokakaliśmy, wystarczyło krótkie przypomnienie, gdy stwierdził, że okser gryzie i potem już poszło, a na drugi dzień teren w głębokim iskrzącym śniegu i pięknym słońcu. Super jest to, że mogę mu pozwolić na dużo bo mam poczucie, że w każdej chwili mam nad nim panowanie i nawet jak go nosi to jest do ogarnięcie, a parskał sobie z radosci co chwilę🙂 Za 2 tygodnie wracam znowu na parę dni, może zima się utrzyma? 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
21 stycznia 2021 11:45
Bez roboty styki się palą, więc trochę zabaw umysłowych.


Edit. Trochę się przytyło
Super!
Wiecie że to już prawie 12 lat, jak istnieje kącik?
Wtedy młodziaki są już teraz stateczne 🙂

Ja jestem trochę zła, bo koń w formie, ale mnie coś zdrowie zaszwankowało, i koń się byczy.
Tyle dobrze, że jak się wszystko uda, to w tym roku u nas będzie mnóstwo zawodów, w tym... WKKW.
I jeśli wszystko będzie ok, to sobie nie omieszkam śmignąć krosu LL.
Czyli Mały miałby w tym roku co ronić: nadal CC ujeżdżenie (tu naszym celem nie jest wygrywanie, ale przyzwoite wyniki , ciut nad 60%),
małe WKKW dla frajdy, może jakieś LL skokowe pod córką lub, może, synem.
Ludzkie oko Kapitana  🤣

Captain Aragorn i zima  🏇





fot. takiemomenty.pl
espana, uroczy on ci jest! 🙂 A wygląda jak półkrewek 🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
19 lutego 2021 23:27
Doczekałam się zimowej sesji D., więc nieśmiało podrzucam zdjęcie próbne 😍

Otręby ryżowe, makuch lniany, otręby pszenne  🙂
Im będzie grubszy tym ja na nim będę mniejsza  😁 😁 😁


Jakie proporcje???
Ile posiłków dokładnie dostaje???
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
18 marca 2021 09:37
Jak tam u Was? Rok zaczął się dość szczególnie w sumie, więc "morale" chyba nie tylko mi lekko spadły.

Wczoraj po treningu poszłyśmy się przespacerować "wokół" stajni, a warunki były super - taka cisza i spokój. Dargana ma ostatnio stanowczo dobre dni (mimo pogody, która i wrzodkom, i plecom dobrze nie robi).


Pytanie mam też: czy któraś z Was miała/słyszała o przypadku kontuzji u koni któregoś z tych 3 mięśni zadu: m.smukły, m.półbłoniasty i m.półścięgnisty? Zwłaszcza jeśli chodzi o m. smukły - o nim w sumie się bardzo mało słyszy. Z obserwacji D. i jej KSS w lędźwiowym wychodzi nam, że te trzy mięśnie mają tendencję do zbierania napięć - coś w stylu "rwy kulszowej" (ale w dużo łagodniejszym zakresie).
Hej folbluciarze!
U nas zima nie odpuszcza, tzn tak po angielsku, czyli pada całe dnie. Pastwiska są znowu pozalewane. Mamy 4ty miesiąc twardego lockdownu i nic się nie dzieje po jeździecku. Tzn jeździmy trochę w domu jak pogoda pozwala. Jak ogarnę Pivo to wstawię jakiś filmik mojej Miss Hard Work  🙂.
Na kilka dni w lutym wyszło słońce i juz myśleliśmy, że to wiosna, ale nie, to była tylko taka zmyłka😉, ale konie były przynajmniej kolka dni na pastwiskach, a nie na padoku. W sumie to fajnie, ze chociaż trochę słońca było tej zimy 🙂.
Zdjęcie Duśki na lutowej trawce:


Czesiu za kilka dni kończy 20 lat i to w całkiem dobrym zdrowiu 😅 😅 😅! Za parę miesięcy będzie już całkiem regularnie pojawiał się w kąciku jako koń pracujący, bo z emerytury wypisał się chyba na dobre  i w drugiej połowie roku najprawdopodobniej będę już w kraju.

Viridila, dużo zdrowia dla Dargany!
czeggra Ale super widzieć Czesia! Unisono w tym roku 16, trochę się ostatnio wzięłam za niego jak na seniora przystało ma być zaopiekowany, mimo, że w stajni bywam razej od święta to wprowadziłam mu nową sieczkę i musli do diety bo jednak jak chodzi mniej i to pod rekreacją to chudnie - niech ma🙂 Osobiście zrobiłam zęby, a i na gastroskopię się doczeka, chyba nie narzeka, a ja się cieszę, że mam do kogo wracać gdy jestem w domu i odwiedzam stajenne kąty.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
22 marca 2021 08:07
czeggra1, zdrowia dla Czesia! 😀 Zgubiłam się nieco - Ty z UK do PL wracasz, prawda? 😡 Dargana za zdrówko dziękuje - u niej wszystko stabilnie w zasadzie, wygląda jak beczka (a to raczej steyerowy typ xx'a, więc nie powiem - jest to osiągnięcie) 😁

Magdzior, to chyba jest w sumie zarówno fajne, jak i stresujące robić dobrze znanego sobie konia? 🙂 Folbluty jednak spadają z masy jak nie mają roboty regularnej o podobnym obciążeniu 🙂 Ostatnio do mnie dotarło, że w sumie z dr Biazk na robieniu zębów u nas chyba byłaś (~listopad '20) 😀

Z tymi mięśniami (portki + smukły) to widzimy po prostu pewne powiązanie - nic się (Odpukać!) nie dzieje. U ludzi przy rwie kulszowej od kręgosłupa właśnie te mięśnie często wydają się bolesne/dysfunkcyjne. Traktujemy to póki co jako obserwacje i zobaczymy czy jest jakaś prawidłowość. W kwietniu chcę zrobić jej RTG kontrolne pleców (1x roku kontrolnie ten KSSy sprawdzamy - dr Henklewski uważa, że to jeden z poważniejszych KSS jakie ma pod opieką, a kobyła trzyma się super i pracuje dobrze).
Viridila , tak 🙂.

Magdzior, super że masz możliwość cały czas dbać o Unisono 😍!
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
02 kwietnia 2021 20:44
Mogę dołączyć się tutaj i ja .
Od wczoraj moja Ismina  🙂
Uwielbiałam ją na torach, jechałam na niej pierwszy wyścig folbluci, mam z nią kupę wspomnień.
Tak bardzo nie mogła mi wyjść z głowy i serca, że nie mogłam jej nie kupić.
Odgrażałam się kiedyś, że folbluta nie kupię  😂

Czy ktos z Was ma moze jakies informacje o klaczy xx Hot Chocolate rocznik 2013. Kochalam ta klacz w stajni wyscigowej w ktorej pracowalam.
https://koniewyscigowe.pl/horse/20579-hot-chocolate
KaNie, pracowałaś w Skarżycach?
helcia, napisz coś więcej o niej, o decyzji zakupu itd.
Gratulacje! Super!

KaNie, niestety, nic nie wiem. Bazakoni nic nie pokazuje?

Drogi kąciku! Najlepsze życzenia świąteczne! Zdrowia dla humanoidów 😉 i koniowatych!
Dobrze jest czytać wieści od Was!
U nas wszystko w porządku, jeździmy sobie. NIe wiem, kiedy minęło 11 lat od jego 4. urodzin 🤔
Perlica
Niestety tak. Ale na szczescie krotko.

Halo
Jedyne co mi sie udalo dowiefziec to to ze biegala slabo i pozrywala sciegna. Ponoc jest gdzies pod krakowem.
KaNie na tej grupie jest dużo osób mających xx z torów i wiedzących co się podziało z różnymi końmi 😉 https://www.facebook.com/groups/424199115221806
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
03 kwietnia 2021 13:36
halo Znam ją od 2014 roku. Teraz ma 9 lat. W sumie miłość była od pierwszego wejrzenia i tak już została na torach 'moja'  😉 W płaskich sobie nie radziła, dopiero później w gonitwach skakanych pokazała, że coś z niej będzie. W Hamburgu zajęła 4 miejsce w 2018 chyba. Miała biegać jeszcze w poprzednim roku, ale na szczęście ostatecznie nie pobiegła. Po mocniejszym tempie i skokach odezwała się stara kontuzja ścięgna, od dłuższego czasu też ma problemy z okolicami kłębu. Jak wyjeżdżała to wiedziałam, że już nie wróci na tory, a ja wyjechałam za granicę do pracy. Tam cały czas o niej myślałam i po rozmowie z przyjaciółką, która zasadziła mi kopa w tyłek, zadzwoniłam do swojego trenera, że chcę ją kupić. Usłyszałam, że zwariowałam  😁 To było jakoś w grudniu, w marcu wróciłam do Polski i wyprosiłam sprzedanie mi jej.
A samo kupno.. zobaczyłam konia na padoku i podpisałam umowę  🤣 nic nie sprawdziłam, bo prawda jest taka, że kulawą na 4 nogi też bym kupiła
A charakter ma cudowny, w obsłudze grzeczna, w jeździe też. Ambitna, bardzo 'chcąca', czasami aż za bardzo. Mam nadzieję, że nic się przez te pół roku nie zmieniło za bardzo w niej.
helcia, To odważnie ! Gratulacje w takim razie.
Była w treningu u Świątka, tak ?

KaNie a czemu na szczęście ?
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
03 kwietnia 2021 16:02
Perlica raczej mało rozsądnie niż odważnie  😉. Tak, u Świątka
Perlica
Bo to jest obóz a nie praca, za glodowa stawkę.
KaNie, rozumiem.
Wielu moich znajomych tam pracowało.

Edit: kiedyś byłam tam na wakacyjnym szkoleniu z Michałem, ale to jeszcze jak stacjonowali w Żelazowie. Bardzo miło wspominam.
No ale wiadomo co innego praca przy koniach, a co innego przejażdżki jako amator.

helcia ależ jesteś podobna do mamy  😍 Gratulacje! Niech się zdrowo chowa.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
03 kwietnia 2021 19:35
espana mama też się cieszy, że w końcu znów jest koń w rodzinie  😀
Zresztą stawiam ją w wiosce, w której mieszkają z siostrą, żeby miała blisko i żeby koń miał opiekę jak ja będę za granicą 🙂
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
03 kwietnia 2021 19:54
helcia, gratulacje ! Kojarzę ją z gonitw partynickich 🙂 Zawsze mnie cieszy jak jakiś - choćby znany z widzenia - koń trafia w dobre ręce 😍 Jeździsz u trenera Świątka? 🙂

Od trenera Świątka mamy w stajni obecnie 3 konie - wszystkie przyjemne (Kazal, Old Navy i Sang Jang - zresztą Magda Pawłowicz pisze o nich).
Perlica
Tam sie niestety nie pracuje z Michalem tylko z  C. Mialam z Michalem trening na sztucznym koniu i to byl jeden z fajniejszych dni tam.
Tam pracowalo pol polski. Slabo kto wytrzymuje ( poza stadem stajennych z Ukrainy ) ilosc godzin pracy tam i cale szalone 3 dni wolnego w miesiacu za 1800zl. Pracowalam od 6 do 19. Ale to bylo prawie 7 lat temu. Jak jest teraz nie wiem i nie chce wiedziec.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
03 kwietnia 2021 20:10
viridila wszystkie 3 pamiętam. Kazala prowadzałam do wyścigów, z dwa razy na nim jechałam, piękny koń. I uwielbiał pić wodę z węża. Navy to taka cicha woda była 🤣 raz nawet nie wiedziałam kiedy wylądowałam na piachu. Z Jangiem to sie nie bardzo lubiłam, może dlatego, że jego kopyta świsnęły mi obok uszu jak z dwu rurki strzelił kiedy wychodziłam z karuzeli  🙄
U Trenera Świątka już kupę lat jeżdżę. Wpadłam kiedyś na partynice na chwilę i tak zostalam na 10 lat  😁
Też zawszę się cieszę jak widzę, że konie od nas dobrze trafiają  🙂
KaNie, tak, C. Była super specyficzna. Michał to sie chyba już całkiem nie angażuje, bo z tego co wiem jest zawodowym pilotem.
Właśnie byłam wtedy na szkolenie na sztucznym koniu i codziennie z M. trenowałam na nim.
Fajne galopy tam robiliśmy na polanie pod górkę i bardzo mi się podobało,  że konie pracowały tylko łąkach, bo wtedy nawet toru tam nie było. Potem kupiłam stamtąd swoją pierwszą klacz Bambinę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się