Co mnie wkurza w jeździectwie?

Moon   #kulistyzajebisty
21 stycznia 2021 12:41
Zaznaczam, że oglądam wybiórczo, bez głosu, a i tak oczy bolą (z głosem pewnie dostałabym jeszcze raka uszu O.o) - jak dla mnie ten koń jest od samego początku jakiś nieregularny...
Moon, bo jest - nawet pięknie to pokazuje momentami szyją
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 stycznia 2021 12:44
Oczywiście, że znaczy przed jeszcze uderzeniem. Na Mizerke od dawna mi brak słów. No, ale to dzieci oglądają
Jak to ja mówię.. mizerna Mizerka  🤣  tylko koni żal... i dzieciaków, które powielają  🙁

Trzebaby  🤬
Ta jej "trenerka" też do odstrzału. Jak można się cieszyć, że koń się uderzył i kulał... W dodatku TAKA kulawizna, musi o czymś świadczyć o bólu, jestem ciekawa czy Michalina, jakby się wyrżnęła na schodach i nabiła wielkiego siniaka, to czy zaraz gimnastykę by odwaliła. Cisnąć konia na skoki, kiedy masz dokładny dowód na konkretny ból, to szczyt ignorancji.
Moon   #kulistyzajebisty
21 stycznia 2021 12:53
Właśnie dobrnęłam do momentu tego potknięcia/puknięcia...  😲 Kurna, ten koń przecież praktycznie na 3 nogach stał! 🤔
Moim pierwszym odruchem było by raczej opuszczenie siodła ze swoim tyłkiem, a nie śmiechy-chichy i żarciki, urwał naaaaać...  😫
Moon a po co, KĄTENT będzie na yt... 🤣 I na miniaturkę może coś się wytnie, to ludzie będą klikać.
Mnie to jakoś nie szokuje. 90% treningów skokowych jakie widziałam w stajniach wygląda znacznie gorzej, ten jest po prostu nagrany.  🥂
obejżałam teraz dalej to nagranie. No koń się zaciął. Film został wrzucony 16 stycznia. Ciekawi mnie czy koń już jest kulawy w pień czy jeszcze nie.
obejżałam teraz dalej to nagranie. No koń się zaciął. Film został wrzucony 16 stycznia. Ciekawi mnie czy koń już jest kulawy w pień czy jeszcze nie.

Próbuję znaleźć, gdzie walnął, ale ten koń jest kulawy przy przechodzeniu do niższych chodów od początku tych skoków już.
Jezus, jak można nie wpaść na to, że się coś spierd..., skoro koń skakał i nagle zaczął wyłamywać każdą przeszkodę po kolei. Ja już bym była na glebie i szukała, co go boli, że się az tak zbuntował. Jedno, dwa wyłamania na nowej przeszkodzie ok, ale on nagle odmówił skakania czegokolwiek. I jeszcze te komentarze chyba "trenerki", że "on to robi bezczelnie". Ja pierdzielę, facepalm tygodnia. -_-
W pewnym momencie nawet zaczął walić z zadu w stój. A konkluzja jest taka, że to koń jest wredny. Przykro na to patrzeć, a jeszcze bardziej przykro widzieć ten ogrom pozytywnych komentarzy pod filmem.
Spójrzcie na komentarze. Ludzie pieją z zachwytu. Ba, jakieś komentarze co by mu "przyrżnac" Batem się znalazły...
całe szczęście znalazłam kilka negatywnych komentarzy... ale tylko kilka.
Bo komentarze nie pochlebne, są skutecznie usuwane. Panna Michalina zaczęła na fejsie grozić, dziewczynie która na temat tego treningu napisała ładny, merytoryczny i nie mieszający ją z gównem opis. A Mizerka zaczęła jej grozić pozwaniem i że niby już pismo wysłała. KOMEDIA!  😵 Ludzie się wkurzyli, bo Michalina robi z siebie niewiaodmo kogo, kogoś nietykalnego. Długo będzie jej się to odbijało.  🥂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 stycznia 2021 13:18
Jak dla mnie to takie filmiki kwalifikują się do zgłoszenia do YT pod animal abuse. No komentarz jest zbędny. Chyba bardziej kuniareczke obchodza lajki niż dobrostan własnego konia. I to jest właśnie ten przykład osób o których mówiłam ze im się nie da nic przetłumaczyć, powiedzieć bo robią „lalalala nie słyszę cię” i dalej swoje.
ja się zastanawiam, kto za to płaci? przecież to są jakieś młode dziewczyny. Rodzice? i im to pasuje?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 stycznia 2021 13:21
ja się zastanawiam, kto za to płaci? przecież to są jakieś młode dziewczyny. Rodzice? i im to pasuje?


Wielu koniarzy nie potrafi zobaczyć tej kulawizny od początku a co dopiero nie-koński rodzic. Pomyślałby dokładnie to samo jak walnął w draga - uderzył się, będzie siniak ale biegac dalej można  🤔wirek:
Moon   #kulistyzajebisty
21 stycznia 2021 13:25
mindgame, rodzicom? Proszę Cię - płacą, dziecko szczęśliwe, bo ma zwierzątko? No to super, niech se ma! Śmiem twierdzić że część z nich nie ma pojęcia nawet ile koń ma nóg, o tym, że to urazowy sport i jakieś NNW by się dla latorośli przydało, nie wspominając... A co dopiero myśleć, że z koniem może być coś nie tak  😵
"Nasza Kasieńka już tyle lat jeździ na koniach, to się zna!"


Mój własny ojciec mnie jakiś czas temu zapytał, że dlaczego ja jeszcze trenuję z kimś, a nie sama, skoro już tyle lat "jeżdżę na tych koniach"... #takżetego  🤣
mindgame, zgadzam sie z Moon.

Logika rodzicow to czesto nie tyle "Ale przeciez Kasienska to sie na koniach zna!" co "Ale przeciez trener Kasienki wie najlepiej!". Moi rodzice placili gruby hajs za to, ze moglam skakac na kulawych koniach, bo przeciez moj trener wiedzial lepiej i mowil, ze tak trzeba. Jak dorosly koniarz mowi, ze tak trzeba, to rodzicom-laikom wystarczy. U nas grane bylo tez barowanie i inne takie, no ale przeciez trenerzy wiedzieli lepiej 😀


epk, na ktora noge? 👀 On jest przede wszystkim sztywny jak kibel, ale nieregularnosc na starcie bylam gotowa zrzucic wlasnie na sztywnosc i cokolwiek chaotyczne pomoce amazonki.
Moon   #kulistyzajebisty
21 stycznia 2021 13:51
"Nasza Kasieńka już tyle lat jeździ na koniach, to się zna!" to chodziło mi bardziej w kontekście, jak Kasieńka swojego konisia posiada i taką więź z nim ma, lepszą niż nie jeden horsewhisperer i w ogóle czego ci internauci się czepiają, sam hejt i zazdrość się z nich wylewa - i obowiązkowo - już smarują pozew o zniesławienie, bo ktoś w komentarzu śmiał prawdę napisać, a nie piać i galopować po tęczy z Kasieńką...  😵 😁
kokosnuss, popatrz w łukach aż szyją pomaga sobie, to nie wygląda jak od sztywności
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 stycznia 2021 14:09
Też wlazłam zobaczyć. Kulawy wyraźnie jest, ja nie mam "dobrego oka" do takich rzeczy a widzę to doskonale więc to nie jest jakieś mega subtelne znaczenie 🤔 Napisałam tam komentarz, że kulawy, ciekawe czy zostanie usunięty.
Moim zdaniem ten koń jest tak sztywny, że biedak nie dokracza, więc trudno stwierdzić czy kulawy czy po prostu źle jeżdżony i cały spięty i kulawy na 4.
Moon, bo jest - nawet pięknie to pokazuje momentami szyją


... właśnie to samo miałam napisać. Tyka książkowo.


Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2021 16:57
Moim zdaniem ten koń jest tak sztywny, że biedak nie dokracza, więc trudno stwierdzić czy kulawy czy po prostu źle jeżdżony i cały spięty i kulawy na 4.


Właśnie tak oglądałam i myślałam na którą nogę on kuleje i mi wyszło, że na każdą  🤔wirek:
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 stycznia 2021 17:29
Bardzo przykry obrazek. No ale co tam lans paszą jest, unboxingi są, lokowania byle gunwa też  😉
Tylko grono ślepych baranków obserwujących przeraża..
Ale wiele jest taki insta co to włos jeżą niestety  :/
Mnie tylko zastanawia, kto takie cos chce ogladac - w sensie jak laska przez pol godziny nie umie skoczyc przeszkodki 50cm 🤔wirek: Pomijajac kulawego konia to nuda straszna, pierwsze lepsze regionalki sa fajniejsze (i dragi wisza wyzej chociaz xd).
Moon   #kulistyzajebisty
21 stycznia 2021 18:08
Wracając z pracy, w autobusie dooglądałam resztę "treningu" - jak wsiadła rzeczona pani trener.
I mam tylko jeden komentarz. A raczej go nie mam, bo dostałabym pewnie bana za przeklinanie...  🤔 😤

I serio?! "Puknął się to i nogi podniósł?!" - Na 50cm?! Na serio....?!??! To mówi ktoś, kto "trenuje" ludzi...?!
+ arcy inteligentne komentarze całej trójki, naprawdę godne kogoś, kto pierwszy raz konia w skoku widzi, myślę, że mój P. ma większe pojęcie...

Dzizus. Co się zobaczyło, to się nie odzobaczy...  😵
Aż z ciekawości obejrzałam dalej i to jest jakaś masakra.
Koń ewidentnie ma dość, chodzi nieregularnie a na końcu jeszcze Pani trener go nieudolnie ciśnie dalej...


Edit: widzę, że Pani Mizerka usuwa niewygodne komentarze, bo nie mogę ich już znaleźć na Insta

Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2021 20:59
Możliwość usuwania komentarzy przez kogoś innego, niż ich autorów, to zmora social media. Cenzura XXI w.  🤣 i zamykanie się we własnej, tęczowej bańce swiatopogladowej i informacyjnej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się