Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Prezentuje się bardzo dobrze. Powiedziałbym, że Furst Sav przekazywał dobry typ konia -opinia dość ostrożna bo i próba niewielka 🤔
Poszperałam troche i słuchając titina szukałam ogiera z Aquino w przodkach i znalazłam bardzo blisko mnie tego ogiera https://www.bazakoni.pl/database,g-6,op-show_tree,horse-70941.html
Wart uwagi?


Moim zdaniem tak. Poznałam go osobiście i parę koni na sprzedaż po nim. Jednego kupiłam z SK Liski  i w tym roku będziemy zaczynać pracę pod siodłem.  Z charakteru konie po nim są bardzo zrównoważone, spokojne. Ale nie są to konie moim zdaniem na wysoki sport. Ambitna rekreacja owszem. Zdjęcia kilku koni po nim podeślę na prv żeby tu nie zaśmiecać.
Ma ktoś potomstwo albo potwierdzona ciążę po Rolf Optimus albo Fiston de bo Z ?


Ja spodziewam się za około 4 miesiące źrebaka po Rolfie
Zastanawiam się nad ogierem dla mojej klaczy na ten sezon. Przelądałam stronę Cichoniów i zastanawiam się nad og. Radius po Revolution. To młodziak i wielka niewiadoma, może ktoś wie cos o nim więcej?
Czy ktoś oczekuje potomstwa po Cusco ? Młody ogier i dopiero w tym roku będą pierwsze źrebaki po nim.
Pursat   Абсолют чистой крови
24 stycznia 2021 18:01
Totilas ma być dostępny u Cichoniów, jak myślicie, będzie miał wzięcie u nas? 😉
rybka   Różowe okulary..
24 stycznia 2021 18:28
Przepraszam, wiem, że nie w temacie ale napisałam w temacie o pracy z ogierami, ale tam chyba nikt nie zagląda….. Może tu ktoś pomoże.

Czy możecie wskazać mi literaturę/badnia dotyczace wpływu posiadania jajek przez młode ogierki na rozwuj skostniania i mieśni u koni w fazie rozwoju (ang teksty też wchodzą w grę). Helpunku!

Mod wybacz :kwiatek: działanie w dobrej wierze 😍
Totilas ma być dostępny u Cichoniów, jak myślicie, będzie miał wzięcie u nas? 😉


Przecież był przez nich dostępny odkąd zaczęli współpracę z Schockemohle. Zmiana taka że teraz tylko mrożonka.
Teraz Cichoń Stallions ma wyłączność na  nasienie Totilasa  3500E. Info na stronie  FB.
Jak wyglądają, do ilu w kłębie rosną miksy klaczy zimn i ogiera tinkera? Ktoś ma taki wynalazek albo zna?
Szukam ogierów z dużym dolewem pełnej krwi kryjących w Polsce, pomożecie uzupełnić listę?

Cassilio (Cassini I - M-Heraldik/Heraldik xx)
Bolshoi (Favoritas xx - Jelaleen/Voltaire)
Tjungske (Carthago Z - O.K. Wiggy/Julio Mariner xx)
Casamba (Casall Ask - Mamba I/Heraldik xx)
Lou Reed (Lauries Crusador xx - Bergdame/Bolero)
Rammstein (Rheinsberg - Keylin/Sir Shostakovich xx)
Pauillac de Meia Lua (Jalisco B - Theodora xx/Florida Moss xx)
Neo (Luron - Naira xx/Revlon Boy xx)

Jakie ogiery pełnej krwi rozważalibyście do użycia w półkrwi? A może coś z naszych małopolaków wpada na tyle w oko, by przez nich dodać nieco xx do rodowodu?
Teraz Cichoń Stallions ma wyłączność na  nasienie Totilasa  3500E. Info na stronie  FB.


Niektóre ogiery z tej stacji w Polsce są dostępne też przez Elitestallions, pewnie o to chodzi z wyłącznoscia. Tak czy inaczej €3500 za 3 próby to super warunki - w Holandii stacja która ma nasienie Totilasa z jednego roku sprzedaje tylko pod ICSI. No i dla porównania, Sezuan kosztuje €3000 za porcje a nie za 3 próby.
Szukam ogierów z dużym dolewem pełnej krwi kryjących w Polsce, pomożecie uzupełnić listę?

Cassilio (Cassini I - M-Heraldik/Heraldik xx)
Bolshoi (Favoritas xx - Jelaleen/Voltaire)
Tjungske (Carthago Z - O.K. Wiggy/Julio Mariner xx)
Casamba (Casall Ask - Mamba I/Heraldik xx)
Lou Reed (Lauries Crusador xx - Bergdame/Bolero)
Rammstein (Rheinsberg - Keylin/Sir Shostakovich xx)
Pauillac de Meia Lua (Jalisco B - Theodora xx/Florida Moss xx)
Neo (Luron - Naira xx/Revlon Boy xx)

Jakie ogiery pełnej krwi rozważalibyście do użycia w półkrwi? A może coś z naszych małopolaków wpada na tyle w oko, by przez nich dodać nieco xx do rodowodu?

Love Affair
Maea, A czego konkretnie szukasz ?
Tylko dolewu czy konkretnych cech ?
Np. Lou Reed jest bardzo wysoki.
Szukam ogierów z dużym dolewem pełnej krwi kryjących w Polsce, pomożecie uzupełnić listę?

Cassilio (Cassini I - M-Heraldik/Heraldik xx)
Bolshoi (Favoritas xx - Jelaleen/Voltaire)
Tjungske (Carthago Z - O.K. Wiggy/Julio Mariner xx)
Casamba (Casall Ask - Mamba I/Heraldik xx)
Lou Reed (Lauries Crusador xx - Bergdame/Bolero)
Rammstein (Rheinsberg - Keylin/Sir Shostakovich xx)
Pauillac de Meia Lua (Jalisco B - Theodora xx/Florida Moss xx)
Neo (Luron - Naira xx/Revlon Boy xx)

Jakie ogiery pełnej krwi rozważalibyście do użycia w półkrwi? A może coś z naszych małopolaków wpada na tyle w oko, by przez nich dodać nieco xx do rodowodu?


Diverse (San Luis xx - Dewiza/ Ajbek)
Hiacynt (Aravel Waro - Halama / Jankes xx
Szukam informacji o potomstwie ogierów :
Quentin Z,  La Calidad, Bolero de Ravel, Ucello.
Zaciekawił mnie też Bingo Boy i Islander ale to chyba będzie ich pierwszy sezon (?)

Zastanawiają mnie również wasze opinie na temat tych ogierów 🙂 Może się czegoś nauczę  😉
Maea, A czego konkretnie szukasz ?
Tylko dolewu czy konkretnych cech ?

Bo jeszcze jest cała grupa polskich, np. Aport po Frazes
Timorka, w stajni, w której trzymam konia, jest dwóch synów ogiera Bolero de Ravel. Jeden to Jolly de Ravel, jest filmik w necie - był wtedy dwulatkiem. Obecnie zajeżdżany, więc o użytkowaniu pod siodłem trudno się wypowiadać. Natomiast: jest wyjątkowo urodziwy, lubi ludzi, nie odziedziczył trudnego charakteru matki. Należy do nielicznych gniadoszów po tym ogierze. Drugi to niespełna roczniak, siwiejący, przyjemny w obsłudze. Bardzo duży. 
Maea, A czego konkretnie szukasz ?
Tylko dolewu czy konkretnych cech ?
Np. Lou Reed jest bardzo wysoki.


Właśnie na razie nic konkretnego, trochę zawracam gitarę, sorry 😉, zastanawiam się po prostu jaki jest wybór, jaka sytuacja na rynku i czy w ogóle jest zainteresowanie takim kierunkiem oraz potrzeba - w sumie ciągle na razie mamy matki dosyć zaawansowane w krew (chyba bardziej niż na Zachodzie), choć powoli rodowody robią się coraz bardziej "czarne", próbuję porównać czy moje obserwacje, że zaniechuje/rzadziej poszukuje się ogierów pełnej krwi do półkrwi są prawdziwe i z czego wynikają - dosyć chaotyczne myśli 😉 Teraz Caccini xx uznany w półkrwi, wcześniej San Luis i San Mortiz (po 20-25 pokrytych z powodzeniem klaczy w półkrwi).

karolina_, wow, ten Diverse bardzo ciekawy, bardzo fajne te nasze polskie trakeny!
Timorka forumowa tajnaa ma zeszłorocznego Islandera.
Timorka Ja mam tegoroczna klaczkę po Uccello. Na bardzo przeciętnej matce o niskim wzroście ( 160), źrebak jest na prawdę duuuży i to czym każdy się zachwyca to bardzo mocne i proste kopyta no i nogi długgie nogi i bardzo proste. Ruchowo nie powala, aczkolwiek fajnie stepuje. No niestety z charakterem w matkę nie poszła i to jej największa wada. jest z niej przeokropny wypłoch i mega elektryczny koń, ciężko ją przekonać do obcych ludzi... Ogólnie źrebak z tych trudniejszych ale do przepracowania 🙂

Islander to mój faworyt na przyszły rok, bo w tym mam późne wyźrebienie, w połowie lipca także odpuszczam w tym roku.

Edit
A myślałaś nad UP To Date z Rzecznej? daje bardzo urodziwe i ładnie ruszające się źrebaki.
Na pokazie ogierów w Radzionkowie będzie prezentowany ogier Uricello który był jeszcze nie dawno dostępny dla hodowców w zachodniopomorskim. Teraz stoi w SK Ochaby. Czy ktoś w 2020 krył tym ogierem? Ciekawi mnie czy dalej ma taką technikę skoku czyli mega samolot  😍
Właśnie obejrzałam pokaz ogierów u Cichoniów i jestem pod mega wrażeniem - organizacyjnym.
Wow! Jak to się przyjemnie oglądało. Bez nachalnej propagandy i uczciwie o tych ogierach, które są gorące i czasem im się palą styki.
Jaki luz prowadzenia i komentowania i to często z siodła.

Jak zazwyczaj nagrania czy netowe relacje z takich wydarzeń są do dupy, tak to było super. Jaki spokój i kulturka.
Kotbury mi się też bardzo podobało - szczególnie podejście do koni i nie wyciskanie z nich na siłę 100%, a zamiast tego myślenie o ich aktualnym stanie wyszkolenia i możliwościach.
A mozna gdzies obejrzec relacje?
Przeglądam ogłoszenia i natknęłam się na propozycję stanówki tym ogierem:
https://ogloszenia.re-volta.pl/stanowka-ogierem-regiel/o/317427/
Tylko ja widzę tam masakryczną budowę zadnich nóg?
Tajnaa, niestety wyglądają słabo, ale chyba kiedyś w mlp nie zwracali na to uwagi na rozwarte stawy skokowe, Emetyt też dużo lepszych nie miał. To jest ojciec matki Fabregasa tak btw.
tajnaa, to jest bardzo, ale to bardzo dzielny koń, po naprawdę bardzo mocnym treningu na torach.
Co nie zmienia faktu, że budowa jest jaka jest.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 marca 2021 17:00
tajnaa nie jest idealny, ale te kiepskie nogi pozwoliły mu spokojnie biegać na torach i przez kolejnych 12 lat startować z powodzeniem w skokach do 140. Jeździłam kilka koni po nim i przekazuje im dzielność i skoczność. Teraz ma 23 lata.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się