Co mnie wkurza w jeździectwie?

To ja nagrałam ten film o Mizerce. Po komentarzach tutaj na r-v, po usuniętych komentarzach na jej profilu i nie tylko, po "oświadczeniu", w którym nadal nie ma wyjaśnienia co tak naprawdę się stało i co było nie okej (miałam nadzieję, że filmik zniknie lub zostanie zreuploadowany z jakimś sprostowaniem, ale jednak wyświetleń dużo nabił a to prawdopodobnie jakiś profit z reklam). Po prostu uznałam, że nie mogę wiecznie czekać aż ktoś się odważy i zabierze głos - uświadomi tysiące dzieciaków, które to oglądają... No po prostu to był czas zacząć działać... Nie nagrałam tego w żywiole, przygotowania zajęły mi 2 dni analizowania jej filmów, kilka godzin nagrania.. Kolejne godziny montażu. W ogóle nie zależy mi na rozgłosie i "fejmie" jak to niektórzy zarzucają - ja po prostu nie chcę aby szerzono takie wzorce jeździectwa.
No i super, że chciało Ci się to zrobić. Myślę, że warto o tym rozmawiać bo o ile na revolcie można się sobie pobulwersować o tyle nie ma to tu raczej charakteru dydaktycznego, bo większość ma podobną opinię w tym temacie. A jednak szkoda tych dzieci, które to oglądają i dla nich tak wygląda jeździectwo i z tego czerpią wzorce.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
25 stycznia 2021 08:55
Komentarze na insta pousuwane, czyli nic się nie zmieniło. Foch na świat, bo ludzie HEJTUJĄ i nie przyklaskują spuszczania wpierdzielu kulawemu koniowi. I takie to przemyślenia gwiazdy. No, ale to przyjaciółka WiochyZochy, ten typ tak ma (też było grożenie pozwem w moim przypadku). 
a.kaminska, ale ten film jest niedostępny
a.kaminska, ale ten film jest niedostępny


u mnie działa.

a.kaminska bardzo fajny, rzeczowy film 👍, to że był potrzebny świetnie widać po odbiorze i stosunku łapek w górę do łapek w dół, może do kogoś w końcu dotarło o co tym wszystkim "hejterom" chodziło, jeszcz raz 👍
raxa, Perlicy chyba chodziło o film, o którym toczy się cała dyskusja i ten film rzeczywiście został ukryty
raxa, Perlicy chyba chodziło o film, o którym toczy się cała dyskusja i ten film rzeczywiście został ukryty


aa to faktycznie, ja gapa 😂
vanille, chodziło mi o film, o którym napisała i nagrała a.kaminska, .
vanille, ale czemu został ukryty? To nikt go nie może zobaczyć czy konto trzeba mieć? Zgubiłam się ....
Szczerze? Czuję niesamowitą satysfakcję, bo to oznacza że zadziałałam  😀. Więcej dzieciaków nie zobaczy tej mordowni  🙇. Traktuję to jako przyznanie się do błędu, którego brakowało.

Postaram się jeszcze dzisiaj dodać adnotację o tym do swojego filmu lub chociaż pod nim.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za wsparcie (poparcie) w tej sprawie, czułam że nie jestem sama  👍
Perlica, mi się po wejściu w link pokazało, że film prywatny. Tzn dalej jest na youtube ale widzi go tylko właściciel
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 stycznia 2021 09:17
vanille, chodziło mi o film, o którym napisała i nagrała a.kaminska, .
vanille, ale czemu został ukryty? To nikt go nie może zobaczyć czy konto trzeba mieć? Zgubiłam się ....


Spróbuj ten link


a.kaminska nic tylko przyklasnąć, świetny komentarz i mam nadzieje ze tez pójdzie w świat jak i cała drama
donkeyboy, niestety nie działa.

a.kaminska, a dlaczego już nie można zobaczyć Twojego filmiku?
a.kaminska, a dlaczego już nie można zobaczyć Twojego filmiku?

Przecież ten filmik działa normalnie.
Tylko film Mizerki jest prywatny i już nie można go obejrzeć.
a.kaminska, a dlaczego już nie można zobaczyć Twojego filmiku?


Mi działa:


Jedynie filmik vlog Mizerka został zablokowany dla "pospólstwa" z zewnątrz  😜
Perlica, hahaha chyba się zamotałyśmy. Ja pisałam o tym, że film tej dziewczyny został ukryty (tzn ona go widzi jako właściciel ale nie jest dostępny dla szerszej publiki). Film a.kaminska, z komentarzem jest dostępny 🙂
jabooshko, , vanille, mi niestety nie działa, jest info:" Tryb ograniczonego dostępu spowodował ukrycie komentarzy do tego filmu" pod ekranem a na ekranie:
"Film niedostępny
Ten film jest niedostępny w trybie ograniczonego dostępu. Aby go obejrzeć, musisz wyłączyć ten tryb."

Dotyczy filmu a.kaminska

Edit: już zmieniłam moje ustawienia i działa  😉
a.kaminska, bardzo fajny film z wyważonym komentarzem nagrałaś.

Mizerka Equine jest influencerką. Żyje z tego, że albo reklamuje produkty albo ludzie wchodzą na jej instagrama i przy okazji pobierają kody rabatowe. Współpracuje z wieloma firmami m.im. z Eggersmanem (lista jest długa - na instagramie są odnośniki). Dopóki ludzie tam wchodzą i pobierają te kody rabatowe a potem je wykorzystują to interes się kręci i zakatarzony i kulawy "wredny" 4 latek dalej będzie ściągał tłumy.

Dopóki ktoś tym firmom nie napisze, że reklamują się przy tak kontrowersyjnej historii to interes dalej się będzie kręcił. Albo ewentualnie pani Mizerka po prostu nie będzie pokazywała bardziej kontrowersyjnych fragmentów.

Swoją drogą ciekawe zjawisko, że kuniareczka, której jedynym osiągnięciem sportowym jest mini LL 60 cm - jest idolką rzeszy małolat. Najsłabsze jest to, że studiuje zootechnikę a pojęcie o dobrostanie i kondycji konia ma raczej wąskie.
Swoją drogą ciekawe zjawisko, że kuniareczka, której jedynym osiągnięciem sportowym jest mini LL 60 cm - jest idolką rzeszy małolat. Najsłabsze jest to, że studiuje zootechnikę a pojęcie o dobrostanie i kondycji konia ma raczej wąskie.


Bo mam wrażenie, że ostatnio nie chodzi, żeby mieć idola z górnej półki. Bo jak do takiego sięgnąć? Wiesz, ich rówieśnicy jeżdżący wyższy sport, stojący w dobrych stajniach, trenujący z dobrymi trenerami to co najwyżej mogą ich wkurzać - bo większość dzieciaków nigdy do tego nie dojdzie, głównie przez brak kasy. Ale umówmy się - Mizerka jest "z ludu", taka bardziej swojska. Koń nie za miliony, stajnia raczej też z tych nie najdroższych - wszystko takie bardziej dostępne i... porównywalne z tym co widzą dookoła siebie w rekreacji, w której głównie jeżdżą. Z kimś takim łatwo się identyfikować, bo ona nie jest milion lat przed nimi tylko tak ciut przed, że i dogonić może by się dało i świat ten sam 😉
Wystarczy spojrzeć kto zostaje influencerem tak w ogóle, nie mówię nawet o jeździectwie. Ciężko się tu doszukać jakiegoś kryterium pt ambicje, umiejętności, rozsądek.
epk, zgadzam się w 100%.

Ja to kurcze nie wiem kto jest influencerem, bo nie mam insta . Śledzę jednak najwięcej przejazdów znajomych oraz na tylko skoki najlepszych.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 stycznia 2021 10:21
Ja się zastanawiam czy przy takiej „famie” jak echo tej dramy dosięgnie tych wszystkich sponsorów to nie skończy się eldorado przypadkiem. To nie byłoby nic nowego ze sponsorzy nie chca być kojarzeni z sytuacja tego typu. I powiedzmy np. mając teraz paletę paszy do wyboru jak widzę Eggersmann myśle Mizerka i jakoś mi się odechciało kupować. No bo nie chce „wspierać” pseudojezdziectwa, mimo ze marka nie ma wpływu na to co ona robi ale ma wpływ na to kogo sponsoruje.

Tak jak mówi epk, ona jest być może kimś z kim mogą się utożsamić. Nie dziwi mnie jej fenomen, bo przecież to nie jest nic nowego. Ile mamy takich celebrytów znanych z w sumie nie wiadomo z czego, ile się mówi „stop making stupid people famous”, a świat jaki jest taki jest... nie tylko w jeździectwie

Ja obserwuje osoby od których czegoś chce się nauczyć, to ze obserwuje Patrika Kittela czy Helen Langehanenberg nie oznacza ze się z nimi utożsamiam tylko podglądam. Podglądam różnych ludzi. Ale ja sobie zdaje sprawe ze ja do ich poziomu dotrę na świetego nigdy wiec jakoś mnie to nie boli. Wiem ze jak się jest dzieckiem/nastolatkiem to marzenia ma się różne, nieważne czy realne czy nie - stad jej widownia, bo ja rozumieja i uważają ze jest cool bo jak taki Kittel powie coś o self carriage to będzie „ale jaki wagon, samowagon, o co chodzi”
Perlica, haha ja to o Mizerce się dowiedziałam ostatnio jak ktoś gdzieś napisał, że coś tam u niej widział ze sprzętu i zszokowana poleciałam zobaczyć co to i kto to. Ja generalnie słabo odbieram influenserów jakichkolwiek, długo nie miałam pojęcia, że taka profesja istnieje. Ale może to mój pesel  😀iabeł:
Firmy dalej będą sponsorować, bo za jakiś czas wszystko ucichnie, followersi zostaną, a przecież tylko to się dla nich liczy - zasięgi. Mizerka ten swój fatalny film ukryła dopiero teraz - jak natrzaskała na nim 30 tys. wyświetleń, bo przy dramie się dobrze klikał.
Perlica, haha ja to o Mizerce się dowiedziałam ostatnio jak ktoś gdzieś napisał, że coś tam u niej widział ze sprzętu i zszokowana poleciałam zobaczyć co to i kto to. Ja generalnie słabo odbieram influenserów jakichkolwiek, długo nie miałam pojęcia, że taka profesja istnieje. Ale może to mój pesel  😀iabeł:


Ma 40 tys followersów na instagramie, 10 tys więcej niż Jarosław Skrzyczyński ....
https://www.instagram.com/p/CKcU4bjM9bC/
A tutaj jak na ów 4,5 latku skakało sobie dziecko krzyżaczki 🤣
a.kaminska bardzo ci dziękuję za to co zrobiłaś.

Jeśli nie chcesz "być sławna" ale czujesz potrzebę czasem zabrania głosu w słusznej sprawie to chętnie powspieram bo takich merytorycznych końskich treści w polskim YT brak i by się przydały.
Jeśli masz siły i moce przerobowe to mogę zaaranżować spotkanie z doktorem nauk przyrodniczych z uniwerku przyrodniczego z Poznania i np. można pociągnąć profesjonalnie temat kostnienia i remodelingu tkanki kostnej u koni.
Można nagrać serię ćwiczeń i wytłumaczyć, które mięśnie wtedy działają i pokazać "takie same " ćwiczenia dla człowieka ( z kimś od fitnesu) dla porównania - bo to daje obraz jaki wysiłek wykonuje koń... i jak się po takim treningu będzie czuł następnego dnia. Ten pomysł to mi się urodził w kontekście pierdyliarda filmików i pościków z pomysłami na rozstawianie dragów i dzieciarni męczącej konie na tych łamigłówkach bo "trzeba jeździć drążki"... tylko często niewiedzących "po co to robią, jakie to są obciążenia i jaki ma być efekt".

kotbury dzięki! Będę się odzywać.

Naprawdę nie sądziłam, że to tak "wybuchnie" - nie czułam aż takiej potrzeby takich materiałów w końskim internecie. Teraz czuję.

Teraz jestem prawie pewna, że będę kontynuować. Czuję, że mam szansę chociaż trochę "naprostować" dzisiejsze jeździectwo (wiem, to wielkie słowa.. ale no, kto mierzy wysoko...).

Dostaję trochę linków do filmów innych influencerek i...  😵 no.

Muszę przemyśleć jak to ugryźć, aby mimo wszystko przyciągnąć młodych i jak najwięcej dobrego im przez ekran do głowy nawkładać. Na pewno będę chciała dać również jakieś mądre rzeczy, inspiracje czy ćwiczenia właśnie  🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
25 stycznia 2021 10:55
[quote author=budyń link=topic=885.msg2961057#msg2961057 date=1611571053]
https://www.instagram.com/p/CKcU4bjM9bC/
A tutaj jak na ów 4,5 latku skakało sobie dziecko krzyżaczki 🤣
[/quote]

O matko żeby jeszcze rodzica i małe dziecko wciągać do tej dramy żeby wybielić imie. Przecież to dodane 13h temu.

„Zabijanie pasji” i „przekuj ie hejt na karmę dla zwierząt”...  robienie z siebie ofiary poziom milion. Jak zabijanie lajkow na insta to zabijanie pasji, to pasja nie jest jezdziectwo a influencerstwo. Nawet mistrzowie uczą się u kogoś i maja kogoś z ziemi żeby oceniać... aaa szkoda strzępić ryja. Niech lepiej nie jedzie na zawody ujezdzeniowe bo nie daj Boże coś negatywnego w komentarzach sędzia napisze bo patrzył z ziemi i on g... wie.

a.kaminska masz we mnie subskrybujacego, chętnie pooglądam takie filmy, edukacji nigdy nie dość.
Tam nic się nie zmieni, tak się obawiam. Znowu kasacja komentarzy, znowu bany lecą, a cukierkowa zapora koniareczek rośnie w siłę.
Jedyne co, to może zastanowi się dwa razy co wrzuci do filmu i pokaże publicznie. A koń jak będzie "wredny" tak zostanie 🙁
majek   zwykle sobie żartuję
25 stycznia 2021 10:59
ja pitole, widze, ze cala rodzina ma parcie na szklo, co za czasy...

A.kaminska, dobra robota, podziwiam, ze Ci sie chcialo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się