Transport koni-co i jak. Wszystko na temat :)

mindgame, Tiguan to ten mniejszy jak się nie mylę? Silniczek 160 km, waga bodaj koło 1600 kg. No.... nie widzę tego. Może od biedy jedynkę o ile przepisowo da radę.
mindgame, przecież zależy jaka wersja i ile kg ma na haku, a nie tylko silnik.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 stycznia 2021 18:00
Aleks a są gdzieś w ogóle dostępne? Znalazłam tylko w jednym sklepie, zamówiłam, a potem zadzwonił Pan ze sklepu, że feromonów nie ma i nie wiadomo czy i kiedy w ogóle będą 🙁
Zamówienie sobie wisi, bo i tak było za pobraniem, ale już od ponad miesiąca jest cisza w ich sprawie.


Dobre pytanie. Wiem, że były już jakiś czas temu problemu by dostać, ale mi się udało wtedy jeszcze.
Nie sądziłam, że są niedostępne w ogóle w tej chwili  🤔 .
mindgame, Tiguan to ten mniejszy jak się nie mylę? Silniczek 160 km, waga bodaj koło 1600 kg. No.... nie widzę tego. Może od biedy jedynkę o ile przepisowo da radę.


mindgame, ja się nie bardzo znam na ciąganiu przyczep ale mój Koniowóz na dwa konia ma 170 KM raptem i śmiga bez problemu z dwójką na pokładzie.
Dance Girl, koniowóz to jeden "obiekt". Jak przychodzi pociągnąć za sobą coś co waży tyle samo bądź więcej niż pojazd ciągnący, to wygląda to lekko inaczej. Jak zabraknie mocy to może skończyć się tak, że obiekt ciągnięty pociągnie ciągnący. Z przerażeniem oglądałam czasem na zawodach coniektóre" zestawy".
[quote author=Klami link=topic=191.msg2958220#msg2958220 date=1609690404]
mindgame, Tiguan to ten mniejszy jak się nie mylę? Silniczek 160 km, waga bodaj koło 1600 kg. No.... nie widzę tego. Może od biedy jedynkę o ile przepisowo da radę.


mindgame, ja się nie bardzo znam na ciąganiu przyczep ale mój Koniowóz na dwa konia ma 170 KM raptem i śmiga bez problemu z dwójką na pokładzie.
[/quote]

Wg danych z netu Tiguan może ciągnąć przyczepę o dopuszczalnej DMC 2200kg - wypada zastosować korektę 1,33 jak by się ktoś mocno czepiał, choć w praktyce się tego nie przestrzega. kluczowa cyfra jest w dowodzie rejestracyjnym w rubryce O1.
Są tiguany co wg papierów mogą nawet 2500kg pociągnąć na haku. Znam przelicznik 1.33. Pytam czy ktoś w ogóle jakimś tiguanem ciągnął przyczepę z końmi. Zastanawia mnie że dają teraz coraz mniejsze te silniki (1.4), a na haku jest np 2000kg. Jak to się sprawdza w praktyce. Liczyć umiem 🙂 Oczekiwałabym raczej odpowiedzi: tak, ciągnąłem/łam takim a takim, taką a taką przyczepę i sprawdziło się to dobrze/ źle 🙂
mindgame, bo to nie zależy tylko od silnika, ale od masy pojazdu i tego co ma w dowodzie. Tiguan w automacie i z napędem 4x4 ma na haku znacznie więcej niż ten sam Tiguan w manualu bez napędu na 4 koła, bo przy tym samym silniku będzie miał mniejszą masę.

Perlica, wiem.
Dużo tez zależy od przełożeń. Ja mam Grand Vitare ze stałym napędem na 4 koła. Silnik 150km. Wg papierow pociągnie 2 konna przyczepę, ale jeździłam z jednym koniem w środku i się baaaaardzo męczyła. Chyba lepiej dieslem?
rtk, bo też zależy od momentu obrotowego silnika.

Ja mam malutkie autko, Skode Superb Kombi z napędem na 4x4, w manualu, malutki silnik diesla, bo 2.0. i ciągnie sobie bez problemu 2 koniki w Debonie, bo Debon leciutki ( dlatego kupiłam). Nie mam uczucia męczenia zupełnie.
rtk, 150km to podejrzewam, że masz 2.4 w benzynie. No niestety moc tu niewiele zdziała, bo tam momentu nie ma.
czy ktoś z was użytkuje przyczepę Ifor williams 511?? I powie mi gdzie ja mam tam konia przywiązać i siano  :P Bo weszłam do srodka i zgłupiałam, na YT znalazłam jeden filmik, gdzie pakują 1 kucyka, nie wiem jak pakują 2 konie bo wiązanie do sufitu jakoś do mnie nie przemawia :P




edit:
pytanie z innej beczki, gdzie dostanę naklejki, tabliczki ostrzegawcze na przyczepę, uwaga konie czy coś w tym stylu?

edit:
pytanie z innej beczki, gdzie dostanę naklejki, tabliczki ostrzegawcze na przyczepę, uwaga konie czy coś w tym stylu?


Na allegro 🙂
Alaska, jak sie okazało najtańsza opcja  🏇
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
23 stycznia 2021 23:23
czy ktoś z was użytkuje przyczepę Ifor williams 511?? I powie mi gdzie ja mam tam konia przywiązać i siano  :P Bo weszłam do srodka i zgłupiałam, na YT znalazłam jeden filmik, gdzie pakują 1 kucyka, nie wiem jak pakują 2 konie bo wiązanie do sufitu jakoś do mnie nie przemawia :P




edit:
pytanie z innej beczki, gdzie dostanę naklejki, tabliczki ostrzegawcze na przyczepę, uwaga konie czy coś w tym stylu?


Co do pytania nr 1 - powinno być takie coś do zawieszenia siatki na siano z przodu nad tym okienkiem. Na uwiąz będzie za daleko i wysoko wiec zwykle wiązaliśmy do ...właśnie siatki na siano. Nic nikomu się nigdy nie stało.
donkeyboy, i konie dosięgają? Kurde, wydawało mi się ze to będzie za daleko... musze obczaić, ale rozważam jakies dorobienie uchwytów. Az jestem w szoku bo ifory takie mega przemyślane mi się wydawały
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
24 stycznia 2021 11:21
donkeyboy, i konie dosięgają? Kurde, wydawało mi się ze to będzie za daleko... musze obczaić, ale rozważam jakies dorobienie uchwytów. Az jestem w szoku bo ifory takie mega przemyślane mi się wydawały


Duży kuc sięgał, ale jak zeżarł większość siana to już był trochę przypal. Wiem ze u mnie w UK można dokupić jakieś uchwyty na ebayu ale nie wiem czy to w Polsce będzie dostępne...
xxagaxx, Kupiłaś taką jak na filmiku ?
Fajnie wygląda, aczkolwiek nie wyobrażam sobie nią wieźć koni, które się nie lubią.
W moim Debonie jest kratka oddzielająca i błogosławię przedstawiciela, który mnie na mówił na nią.
Ja,że nie bo moje konie grzeczne,a,on,że zmienię konia,że to nie wiadomo,że lepiej to mieć. Miał rację, finalnie mam konia jednego i często zabieram konia kogoś ze stajni na zawody , no i kratka się przydała , a i tak się dotykali , no ale mniej jednak, bo się za 1 transportem nie polubili  🙂

Edit: na tym filmiku szok dla mnie ,że gość wiąże konia i sobie idzie, a jakby się wycofał w tym czasie  😲
Perlica, podobną, starszy model. 
W prawie każdej przyczepie (a na pewno w każdym Iforze) można kratkę też mieć/włożyć/dokupić. Nie każdy Debon takową ma 😉 Także tu marka nie ma nic do rzeczy.
Ale czemu szok? Jak można inaczej samemu zapakować konia? Sama znam ludzi którzy tak pakują, nic nadzwyczajnego ;P
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 stycznia 2021 19:02
Perlica - jak koń nauczony to będzie stał. Znam osoby, które tak pakują również. Ja właśnie zmierzam w tym kierunku 🙂 .
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 stycznia 2021 19:05
Ja bym jednak nie przywiązywała. Postawić, powiedzieć "stój koniu" i pójść zapiąć, ale wiązać bym jednak nie wiązała. Zawsze może się coś wydarzyć, spłoszyć... jednak bezpieczniej nie przywiązywać jeśli belka nie zapięta.
ja też bym nie wiązała, nawet bardzo pewnego konia. Lonża przełożona przez przednią rurę i trzymając ją za koniec idę zamykać zatylnik. Tak samo jak muszę sama wyładować. Najpierw odpinam i przypinam lonżę, tak samo przełożoną, potem otwieram tył. Nigdy nie powinien być koń otwarty i przypięty w przyczepie.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 stycznia 2021 11:16
To ja może doprecyzuję, że nie chodziło mi o wiązanie na krótko i sztywno, a raczej o sposób, o którym pisze Magda Pawlowicz.
Wprowadzam konia, stojąc na trapie i z boku, koń wchodzi, przekładam linę przez przednią rurę, koń zostaje, a ja wychodzę stanowiskiem z boku zapiać tylną belkę.
Wszystko zapewne zalezy od konia, ja mojego sama nie pakuje nigdy, ale wypakowywac zdarzyło mi się nie raz i po prostu zakładam uwiaz na szyję i idę zdjąć belke. Koń na dźwięk cmokania załącza wsteczny i powoli cofa się.
Widocznie pan z filmu zna swojego konia na tyle ze wie, że jak stoi to będzie stał.

Ale ja bym wciąż chciala sie dowiedzieć gdzie mam te moje konie na drogę przywiązać  🤣
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 stycznia 2021 12:04
xxagaxx  na drugim filmie, na którym wydać wnętrze przyczepy (0:50sek) na listwach konstrukcyjnych, wysoko, z boku, widoczne są kółka. Masz takie u siebie ?
Pewnie nie masz 😉 nie byłoby pytania. A może jakiś patent żeby wiązać na niższych ustawieniach belki, których być może nie używasz ? No nie wiem strzelam 😉. Chociaż może nie, jednak dobrze byłoby wiązać konia do czegoś mocniejszego niż ścianka zewnętrzna.
Czy ktoś się orientuje jak teraz wyglada sprawa z transportem koni z UK do PL?
Aleks, Czyli też nie wiążesz na sztywno.
Ja sama pakuje i rozpakowuje, moje wszystkie konie zawsze byly nauczone tego, ale robię to jak Magda Pawlowicz, opisała, po prostu z lonżą, którą zawsze mogę poluzować.

Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 marca 2021 16:40
Ja nie wiążę na sztywno.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się