Oficerki

... zróbcie mi zdjęcie o co c'mon bo ja nie wiem i jak was czytam to jakbyście omawiały warianty zamykania włazu do Apollo...


Coś takiego:



Ma ktoś może Petrie Olympic? Dużo siadają? Bo na forum tylko stare opinie...
Macie jakiś patent na nowe oficerki żeby lepiej się siodła czepiały? Moje stare oficerki fajnie trzymały się siodła. Jak ubrałam jeszcze starsze sztylpy z czapsami to ślizgały się po siodle jak po lodowisku, a po posmarowaniu gumą antypoślizgową czepiły się siodła aż za bardzo. Natomiast doszły właśnie nowe oficerki i wydaje mi się że nie są tak czepliwe jak te starsze. Jakieś inne preparaty czy kwestia rozjeżdżenia?
Ooo Siwaa dziękuję  :kwiatek:

Fajny patent.
Zamiast kółka możesz sobie sznurek (mulina zapleciona w warkoczyk) przymocować i przez to przeplatać. Powinno zadziałać. Bo to metalowe kółko bywa niewdzięczne.
Czy w Polsce gdzieś dostanę Moutain Horse Aurora? Na zdjęciach wyglądają cudnie, więc moze jednak skuszę się na kolejne MH 😀
Co prawda po fotach zakochałam się również w Kingsley z GNL, ale nie dość ze drogie, to jeszcze bardzo dużo rzeczy samemu się modyfikuje, boję się że nie trafię z rozmiarem a wydam majątek, albo wyjdzie wizualny koszmarek :P
Jeszcze Tucci z Febro ładnie wyglądają, ale też już droższe od MH.

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2021 09:35
W Horseway są MH ale nie wiem czy chodzi o te?
zembria, tak dokładnie, tylko widze że rozmiarówki nie mają pełnej, a jakieś pojedyncze sztuki. Ale napisze, może mi zamowią 😉
xxagaxx, nie przekonuje Cie konfigurator 3D w Kingsleyu? Widać nawet kalkulację ceny dla modelu jaki sobie spersonalizujesz
Czardasz, no niestety nie. Nie lubię tak. Tam jest dużo opcji a ja mam słabą wyobraźnię i słaby zmysł do takich rzeczy. Dlatego nigdy nic ładnego z mattesowego konfiguratora mi nie wyszło  😂

Bardziej mnie irytuje to ze nie wiem jaka to skóra, jaki dokładnie kolor i czy dobrze dobiorę rozmiar. Miałam raz Petrie, bylam nawet w sklepie w Wawie żeby zdjąć miarę. Najgorsze moje oficerki ever.
Miałam raz Petrie, bylam nawet w sklepie w Wawie żeby zdjąć miarę. Najgorsze moje oficerki ever.


??? Pisz mi tu dlaczego bo ja znów robię do nich przymiarkę (koń wraca w jazdy powoli a to z najszerszą podeszwą na rynku).
Przyszły moje Ariaty. Generalnie są spoko, jestem mile zaskoczona ze udało mi sie je dopiąć, ale na dzień dobry mam obawy, że mi się złamią nie w tych miejscach co trzeba 🙁 tzn w nie w kostkach a z przodu nad sznurowadłami jak obecnie próbują :/


Czy ktoraś, z was miala podobne problemy? Jest szansa że jak już się urobią w kostce to na piszczeli się wyprostują?
\Miałam raz Petrie, bylam nawet w sklepie w Wawie żeby zdjąć miarę. Najgorsze moje oficerki ever.


xxagaxx miałam dokladnie takie samo dosiawczenie z Petrie. Szyte dla mnie na zdjeta miare, a mialam je na nogach 20 razy. Jak kulą w płot... I mowiłam nigdy wiecej Petrie, ALE! 1,5 roku temu dorawalam ich nowy model w sklepie. Chcialam bardzo ariaty wtedy, ale w ogole mi nie leżały. Probowalam kilka firm, ktore mieli na stanie i finalnie zdecydowalam się na Petrie Riva i jest mega zadowolona! Używam kilka razy w tygodniu, obecnie na 2 konie dziennie, juz prawie 1,5 roku i naprawde polecam. Fajnie usiadly, są dobrej jakości. Od środka maja inny rodzaj skory, anyposlizgowy. Tutaj lepiej je widac:
[url=https://www.dekroo.com/products/petrie-ridingboot-riva?utm_campaign=Petrie+Ridingboot+Riva&utm_content=Rider&utm_source=Google&utm_medium=Free+listings&utm_term=995090&gclid=Cj0KCQiA0-6ABhDMARIsAFVdQv9mbdLDAxtneH6xQSaFXCozwkKN-2wO9KK1sOPu7nljgo953UJZxzoaAqvSEALw_wcB]https://www.dekroo.com/products/petrie-ridingboot-riva?utm_campaign=Petrie+Ridingboot+Riva&utm_content=Rider&utm_source=Google&utm_medium=Free+listings&utm_term=995090&gclid=Cj0KCQiA0-6ABhDMARIsAFVdQv9mbdLDAxtneH6xQSaFXCozwkKN-2wO9KK1sOPu7nljgo953UJZxzoaAqvSEALw_wcB[/url]
kotbury, twarde, wyjeżdżenie ich to były męki, potem siadły tak, że wyglądały jak oficerki 3/4. I kolor. Dali mi próbnik wielkości 5złotówki i wybrałam SAMA okropny brąz... taka wiśnia... fuj.

Losia, o proszę, kuszące, pytanie czy są brązowe?

Wzięlam póki co Tonicsy Jupiter. Zobaczymy jak przyjdą czy dobry wybór :P
Czy ktokolwiek uzywa/uzywal veredus guarnieri?
Gdzie można w Polsce kupić/ zamówić ogicerki DeNiro?
Mam pytanie do posiadaczy oficerek tonics jupiter bądź ego 7, czy skóra w tonics mięknie ? Przymierzając miałam wrażenie, że są strasznie sztywne i ułożenie piętyw dół było bardzo ograiczone.
Jak wrażenia ogólne użytkowania tych oficerek?
jakie macie doświadczenia z Ego 7? Nie mam możliowści zobaczenia ich na żywo, obmacania i przymierzenia🙁  jak skóra u nich?  🤔
Czy ktoś z was kto ma Busse Laval, może powiedzieć jak jest z wysokością łydki? Wychodzi mi 39cm ale najmniejsza wersja Laval jest 42. Będzie pasować?
Tonicsy są z cielęcej skóry, na początku faktycznie wydają się sztywne, ale potem jest lepiej. Ego są wołowe. Skóra jest nieco inna. Mogę obfocić/nagrać.
Tonicsy są z cielęcej skóry, na początku faktycznie wydają się sztywne, ale potem jest lepiej. Ego są wołowe. Skóra jest nieco inna. Mogę obfocić/nagrać.


Byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Czyli w Tonics'ach ta skóra się rozbija   😀
nicos, miałam Tonicsy blisko 3 lata temu. Dałam radę w nich jeździć może z pół roku. Szybko skóra się porozciągała, buty zbyt mocno opadły, wyglądały jak zmęczone wieloletnim użytkowaniem, zrobiły się za szerokie i zaczęły się wycierać, odbarwiać od wewnątrz łydki. W mojej opinii to bubel.

Po około 3 miesiącach użytkowania:
Wyszukiwarka niestety nie chce współpracować.. czy ktoś ma Petrie rimini? Sznurowane oficerki bardzo mi wpadły w oko, ale z moim rozmiarem stopy nie mam co liczyć na Busse, a te wyglądają bardzo elegancko.
Potrzebuję pomocy kogoś w temacie.
Czy wiecie czy oficerki Animo Zacon bardzo siadają?
Mam swoje, niestety okazały się nieco za wysokie i mam dylemat - czy czekać aż siądą - ale boję się że się pozałamują za bardzo. Czy jednak dać do skrócenia u szewca?
Przy okazji, polecacie kogoś w okolicach Pruszkowa/Warszawy kto zrobiłby to jakoś super, bez śladów (albo prawie)?

[img]https://static.wixstatic.com/media/029b6d_d406b743e5854e82a77f5799137d17f1~mv2.jpg/v1/fill/w_625,h_938,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01/029b6d_d406b743e5854e82a77f5799137d17f1~mv2.webp[/img]
Hej, przyszły do mnie dzisiaj Busse Laval, po wyjęciu z paczki zobaczyłam na nich odbarwienia (?) jak na zdjęciach. Myślicie, że to wada fabryczna czy taki już ich urok?
Czy ma ktoś Ariaty Heritage Contour II Field Zip brązowe i mi powie/pokaże jaki to odcień brązu? Na stronie Ariata wydaje się lekko wiśniowy, a na Gnl typowa czekolada. :kwiatek:
Czy w Polsce gdzieś dostanę Moutain Horse Aurora? Na zdjęciach wyglądają cudnie, więc moze jednak skuszę się na kolejne MH 😀
Co prawda po fotach zakochałam się również w Kingsley z GNL, ale nie dość ze drogie, to jeszcze bardzo dużo rzeczy samemu się modyfikuje, boję się że nie trafię z rozmiarem a wydam majątek, albo wyjdzie wizualny koszmarek :P
Jeszcze Tucci z Febro ładnie wyglądają, ale też już droższe od MH.


Bardzo podobne są do nich MH Sovereign...
Ja swoje MH kupiłam w GNL ... dopiero trzecie podejście to był właściwy "but" ... Jak dla mnie mają za bardzo spiczasty nosek, ale ogólnie są spoko...
flygirl, ja bym powiedziała że czekolada 🙂.
Idealne.  😍
A takie marszczenia nad kostka to normalne czy miałaś trochę za szerokie? Dużo siadają i się rozciągają? Jak w użytkowaniu na dłuższa metę?
Flygirl
Te buty sa bardzo wytrzymale, marszcza sie jak kazde inne. Chociaz moje nie tak bardzo jak Czeggry.
Ale mnie sie ten braz ariatowy strasznie nie podoba. Jest moim zdaniem taki jakis sztuczny. Wpadajacy w jakies dziwne odcienie.
Widzialaś nowy model ariatow? Ja ogladalam w sklepie i kupie te nowe, bo sa duzo ladniejsze i kobiece.
A ja jestem zażenowana moimi Mountain Horse. Drugi raz w przeciągu paru miesięcy strzeliły mi te atrapy sznurowadeł. Z tym, że akurat w przeciągu tych ostatnich miesięcy po wymianie, to konno jeżdżę sporadycznie.... a i tak pękły.
Klami, - kup gumki w pasmanterii i sama wymień 😉 Ja tak w swoich starych cavallo robiłam, wytrzymywały spokojnie z 2/3 lata codziennej jazdy.

W grudniu kupiłam w końcu Lavale i po paru miesiącach użytku mam mieszane uczucia. Ogólnie są ok, bardzo ładnie wyglądają na nodze, dzięki sznurowaniu udało mi się je dobrze ściskąc w kostce i na dole łydki ale czuć, że wykonanie bardziej ekonomiczne niż w cavallo. Cieńsza i gorsza jakościowo skóra, dużo mniej amortyzująca podeszwa... nie wiem, czy drugi raz nie kupiłabym jednak innych, choćby tańszego modelu właśnie cavallaków, bo trochę mi brakuje tej amortyzacji. Busse wymagają regularnego przesmarowania, skóra szybko wysycha i robi się mega śliska, papierowa. Plus za podpórki do ostróg i osłonę zamków, no i w końcu nie mam butów w połowie łydki 😁 co jest bardzo miłe. Jak zakładam stare, to czuję się jak w kapciach 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się