Końska Rewia Mody XV (2021)

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 stycznia 2021 13:51
Mattesy bawełniane rzeczywiście nie są fajne, bardzo średnia jakość IMO
wątek zamknięty
Ciemnokasztanowe dziecko w brilliancie Mocca i owijkach chyba taupe:


i w różu Felix Buhlera:


Siodło mu zmieniłam, to będzie w końcu normalnie wyglądać w fullach, następny w kolejce jest silverpearl, będzie pieknie. 😜 Tylko postaram się mu zrobić zdjęcie na dworze, bo na hali to gie widać (no i wtedy beze mnie, bo ja mu zdjęcia psuje :wysmiewa🙂.
wątek zamknięty
flygirl, - nic nie psujesz, a róż jest czadowy 💘 Taka czekoladka w różu to w ogóle mrrr <3


Chodzi za mną taki jasny, brudny różyk od dłuższego czasu, ale zawsze jest coś innego w kolejce... ale chyba przez dairoxroxi zapoluje na mattesa w tym kolorze. Już sobie skonfigurowałam nawet, tylko stwierdziłam, że przy proporcji 40 czapraków i 3 pary porządnych bryczesów wypada sobie coś na tyłek kupić 😂
wątek zamknięty
Chodzi za mną taki jasny, brudny różyk od dłuższego czasu, ale zawsze jest coś innego w kolejce... ale chyba przez dairoxroxi zapoluje na mattesa w tym kolorze. Już sobie skonfigurowałam nawet, tylko stwierdziłam, że przy proporcji 40 czapraków i 3 pary porządnych bryczesów wypada sobie coś na tyłek kupić 😂


Dairoxroxi obie nas sprowadziła na złą drogę. 😀 Ja dziś testowałam Mattesa koleżanki, czy mi wyjeżdża spod siodła, bo jej wyskakuje jak z procy od razu. Ale nie wyjeżdża. 😀
Żółtego Mattesa na siwego konia założyłam... Brrrr.
wątek zamknięty
Hahahaha bardzo mi „przykro”  😁 mnie przytłacza możliwość konfiguracji, za dużo opcji za mało pieniędzy. Aktualnie chodzi za mną jakaś butelkowa zieleń i bordo. Może kolejny mattes  😜

A tymczasem komplet granite, szkoda ze w taką burą pogodę nie widać tego cudnego miedzianego brokatu.


Edit. Jak nie znajdę brickred to o takim myślałam, kwestia tylko czy brać velveta czy tego błyszczącego... no i który sznureczek haha
wątek zamknięty
Ja to jestem chyba rekordzistką tego wątku  😉 17 października ubiegłego roku dostałam przepiękny czaprak PS of Sweden i do tej pory wisi przy schodach nietknięty i nie zaznał nawet zapachu stajni, nie mówiąc już o koniu...

Myślicie, że nie warto trzymać go w "gablocie"? Nie potrafię go zabrać do stajni... to jest tak pięknie uszyte...  🙁 😁

Możecie mi polecić jakieś czarne modele glossy?
wątek zamknięty
meise ah to jest norma chociaż mój rekord to chyba dwa lata nietknięty czaprak  👀 piękny glossy jest w koniku na promce z heritage, z biała lamowka.
wątek zamknięty
meise ah to jest norma chociaż mój rekord to chyba dwa lata nietknięty czaprak  👀 piękny glossy jest w koniku na promce z heritage, z biała lamowka.


Link pliiiiis  :kwiatek:


Uf, cieszę się zatem, że nie tylko ja mam taką fazę  😁

Jeszcze w temacie wątku, to czapraki od Felixa B. - jak piękne i starannie uszyte - tak nietrwałe. Albo mój popręg jest po prostu taki czaprako-niszczący. W miejscu gdzie się stykają jest już masakra  🤔
wątek zamknięty
Jeszcze w temacie wątku, to czapraki od Felixa B. - jak piękne i starannie uszyte - tak nietrwałe. Albo mój popręg jest po prostu taki czaprako-niszczący. W miejscu gdzie się stykają jest już masakra  🤔


Najgorsze czapraki, jakie miałam. Piękne! Do pierwszego prania. Kupiłam dwa, nie były najtańsze, a je po prostu oddałam, bo wstyd byłoby to sprzedawać. Serio, miałam wrażenie, że po trzech praniach wypełnienie z nich wyparowało. Kompletne szmaty. Dosłownie jakbym założyła na konia bawełnianą szmatkę kuchenną. Mój koń się prawie nie poci, a te czapraki były przepocone na wylot. Nie dałabym nawet 3 dych, a dałam stanowczo więcej. -_-
Czapraki z Felix Buhler stanowczo nie. Nigdy więcej.

EDIT: Wspomniany przez Dairoxroxi Eskadron.
wątek zamknięty
Co do jakości Felixa się nie wypowiem, bo założyłam raz pożyczonego, ale odniose się do kwestii potliwości. Dziecko fakt, jest nieogolone i poci się dość dość, ale w granicach przyzwoitości, pod tym czaprakiem był cały w pianie, byłam serio w szoku. 😲 A jeździłam nawet krócej niż normalnie i nie robiłam nic ambitnego. Także ja osobiście tez żadnego tej firmy nie zakupie.
wątek zamknięty
Tak to ten czaprak co Sivrite podlinkowała, ale ja totalnie zapomniałam, że wy skaczecie  🤦 w każdym razie jest tez czarny brillant z tej samej kolekcji w koniku w wersji VS. Polecam tez błyszczącego mattesa w czarni i skonfigurować sobie lamowke i sznurki  😀
wątek zamknięty
Nikt jeszcze nie trafił na więcej przecieków nowego Eskadrona?  😀

Co do czapraków Felixa, podpisuje się rękami i nogami, jakość bardzo BARDZO słaba, owijek też.
wątek zamknięty
Dzięki dziewczyny za linka, bardzo ładny i cena też nie zabija  😀

Jeszcze w temacie czapraków od Felixa, to ja moje piorę ręcznie pod prysznicem i tylko potem wrzucam do pralki na płukanie i odwirowanie. Znoszą to całkiem ok, u mnie jedyny problem jest przy tych wstawkach na wysokości popręgu, całkiem się pościerały i nawet popruły  🤔 jeżeli chodzi o wypełnienie i materiał czapraka (nie wstawek) to jest póki co ok, no ale nie oszukujmy się, ja je mam dopiero od roku.
Mój koń się w ogóle nie poci, więc w tych czaprakach też jest ok.

Mam też jeden czaprak Iconic - to jest dopiero masakra jakościowa  🤔wirek: a cena... no cóż.

Mam nadzieję, że ten PS się tak szybko nie zużyje, bo kosztował tyle, że chyba złotymi nićmi szyty.

Jak dostanę nową robotę to zagoszczę w tym wątku na dłużej, na razie nie mam czym się pochwalić, bo bida z nyndzą.

dairoxroxi, Mattesa nie chcę, bo on z baranka  😡 jakbym wiedziała o polityce Kentucky to też bym swojej podkładki Mattesa nie kupiła tylko zagryzła zęby i wykosztowała się na KH.
wątek zamknięty
meise ale mattesa można brać bez futerka, po prostu czaprak, zero zwierzaka. Chociaż Kentucky uwielbiam to tylko jeden czaprak do mnie mówi, ale cena krzyczy NIE. Jakoś ten design taki se tych „tańszych” modeli, wydają się być takimi szmateczkami właśnie. Derki za to polecam  😅
wątek zamknięty
Obczaję sobie zatem te modele bez futra. Ogólnie chciałabym bardzo mocno czaprak ergonomiczny i dłuższy niż moja podkładka mattesa. I z milusim rantem bo mamy już łyse placki na plecach  👿

Są jakieś czapraki z faux fur dla ogolonych delikatesów? Albo ogólnie mięciutkie?
wątek zamknięty
Meise lemieux ma czaprak z rancikiem obszytym futerkiem. Osobiście go nienawidzę, bo tam się zbiera futerko gdzie jest łączenie futra z czaprakiem, ale sprawdza się.
wątek zamknięty
Meise, - są, mattesa 🤣 Z futrem pod spodem. Nie wiem, czy Kentucky też takich nie ma przypadkiem.
Co do czarnych, to eskadron miał ostatnio w kilku kolekcjach czarne glossy plus ma go też w kolekcji podstawowej. Jakościowo ten materiał jest przekozak, mam kilkuteni biały i nic się z nim nie dzieje, a pracy co zawody, plus plamy schodzą same 😀 Mam też bordowy, nie blaknie, nie wyciera się, no bajka. Gdyby nie ich cena miałabym już tylko glossy.

Mnie Kentucky kusi aksamitny w brudnym różu, a Mattesa sobie skonfigurowałam w wersji różowo-szaro-białej i też wzdycham, eh 😁
wątek zamknięty
keirashara, ale Mattes ma naturalne futro, Kentucky sztuczne.
Meise, Więc jedynie te Skin Friendly z Kentucky za 6 stów 😉
wątek zamknięty
kitty, wyślij mi jakiś przykładowy plis, bo nie bardzo widzę te modele  👀

Keira, wklej link do tego brudnego różu KH  :kwiatek:

Puma, link plis, ja nie umiem szukać  😁
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Umarłam  😁
Super cena  😂

Jak ktoś ma taki używany za 200 zł to proszę na pw  😉
wątek zamknięty
Puma, - fakt, nie doczytałam faux fur, mi naturalne futro nie przeszkadza.
Meise, - nie widzę obecnie full w polskich sklepach w wersji velvet, jest tylko wełniana - tu klik na stronie producenta. Pewnie NTB albo Febro byliby w stanie ściągnąć. Imo jest przepiękny, jak cała seria 😀
wątek zamknięty
wątek zamknięty
keirashara, mam różowego velveta Kentucky ..... polecam  😍 😍 😍
wątek zamknięty
Velveta w wersji vs nie ma u producenta również, ale w wersji ujeżdżeniowej jak najbardziej, jest w Lofcie. Velvety to jedne z piękniejszych czapraków jakie nosiła ziemia,
a jakość Kentucky jest top 🏇
wątek zamknięty


Mam nadzieję, że ten PS się tak szybko nie zużyje, bo kosztował tyle, że chyba złotymi nićmi szyty.



Raczej nie będziesz zawiedziona 🙂 Mój PS własny osobisty kilka prań przetrwał bez szwanku a i klienci są zadowoleni 🙂
wątek zamknięty
equi.dream, - ja nie widzę ujeżdżeniowego velveta u nich, jedynie wool 😉 I poniakowe velvety.
Kunia, - pokazuj! 😀
wątek zamknięty
Raczej nie będziesz zawiedziona 🙂 Mój PS własny osobisty kilka prań przetrwał bez szwanku a i klienci są zadowoleni 🙂


Jest gdzieś jeszcze do dostania Emerald VS?  :kwiatek:
wątek zamknięty
[quote author=smerfi link=topic=103293.msg2961176#msg2961176 date=1611611878]
Raczej nie będziesz zawiedziona 🙂 Mój PS własny osobisty kilka prań przetrwał bez szwanku a i klienci są zadowoleni 🙂


Jest gdzieś jeszcze do dostania Emerald VS?  :kwiatek:
[/quote]

Jest !!!
https://www.tackshop.pl/pl/p/Czaprak-Monogram-Emerald-Jump/115


wątek zamknięty
[quote author=Meise link=topic=103293.msg2961105#msg2961105 date=1611580795]


Mam nadzieję, że ten PS się tak szybko nie zużyje, bo kosztował tyle, że chyba złotymi nićmi szyty.



Raczej nie będziesz zawiedziona 🙂 Mój PS własny osobisty kilka prań przetrwał bez szwanku a i klienci są zadowoleni 🙂
[/quote]

Czyli brać go do stajni, nie żyłować się?  😉 Bo trzymam ten czaprak specjalnie na zawody i się kurzy...
Wisi już kilka miesięcy... Chyba dziś go wezmę zatem, bo to głupie z mojej strony  😀

Może nawet pocykam focie i tu się pochwalę  😎
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.