Ogłowia

Donia Aleksandra, no dla mnie jest świetnebo łatwo ponieść część nosową wyżej. Natomiast ten pasek pod wędzidłem na bank "stabilizuje" wędzidło bardziej niż skośnik.
Zamówiłam. Zobaczymy co to będzie 🙂
Jeszcze tylko naczółek chcę inny, ale póki co się wsztrzymam, bo ceny powalają. Z innych firm też powinny dobrze leżeć, prawda?
Jak aktualnie wypadają jakościowo Prestige? Miałam dwa, dziś już mocno emerytowane i to była top skóra i jakość i do tego niezniszczalne. Jak jest obecnie? Jak obserwuje to jednak większość marek obniża jakość. :/ ??
Miałam jedno, kupione używane prestige stare i było rewelacyjne tak jak piszesz. Widziałam nowe i zupełnie inna skóra, tamto było tak jakby obszywane a te nowe no średnie i sztywne, może jakby je często smarować toby zmiękły, ale to już nie to samo. Ale za to Dyon, ten tańszy chyba koło 700 zł  bajka!
Jak aktualnie wypadają jakościowo Prestige? Miałam dwa, dziś już mocno emerytowane i to była top skóra i jakość i do tego niezniszczalne. Jak jest obecnie? Jak obserwuje to jednak większość marek obniża jakość. :/ ??


Ja mam kupione jakieś 9 lat temu wiec nooo nie jest to zbyt aktualna jakość bo nie wiem jak z nowymi kolekcjami. Ale moje jest w stanie idealnym, co prawda dbanie i konserwowane ale skóra jest jak nowa. Mam tez popręg skórzany, później kupowany i tez jest w super stanie. Wiec ja uważam że warto zainwestować.
Ja mam jakoś 3 letnie puśliska prestige i są bardzo ok, nic się nie dzieje ze skórą. Jedyny mój zarzut to taki, że są dość grube.
Horseline_89, tego właśnie się obawiam. Miałam niedawno okazję widzieć jedno z nowszych i właśnie wzbudziło moje podejrzenia co do aktualnej jakości. Stąd moje pytanie. Starymi tymi jakby "przeszywanymi" z wąskimi paskami jestem niezmiennie zachwycona.

Sasini, no i właśnie piszesz o tych starych. Były top. Natomiast pytanie jak to wygląda obecnie w nowych liniach. W podobnej cenie są różne marki, pytanie które trzymają jakość.
Gillian   four letter word
27 grudnia 2020 17:02
Odgruzowałam ostatnio kilkunastoletnie ogłowie Kieffera, nieużywane lat...? Nie wiem, sporo. Po krótkiej pielęlęgnacji wygląda i maca się lepiej niż większość nowych ogłowii jakie miałam. Mam wrażenie, że już nie ma takich skór 🙁
Cześć!
Mam pytanie - czy ktoś miał/ma ogłowie Horka Gipsy?
Albo może ktoś ma podobne innej firmy - chodzi o cofnięty pasek potyliczny - ale nie tak mocno jak w Dy’on czy Horka Crown. Chodzi o zostawienie wolnej przestrzeni za uszami i miękki, nie za szeroki pasek potyliczny.
Szukam takiego ogłowia.

Dzięki!
Pozdrawiam!
Muszę kupić treningowe ogłowie full/xfull z szeroko rozstawionymi paskami policzkowymi na nachrapniku, dla konia z niemałą głową. Jaka firma ma nachrapniki dostosowane solidnych kubełków, tak żeby paski nie wchodziły na kości jarzmowe? Sprzedałam wszystkie swoje dotychczasowe ogłowia i nawet nie mam do czego mierzyć.
Myślałam o czymś takim ale nie wiem czy to rozwiąże sprawę. Help 🤔
Czy ktoś miał w łapkach ogłowia Hansbo? Bo ślinię się do niego zawzięcie, ale bardzo mało można znaleźć w necie, a 500zł to już sporo żeby wywalić....

https://4equine.pl/pl/hansbo-sport/269-oglowie-hansbo-sport-jumeira-kolor-brazowy.html?fbclid=IwAR19sGdfTqqQiR-gmGpKMrr9iSVSeSh2cBsWRwkN9IyRsgNicUP1BFqyepY
mils   ig: milen.ju
07 stycznia 2021 12:49
kitty miałam kiedyś hanowera, za jakieś 250zł kupiłam. Skóra była taka o, było dość sztywne. Brąz był ani czekoladowy ani london, olejowanie jakoś mocno koloru nie poprawiło. Nie używałam długo, szybko poszło w odstawkę i leżało aż w końcu sprzedałam. To było w 2014, nie wiem czy coś zmienili w skórach. 🙂
mils uleczyłaś mój ślinotok za co Ci serdecznie dziękuję  :kwiatek:
Hej 🙂 Widziałam, że ktoś tutaj pytał o ten model. Może znajdą się posiadacze tego ogłowia lub inni zainteresowani. Kupiłam Busse Feeling. To moje pierwsze zetknięcie z ogłowiem anatomicznym  😡 Potrzebuje porady w kwestii dopasowania.. Mój kobył ma nietypowy, wielki łeb, a ja mam wiele wątpliwości  🤔 Czy pasek nachrapnika jest na dobrej wysokości? (Zabrakło mi już dziurek w pasku krzyżowym :icon_mad🙂 Jak wygląda kwestia rozstawu pasków potylicznych, które pracują niezależnie - aktualnie mamy wydłużone na maksa. W teorii powinny zapewniać swobodę uszu i pracy mięśni oraz nerwów karkowych.. w praktyce ustawienie ich nie jest takie proste  😵 W necie znalazłam tylko filmik niemieckiej amazonki na temat tego ogłowia, ale nie jest to mój ulubiony język.
Jeszcze nie jeździłam w nim, ale jeśli ktoś będzie chciał znać moją opinię, to mogę napisać po teście.

https://zapodaj.net/e55941a915aa6.jpg.html
Szukam ogłowia, które będzie ładne, nachrapnik standard albo mickelm, ale z szerokim rozstawem pasków policzkowych. Niestety obecne paski w ogłowiu duży full leżą dokładnie na kościach - wzięłam największe ogłowie jakie mam a tu taki zonk. Jakieś pomysły?
karolina_, dłuższy naczółek?
Puma właśnie nie, bo naczółek jest opadający i tam jest sporo miejsca. Bardziej to nachrapnik ma za wąski rozstaw swoich pasków policzkowych. Z resztą przy anatomicznych modelach to i tak będzie szło z jednego paska
Nie rozumiem pojęcia "rozstaw pasków policzkowych"  👀
Jeśli typ Micklem to zapiąć ciaśniej wyższy pasek nachrapnika, to się cofnie całość. Chyba, że w dolnym pasku brakuje dziurek, to nie wiem.

A tak BTW wkurza mnie wszędzie wrzucana anatomiczność w aktualnej ofercie ogłowii. Jest napisane, że anatomiczne, a w sumie zwykłe kombinowane ogłowie. Ale w nazwie anatomiczne  😉
Zrobię jutro zdjęcie  😉
karolina_, nie pomyliły ci się paski policzkowe z paskami od nachrapnika?
W a la micklem to to samo, ale pytałaś też o standard.
Jedyne ogłowia, które znam, a które mają długą część nosową nachrapnika (bo o to, chyba, chodzi) to Kieffery.
nie wiem czy dobrze mi świta, ale chyba niedawno w tym wątku padło to samo pytanie i ktoś wstawił ogłowie, w którym paski od nachrapnika nie były wszyte ale zakończone szlufką przez, którą przechodził nachrapnik - ale ono nie było anatomiczne w części nachrapnikowej...

Zapewne chodzi nam wszystkim o to samo, czyli żeby część nosowa nachrapnika była dłuższa realnie w centymetrach,żeby te paski od nachrapnika były szerzej rozstawione. Przecież nie każdy jeździ fulblutem z małą główką. Wkurza mnie że wszystkie te ogłowia na jedno kopyto są szyte. Niby anatomiczne ale dobrze lezą tylko na określonym typie głowy.
darolga   L'amore è cieco
24 stycznia 2021 10:26
Ahoj, szukam ogłowia dozwolonego w konkursach ujeżdżenia:
- możliwie anatomicznego
- o maksymalnie cofniętej/miłej potylicy
- o możliwie minimalistycznym nachrapniku (odpadają wszystkie połączone na stałe ze skośnikiem lub posiadające cokolwiek pełniącego jego funkcje, bo mój koń nosi nachrapnik tylko dla ozdoby i tylko dlatego, że przepisy są jakie są, bo najchętniej chodziłby bez żadnego i nie może mieć za dużo na twarzy)
- dobra skóra, wiadomo
- paski możliwie daleko od oczu
- wędzidłowe, ale może być munsztuk o ile ma opcję odpięcia pasków
- cena bez znaczenia

Niekoniecznie musi być aż tak daleko posunięte w anatomiczności jak Stubben Freedom (nawet nie sprawdziłam jeszcze czy jest dozwolone), ale nie bardzo mi przychodzi do głowy coś innego, bo większość PS-ów ma kombinowane nachrapniki (a może o jakimś modelu zapomniałam lub mamy coś na rynku o czym nie wiem?). Koń jest niewidomy na jedno oko i histeryczny na wszystkie paski od ślepej strony, a do tego ma HSS i ogółem tkliwą, histeryczną głowę. Znosi z godnością miłe ogłowia, na których do tej pory pracował, ale szukam czegoś co sprawi, że będzie mu fajniej i łatwiej.

Możecie coś polecić?  :kwiatek:

Edit:
znalazłam w grafice Google takie ogłowia jak "Bridon Eye Freedom Ontario", "Bridon Anatomique" czy "CLARIDGE HOUSE Crank Flash Bridle Neck Pressure", ale nie mogę ich znaleźć w sklepie, bo na Kramerze ich już nie ma, a ciągle wywala mi stronę Alibaby.
darolga   L'amore è cieco
24 stycznia 2021 10:56
Puma - zapomniałam o Schockemohle totalnie, zaraz przejrzę!  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: Czy one dalej wypadają spore jak kiedyś czy zmienili coś w koncepcji rozmiarowej firmy?  😁 No i tak, musi być ładne tak jak napisałaś, bo po pierwsze moje poczucie estetyki będzie inaczej płakać, a po drugie chciałabym aby jednak na czworoboku (jak już mu przyjdzie w końcu wystartować  🤣 🤣 ) wyglądał dobrze, bo sam z siebie ma średnio wyględną twarz i kłusuje jak dzika świnia po polu  😁 😁
darolga, , ja polecam TMD, pan Tomasz wykona na zamówienie- na wymiar chyba wszystko co sobie wymarzysz (no pewnie prawie wszystko 😉 🤣 )

Znajoma ma nachrapnik czarny, lakierowany, z możliwością wyjęcia szlufki skośnika
Coś takiego:
https://ogloszenia.re-volta.pl/ogloszenia/galeria/86149/#49
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 stycznia 2021 13:47
Cześć!
Dorosło mi jedno końskie dziecko a zarazem wyrosło .... Stad przychodzę w desperacji . szukam ładnego ogłowia xFull w brązie tak do 500 zł. Czy wielkokonie skazane sa na proste zwyczajne ogłowia lub ładne lecz 1000+ ? Nie znajdę nic pomiędzy ?
Przeszperałam większość znanych mi sklepów i na horze.pl wpadłam na ogłowie clermont i jak w czerni jest xfull tak w brązie juz nie ... A coś takiego było by dla nas perfekcyjnie.
Akatash
A co powiesz na takie?
https://stajnia-miszewo.pl/oglowie-horze-lincoln-p-3004.html
Mam brąz, XF, nowe z metką i chętnie odsprzedam  😉
Akatash te ogłowie z horze wypada bardzo małe. Miałam cob dla mojej kucki i ledwo paski dopinałam. Uważałabym z xfullem w takim razie.
A Kawał? Oni maja chyba spory wybór brązowych ogłowi na duże głowy

Z racji, że sporo osób mnie wypytywało o ogłowie w rewii mody to wrzucam tutaj podglądowo na przyszłość.
Dyon dressage w lakierze
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się