Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Gillian   four letter word
17 grudnia 2020 13:14
Zakreconakoniara, ja operowałam u niego konia we wrześniu. Jestem bardzo zadowolona, przede wszystkim z łatwego kontaktu z lekarzem, wszystko tłumaczył. Noga goi się książkowo.
Cześć wszystkim, muszę wykonać u konia zabieg (choroba DDSP) polecono mi dr.Trela z szpital.vet w Nasielsku. Macie jakieś opinie? Może ktoś też wykonywał taki zabieg u doktora?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje  :kwiatek:


My będziemy się w dokładnie w tym zestawieniu operować z początkiem roku na rorera. Moja wet podpisała się dwiema rękami i nogami pod nimi, czytałam same dobre opinie, a i doktor w rozmowie telefonicznej sprawił wrażenie bardzo kompetentnego. I choć nie cieszę się bardzo, bo do Nasielska mam 350 km w jedna stronę...moja wet powiedziała, że mogę tam zostawić konia z czystym sumieniem 🙂
Zakreconakoniara, wszystkie konie mojego trenera jeśli wymagają operacji jeżdżą do dr. Treli, w zależności gdzie jest. On jest bardzo zadowolony.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
17 grudnia 2020 18:08
I choć nie cieszę się bardzo, bo do Nasielska mam 350 km w jedna stronę...moja wet powiedziała, że mogę tam zostawić konia z czystym sumieniem 🙂

Podpisuję się pod tym!
Doktor Trela jest świetnym specjalistą a poziom leczenia w Nasielsku jest bardzo dobry. Konia rzeczywiście można spokojnie zostawić i się nie martwić.
Jeju dziękuję dziewczyny bardzo. Mega mnie uspokoiłyście  :kwiatek:
Komentarz moderatora: test2
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 grudnia 2020 07:55
Kiedyś tu na forum pytałam o tego doktora i dostałam same pozytywne rekomendacje.
Ja takiej wystawić nie mogę. Koń został zawieziony na zabieg, wrócił z nogą w gorszym stanie niż przed zabiegiem. Stan ogólny konia też nie był świetny.
Pan doktor zobaczył nogę na kontroli zdziwił się, powiedział coś w stylu, że mu się wydawało, że powinno być dobrze a nie jest, podał leki i powiedział, że skontroluje konia za kilka tygodni.
Zalecił kucie na specjalne podkowy. Po podkuciu na te podkowy koń nie był w stanie chodzić, próbowaliśmy skontaktować się z nim żeby poinformować o tym i nic zero kontaktu.
Wiem, że na pomorze przyjeżdżał, ale ode mnie i od właścicieli konia nie odbierał telefonów, nie odpisywał na maile, w końcu zablokował mój numer.
Nawet kiedy nasza fizjoterapeutka czy kowal chcieli z nim rozmawiać to nagle nie miał zasięgu, czasu, a później już byli zablokowani.
Dodam tylko, że nie dostaliśmy dokumentacji konia nigdy, koń był kulawy nawet w stępie, nigdy nie zaczął rozruchu.
Próbowaliśmy zmienić lekarza, ale powiedziano nam, że niestety, ale został popełniony błąd w sztuce i nie ma szansy na powrót konia pod siodło nawet do rekreacji.
Także ja nie polecam.

Gillian   four letter word
21 grudnia 2020 13:35
O kurcze, to dziwne... :/
Lusia722 i jak się sprawa skończyła? Odszkodowanie z OC klinki? Ja u dr Treli kastrowalam wnętra, ale w Psucinie, i wszystko super, koń się szybko wygoil i po niecałym tygodniu był do odbioru. Wybrałam Psucin bo mają bdb opinie jako klinika, a Trela tylko operuje, resztę leczenia, np ewentualnych komplikacji ogarnia personel kliniki.
lusia722, Mega współczuję. Bardzo nie profesjonalne podejście.
lusia722, mam podobne doświadczenia.
vissenna   Turecki niewolnik
22 grudnia 2020 09:06
"Kazdy lekarzyk ma swoj cmentarzyk"...

A tak na powaznie, to w weterynarii, gdzie pacjent nie jest w staanie sie komunikowac zawsze beda zdarzaly sie przypadki nieudanego leczenia. Ryzyko zawodowe. Nie popieram zachowania, ale chyba nie ma weta ktory mialby same sukcesy...
Tekst o cmentarzyku bardzo prawdziwy...
Kilku topowych wetów w PL ( a pewnie wszędzie na świecie) ma na koncie "wyeliminowanie" ze sportu dożywotnio koni na różnym poziomie (znam osobiście taki przypadek w ujeżdżeniu,  wielokrotnie polecany, także tutaj lekarz, błąd w sztuce, bez poinformowania właściciela o "eksperymencie", wyszło przy konsultacji z kilkoma klinikami zagranicznymi...)
Zawsze zostaje droga sądowa i nie mówię tu o  rzeczniku odpowiedzialności zawodowej, tylko wyżej...

My z Jankiem i Kasią mamy super doświadczenia, ale tylko w Łasiecznikach u Piotra Szpotańskiego.
Vissenna- w punkt
,,Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna,,... i to jest również odniesienie do wetów, coraz częściej słyszę że wet X czy Y , nie odbiera tel lub blokuje nr od klientów, to jest karygodne, nie wiesz jak leczyć, coś cię ,,przerosło,, przyznaj sie do tego, każdy popełnia błędy, a takie postępowanie opóżnia lub uniemożliwia prawidłowe leczenie u następnego weta który od początku musi zlecić badania, przeprowadzić diagnostyke itd..  a czas mija, i czasami szanse na sprawnosć zwierzecia również 🙁
Karla, mówisz o koniu z czołówki kilka lat temu?

Blucha, ja tam wole jak mi wet powie że nie wie/musi sprawdzić/skonsultować / odeśle gdzie indziej niż jak gada pierdoły albo brnie w zaparte jak widać że nie ma efektu. Ale niektórzy klienci uważają że jak wet mówi że nie wie to niedouczony  🙄
karolina- tak.
KRAKÓW MAŁOPOLSKA
Witam. Szukam dobrego, szczerego ortopedy końskiego, który zrobi mi podstawowy tuv i przeswietlenie kręgosłupa i oceni konia. Koń puki co jest zabiedzony, mogę go odkupić, ale muszę wiedzieć czy ma zdrowy kościec.
Proszę o pomoc. Kogo polecacie?

Pozdrawiam
gaba, może Rafał Pędziwiatr. Mi co prawda nie robił Tuv ale z nim konsultowałam.
Waldemar Kalinowski
KRAKÓW MAŁOPOLSKA
Witam. Szukam dobrego, szczerego ortopedy końskiego, który zrobi mi podstawowy tuv i przeswietlenie kręgosłupa i oceni konia. Koń puki co jest zabiedzony, mogę go odkupić, ale muszę wiedzieć czy ma zdrowy kościec.
Proszę o pomoc. Kogo polecacie?

Pozdrawiam

Jacek Kańka
Myślałam trochę o Jakubowskiej, bo tylko ją znam, że podobno robi dobre przeswietlenia.
Co do Pendziwiatra to słyszałam opinie, że czasem robi rzeczy dodatkowo, które nie musiały by być ( tak jak podanie dostakowej witaminy C), by więcej zarobić, więc trochę mnie to odrzuca od niego.
O Kalinowskim słyszałam że przekręcić kiedyś jakiegoś konia w stajni w której jeździłam, ale który wet nie przekręcil
A tego Jacka to w ogóle nie znam. Czemu ich polecacie? Szukam czy mają jakąś specjalizację jako ortopedzi, ale znaleźć nie mogę
Jacek Kańka nie raz pomógł mi w problemach w których inni lekarze nie mieli pomysłu na leczenie.
Ma bardzo duże doświadczenie i nie wymyśla dodatkowych diagnostyk.

gaba987 jak będziesz się doszukiwać złych opinii o lekarzach to zawsze je znajdziesz 🙂
Co do Pendziwiatra to słyszałam opinie, że czasem robi rzeczy dodatkowo, które nie musiały by być ( tak jak podanie dostakowej witaminy C), by więcej zarobić, więc trochę mnie to odrzuca od niego.


Z Panem Pędziwiatrem, nie miałam przyjemności, ale osoby które korzystały mają w większości podobne opinie.

Jakubowska na pewno na nic Cię nie naciągnie. 🙂 Jak byłam jeszcze na studiach, to pytała czy mama da mi jeść i spać, bo jak mam głodować przez konia, to zapłacę w przyszłym miesiącu 😉  😁

Kalinowski jest spoko, tylko chyba umawianie się z nim to nie jest zbyt proste, a potem mu się zmienia i nie przyjeżdża albo przekłada.

Z resztą- popieram, jeszcze się taki nie urodził, co by wszystko zawsze dobrze zdiagnozował. Każdy wet czy lekarz ma swój cmentarzyk choćby malutki, a ludzi którzy potrafią powiedzieć otwarcie, że nie wiedzą i wysłać gdzieś indziej...jak na lekarstwo.
Podpowiedzcie jakiegoś dobrego weta z dobrym RTG w okolicy Częstochowy. Muszę zrobić TÜV, a kompletnie nie mój rejon  😉
IskraADHD, do Częstochowy z dobrym RTG sciągamy Henklewskiego 😉

Teraz stoję w Katowicach a dalej nie mam do polecenia innego ortopedy. Ewentualnie z Krakowa przyjeżdża wspomniany wyżej Pędziwiatr.
Nie na blogu, ale prywatnie został mi polecony wet Waldemar Kalinowski, podobno specjalizuje się w ortopedii, nie naciąga i jest polecany do Tuv.
Nie jest z Częstochowy, ale oni wszyscy nie raz mają trasy po których jeżdżą, więc może akurat
dr Kalinowski jest przemiłym człowiekiem. Robił tuv mojemu koniowi i jest często proszony o tuv dla koni znajomych. Zajmuje się też chorobami koni i rozrodem.
dr Kalinowski jest przemiłym człowiekiem. Robił tuv mojemu koniowi i jest często proszony o tuv dla koni znajomych. Zajmuje się też chorobami koni i rozrodem.


takie moje spostrzeżenie, nie mówiąc o tym wecie, bo człowieka nie znam 😉 Ale u nas na pomorzu, jak wet jest od rozrodu to z reguły nie jest od orto. Tak samo nie wiem. dr. Biazik, która jest super specjalistą od chorób przewodu pokarmowego, oddechowego, ogólnie internistą, też nie słyszałam żeby zabierała się za orto.
Weci nie orto, o których wiem, ze robią/robili tuvy, mają takie fuck upy w historii, że szkoda gadać.
Czy mamy w Polsce rezonans dla koni?
nawet 2, ale tylko na nogi. Przewożny i Golonka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się