Puśliska

Moon, nie czuję. W przeciwieństwie do zamka pod udem w klasycznych puśliskach który uwiera okropnie.
Do wiszących strzemion da się przyzwyczaić, kilometrami się siodła zwykle nie nosi. Osobiście bardziej mnie to wiszenie strzemienia irytuje kiedy czyszczę kopyta po wyjściu z placu czy hali. Nie raz "oberwałam" strzemieniem w głowę podnosząc się. Heh
Moon   #kulistyzajebisty
02 lipca 2020 12:12
xxagaxx, właśnie podczas ostatnich upałów się odparzyłam na udzie w miejscu sprzączki. Po raz pierwszy w życiu chyba, w takim miejscu! O_o

Klami, ha, ja mam ślepaka, więc mam opanowane do perfekcji powolne podnoszenie się, bo nie raz na początku nawzajem się nokautowaliśmy z Kulim, jak akurat obracał się i paczał do madka grzebiesz mi w kopytach...  🤣
Klami, ale u Ciebie puślisko jest wpięte odwrotnie. Wpinasz equipy tak, żeby sprzączka była od konia.
Moon, w stajni są co najmniej 4 pary takich puślisk, możesz sprawdzić sama 😉
anai, mam tego świadomość, ale z ta sprzączka do zewnątrz jest funkcjonalnie analogicznie, leży ok, a nie jestem w stanie się przekonać do wpięcia ze sprzączka i innymi niegladkimi elementami w stronę tybinki. Może za jakiś czas mi przejdzie, ale ba razie mam pi... z tym siodłem.
Moon   #kulistyzajebisty
03 lipca 2020 06:47
Yyy, to sprzączka powinna być "do siodła"?  🤔 Ło maderko, mózg mi krwawi  😜
Dobra, anai ma rację, muszę live organoleptycznie zobaczyć i potestować, bo na tę chwilę to #minfuuuuck  🤣
😂Klami, ale ty nie widzisz ze sprzaczka jest na takiej wysokości ze nie dotyka siodła? XD sprzęt ma służyć tobie a nie ty masz byc dla sprzętu  😂 😁
Klami, ale jak wsadzasz nogę w strzemię to ono się jakby przekręca. Sprzączka ustawiona do siodła w efekcie ląduje ustawiona "do przodu" a jak masz ustawioną "od siodła" to ląduje na twoim oficerku.
epk, dokładnie!
epk, hmm.... faktycznie. Pod tym względem tego nie analizowałam.  😂
W strzemionach T spokojnie można skakać i krosy jeździć.
Prędzej się zwykłe urwie niż T rozepnie.
Natomiast conway - C odradzam gorąco, także na płaskie.
Bo kiedyś to były świetne sprzączki, ale były kute, a teraz są spawane i są do niczego.
Dzięki za tip, że TMD takie robi, bo w ujeżdżeniówce cienkie mnie wkurzają, próbują się przekręcać pod udem,
i właśnie kombinowałam, że przydałyby się szersze.
https://ogloszenia.re-volta.pl/pusliska-skokowe-tmd-mono-skora-cieleca-4kolory/o/297991/

Zakupiłam ostatnio i jestem mega zadowolona. Pod wymiar, miękkie i dużo tańsze od CWD czy Equipe.
Moon   #kulistyzajebisty
24 września 2020 16:51
xxagaxx, o, dzięki za cynk, bo właśnie dziś mi się to ogłoszenie na oczy rzuciło i się zastanawiałam 😉
Spotkałam się ostatnio z opinią rymarza, że puśliska posiadające przeszycie rysują tybinkę i lepiej kupić takie z jednego kawałka skóry. Czekam na nowe siodło i nie chciałabym go na wstępie załatwić - czy ktoś może odnieść się do tej opinii? Bo to właśnie te z przeszyciami określane są jako „miękkie”, więc nie wiem.
karolina_2906, puśliska z 1 kawałka rysują tybinkę. Puśliska przeszywane ,z mięciutkiej skóry tybinki nie niszczą.
A widzisz, to nie wiem skąd taka opinia... czy te są godne uwagi? https://www.decathlon.pl/p/pu-liska-romeo/_/R-p-1689?mc=8139507
Czy lepsze Diany z Allegro? Czy w ogóle dołożyć do jakiejś lepszej marki? Nigdy nie zwracałam specjalnej uwagi na puśliska, więc nie jestem w temacie.
Moon   #kulistyzajebisty
12 listopada 2020 06:38
karolina_2906, z tych dwóch opcji, brałabym jednak Diany ;-)

A w ogóle, to znów polecę tego użytkownika: https://ogloszenia.re-volta.pl/profil/43449/ - bardzo fajny stosunek jakości do ceny, możliwość składania indywidualnych zamówień. Mam zwykłe puśliska i nachrapnik (na zamówienie) i bardzo sobie chwalę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 listopada 2020 20:56
Ja mam puśliska od Pana podlinkowanego przez Moon, dwie pary, ujeżdżeniowe pojedyncze dla siebie i podwójne dla małża. Miękkie, fajna skórka, nie niszczą tybinek, równe i się nie rozciągają póki co. Mogę z czystym sumieniem polecić 🙂
Bardzo dziękuję dziewczyny 🙂 chyba również zamówię u tego pana. Jestem skoczkiem, 152cm - celować w 125cm, czy krótsze?
Ma ktoś puśliska z Biothane? Nadają się do delikatnych tybinek?
[quote author=Szalona😉 link=topic=730.msg2961452#msg2961452 date=1611755758]
Ma ktoś puśliska z Biothane? Nadają się do delikatnych tybinek?
[/quote]
Wyłącznie Beta Biothane. Te Diamond, Gold i Griamond to się nie nadają do żadnych tybinek. Ale radziłabym obserwować przez pierwsze kilka dni, jeśli są rzeczywiście baaardzo miękkie, to nie polecam.
Hmmm, w takim razie chyba nie będę ryzykować, bo nawet nie wiedziałam, że są jakieś rodzaje. W rękach tego nigdy nie miałam, tak mi się po prostu dzisiaj rzuciło w oczy, bo szukam powoli nowych puślisk.

Muszę wymienić puśliska w trzech siodłach, więc jakbyście mogły polecić coś w miarę miękkiego i dosyć budżetowego to rozważę propozycje  😉
Nie polecę, ale odradzę Deca. Po pół roku regularnego używania różnica jest już 2 dziur. -_- Muszę je zamienić miejscami, cały czas zapominam. A są grube i sztywne, więc wydawałoby się, że się nie będą rozciągać aż tak.
To cenna informacja, bo je rozważałam 🙂
Szalona😉, puśliska szyte z taśmą w środku użytkownika "czaruś" na allegro 🙂
Zdarzyło mi się, że skóra się przetarła, ale przynajmniej się nie wyciągają.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
08 sierpnia 2021 14:42
Jakie puśliska wybrać do siodła z delikatnej skóry? Mam na oku za 180 zł, ale może jest do kupienia coś dobrego taniej? Zwykłe czarne pusliska.
uszatkowa   Insta: kingaielif
13 grudnia 2021 10:44
Jakiej długości puśliska beda dobre na 170 cm wzrostu?
uszatkowa, - skokowe, ujeżdżeniowe? Jak długa noga? Sama mam 170 i ujeżdżeniowe 75cm, są takie akurat. Skokowe o ile pamiętam miałam 140cm.
uszatkowa   Insta: kingaielif
13 grudnia 2021 13:07
keirashara, wolałabym ujeżdżeniowe ale mam siodlo z kółkiem zamiast haczyka więc chyba żadne inne jak przewlekane skokowe nie wchodzą w grę. Zmierzyłam nogę, mam 85-86 cm od podłogi mierząc po wewnętrze części 🙂
keirashara które ujezdzeniowe puśliska przelazły ci przez opery albo jaka technika? 😉
faith, - ha! To jest sekretna technika wciśnięcia ich od góry, od tego czym zaczepiasz o zamki, zamiast przez tą część z metalowym zapięciem 😉 Ściągnęłam te skórzane ochraniacze zapięcia, trochę zgniotłam skórę i przepchałam, założyłam te skórki ponownie. Mam zajebiście grube puśliska Prestige z taśmą, przez które przekładanie każdych strzemion to płacz i zgrzytanie zębami, więc jak one przelazły to każde przejdą 🤣🤣🤣 Wymagało to trochę siły, zaparcia i paru niecenzuralnych słów, ale przeszły.
uszatkowa, - to ja mam parę cm więcej, tak pod 94cm, więc takie jak moje nie będą za krótkie na pewno 😅 W krótsze bym raczej nie szła. Nie masz możliwości pożyczyć od kogoś i zmierzyć?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się