dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Na ilość składnika odżywczego w dawce wskazanej przez producenta.  🙂
Czy ktoś jest w stanie polecić coś dobrego z ostropestem? Potrzebuję zregenerować wątrobę, najlepiej jeśli da się podać na sucho, ewentualnie rozważę coś do zwilżenia.
A po prostu ostropest? Kiedyś dawałam zmielone ziarno ( na allegro około 10zl za 1kg) teraz mam makuch. Ten makuch konie jedzą chętniej niż cukierki 😉
No właśnie nie wiem co się daje, wet mi wspomniała o czymś z equistro i hippolyta, ale zapomniałam zapytać czy można po prostu zielsko :P Znalazłam właśnie też makuch, ale nie wiem czy to ma tyle wartości co "pełnoprawny" produkt, no ni znam sie. Skonsultuję sobie jeszcze jutro, ale wici już tu zapuszczam.
Moja Babcia cały czas je ostropest . Rano i wieczorem po łyżeczce. Ten ostropest kupuję Jej w aptece, w sklepie gdzie gdzie się trafi. I to jest w sumie zmielony makuch. Niezależnie od firmy są to odtłuszczone zmielone ziarna. Babcia twierdzi, że bardzo pomaga. Jak odstawiła to jakieś boleści wracały.
budyń, cały tamten rok bujałam się z wątrobą mojej kobyły, która wszystkie wątrobowe parametry miała grubo poza jakąkolwiek skalą. Na lekach poprawy zero. Odstawiłam leki, na pierwszy rzut dałam Brandon Plus Hepatic, następnie Audevard Ekyrenal. Dwa miesiące i koń jak nowy, wyniki książkowe.
[quote author=krutyń link=topic=78.msg2961493#msg2961493 date=1611775183]
Moja Babcia cały czas je ostropest . Rano i wieczorem po łyżeczce. Ten ostropest kupuję Jej w aptece, w sklepie gdzie gdzie się trafi. I to jest w sumie zmielony makuch. Niezależnie od firmy są to odtłuszczone zmielone ziarna. Babcia twierdzi, że bardzo pomaga. Jak odstawiła to jakieś boleści wracały.
[/quote]

Wirusiki wątroby się kłaniają (wiem, bo mam i też właśnie mi kazano włączyć ostropest do żarcia- fuj). Cały jest lepszy bo to, co wartościowe jest w tłuszczu min. Więc odtłuszczony ma mały sens. Płaci się za resztkę tego co dobre.
Mielony też mały sens, bo dość szybko się z ulatniają po zmieleniu te olejki. Chyba, że ktoś ma młynek i sam sobie mieli małe partie.
Niestety zżarcie łyżeczki ziarenek wychodzi najlogiczniej i najekonomiczniej.
Czyli chyba suple lepsze? Tych ziaren koniowi pewnie trzeba tyle, że nieopłacalne (i nie wiadomo czy zeżre). Patrzyłam na brandona, ale cena mnie trochę zabija, biorąc pod uwagę, że za same badania krwi tego konia wyjdzie mi drugi pensjonat >_> Equimeb hepa z hippolyta mam na oku.
budyń, zrób taki strzał z grubej rury albo brandonem, albo audevardem. Ten drugi tańszy, a jest serio rewelacyjny. Koleżanka w tym samym czasie co ja walczyła z wątrobą kilka miesięcy (koń w klinice był nawet) i też odstawili w końcu leki i dawali sam Audevard. Wyniki po nim były świetne po pierwszej butelce.
Ja kuracji już nie powtarzałam, wyniki się trzymają.

[quote author=budyń link=topic=78.msg2961602#msg2961602 date=1611834875]
Czyli chyba suple lepsze? Tych ziaren koniowi pewnie trzeba tyle, że nieopłacalne (i nie wiadomo czy zeżre). Patrzyłam na brandona, ale cena mnie trochę zabija, biorąc pod uwagę, że za same badania krwi tego konia wyjdzie mi drugi pensjonat >_> Equimeb hepa z hippolyta mam na oku.
[/quote]

Ja z zalecenia weta od lat na wątrobę podaję miesięcznie naprzemiennie ostropest i mniszek. Pełnych ziaren nie chwały jeść, podaję mielony. Dodaję do kolacji.
Mi to wyszło teraz po prostu, nie ma jakiejś tragedii, koń ok na tyle, że było podejrzenie pomylenia próbek krwi, no ale po powtórzeniu wyszło, że faktycznie są parametry podwyższone. Nie potrzebuję też przez to od razu turbo strzała, raczej na teraz na pomoc w regeneracji (bo drugie badanie wskazało już niższe ggtp bez suplementacji), a i potencjalny czynnik podtruwający konia został wyeliminowany, więc mam nadzieję, że to szybka akcja będzie.
Zobaczę ten audevard, dzięki :kwiatek: Niestety jest pandemia, a ja pracuję w gastro... Pracowałam 🙄
Zaczełam podawać kilka dni temu Boswellie (z Horseline wiec + MSM i wit C), do tego Collagen z Dromy.. i koń sie zrobił dosyć mocno wesoły na jeździe 😀 czy to możliwe żeby tak zareagował na te preparaty po tak krótkim czasie?
U mnie po podaniu boswelli już na drugi dzień kobyła która generalnie jest mega spokojna i opanowana, niechętnie poruszająca się szybciej niż stępem szalała jak głupia i nie mogła przestać biegać. Pod siodłem turbo koń. Efekt utrzymywał się przez cały okres podawania.
Kusicie tą Boswellią, na ile faktycznie starcza opakowanie? 😀
Chciałabym jednak coś tańszego niż Dromy, bo 300zł miesięcznie za suple trochę mnie dobija 🙄 I już myślałam, czy tego nie olać i gdzieś w maju znowu zrobić serię zastrzyków z kwasu hialuronowego, bo po tym faktycznie widziałam efekt, a przy suplach nie bardzo go czuje.
Dorwałam na promce więc wyszło ok 250 zł, wg dawkowania starcza niby na 100 dni, zobaczymy jakie będą dalsze efekty 😁
https://sklep.pokusa.org/pl/p/HorseLinePRO-BoswelliaSerrata-2000g/566
podawałam Boswellię z horseline jako kontynuacja po leczeniu lekami po wypadku na padoku i polecam. Koń wrócił do formy i od tamtej pory nie było żadnych problemów ( jakieś 2 lata temu).
keirashara spróbuj Premierflex HA lub Premierflex plus. Koszt z wysyłką trochę ponad 500 zł a wystarcza na 240 dni. Zawartość substancji czynnych nieporównywalna do dostępnych preparatów.
keirashara spróbuj Premierflex HA lub Premierflex plus. Koszt z wysyłką trochę ponad 500 zł a wystarcza na 240 dni. Zawartość substancji czynnych nieporównywalna do dostępnych preparatów.


keirashara a masz dostęp do zawartości składników aktywnych w 1kg? Bo na stronie widzę tylko dawce dziennej, która nie jest podana i w dodatku zazwyczaj zależy od masy ciała, a chciałabym porównać zawartość z EQUIMINS Flexijoint Cartilage, gdzie mam już dane na 1kg
Dorwałam na promce więc wyszło ok 250 zł, wg dawkowania starcza niby na 100 dni, zobaczymy jakie będą dalsze efekty 😁
https://sklep.pokusa.org/pl/p/HorseLinePRO-BoswelliaSerrata-2000g/566


stosuję ją na codzień u swoich i moim zdaniem jest to jeden z niewielu suplementów z pokusy po których widzę jakiś efekt  😉 konie są chętniejsze do ruchu, bardziej elastyczne
[quote author=espana link=topic=78.msg2962447#msg2962447 date=1612442873]
keirashara spróbuj Premierflex HA lub Premierflex plus. Koszt z wysyłką trochę ponad 500 zł a wystarcza na 240 dni. Zawartość substancji czynnych nieporównywalna do dostępnych preparatów.


keirashara a masz dostęp do zawartości składników aktywnych w 1kg? Bo na stronie widzę tylko dawce dziennej, która nie jest podana i w dodatku zazwyczaj zależy od masy ciała, a chciałabym porównać zawartość z EQUIMINS Flexijoint Cartilage, gdzie mam już dane na 1kg
[/quote]



Czyli musisz pomnożyć sobie przez 20, żeby wyszedł 1 kg.
Tylko w tym preparacie Pokusy jest 100.000 mg w 1 kg - 3 miarki mają 21 gr
więc w trzech miarkach jest  2000 mg preparatu a nie 6000...
espana, - wygląda super, ale trochę się boję, że dowalą mi cło 🙁 a wtedy to już będę bardzo blisko tej serii kwasu...
jankesiara, - o jakiej masie masz konie i na ile Ci faktycznie wystarcza?

Ja nie wiem, czy bez Dromy byłoby gorzej, bo dostał prawie od razu przy ponownym wdrażaniu do ruchu, tylko szczerze mówiąc to nie czuję nic. I jest właśnie taki mało chętny do ruchu, nie wiem na ile to zastana dupcia i "tak było fajnie na tym wolnym", a na ile mogę mu pomóc się rozbujać magicznym proszkiem 😁
HELP czy ktoś wie gdzie dostanę od ręki DODSON & HORRELL Stroppy Mare  lub NAF Oestress ???  👀 Jest problem z dostępnością a moja panna z tych humorzastych ...
czy ktoś stosował u swojego konia ten preparat ? https://www.silvita.cz/hyalgel-horse-liquid-1000-ml , skład fajny , cena również w porównywalnych, tylko ciekawa jestem czy ktoś już podawał .
Podawalam Premierflex HA (za rada espana)
I bylam zachwycona tak wiec tez polecam.
Póki co zamówiłam w promce w Bergo Boswellę, ale w przyszłym miesiącu się przymierzę do tego Premierflex HA, bo składowo robi szał 🙂 Boję się tylko wysyłki teraz z UK... szczególnie, że moje kaloszki z Norwegii tkwią w odprawie od września i powoli się z nimi i kasą za nie żegnam :/
Też jestem ciekawa tej wysyłki (chociaż nie potrzebuję teraz nic). Na którym etapie zamówienia doliczane jest cło?
To nasi (polska strona) dowal na celnym po stronie polskiej. Jak już paczka przyjdzie.
Dostajesz wezwanie na celny do odbioru.

I to jest tak, że jak ci zatrzymają paczkę na celnym, to nie wiesz ile masz zapłacić, dopóki nie wypełnisz deklaracji co to itd. Wtedy ci obliczają, dają rachunek do zapłaty. Płacisz, oni ci podbijają pieczątkę, że zapłacone i z tym kwitem do okienka odbioru... gdzie płacisz kolejna opłatę manipulacyjną za to, że pan ci tą paczkę z półki poda🙂
Lovely... w Poznaniu na głównym to zawsze było kilka godzin z życia.
Wprawdzie teoretycznie można było im wysłać najpierw deklarację wypełnioną faxem... ale tam tego faxu nikt nie odbierał🙂 w jakiś normalnych terminach.

Wizyta tam to zawsze był taki "time travel"... coś jak 12 prac Asterixa🙂 ale może bardziej w klimacie Franca Kawki...

kotbury, - robiłam kilka razy odprawy, m.in w pracy, więc stety-niestety wiem z czym  to się je - i dlatego się właśnie obawiam 😉 Kombinuje już, żeby mi ktoś to kupił i przywiózł/wysłał jako prywatę.

jankesiara, - o jakiej masie masz konie i na ile Ci faktycznie wystarcza?



keirashara obydwa konie mam o wadze niecałe 600 kg, daje po prostu nie 3 płaskie a czubate miarki  🙄 i duza wtedy wystarcza mi na około półtorej miesiaca na dwie sztuki  😉keirashara
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się