pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
20 stycznia 2021 08:28
Ja laminowałam włosy u fryzjera, i rzeczywiście były piękne, gładkie i nie puszące, natomiast ogólnie mam włosy bardzo długie (prawie do pośladków) i cienkie, więc laminowanie dodatkowo je obciążyło, co spowodowało większe wypadanie. Pogodziłam się więc z faktem, że moje włosy nigdy nie będą bujną rozpuszczoną taflą i ciągle noszę warkocz  😁
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 stycznia 2021 20:19
smarcik  dzięki za info 😀
po przestudiowaniu połowy Internetu i konsultacji z kilkoma fryzjerami wypróbuję nanoplastię ale na to musze się bardziej przygotować finansowo :p czy ktoś z was robił taki zabieg??
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 stycznia 2021 11:10
Z innej beczki - samodzielne obcinanie włosów. Czy któraś tak robi? 😉 Jeśli tak - to w jakie nożyczki fryzjerskie warto zainwestować? Chodzi mi wyłącznie o podcinanie końcówek długich włosów na prosto, dla poprawy kondycji włosów i uniknięcia rozdwojonych końcówek 😉 Wybitnie mi nie po drodze do fryzjera w czasach pandemii a nie sądzę, żeby sytuacja szybko się skończyła.
Ja obcinam jakimiś najzwyklejszymi z Rossmanna. 😉
Ja obcinam sama od zawsze, aktualnie najzwyklejsze nożyczki z Fiskarsa mam. Byle były ostre 😉
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 maja 2021 16:57
Czy mamy tutaj kogoś kto sam robił pasemka bądź jest fryzjerem?

Myślę o tym żeby zrobić podejście do pasemek samemu. Cena w salonach zaczyna mnie zbijać z nóg.
Chciałabym spróbować zrobić jedno pasmo testowe z tyłu głowy żeby sprawdzić czy mikstura „chwyci”. Z rozjaśniaczem w proszku, jakiej wody powinnam użyć na ciemny blond/jasny brąz? Waham się między 6 a 9 procent. Rozjaśnić chcę tak do 10-11, na zimny odcień który mogę skorygować jak trzeba
donkeyboy, samym rozjaśniaczem uzyskasz ciepłe tony. Zależnie od poziomu naturalnych włosów i użytego oxy wychodzą żółte/pomarańczowe zawsze trzeba jeszcze użyć tonera. Jeżeli to ma być zimny odcień to w zimnej tonacji a jakie konkretnie to już zależy jakie wyjdą po rozjaśnieniu czy bardziej żółte czy pomarańczowe. Czy toner ma mieć pigmenty niebieskie czy fioletowe. To wszystko ma znaczenie, niestety 😅
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 maja 2021 09:55
<b>donkeyboy,</b> samym rozjaśniaczem uzyskasz ciepłe tony. Zależnie od poziomu naturalnych włosów i użytego oxy wychodzą żółte/pomarańczowe zawsze trzeba jeszcze użyć tonera. Jeżeli to ma być zimny odcień to w zimnej tonacji a jakie konkretnie to już zależy jakie wyjdą po rozjaśnieniu czy bardziej żółte czy pomarańczowe. Czy toner ma mieć pigmenty niebieskie czy fioletowe. To wszystko ma znaczenie, niestety 😅
falletta, dzieki za odpowiedz. Nie no wiem że toner tak czy owak bede musiala kupić. Mam fioletowe szampony i maski ale chcę bardziej popielaty kolor więc chce kupić toner z niebieskim pigmentem. Wtedy mam plan awaryjny na kurczaka i pomarańcz. No i chce zrobic jedno pasmo na próbę i zobaczyć co wyjdzie.

Myślę o takim ustawieniu;
Proszek blondme + oksydant 6. Podobno i z dwojka dziala tylko ze powoli.
+ toner blondme Ice na oksydancie dwójce, dzień/pare dni po żeby nie męczyć kłaków
donkeyboy, dla jasności - fryzjerem nie jestem 😀 ale z mojego doświadczenia i wiedzy tonuje się bezpośrednio po rozjaśnieniu. Włos uszkadza się rozjaśnianiem a tonowanie prócz nadania odcienia dodatkowo z wierzchu (krótkotrwale) wypełni ubytki we włosie, które powstają w procesie rozjaśniania więc tonowaniem ich nie zmęczysz l . I tak dla podtrzymania efektu będziesz musiała tonować co ok 4 tygodnie bo się szybko wypłukuje 🙁
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 maja 2021 11:13
<b>donkeyboy,</b> dla jasności - fryzjerem nie jestem 😀 ale z mojego doświadczenia i wiedzy tonuje się bezpośrednio po rozjaśnieniu. Włos uszkadza się rozjaśnianiem a tonowanie prócz nadania odcienia dodatkowo z wierzchu (krótkotrwale) wypełni ubytki we włosie, które powstają w procesie rozjaśniania więc tonowaniem ich nie zmęczysz l . I tak dla podtrzymania efektu będziesz musiała tonować co ok 4 tygodnie bo się szybko wypłukuje 🙁
falletta, niby tak - mi zwykle tonowali od razu. Ale na opakowaniu tych tonerów od blondme piszą że można bezpośrednio po jak się położy jakas ichnia maske... wiec zrozumialam ze mozna i potem 🤔

Co 4tyg to i tak nie jest zle 😅 jak podsumowalam zakupy we fryzjerskim to jak kupie zapas tonerów na 2-3 razy plus rozjaśniacz (450g) i dwie butle 1l oksydantu, to i tak wychodzi ponizej tego co bym zaplacila za pasemka (bez tonowania) w dzisiejszych czasach. Troche mnie szokuje wzrost cen, kiedyś (2-3 lata temu) jeszcze czlowiek mogl spokojnie zrobic pasemka za £50-£60, w Polsce u zaufanej fryzjerki nawet ciut mniej. Dzisiaj u mnie w UK nawet nie mam co szukać poniżej £100. Terminów też brak, trzeba czekać.
A w Polsce nie wiem jakie ceny, choć sie domyślam...

Jak koncertowo spierdziele to przynajmniej sie naucze na bledach 😂 jak farbowałam na całości włosy to korzystalam z profesjonalnych produktow tez ale to troche inna bajka niż pasemka. I wychodziło spoko, aczkolwiek pierwsze dwa razy to byly takie sobie 🤣 mam utalentowanego faceta, umie w opalanie natryskowe, woskowanie, ja umiem w paznokcie, i robie jego wlosy, jeszcze sie nauczy robienia moich włosów i będziemy samowystarczalni 😂😂😂
usunięty
20 maja 2021 11:54
donkeyboy, moja ex fryzjerka mieszała ice z igora vibrance (poziom dobrany), samego ice nie kładła.
Pasemka są raczej proste 😀 dasz radę na pewno 🙂 Z ciekawości, chcesz pasemka typu baleyage czy refleksy? W pl też ceny usług idą w górę. Ja mogę płacić ale niestety poziom nie jest adekwatny. Przynajmniej ja nie trafiłam. Dlatego mam swój zestaw fryzjerski w domu.
Z lenistwa przed świętami poszłam do super szkoleniowca, kolorystkę z pasją bla bla bla i nikt mi tak koncertowo nie spalił włosów... nic tylko się pochlastać. Dużo łatwiej byłoby mi się z tym pogodzić gdybym to ja sobie sama to zrobiła. Dlatego więcej się już raczej nie pokuszę i świetnie Cię rozumiem.
donkeyboy, nie wiem dlaczego powyżej widnieje jako "usunięty" 😶

donkeyboy, moja ex fryzjerka mieszała ice z igora vibrance (poziom dobrany), samego ice nie kładła.

Pasemka są raczej proste 😀 dasz radę na pewno 🙂 Z ciekawości, chcesz pasemka typu baleyage czy refleksy?
W pl też ceny usług idą w górę. Ja mogę płacić ale niestety poziom nie jest adekwatny. Przynajmniej ja nie trafiłam. Dlatego mam swój zestaw fryzjerski w domu.
Z lenistwa przed świętami poszłam do super szkoleniowca, kolorystkę z pasją bla bla bla i nikt mi tak koncertowo nie spalił włosów... nic tylko się pochlastać. Dużo łatwiej byłoby mi się z tym pogodzić gdybym to ja sobie sama to zrobiła. Dlatego więcej się już raczej nie pokuszę i świetnie Cię rozumiem.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 maja 2021 12:13
<b>donkeyboy,</b> moja ex fryzjerka mieszała ice z igora vibrance (poziom dobrany), samego ice nie kładła.<br>
Pasemka są raczej proste 😀 dasz radę na pewno 🙂 Z ciekawości, chcesz pasemka typu baleyage czy refleksy? W pl też ceny usług idą w górę. Ja mogę płacić ale niestety poziom nie jest adekwatny. Przynajmniej ja nie trafiłam. Dlatego mam swój zestaw fryzjerski w domu. <br>
Z lenistwa przed świętami poszłam do super szkoleniowca, kolorystkę z pasją bla bla bla i nikt mi tak koncertowo nie spalił włosów... nic tylko się pochlastać. Dużo łatwiej byłoby mi się z tym pogodzić gdybym to ja sobie sama to zrobiła. Dlatego więcej się już raczej nie pokuszę i świetnie Cię rozumiem.


A to ciekawe, nie slyszalam zeby z sama farba mieszać rozjaśniacz? Chyba że byl to tylko pigment ... moze to jakas inna technika 🤔

Pasemka ale takie a la baleyage. W sensie ze z pasma wydlubac dwa z deczka grubsze “straki” po bokach i drobne pomiedzy. Mam mega odrost to nie spali mi wlosow mam nadzieje 😂 bo na ten moment mam cala glowe na “drobno”. Totez zalezy jakim fryzjerskim talentem jest moj facet...

Ja mam w PL zaufana fryzjerke i cena jest spoko ale nie jestem tak czesto w Polsce. Przez pandemie to juz w ogole. Jak w zeszlym roku robilam to zaplacilam ok 280zl, ale bylam bardzo zadowolona. Tutaj jak mam placic 500+ za takie cos to juz wole nawet fryzure zmienic, wrocic do koloru na całości i samemu ciapać farba po calosci jesli te pasemka beda nijakie. A i tez bywalo tak ze zaplacilam tyle, a to mi bluzke poplamili, a to byl “bleeding” mieszanki i laty na glowie... jeszce jak chcialabym wlosy przyciac to ekstra £10-£20.

Naogladam sie jakichś fryzjerskich instagramow jak to farbuja, pokaze facetowi i zobaczymy 😂😂😂😂😂

donkeyboy, nie, nie. Blondeme ICE mieszała z tonerem igora vibrance w jednej misce te dwa tonery łączyła. Z tym, że ten igora vibrance ma poziomy i dobierała poziomem do włosów po rozjaśnieniu z odcieniem blondu jaki chciałyśmy uzyskać (w tej firmie oznaczenia po przecinku i ew. myślniku).

Ojjoj to faktycznie drogo u was! Ja tyle płacę ale u tych z nazwiskiem (i dobrą reklamą 🙈😉

Chyba wiem co chcesz zrobić, pasemka z kontrolowanym odrostem bez prostej linii?
Trzymam kciuki! Jak Ci się będzie chciało to pochwal się efektem 😀
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 maja 2021 15:19
<b>donkeyboy,</b> nie, nie. Blondeme ICE mieszała z tonerem igora vibrance w jednej misce te dwa tonery łączyła. Z tym, że ten igora vibrance ma poziomy i dobierała poziomem do włosów po rozjaśnieniu z odcieniem blondu jaki chciałyśmy uzyskać (w tej firmie oznaczenia po przecinku i ew. myślniku).<br>
<br>
Ojjoj to faktycznie drogo u was! Ja tyle płacę ale u tych z nazwiskiem (i dobrą reklamą 🙈😉 <br>
<br>
Chyba wiem co chcesz zrobić, pasemka z kontrolowanym odrostem bez prostej linii?<br>
Trzymam kciuki! Jak Ci się będzie chciało to pochwal się efektem 😀

falletta, aaaa rozumiem o co chodzi!

Tak dokladnie, taki pasemkobalejaż. Odrost mam 6 miesieczny 😂 wiec bedzie w sam raz. Im bardziej to przeciagne - tzn przejscie - tym rzadziej bede musiala to robić na całości, odświeżyć tonerem pomiedzy rozjaśnianiem i git.

Dzieki, jak juz wszystko ogarne to na pewno bede! 😁
Lbn007   https://fryzury.biz/about/ Ban permanentny
01 marca 2024 15:41
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się